Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KQuest »

Curiosity pisze:
vcrproszek pisze:Ja w pudełku "widzę wilczycę", więc obstawiam Romulusa i Remusa :)
Hmmm, na początku myślałem, że to koń i podkowa, ale na powiększeniu "podkowa" okazała się być wieńcem laurowym. Co do wilka, to nadal nie jestem pewny, czy to aby nie koń
napis przy strzałce wskazującej na zawartość pudełka zdaje się mówić "It's not trojan horse"
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Curiosity pisze:Co do wilka, to nadal nie jestem pewny, czy to aby nie koń
Faktycznie, to raczej koń trojański. Ledwo widoczny, ale jest napis "Trojan Horse".
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1163
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

vcrproszek pisze:
Curiosity pisze:Co do wilka, to nadal nie jestem pewny, czy to aby nie koń
Faktycznie, to raczej koń trojański. Ledwo widoczny, ale jest napis "Trojan Horse".
Tylko wiersz wyżej jest "not" ;)

Choć nie powiem - token dla pierwszego gracza (wieniec) + koń trojański z mini modyfikacją zasad zdobywania miast byłby fajnym dodatkiem... I z polskim powietrzem KS ex oczywiście
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Po pierwsze witam wszystkich, śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i stwierdziłem że też dołączę do forum :)

Co do tematu. Trochę czasu minęło od mojego poprzedniego finansowania czegoś na KS (ostatnio TWOM). W związku z tym mam pytanie: jeśli żadna opłata nie została mi ściągnięta z konta jeszcze to jest ok i to po prostu może pójść dopiero po pewnym czasie (bo dopiero przy PM raczej nie)? Wolę spytać, bo nieco mnie to zmartwiło,bo już nie pamiętam jak to przy TWOMie było. Choć w razie błędu po mojej stronie czas na odkręcenie spokojnie jest - wiadomo, ale lepiej spytać wcześniej niż później.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

Z tego, co się orientuję, musisz wyjaśnić sprawę z KSem. Mi kasę zassało wraz z końcem kampanii.

EDIT:
z FAQ od AR:
What If my payment got rejected by Kickstarter, can you help me?
Sorry we do not deal with payments, Kickstarter does. If there is anything wrong with your payment you can contact your bank or KS. If everything fails don't worry you will still be able to pledge in pledge manager. You have 2 weeks to resolve this.

If I qualified for free Leonidas, will I loose him if my payment got rejected?
No, you will still get him if you pledge in pledge manager, but you will have to send us an email proving that you were backer number that qualifies, but your payment got rejected.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5229
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Ja miałem pledge na 1gbp i pobrało mi 1 zl - taka magia. Żeby było zabawniej karta jest w $.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

raj pisze:Ja miałem pledge na 1gbp i pobrało mi 1 zl - taka magia. Żeby było zabawniej karta jest w $.
Mam to samo, tylko karta w PLN z rozliczaniem transakcji walutowych w euro.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Pan_K pisze:
raj pisze:Ja miałem pledge na 1gbp i pobrało mi 1 zl - taka magia. Żeby było zabawniej karta jest w $.
Mam to samo, tylko karta w PLN z rozliczaniem transakcji walutowych w euro.
A mi 4,93 :(
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

Tak tylko wspomnę że wsparć z polski było 429 czyli pewnie ponad 500 egzemplarzy gry. Biorąc jednak pod uwagę średnią kwotę na wspierającego, to sami gracze z Polski ufundowali tę grę :) Podejrzewam że nie było takiego wyniku z Polski gdyby nie to forum, a jakoś nie widzę podziękowań kogoś od Awaken (czy autora). W sumie to nie widzę żadnych informacji od AR w tym wątku. Tylko mnie to dziwi?
"Errare humanum est"
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

ufundowanie to raptem 50 000 a kwota zebrana to 1,7 miliona moze z nigerii chlopai zebrali np 200 000 ?:P to komu to podziekowanie by sie bardziej nalezalo:D
Zreszta swiezo co kampania za nami wydawca dopiero pewnie odsypia mocno zakrapiana impreze :roll: w koncu ma za co pic;d
a co do podziekowan bylo dla wszystkich wspierajacych:)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2017, 09:54 przez stalker7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5229
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

A w ogóle widzieliście jakąś aktywność AR na tym forum?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Kisun pisze:Tak tylko wspomnę że wsparć z polski było 429 czyli pewnie ponad 500 egzemplarzy gry. Biorąc jednak pod uwagę średnią kwotę na wspierającego, to sami gracze z Polski ufundowali tę grę :) Podejrzewam że nie było takiego wyniku z Polski gdyby nie to forum, a jakoś nie widzę podziękowań kogoś od Awaken (czy autora). W sumie to nie widzę żadnych informacji od AR w tym wątku. Tylko mnie to dziwi?
No z tymi podziękowaniami to troche przesada.

Chcesz to kupujesz, nie chcesz to nie - proste. Ja nie oczekuje że ktoś mi podziekuje za wsparcie ich gry ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Podziękowania? Za co?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas

Post autor: slanesh »

Kisun pisze:Tak tylko wspomnę że wsparć z polski było 429 czyli pewnie ponad 500 egzemplarzy gry. Biorąc jednak pod uwagę średnią kwotę na wspierającego, to sami gracze z Polski ufundowali tę grę :) Podejrzewam że nie było takiego wyniku z Polski gdyby nie to forum, a jakoś nie widzę podziękowań kogoś od Awaken (czy autora). W sumie to nie widzę żadnych informacji od AR w tym wątku. Tylko mnie to dziwi?
W sensie chciałbys takiego maila jak np steam wysyla jak kupisz cos: "Thank you for your recent purchase on steam market".

