Ciekawa gra słowna 2-4 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
soap
Posty: 13
Rejestracja: 04 lis 2016, 09:06

Ciekawa gra słowna 2-4 graczy

Post autor: soap »

Witam! Tym razem poszukuję na spokojnie gry słownej dla od 2 do 4 graczy. Priorytetem jest bardzo dobra rozgrywka dwuosobowa, ale i w parze 2x2 fajna gra jest mile widziana. Temat podsunęła mi moja dziewczyna i chodzi o grę podobną do Scrabble i Taboo (ja w żadną z nich nie grałem i jak na razie jeszcze nie jestem przekonany do tego typu gier).
To będzie oczywiście pierwsza nasza wspólna gra tego typu, wiec powinna mieć przejrzyste zasady no i być po prostu dobra, aby wciągała na długie wieczory ;)
PS.> Dziewczyna zainteresowała się czymś takim
http://www.empik.com/gra-planszowa-gier ... lsrc=aw.ds
Warto? Czy warto poszukać czegoś fajniejszego? Cena: poniżej 100zł.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 453 times

Re: Ciekawa gra słowna 2-4 graczy

Post autor: KamradziejTomal »

Jako że i my byśmy chętnie znaleźli grę o podanych przez Ciebie wymaganiach to będę śledził ten wątek.

My bardzo lubimy "grać" w Times UP! (powiedzmy że grać bo gra nie ma wariantu na 2 osoby - to bardziej na zasadzie zabawy) i wspomniane przez Ciebie Taboo. W Gierki Małżeńskie graliśmy w zeszłym roku u znajomych i nas nie porwała.

Jest namiastka planszy, która jak dla mnie była bardziej wskaźnikiem końca gry, są losowe zadania opierające się na kalamburach i zgadywaniu rzeczy typu "co Twoja dziewczyna najbardziej lubi" albo "jak on zachowałby się w sytuacji x". Na kociec można "wygrać" bony np. na zmywanie, sprzątanie, itp. Może zabawniejsza dla par, które się dopiero poznają i/lub zaczęły ze sobą mieszkać od niedawna, my tam żyjemy w zgodzie i harmonii dzieląc się obowiązkami więc gra nas trochę znudziła :)

Może wam się spodoba ale jak dla mnie niewypał - szczególnie za taką kwotę, za którą można dostać 500% leprze gry (ale niekoniecznie słowne).
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ciekawa gra słowna 2-4 graczy

Post autor: bukimi »

Jeśli nie graliście w Scrabble to bym od tego zaczął. Wprawdzie to nie jest "gadana" gra, ale za to można spokojnie zagrać w 2, 3 lub 4 osoby. Jak coś polecam wersję Travel, gdzie literki "wpinasz" w planszę, przez co nie ma przypadkowych potrąceń, łatwiej grać w podróży, a rozgrywkę można bez problemów przerwać (spakować!) i dokończyć później.

Z ciekawszych kalamburów możecie spróbować z nowości:
Imago (Imagine): https://boardgamegeek.com/boardgame/191894/imagine

O gierkach małżeńskich też czytałem niezbyt wiele dobrego, więc bym w to nie inwestował.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciekawa gra słowna 2-4 graczy

Post autor: Danielf »

Gra słowna z dobrym wariantem 2-osobowym raczej nie istnieje (no może oprócz Skrabli). Wszystkie gry słowne, o jakich słyszałem, są od 3 czy nawet 4 graczy.
stukorobo
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2016, 23:29

Re: Ciekawa gra słowna 2-4 graczy

Post autor: stukorobo »

Polecam Tic Tac Boom
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ciekawa gra słowna 2-4 graczy

Post autor: szmajchel »

Danielf pisze:Gra słowna z dobrym wariantem 2-osobowym raczej nie istnieje (no może oprócz Skrabli). Wszystkie gry słowne, o jakich słyszałem, są od 3 czy nawet 4 graczy.
Boggle zwykłe jest wg mnie znakomitą grą na 2 osoby. Kiedyś z dziewczyną zagrywaliśmy się w nią do upadłego.
ODPOWIEDZ