Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Banan2 pisze:Ktoś chciał KS Exclusive? Ależ proszę bardzo :) Będzie ekskluzywne pudełko z ekskluzywną wypraską na wszystkie SG. Po prostu śmiech na sali :evil:
Pozdrawiam
Dla mnie to nie jest śmiech na sali, jeśli to będzie jedno pudło mieszczące SG + add-ony to będę bardzo zadowolony. Szkoda tylko , że "kosztuje" 100k w SG.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Pudełko na 30 kart, kilka żetonów, parę figurek.. eh.. za 100k £..
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Widać, że spodziewali się dużo mniejszego sukcesu a nie chcą na łapu capu dodawać nieplanowanych sg typu "+3 karty".
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: adalbert »

Z drugiej strony piszą, że mają jeszcze sporo więcej do zaoferowania...
Wg mnie dodawanie pudła ma sens po odblokowaniu większości/wszystkich figurkowych/karcianych SG. W tym momencie jest na to po prostu za wcześnie. Odległości cenowe pomiędzy progami są naprawdę duże i trudno oprzeć się wrażeniu, że kampania jednak mocno zwolniła...
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KQuest »

Ciekawe czy i w tym przypadku nie poradzą sobie z wypraską na karty w koszulkach
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Wolałbym jakieś nowy figurki lub inny sposób odpicowania zawartości, np. Sundrop dla wszystkich, nie jako addon. Natomiast z dwojga złego wolę dostać pudełko, którego przynajmniej będę używał, niż jakieś kilka niezbalansowanych, z tyłka wyciągniętych kart na zasadzie "wincyj stretch goali!".
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KubaP »

adalbert pisze:Odległości cenowe pomiędzy progami są naprawdę duże i trudno oprzeć się wrażeniu, że kampania jednak mocno zwolniła...
Ludzie, czy ktoś z Was kiedykolwiek słyszał cokolwiek o Kickstarterze? Kampania zwolniła, bo mamy trzeci dzień kampanii i dopiero na 48h przed koncem sie wybudzi, jak KS wysle maila z 48h mark.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kosternik »

offtop:

a funt stracił dziś do Złotego 10 gr... czyli na tą chwilę jakieś 74 tys zł
ałć....
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

TWoM płaciło się dolarami więc nie licz na dobry kurs funta. W funtach pewnie tylko dla wspierających z UK.
"Errare humanum est"
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Kisun pisze:TWoM płaciło się dolarami więc nie licz na dobry kurs funta. W funtach pewnie tylko dla wspierających z UK.
Co ? Przecież KS będzie pobierał funty od wszystkich bez względu na kraj/wiek/pochodzenie/religię, bo w takie walucie jest kampania. To co będzie w PM, tego jeszcze nikt nie wie :)
Ja tylko potwierdzę, że podczas TWOM w PM można było płacić tylko USD, ale gamefound jako system dla PM obsługuje inne waluty. Mam otwartego PM od gamefound.com od battali i tam mam do wyboru 3 waluty.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KQuest »

Przy okazji, jest jakieś wyjaśnienie tego czemu już od TWoF tak się trzymają funtów w swoich kampaniach? Podejrzewam, że większość wspierających wolałaby zobaczyć ceny w dolarach niż funtach
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

KQuest pisze:Przy okazji, jest jakieś wyjaśnienie tego czemu już od TWoF tak się trzymają funtów w swoich kampaniach? Podejrzewam, że większość wspierających wolałaby zobaczyć ceny w dolarach niż funtach
Może firma zarejestrowana w UK ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

No trzeba przyznać, że kampania trochę siadła, jeśli chodzi o kwotę :D
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: matio2007 »

KQuest pisze:Przy okazji, jest jakieś wyjaśnienie tego czemu już od TWoF tak się trzymają funtów w swoich kampaniach? Podejrzewam, że większość wspierających wolałaby zobaczyć ceny w dolarach niż funtach
Jeżeli kampania jest zakładana przez firmę zarejestrowaną w UK, to funt jest narzucony przez KS. Dolar jest dla firm startujących z terytorium USA.

EDIT: Awaken Realms, Nottingham, UK
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Gatherey pisze:No trzeba przyznać, że kampania trochę siadła, jeśli chodzi o kwotę :D
Tak jak KubaP wspominał. Po 48h to jest "standard" na KS, dopiero 48h przed końcem kampanii ruszy z kopyta.
Polecam https://www.kicktraq.com
Nawet zombicide:gh po 3 dni kampanii ma średnio mniej niż 400 wspierających/dziennie.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Kosternik pisze:offtop:

a funt stracił dziś do Złotego 10 gr... czyli na tą chwilę jakieś 74 tys zł
ałć....

