Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: misioooo »

cezner pisze: A czy istnieje jakaś gra, w której plastikowe figurki są niezbędne? Każdą figurkę można zastąpić żetonem.
Tail Feathers? Tam jest jeszcze 3ci wymiar i "pochylenie" figurki ma znaczenie :) Żetonu raczej nie przechylisz ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: cezner »

No dobra, wśród tych kilku tysięcy tytułów na pewno coś znajdziemy. W Mistakos też zamiana krzesełek na żetony nie będzie miała sensu :wink:
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas

Post autor: slanesh »

Figurki praktycznie zawsze sa zbedne bo mozna je zastapic. Tlumaczenie ze tu bardziej pasuje niz gdzie indziej to dla mnie jakies nieporozumienie. Figurki maja dodac grze wartosci wizualnych i tez praktycznych (latwiej rozpoznac figurke niz zeton). Niewazne jaki to typ gry.

Jestem ciekaw jaki będzie koszt wersji wypasionej ale podejrzewam, że za duży. Szczególnie, że mnie interesować będzie wersja na więcej graczy i dodatkowo pytanie czy będzie to SG czy dodatek. Na 4 graczy mam już tonę super gier, szkoda miejsca na półce na kolejną.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

dla mnie jedną z ostatnich gier gdzie figurki są bardziej praktyczne niż żetony to anachrony ;)

W normalnej wersji kładziemy hex w naszym kolorze i na nim workera, w wersji z figurką worker siedzi "W figurce" z odpowiednim kolorem podstawki, jest to jednak dużo wygodniejsze. Ale mechanicznie nic nie zmienia i oczywiście mogło by ich nie być,. tak jak w praktycznie wszystkich grach z figurkami.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Figurki praktycznie zawsze sa zbedne bo mozna je zastapic.
Powodzenia w grze w Santorini żetonami :P

A tak zmieniając temat (czy też może do niego wracając...) - skąd stwierdzenie, że Lords of Hellas to typowa eurogra w czystej postaci? Jasne - nie ma tu turlania garścią kostek, ale z uwagi na znaczną negatywną interakcję między graczami, losowość kart walki, ruchów potworów itp. nie za bardzo widzę tu pole do obliczania strategi na "n" posunięć do przodu, tworzenia silniczków, zbieranie punktów itp. co kojarzy mi się z typowym eurasem (żeby nie było - znawcą w tym temacie nie jestem)? Tym bardziej, że w każdym momencie nasz przeciwnik może popsuć nasze plany budując monument, a tym samym resetując umiejętności i wysyłając naszych kapłanów do piachu.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5225
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

To hybryda ameri z mechanizmami eurowymi.
Najlepiej to widać w instrukcji, która w zasadzie sprowadza się do prostego spisu akcji do wykonania.

Teraz coraz więcej jest hybryd.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: costi »

mmag pisze:
Figurki praktycznie zawsze sa zbedne bo mozna je zastapic.
Powodzenia w grze w Santorini żetonami :P

A tak zmieniając temat (czy też może do niego wracając...) - skąd stwierdzenie, że Lords of Hellas to typowa eurogra w czystej postaci? Jasne - nie ma tu turlania garścią kostek, ale z uwagi na znaczną negatywną interakcję między graczami, losowość kart walki, ruchów potworów itp. nie za bardzo widzę tu pole do obliczania strategi na "n" posunięć do przodu, tworzenia silniczków, zbieranie punktów itp. co kojarzy mi się z typowym eurasem (żeby nie było - znawcą w tym temacie nie jestem)? Tym bardziej, że w każdym momencie nasz przeciwnik może popsuć nasze plany budując monument, a tym samym resetując umiejętności i wysyłając naszych kapłanów do piachu.
Lol, od kiedy cechą euro jest brak interakcji?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ozy »

