Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8777
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

stalker7 pisze:fajnie , jak by jeszcze zrobili Aresa:) w ogóle dziwię się , że jego nie ma toż to pierwszy bóg jaki przychodzi na myśl mówiąc o mitologii greckiej i jako gra "wojenno/taktyczno/bitewna/z figurkami" brak Aresa to duże niedociągnięcie::D
Może wyjdzie w dodatku :) Kiedyś.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

stalker7 pisze:fajnie , jak by jeszcze zrobili Aresa:) w ogóle dziwię się , że jego nie ma toż to pierwszy bóg jaki przychodzi na myśl mówiąc o mitologii greckiej i jako gra "wojenno/taktyczno/bitewna/z figurkami" brak Aresa to duże niedociągnięcie::D
Ares zaburzyłby balans. Jako bóg wojny z definicji musiałby wygrywać każdą partię ;)
On raczej pełni rolę patrona całości
8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

stalker7 pisze:fajnie , jak by jeszcze zrobili Aresa:) w ogóle dziwię się , że jego nie ma toż to pierwszy bóg jaki przychodzi na myśl mówiąc o mitologii greckiej i jako gra "wojenno/taktyczno/bitewna/z figurkami" brak Aresa to duże niedociągnięcie::D
Kij z aresem ja chcę cycatą Afrodytę w negliżu :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6478
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 959 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Odi »

Wyczyściłem dyskusję z postów nie mających związku z grą. To nie fejsbuk.
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

Odi pisze:Wyczyściłem dyskusję z postów nie mających związku z grą. To nie fejsbuk.
I gut.
bez_sciemy
Posty: 23
Rejestracja: 24 cze 2017, 23:23

Re: Lords of Hellas

Post autor: bez_sciemy »

Koniec akcji niedługo, więc postanowiliśmy ostudzić Wasze rozgrzane głowy. Prezentujemy nieautoryzowany wywiad z Adamem Kwapińskim: https://planszowkibezsciemy.wordpress.c ... ki-wywiad/
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Rocy7 »

bez_sciemy pisze:Koniec akcji niedługo, więc postanowiliśmy ostudzić Wasze rozgrzane głowy. Prezentujemy nieautoryzowany wywiad z Adamem Kwapińskim: https://planszowkibezsciemy.wordpress.c ... ki-wywiad/
Uwaga to bait link. Żadnego wywiadu nie było, zaś wszystkie odpowiedzi zostały zmyślone.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: grzemek »

Rocy7 pisze:
bez_sciemy pisze:Koniec akcji niedługo, więc postanowiliśmy ostudzić Wasze rozgrzane głowy. Prezentujemy nieautoryzowany wywiad z Adamem Kwapińskim: https://planszowkibezsciemy.wordpress.c ... ki-wywiad/
Uwaga to bait link. Żadnego wywiadu nie było, zaś wszystkie odpowiedzi zostały zmyślone.

Spokojnie, słowo "nieautoryzowany" nam to wyjaśnia ;)

Tekst świetny, uśmiałem się :D
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: janekbossko »

Wysyslke teraz powinienem dodać czy później? Jak to jest?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
bez_sciemy pisze:Koniec akcji niedługo, więc postanowiliśmy ostudzić Wasze rozgrzane głowy. Prezentujemy nieautoryzowany wywiad z Adamem Kwapińskim: https://planszowkibezsciemy.wordpress.c ... ki-wywiad/
Uwaga to bait link. Żadnego wywiadu nie było, zaś wszystkie odpowiedzi zostały zmyślone.

Kurcze pomyślałem że nie trzeba tego pisać ale po chwili jednak oprzytomniałem, możliwe że jednak ktoś by w to uwierzył ;)

Ale sam tekst nie jest zły, ja mam dość czarne poczucie humoru więc nawet się zaśmiałem

"czy to prawda że za ładnymi figurkami kryje się kiepska gra?