Mając na uwadze ich doświadczenia z TWOM i Brexit zakładam, że wykupili opcje walutowe. Ja bym tak zrobił.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: xavier5 »

Btw. zapytałem ich czy przy retail pledge są też jakieś zniżki na addony, ale niestety nie ma :wink:
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

xavier5 pisze:Btw. zapytałem ich czy przy retail pledge są też jakieś zniżki na addony, ale niestety nie ma :wink:
Może warto ich zapytać czy jak pojawią się kolejne add-ony np. 5/6 gracz to zrobią jakiś bundle na nie bez pdostawki. Tak aby można bylo biorąc Retailer pledge np. wziąć komplet dodatków z jakąś zniżką.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

A ja się zastanawiam, czy dodatek dla 5-6 graczy warto w ogóle rozpatrywać. Głównie ze względu na downtime`y.
Z tej przyczyny nie brałem dodatku dla 5-6 gracza do Xenoshyfta. Już przy czterech osobach jest wystarczająco długo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KQuest »

Czytając którąś z aktualizacji, odniosłem wrażenie, że piąty gracz będzie dodany w SG
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

vcrproszek - dziękuję za wyjaśnienie. Faktycznie miałem na myśli PM. Sorki za wprowadzenie w błąd. Człowiek uczy się całe życie :)
"Errare humanum est"
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: adalbert »

KubaP pisze:
adalbert pisze:Odległości cenowe pomiędzy progami są naprawdę duże i trudno oprzeć się wrażeniu, że kampania jednak mocno zwolniła...
Ludzie, czy ktoś z Was kiedykolwiek słyszał cokolwiek o Kickstarterze? Kampania zwolniła, bo mamy trzeci dzień kampanii i dopiero na 48h przed koncem sie wybudzi, jak KS wysle maila z 48h mark.
Nie wiem czy jest o co kruszyć kopie (chyba nie), ale tak, słyszał i nawet już kilka rzeczy wsparł.
Generalnie, jeśli chodzi o ten fragment moje wypowiedzi, chodziło mi o to, że SG dodane w odpowiednim czasie oraz odległości cenowe mają nadać kampanii pewnej dynamiki/podtrzymać emocje (szczególnie przy tak dużej kampanii) i moim zdaniem tu nie do końca to zadziałało.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Kisun pisze:vcrproszek - dziękuję za wyjaśnienie. Faktycznie miałem na myśli PM. Sorki za wprowadzenie w błąd. Człowiek uczy się całe życie :)
Luzik ;) Najważniejsze, aby szybko sprostować i żeby nie powielać błędnych informacji :)

wracając do gry/kampanii AR od godziny uaktywniło się w komentarzach. Ot mniej/bardziej ciekawe rzeczy:
Spoiler:
Coś, co mnie ominęło
AR: Phillip yes we have cosmetic addons prepared for tomorrow and day after to push campaign further. I may even give a little sneak peak :) https://goo.gl/1FovuH
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KubaP »

adalbert pisze:
KubaP pisze:
adalbert pisze:Odległości cenowe pomiędzy progami są naprawdę duże i trudno oprzeć się wrażeniu, że kampania jednak mocno zwolniła...
Ludzie, czy ktoś z Was kiedykolwiek słyszał cokolwiek o Kickstarterze? Kampania zwolniła, bo mamy trzeci dzień kampanii i dopiero na 48h przed koncem sie wybudzi, jak KS wysle maila z 48h mark.
Nie wiem czy jest o co kruszyć kopie (chyba nie), ale tak, słyszał i nawet już kilka rzeczy wsparł.
Generalnie, jeśli chodzi o ten fragment moje wypowiedzi, chodziło mi o to, że SG dodane w odpowiednim czasie oraz odległości cenowe mają nadać kampanii pewnej dynamiki/podtrzymać emocje (szczególnie przy tak dużej kampanii) i moim zdaniem tu nie do końca to zadziałało.
Nie zadziałało w momencie, w którym zebrali 740 tysięcy funtów? o.O
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

KubaP pisze:Nie zadziałało w momencie, w którym zebrali 740 tysięcy funtów? o.O
Te 740k to oni właściwie zebrali bez SG, bo w zasadzie dodawali je po tym jak już były przekroczone progi na których je dodali. :)
Pod tym względem polegli, choć sama kampania bez wątpienia jest wielkim sukcesem.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