Grałem, bardzo dobra gra. Zaskakująco prosta i głęboka zarazem. Wygląda pięknie, choć to nie mój styl (wolałbym antyk, ale po Mythic Battles to chyba lepiej, że poszli w inną stronę, bo się wyróżnią). Zdecydowanie hybryda, takie euro z klimatem, pewną dozą mało dotkliwej losowości (dobór kart walki, akcje potworów).
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze:Grałem, bardzo dobra gra. Zaskakująco prosta i głęboka zarazem. Wygląda pięknie, choć to nie mój styl (wolałbym antyk, ale po Mythic Battles to chyba lepiej, że poszli w inną stronę, bo się wyróżnią). Zdecydowanie hybryda, takie euro z klimatem, pewną dozą mało dotkliwej losowości (dobór kart walki, akcje potworów).
Zgodzę się z tą opinią. Dodam tylko, że losowość jak to losowość, potrafi dać w kość. Jej mała dotkliwość polega na tym, że przy polowaniu mamy możliwość sterowania rozmiarem naszego dociągu, a same karty mają często możliwość odrzucenia kilku jednego rodzaju żeby uzyskać jeden symbol dowolnego rodzaju. Sytuacja, w której dociągam przed polowaniem sporo kart, ale mam pecha i trafiam na same łuki nie jest bardzo frustrująca, bo nadal mogę z tego coś ugrać.
Natomiast podczas walki możemy mieć na ręce maksymalnie 4 karty, liczebna przewaga armii powinna być z reguły decydująca. Choć tutaj akurat z przyjemnością przywitałbym spłaszczenie wartości na kartach.

Gra jest hybrydą, ale zdecydowanie bliżej jej do euro niż choćby w przypadku Eclipse.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Ja najchętniej widziałbym walkę tak by karty dodawały jedynie umiejętności specjalne, a nie dodawały punkty rozstrzygające walkę. Odrobinę irytowało mnie to w Blood Rage i podejrzewam, że tak samo irytować będzie tutaj.

Z czystym euro może przesadziłem, ale gra jest co najmniej tak samo (moim zdaniem bardziej) eurowata co BR.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Podano oficjalne ceny: Core Box 82 GBP / 105 USD.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: dziobanes »

kwiatech pisze:Podano oficjalne ceny: Core Box 82 GBP / 105 USD.

Czyli norma KS za grę z figurkami :D jeszcze doliczyć pakiet budyknów, pewnie ok.20 $ i na szczęście stosunkowo niewielki koszt wysyłki i wychodzi że za 500 zł dostajemy ten wspaniały produkt. Dla mnie jak najbardziej akceptowalny stosunek ceny do jakości i ilości
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

W porównaniu do kampanii CMON szału nie robi stosunek cena/ilość ;) Ale jeszcze SG!
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: xan »

Jak będą wydawać w takim tempie jak swoje pozostałe gry to pewnie spodziewać się jej można koło 2020 roku :D wygląda super ale ja już się skutecznie wyleczyłem z awaken realms
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas

Post autor: slanesh »

xan pisze:Jak będą wydawać w takim tempie jak swoje pozostałe gry to pewnie spodziewać się jej można koło 2020 roku :D wygląda super ale ja już się skutecznie wyleczyłem z awaken realms
Przybliżysz coś? Bo zastanawiam się nad wsparciem :)
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

slanesh pisze:
xan pisze:Jak będą wydawać w takim tempie jak swoje pozostałe gry to pewnie spodziewać się jej można koło 2020 roku :D wygląda super ale ja już się skutecznie wyleczyłem z awaken realms
Przybliżysz coś? Bo zastanawiam się nad wsparciem :)
Chodzi o This War of mine, ktore mieli chyba juz dostarczyc do wspierajacych :)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: xan »

kwiatech pisze:
slanesh pisze:
xan pisze:Jak będą wydawać w takim tempie jak swoje pozostałe gry to pewnie spodziewać się jej można koło 2020 roku :D wygląda super ale ja już się skutecznie wyleczyłem z awaken realms
Przybliżysz coś? Bo zastanawiam się nad wsparciem :)
Chodzi o This War of mine, ktore mieli chyba juz dostarczyc do wspierajacych :)
Nie tylko o This war of mine choć to chyba nr 1. Ja się napalilem też na The edge: dawnfall tylko czekałem na gameplay', który miał być na początku marca.. Zaraz będzie czerwiec a gameplaya jak nie było tak nie ma. Do tego wciąż modyfikują zasady choć gra od dobrych kilku miesięcy jest ufundowana i miała być rozsyłana chyba w sierpniu.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: kaimada »