Nigdy nie sadzilem, ze sa ludzie ktorzy na cos takiego zwracaja uwage, co wiecej oczekuja tego :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Jak wspierasz projekt to dostajesz podziękowania od kickstartera za wsparcie, może to troche wypełni gorycz po braku oficjalnych podziękowań dla polskich wspierających od awaken realms ;)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Porchpeople »

W sumie też nie widziałem z drugiej strony podziękowań od wspierających na forum za przygotowanie takiej fajnej gry;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 403 times
Been thanked: 270 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Deem »

Porchpeople pisze:W sumie też nie widziałem z drugiej strony podziękowań od wspierających na forum za przygotowanie takiej fajnej gry;)
Pewnie dlatego, że jeszcze nie ma za co :)

Na razie dziękują im kupujący Dawnfall i This War of Mine :P
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

raj pisze:A w ogóle widzieliście jakąś aktywność AR na tym forum?
Nie.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

Nie rozumiem tych złośliwości. Czy napisałem że oczekuję podziękowań? :) Dziwi mnie głównie brak ich aktywności tutaj. Człowiek się odezwie w dobrej wierze i odrazu jakieś docinki i łapanie za słówka. Hmm, chyba właśnie dlatego siedzą cicho. ;p
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

Myślę, że to forum niewiele ich interesuje. Oni celują w tysiące egzemplarzy a na forum pewnie ludzie zamówili kilkadziesiąt, może sto sztuk. Podziękowali na KS i to chyba powinno wystarczyć.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Muad'Dib pisze:Myślę, że to forum niewiele ich interesuje. Oni celują w tysiące egzemplarzy a na forum pewnie ludzie zamówili kilkadziesiąt, może sto sztuk. Podziękowali na KS i to chyba powinno wystarczyć.
Z polski wychodzi że wsparło 430 osób, nie wnikam jakie kupili wersje językowe. ale na końcu nie jesteśmy w stawce wspierających.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

Myślę, że to forum to nie cała Polska :) Są jeszcze inne miejsca jak Facebook, gdzie pewnie zebrała się podobna ilość ludzi. Ciężko to de facto sprawdzić ale szczerze wątpię, że te 500szt poszło w większości tutaj ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 403 times
Been thanked: 270 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Deem »

wirusman pisze:
Muad'Dib pisze:Myślę, że to forum niewiele ich interesuje. Oni celują w tysiące egzemplarzy a na forum pewnie ludzie zamówili kilkadziesiąt, może sto sztuk. Podziękowali na KS i to chyba powinno wystarczyć.
Z polski wychodzi że wsparło 430 osób, nie wnikam jakie kupili wersje językowe. ale na końcu nie jesteśmy w stawce wspierających.
Nie sądzę, żeby użytkownicy tego forum byli głównym celem dla jakiegokolwiek wydawcy. Nasze wsparcie i nakręcanie przy różnych projektach jest pewnie przydatne, ale nie decydujące o sukcesie (lub jego braku).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Deem pisze:
wirusman pisze:
Muad'Dib pisze:Myślę, że to forum niewiele ich interesuje. Oni celują w tysiące egzemplarzy a na forum pewnie ludzie zamówili kilkadziesiąt, może sto sztuk. Podziękowali na KS i to chyba powinno wystarczyć.
Z polski wychodzi że wsparło 430 osób, nie wnikam jakie kupili wersje językowe. ale na końcu nie jesteśmy w stawce wspierających.
Nie sądzę, żeby użytkownicy tego forum byli głównym celem dla jakiegokolwiek wydawcy. Nasze wsparcie i nakręcanie przy różnych projektach jest pewnie przydatne, ale nie decydujące o sukcesie (lub jego braku).
A i owszem :) Kto będzie dodatkowo ogarniał KS, FB i jeszcze foru, a nawet nie jedno, bo przecież w każdym kraju nie jedno jest forum:D Projektant i tak wyciągnął rękę wydając grę po polsku i to się chwali.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1163
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

A mnie zastanawia planowana na listopad data wysyłki:
- dla ułatwienia mamy 1 lipca
- PM ma zostać otwarty za 1-2 miesiące, co daje nam 1 września w wariancie dwumiesięcznym, 1 sierpnia jednomiesięcznym
- PM ma zostać zamknięty po dalszych 2 miesiącach co daje nam 1 października / listopada

- do tego potrzeba czasu na produkcję, złożenie gry, transport, malowanie sundropa, rozesłanie do wspierających - teoretycznie, zakładając że wysyłka ruszy ostatniego dnia listopada mamy na to wszystko 1-2 miesiące, a biorąc pod uwagę ile sam transport od chińczyków trwa...

Wniosek: albo ktoś tu wciska kit (mimo wszystko wątpię) albo podstawki będą produkowane "w ciemno" jeszcze przed zamknięciem PM i dokładnym poznaniem zapotrzebowania.
ODPOWIEDZ