Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

13thcaesar pisze: i tą playmatę Countless Terrors na 4 graczy.
To 4 graczy to tak trochę chyba na siłe napisali, ja się czasem nie mieszcze nawet grając w 2 osoby...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rattkin »

A ja czasem nawet grając w jedną :)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sarseth »

Bo ta mata to jest chyba tylko na mapę + karty spotkań (tylko wtedy patrząc na to w ten sposób, powinni pisać, że nie jest na 4 graczy tylko na tyle ile gra aktualnie ^^)
Nigdy nie kładę tam kart gracza :P grajac w tę grę, rozkładam 3 maty (2 customowe gracza z BGG drukłem) i niestety wielkością stołu przypomina mi rozłożenie Mage Knight prawie. A niby tylko karcianka huh
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: RUNner »

Dlatego używam maty tylko do wywołanego Mage Knighta :)
Kiedyś zrobiłem sobie projekt maty do WP, z zarysowanymi miejscami na poszczególne obszary gry, ale jak sobie zacząłem analizować, to okazało się, że pojawiają się pytania:
- "a co jeśli będę miał 10+ sprzymierzeńców na stole?"
- "a co jeśli będę miał 4 bohaterów?"
- "a co jeśli strefa przeciwności się rozrośnie?"
- itp.
Dlatego ostatecznie postawiłem na matę-grubą-szmatę z której się wygodnie podnosi karty, a jednocześnie nie zadzierają się one o materiał.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rattkin »

Maty z "miejscami na karty" są ogólnie rzecz biorąc lamerskie - w grach karcianych zawsze będą sytuacje, gdzie te wyrysowane miejsca sie nie sprawdzą. W LOTR i AH trzon scenariusza stanowi act, agenda, talia przeciwnosci - wiec akurat to mogli na matach wyrysować, bo to jest stałe. Ale wszystko inne - to czym gra gracz, jak rozklada sie scenariusz, lokacje, itd - się zmienia.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

Karit pisze:
13thcaesar pisze: i tą playmatę Countless Terrors na 4 graczy.
To 4 graczy to tak trochę chyba na siłe napisali, ja się czasem nie mieszcze nawet grając w 2 osoby...
Szczerze mówiąc to na 4 graczy nie mam nawet zamiaru grać w AH LCG (do gry na więcej osób zakupiłem The Others i mam w planach zakup Posiadłość Szaleństwa 2 edycje), AH LCG zakupiłem głównie do gry solo, ewentualnie na 2 graczy, jednak pozostałe "mniejsze" playmaty wydały mi się trochę małe, nawet do gry solo, dlatego pomyślałem że zakupie tą większą, ale z tego co piszecie to wygląda, że nawet ona może nie pomieścić "całej" gry nawet w trybie solo.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

Wiecie może jak ta "4"-osobowa mata ma się jakościowo do mat z serii Legendary Encounters?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Duża mata bez najmniejszych problemów mieści grę solową - nie wiem, jak się rattkin rozkładał, że mu miejsca zabrakło. Ostatnio miałem na stole 12 assetów pod koniec i wszystko się mieściło. W scenariuszach z dużą mapą olewam tylko te nadrukowane miejsca na talię mitów itd. (dla mnie mogłyby nie istnieć) i daję te rzeczy z boku, a całą górną część zajmują lokacje - dzięki temu jest więcej przestrzeni na dodatkowe karty dokładane do lokacji.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zorak »

Mi ta mata starcza do gry solo, wszystko się mieści. Jak gra na więcej osób to gramy przez neta / telefon wiec też mi się wszystko mieści :D. Ale faktycznie na 3-4 osoby fizycznie nie ma na niej miejsca aby wszystkie karty pomieścić.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

Dzisiaj dotarła paczka z mythos packs ( The Miskatonic Museum , Blood on the Altar , Undimensioned and Unseen i Where Doom Awaits), więc mogłem zbudować sobie talię z znajdujących się w nich kart graczy. Zbudowałem talię na Rolandzie, i rozegrałem dwa pierwsze scenariusze z podstawowej kampanii, a potem przeskoczyłem do Curse of the Rougarou. Na ostatniej Agendzie utknąłem w jednej Lokacji, za sprawą pewnej karty Treachery, gdybym ją opuścił poległbym od ran, a testy na pozbycie się jej jak na złość zawalałem. W końcu padłem od nadmiaru Horroru. Zero zdobytych punktów doświadczenia, do tego 3 Traumy, raczej trzeci scenariusz sobie odpuszczę.
Arius
Posty: 1445
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 176 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Jak 3 traumy?
Chcesz powiedzieć, że Rolandem oba scenariusze z podstawki skończyłeś z powodu przerażenia?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

Tak. W pierwszym dostalem za "wybór" (wiadomo czego :wink: ), w drugim za nie spelnienie warunku "startowego" weakness Rolanda.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zorak »

W najnowszym mythosie jest fajna karta leczaca przerazenie. Roland jako guardian ma tez dostep do if it bleeds...
Ostatnio grajac Zoey jako sojusznika zaczynam brac Xaviera zamiast Beat copa wlasnie z uwagi na dodatkowa wole i mozliwosc przyjecia sporej liczby obrazen.

