Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: misioooo »

kaimada pisze:No i bardzo dobrze.
Biorę po polsku bo jak coś to będzie łatwiej sprzedać ;).
Bierz eng, bo pewnie ceny będą kosmiczne wersji KS po zakończeniu kampanii :) będzie łatwiej sprzedać.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Świetnie. Kupie w sklepie jak będzie. Gra wygląda fajnie ale nie jestem pewny czy potrzebuje kolejnej podobnej. Cieszy mnie sposób prowadzenia kampanii i to, że większość zawartości będzie dostępne w sklepach.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: xelos80 »

Czyli wersję językową bedzie można wybrac później w pledge managerze? Czy wersja jezykowa tyczy się tylko wersji sklepowych ?
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

xelos80 pisze:Czyli wersję językową bedzie można wybrac później w pledge managerze? Czy wersja jezykowa tyczy się tylko wersji sklepowych ?
Tak jak w przypadku poprzednich KS od AR. Pewnie w PM :)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Ktoś wie czy można w ramach sześciopaka wybierać różne wersje językowe ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

olsszak pisze:Ktoś wie czy można w ramach sześciopaka wybierać różne wersje językowe ?
Mam nadzieje, ze tak. W The Edge w PM przy 10 retail packu się da. Ciekawe jak bedzie tutaj :)

If you want a mix of language versions - please write it in the order notes or drop us an email at contact@awakenrealms.com.

Same thing for the additional factions for all the conflict boxes.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Jeszcze jedna kwestia:

Czy te 3 miesiące opóźnienia dotyczą obu terminów ? Tj. Czy jeśli wybiorę jedną falę i kwiecień 2018 to trzeba doliczyć do lipca 2018 ? Czy bardziej pracochłonne jest szykowanie podstawek i ten termin będzie przesuwany Tj. Dostaniemy podstawki w styczniu 2018 ale SG bez zmian w kwietniu 2018?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Do bardziej obeznanych: skąd wiecie że wersja ks będzie identyczna z retailem? W streczach jest info że dają za free do każdej kopii ks czyli że w sklepie będzie za dopłatą albo wogóle? Czy wtedy powinno być ks exclusive?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Paskuder pisze:Do bardziej obeznanych: skąd wiecie że wersja ks będzie identyczna z retailem? W streczach jest info że dają za free do każdej kopii ks czyli że w sklepie będzie za dopłatą albo wogóle? Czy wtedy powinno być ks exclusive?
Rzeczy, które na KS masz za free będziesz miał jako płatne dodatki w sklepie. Oprócz finalnego SG, który będzie dodatkiem ekskluzywnym.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: kaimada »

Ależ SG... zamiast jednego dodatku rozłożyli go na kilka pozycji co kilkadziesiąt tysięcy funtów :lol:.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Ewidentnie nie spodziewali się takiego sukcesu i mają za mało SG przygotowanych. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

Jak dla mnie takie rozbicie trochę biednie wygląda :D
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Kurczę, wg mnie pierwsze potknięcie:
+ fantastycznie, że dostaniemy add-on za free. W większości kampanii na KS, któryś tam SG odblokowuje add-on do kupienia )
- rozłożenie add-ona wartego £20 na £250k wsparcia jest trochę przegięciem, 5 żetonów i 10 kart za 80k ?

@ olsszak
Skąd wiesz, że Hadesa nie będzie w retail razem z podstawką, tylko będzie trzeba osobno płacić ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Bo Core box jest dokładnie zdefiniowany.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: xavier5 »

W Rising sun było to samo - Fox clan rozbity na 5 SG :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Szkoda, głosowałem za Apollem :(
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

Też chciałem Apollo :(

A jakie macie przemyślenia co do final Stretch Goal, który pomysł Wam się najbardziej podoba?
Jak dla mnie chyba Hefajstos najciekawszy, fajna opcja z mocnymi artefaktami, pytanie tylko co z balansem.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: misioooo »

O balans dba Adaś Kwapiński. Ja się nie martwię, wszak to chodzący kalkulator jest :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

vcrproszek pisze:Kurczę, wg mnie pierwsze potknięcie:
+ fantastycznie, że dostaniemy add-on za free. W większości kampanii na KS, któryś tam SG odblokowuje add-on do kupienia )
- rozłożenie add-ona wartego £20 na £250k wsparcia jest trochę przegięciem, 5 żetonów i 10 kart za 80k ?