A: nie wiem, nie grałem"


To było niezłe ;)

Ale z drugiej strony, pewnie niektórzy poczują się urażeni :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Rocy7 »

grzemek pisze: Spokojnie, słowo "nieautoryzowany" nam to wyjaśnia ;)

Tekst świetny, uśmiałem się :D
Potocznie: W przypadku wywiadów prasowych, autoryzacja polega na wspólnym uzgodnieniu ostatecznego tekstu wywiadu przez osobę jej udzielającą i dziennikarza, przed jego publikacją.

a tutaj mamy niby wywiad i zmyślone odpowiedzi w celu oczernienia tworcy, daleko temu do nieautoryzowanego wywiadu.

Dodatkowo niektorzy w wywiadach przechodza do pytan i odpowiedz zaś zdanie "iz odpowiedzi zostały zmyslone" można przeoczyć ;)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2017, 14:10 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

janekbossko pisze:Wysyslke teraz powinienem dodać czy później? Jak to jest?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysyłke najlepiej zostawić na koniec. Tzn nie dopłacać teraz za wysyłkę bo przeważnie zapledgowaną kasą się za wysyłkę nie da płacić.

Na koniec pledge managera, jak już swoje zamówienie będziesz dopinał to wyskoczy koszt wysyłki i wtedy go opłacisz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatosz »

Rocy7 pisze:
grzemek pisze: Spokojnie, słowo "nieautoryzowany" nam to wyjaśnia ;)

Tekst świetny, uśmiałem się :D
Słowo nieautoryzowany oznacza, iz po 1) wywiad naprawde mial miejce 2) w wywiadzie są faktycznie udzielone odpowiedzi (jedynie bez korekty i zatwierdzenia
Nijak nie mogę się z tym zgodzić. Autoryzacja oznacza, że zawarte są w nim odpowiedzi napisane przez udzielającego wywiad, mogą luźno lub wcale nawiązywać do wypowiedzi faktycznie udzielonych podczas rozmowy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

Dla mnie żenua. Po prostu. Zalatuje gimbazą.

Ale ja to w sumie jestem stary piernik i się nie znam.
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

Pan_K pisze:
stalker7 pisze:fajnie , jak by jeszcze zrobili Aresa:) w ogóle dziwię się , że jego nie ma toż to pierwszy bóg jaki przychodzi na myśl mówiąc o mitologii greckiej i jako gra "wojenno/taktyczno/bitewna/z figurkami" brak Aresa to duże niedociągnięcie::D
Ares zaburzyłby balans. Jako bóg wojny z definicji musiałby wygrywać każdą partię ;)
On raczej pełni rolę patrona całości
8)
Przesadzasz Ares pewnie wali mieczykiem niczym conan ale za to jak Zeus ciśnie Lightning boltem z nieba to nie ma chuja we wsi:D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gambit »

Wywiad może i zabawny miejscami, ale...taki trolling jest niesamowicie hermetyczny. Zrozumie go niewielka grupa osób, która "ma" go zrozumieć. Gorzej, jak trafi na niego człowiek, który nie jest w temacie. Ktoś taki może nie mieć mrocznego poczucia humoru i weźmie to na serio.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Rocy7 »

kwiatosz pisze:

Nijak nie mogę się z tym zgodzić. Autoryzacja oznacza, że zawarte są w nim odpowiedzi napisane przez udzielającego wywiad, mogą luźno lub wcale nawiązywać do wypowiedzi faktycznie udzielonych podczas rozmowy.
potocznie W przypadku wywiadów prasowych autoryzacja oznacza na wspolnym uzgodnieniu tekstu wywiadu przez osobe jej udzielajaca i dziennikarza przed publikacja. I nijak sie ma do zmyślenia odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Rocy7 »

(powtorka postu)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2017, 14:13 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Lords of Hellas

Post autor: kali »

kwiatosz pisze:
Rocy7 pisze:
grzemek pisze: Spokojnie, słowo "nieautoryzowany" nam to wyjaśnia ;)

Tekst świetny, uśmiałem się :D
Słowo nieautoryzowany oznacza, iz po 1) wywiad naprawde mial miejce 2) w wywiadzie są faktycznie udzielone odpowiedzi (jedynie bez korekty i zatwierdzenia
Nijak nie mogę się z tym zgodzić. Autoryzacja oznacza, że zawarte są w nim odpowiedzi napisane przez udzielającego wywiad, mogą luźno lub wcale nawiązywać do wypowiedzi faktycznie udzielonych podczas rozmowy.
'W przypadku wywiadów prasowych, autoryzacja polega na wspólnym uzgodnieniu ostatecznego tekstu wywiadu przez osobę jej udzielającą i dziennikarza, przed jego publikacją.'