Btw na fb jest aktywna grupa dot. HwA LCG :-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

If it bleeds miałem dwie kopie w talii, a nawet jedna na rece, co z tego skoro działa tylko po zabiciu monster, a w tym scenariuszu trafialy mi sie same creatures.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2017, 10:55 przez 13thcaesar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Polecam dla Rolanda Moment of Respite. Generalnie wolę Liquid Courage, bo nie kosztuje expa, ale niestety Roland nie ma do niej dostępu.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zorak »

Art student jeszcze robi robote. Jest tania, zgarniasz wskazowke a jak juz zrobi swoje to mozna na nia przyjac przerazenie i wystawic nowego sojusznika. Na taka gre Rolandem Charyzma jest dobra.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

Zorak pisze:Art student jeszcze robi robote. Jest tania, zgarniasz wskazowke a jak juz zrobi swoje to mozna na nia przyjac przerazenie i wystawic nowego sojusznika. Na taka gre Rolandem Charyzma jest dobra.
Nie mam jeszcze Dunwich Legacy, a widze ze fajne karty tam sa, do tego nowi Badacze, nie wspominajac ze mimo posiadania czterech mythos pack z tej kampanii nie moge nawet sobie w nie pograc. Sklep w którym sie zaopatruje na pytanie kiedy beda mieli Dunwich Legacy odpisal " Hopefully in a week or two", wiec moze w tym miesiacu wpadnie mi w rece.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zorak »

Warto czekac, pomijajac same karty dla badaczy to kampania jest mega, o wiele lepsza niz z podstawki. Za miesiac koniec cyklu. Na grupie fb mozna tez sie umowic na wspolna gre online, dziala to bardzo fajnie i emocje o wiele lepsze niz solo.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

Kogo polecacie z "podstawowych" Badaczy do scenariusza Curse of the Rougarou z uwzględnieniem kart tylko z podstawki i 4 Mythos Packs ( The Miskatonic Museum , Blood on the Altar , Undimensioned and Unseen i Where Doom Awaits)?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zorak »

Najłatwiej mi to szło Agnes ale miałem karty z Dunwich. Teoretycznie Rite of seeking z tego dodatku możesz zastapić Rite of seeking lvl 4 z Undimensioned and Unseen. Trochę to overkill ale zawsze coś. Ew Drawn to flame i look what i found pomoże ci w badaniu zamiast rite of seeking.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

Zorak pisze:Najłatwiej mi to szło Agnes ale miałem karty z Dunwich. Teoretycznie Rite of seeking z tego dodatku możesz zastapić Rite of seeking lvl 4 z Undimensioned and Unseen. Trochę to overkill ale zawsze coś. Ew Drawn to flame i look what i found pomoże ci w badaniu zamiast rite of seeking.
Dzięki za rady, jutro spróbuje Agnes, może w trybie standalone (Rite Of Seeking lvl 4 zmieści się w przedziale punktów doświadczenia, tak żeby nie grać z dodatkowym weakness).

Przed chwilą skończyłem podejście Skid" O'Toole'm do tego scenariusza (tym razem już po ukończeniu pierwszego scenariusza z podstawowej kampanii, a raczej ucieczki - wybrałem Resign) wyruszyłem do Nowego Orleanu. Niestety, znowu liczba żetonów Horror osiągnęła przytłaczający poziom (jeden więcej i bym poległ), za sprawą weakness z tego scenariusza, więc zdecydowałem się uciekać - Resign z dwoma punktami doświadczenia i...
Spoiler:
.

A więc wróciłem do Arkham żeby kontynuować podstawową kampanię.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Twój pech polega na tym, że najlepsze karty do leczenia poczytalności znajdują się w Dunwich Legacy: Liquid Courage i w tym przypadku jeszcze lepszy Peter Silvestre. Silvestre na koniec rundy automatycznie leczy 1 poczytalność, więc z nim w grze klątwy w ogóle się nie odczuwa (bo na szczęście nie ma na niej direct horroru, tylko zwykły, co IMHO nie pasuje fabularnie, ale co tam).
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

Trolliszcze pisze:Twój pech polega na tym, że najlepsze karty do leczenia poczytalności znajdują się w Dunwich Legacy: Liquid Courage i w tym przypadku jeszcze lepszy Peter Silvestre. Silvestre na koniec rundy automatycznie leczy 1 poczytalność, więc z nim w grze klątwy w ogóle się nie odczuwa (bo na szczęście nie ma na niej direct horroru, tylko zwykły, co IMHO nie pasuje fabularnie, ale co tam).
No to mój pech się skończy - dostałem odpowiedź od sklepu że jutro dostaną Dunwich Legacy :D

Czyli w najpóźniej w poniedziałek będę mógł zacząć nową kampanię, nowymi Badaczami z świetnymi kartami, które wymieniliście :D
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 13thcaesar »

Przypomniałem sobie, ze nie mam jeszcze The Essex County Express (podobno jeden z lepszych scenariuszy?), trochę lipa, bo będę mógł pociągnąć drugą kampanię tylko do The Miskatonic Museum ( czy da się może "przeskoczyć" ten dodatek i kontynuować kampanię dalej?).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Możesz spokojnie pociągnąć bez. W takim przypadku ściągasz sobie ze strony FFG arkusz tego scenariusza i po muzeum rozpatrujesz z arkusza brakującą przygodę tak, jakbyś ją przegrał (no resolution reached). Generalnie wiąże się to z utrudnieniem w kolejnych scenariuszach, ale kto by się tam przejmował :D
Pamiętaj też, żeby przeprowadzić "symulację" przygotowania do takiego scenariusza, bo czasem w instrukcjach przygotowania są opisane pewne zmiany, które dotyczą później całej kampanii (np. w Essex County Express w setupie dodaje się do worka nowy żeton na całą resztę kampanii).

Tu masz całą książeczkę kampanii:
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... elease.pdf
ODPOWIEDZ