@ olsszak
Skąd wiesz, że Hadesa nie będzie w retail razem z podstawką, tylko będzie trzeba osobno płacić ?
W sumie masz rację, nie wiem :(

"Winner of the vote will become next SG that after unlocking will be added FOR FREE to every Core Box! Loser - will become an add-on, that you will be still able to purchase. "

Tutaj wychodzi, że za free do core box?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

For free ale na KS.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Pytanie czy dodany za free jako dodatek czy do zwartości podstawki ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

raj pisze:For free ale na KS.
To czemu nie ma Hadesa oficjalnie w add-onach ? Tak wiem, bezsensu, ale powinni dać chociaż info w formie "Free for your pledge, additional copy for £19,5". Leonidas jest free, a jest w liście dodatków.
Z drugiej strony, właśnie zauważyłem nową grafikę na stronie kampanii, która sugeruje, że SG nie będą za free po kampanii :)
Spoiler:
Chciałbym podsumować dodatki dodające grywalną zawartość:
- Leonidas - 24h free/5£
- Lord os sun - Apollo - £19,5
- Lord of underworld - Hades - free
- dodatek dla 5-6os TBA
- Finalny SG, określony przez głosowanie, forma KSE, free

Coś płatnego jeszcze jest w planach ? (oprócz potworów/bohaterów/karty w SG)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie podoją reszty tych dodatków z propozycji na ostatni SG. Może po kampanii już, ale myślę że będą do kupienia. W ogóle jak na grę nie ameri to sroga cena się robi - zakładając dodatek dla 5-6 za 20 funciaków i brak nowych płatnych addonów to za grę na full trzeba zapłacić kolo 700 zł. W retailu pewnie będzie ponad 1000. Nieźle. :shock:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

ariser pisze:Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie podoją reszty tych dodatków z propozycji na ostatni SG. Może po kampanii już, ale myślę że będą do kupienia. W ogóle jak na grę nie ameri to sroga cena się robi - zakładając dodatek dla 5-6 za 20 funciaków i brak nowych płatnych addonów to za grę na full trzeba zapłacić kolo 700 zł. W retailu pewnie będzie ponad 1000. Nieźle. :shock:
Myślę, że podział euro/ameri tutaj trochę przestaje działać i należało by wprowadzić nową kategorię pt. "Od groma figurek, od groma dodatków, na KS, mechanika dowolna" - i w kategorii takich gier LoH wygląda w kwestii ceny przeciętnie, czyt. za całość wyjdzie pewnie finalnie z 2k zł:P W wersji ubogiej, bez malowania i figurek resin oczywiście ;)

No i mimo wszystko to:
Spoiler:
wciąż wygląda lepiej (inne pytanie czy dobrze... każdy może sobie odpowiedzieć sam) w kwestii ceny niż to:
Spoiler:
A co do samej zawartości "podstawki" to myślę, że jest ona raczej oczywista - wiemy co będzie w core box, wiemy że będzie on wysyłany osobno od SG i że jest on oferowany w sześciopaku dla sklepów i nie tylko. Więc pozostałe SG / dodatki na 99% do niego nie wejdą (przecież nie stworzą dwóch wersji retail?) Poza tym - patrząc na dotychczasowe sukcesy gier z KS, jakoś mocno nie nastawiałbym się na późniejszą powszechną dostępność gry w sklepach.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2017, 08:16 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

A jeszcze taka informacja z komentarzy:
Addon sundrop (cieniowanie) dotyczy core + SG + terenów. Cena dodatków z cieniowaniam będzie wyższa i podają ją na etapie pma.
@Michael Glambeck good question, all SG include sundroop if you picked a sundrop addon or mythic but other miniature addons do not include it, we will update addon prices for sundrop versions soon and you will be able to pick your version in pledge manager.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2017, 08:43 przez ariser, łącznie zmieniany 2 razy.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