Autoryzuje się wywiad, który miał miejsce. Wywiad, który nie miał miejsca jest fikcją literacką, a nie wywiadem i należy to bardzo wyraźnie zaznaczyć.
Swoją drogą ciekawe, czy Awaken Realms wraz z autorem gry zechce pozwać autora wpisu za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i oczernianie.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

Rocy7 pisze: potocznie W przypadku wywiadów prasowych autoryzacja oznacza na wspolnym uzgodnieniu tekstu wywiadu przez osobe jej udzielajaca i dziennikarza przed publikacja. I nijak sie ma do zmyślenia odpowiedzi.
O, sancta ignorantia! :roll:
W wywiadach w prasie takie kwiatki się dzieją, że Twoja wypowiedź zakrawa na jakąś cudowną i godną pozazdroszczenia naiwność. 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trolliszcze »

Gambit pisze:Wywiad może i zabawny miejscami, ale...taki trolling jest niesamowicie hermetyczny. Zrozumie go niewielka grupa osób, która "ma" go zrozumieć. Gorzej, jak trafi na niego człowiek, który nie jest w temacie. Ktoś taki może nie mieć mrocznego poczucia humoru i weźmie to na serio.
Abstrahując od poziomu humoru, co to ma do rzeczy? ASZdziennik też do likwidacji? :D Jak się ktoś nabierze, to będzie tylko śmieszniej (dla nas, kumatych).
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8777
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

tejot pisze:Dla mnie żenua. Po prostu. Zalatuje gimbazą.

Ale ja to w sumie jestem stary piernik i się nie znam.
Abstrahując od żenady, to słowo "żenua" zalatuje gimbazą.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatosz »

Rocy7 pisze:
kwiatosz pisze:

Nijak nie mogę się z tym zgodzić. Autoryzacja oznacza, że zawarte są w nim odpowiedzi napisane przez udzielającego wywiad, mogą luźno lub wcale nawiązywać do wypowiedzi faktycznie udzielonych podczas rozmowy.
potocznie W przypadku wywiadów prasowych autoryzacja oznacza na wspolnym uzgodnieniu tekstu wywiadu przez osobe jej udzielajaca i dziennikarza przed publikacja. I nijak sie ma do zmyślenia odpowiedzi.
W teorii być może, w praktyce jednak albo odpowiedzi są w 100% takie, jak chce udzielający wywiadu (przy czym mogą być inne niż udzielone podczas rozmowy), albo tej autoryzacji nie ma. Oczywiście nie zawsze, ale w praktyce wynalazek autoryzacji oznacza, że osoba udzielająca wywiadu decyduje o jego kształcie.

Edit: Pogadałem Z Rockym i chodziło mu o to, że tego generalnie nie można nazwać wywiadem nieautoryzowanym. Z tym się zgadzam. Ale też widzę w jaki sposób mieści się to w satyrze, na stronie jest wyraźnie zaznaczone, że wypowiedzi są zmyślone.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

Lubię inteligentny dowcip i pochwalam jego poszukiwanie. Nie poddawajcie się ;)
"Errare humanum est"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

bez_sciemy pisze:Koniec akcji niedługo, więc postanowiliśmy ostudzić Wasze rozgrzane głowy. Prezentujemy nieautoryzowany wywiad z Adamem Kwapińskim: https://planszowkibezsciemy.wordpress.c ... ki-wywiad/
Drugi akapit, naśmiewanie się z czyjegoś wzrostu, dziękuję postoję. Proszę nie obrażać gimbazy która przy tym "tworze" jawi się jako ostoja kultury i wysokiego poziomu. Niektórym z zazdrości chyba żal (_!_) ściska...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