Draft kickstartera do zobaczenia tutaj.
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: bigbluedragon »

xan pisze:
kwiatech pisze:
slanesh pisze:
Przybliżysz coś? Bo zastanawiam się nad wsparciem :)
Chodzi o This War of mine, ktore mieli chyba juz dostarczyc do wspierajacych :)
Nie tylko o This war of mine choć to chyba nr 1. Ja się napalilem też na The edge: dawnfall tylko czekałem na gameplay', który miał być na początku marca.. Zaraz będzie czerwiec a gameplaya jak nie było tak nie ma. Do tego wciąż modyfikują zasady choć gra od dobrych kilku miesięcy jest ufundowana i miała być rozsyłana chyba w sierpniu.
Ja postanowiłem poczekać z wsparciem do PMa właśnie ze względu na The Edge: Dawnfall - KS zakończył się ponad pół roku temu a do tej pory nie wiadomo w sumie za co się zapledgowało poza figurkami co do których akurat są w miarę regularne update'y. Ostatnio nawet jakieś info o kampanii się pojawiało Angels vs Demons (pytanie co z innym rasami...) i o pracach nad wariantami 2vs2, FFA ale jak nie było gameplaya tak nie ma.
Co prawda LoH ma to już za sobą bo pokazali jakieś recenzje/gameplaye, które wyglądają nawet nie najgorzej ale raczej będę narazie tylko obserwował w celu weryfikacji czy dadzą radę dowieźć chociaż tą kampanie szczęśliwie do końca :)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

A na bgg do instrukcji dołączyła wersja print & play gry do przetestowania...
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

Ale chyba planszy brakuje? :D
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Gatherey pisze:Ale chyba planszy brakuje? :D
A tego nie wiem, nie sprawdzałem jeszcze :D
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trawus »

Mam dwa pytania.

Primo
Czy jest gdzieś oficjalne stanowisko, że będzie wersja pl? Przewertowalem temat i było coś na ten temat ale w zasadzie bez konkretów.

Secundo
Czy ktoś będzie robił zbiorowe zamowienie na kicku? Nigdy nie zamawialem sam i chętnie się podłącze pod czyjeś zamówienie (o ile koszty wysyłki będą się kalkulowac). Mam konto w Czeskim powiedzmy parabanku z lepszym kursem niż w zwyklych bankach wiec mogę zapłacić przelewem w zagranicznej walucie. (Chyba na kicku jest możliwość płatności przelewem? ;p) Tylko warunek żeby gra była pl. Dla mnie angielski to drugi język w którym pracuje ale gorzej z moimi współgraczami; (
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Trawus pisze:Mam dwa pytania.

Primo
Czy jest gdzieś oficjalne stanowisko, że będzie wersja pl? Przewertowalem temat i było coś na ten temat ale w zasadzie bez konkretów.


Secundo
Czy ktoś będzie robił zbiorowe zamowienie na kicku? Nigdy nie zamawialem sam i chętnie się podłącze pod czyjeś zamówienie (o ile koszty wysyłki będą się kalkulowac). Mam konto w Czeskim powiedzmy parabanku z lepszym kursem niż w zwyklych bankach wiec mogę zapłacić przelewem w zagranicznej walucie. (Chyba na kicku jest możliwość płatności przelewem? ;p) Tylko warunek żeby gra była pl. Dla mnie angielski to drugi język w którym pracuje ale gorzej z moimi współgraczami; (
Primo: Jeśli nie będzie zapowiedzianej od razu wersji PL to pewnie się to wyjaśni podczas trwania kampanii. Może być to zależne ile będzie chętnych z PL.
Chociaż tu info na temat wersji PL już jest: :wink:
https://boardgamegeek.com/boardgame/222 ... s/versions

Secundo: Przez pierwsze 24h będzie dostępna figurka Leonidasa. Wysyłka jak w przypadku poprzednich kampanii AR będzie pewnie wynosić ok 10funtów. Co do KS to nie można przelewem. Ja używam karty Visa debetowej do konta walutowego w mbank. W czasie trwania kampanii możesz w każdej chwili zrezygnować, ponieważ kasę ściąga po jej zakończeniu.
Klikasz cancel your pledge i po temacie :)
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

Na stronie KS pojawił się nowy, nieco przydługi, filmik Let's Play:
https://www.youtube.com/watch?v=E3BvnqCIBE8

Nie pokazują w ogóle questów i walki z potworami. Zdaje się, że filmik nie wnosi wiele nowego poza pokazaniem kilku podstawowych mechanik
ODPOWIEDZ