Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: orzeh »

Bary pisze:
orzeh pisze:Rozluźnie temat bo znowu się zaczyna :)
Jak to wszystko mieścicie w pudełku?
Muszę gumką pudło owijać żeby się nie ottwierało :/
Wywal wypraskę, pomoże. :)
Wywaliłem, włożyłem Combiboxy i niby wszystko się upycha ale jak dołoże kafle mapy to pudełko odstaje dobry centymetr.
Zaczynam rozglądać się za insertami.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 23 times
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: sngt »

Ja wywaliłem wypraske i dałem większość elementów do tamdem boxa. Tego największego. Karty do deckboxa. Reszta upchana do pudełka. Wszystko się zamyka ładnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Tycjan »

Postanowiłem zmierzyć się z kilkoma zarzutami stawianymi PM. Co z tą planszą, klimatem, trudnością, instrukcją, aplikacją... Ot taki adwokat diabła ;)
Link: http://bit.ly/PierwsiMarsjaniePrzygodyN ... dPlanszypl

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Pastorkris »

Tycjan pisze:Postanowiłem zmierzyć się z kilkoma zarzutami stawianymi PM. Co z tą planszą, klimatem, trudnością, instrukcją, aplikacją... Ot taki adwokat diabła ;)
Link: http://bit.ly/PierwsiMarsjaniePrzygodyN ... dPlanszypl
Przeczytałem. Fajnie się czytało :) choć zraziły mnie te "internety" zamiast l.poj. tegoż.
Ogólnie ładnie naświetliłeś wymienione zagadnienia. Można chyba się zgodzić z większością, poza pierwszym. To, że Mars do najładniejszych nie należy nie znaczy, że można zrobić brzydką planszę ;) Ten czerwony z niebieskim tak piekielnie się gryzie, że aż ciężko się na to patrzy. Gier o Marsie ostatnio na pęczki, myślę, że można było podpatrzeć jak robi to konkurencja. Choćby zamienić te czerwone linie na pomarańczowe. Ale to wciąż, tylko moje osobiste odczucie :)
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Kudtacz »

cezner pisze:A możesz powiedzieć coś więcej na temat wrażeń? Ale oczywiście bez spoilerów? :wink:
Przede wszystkim czy jest zdecydowanie lepiej w stosunku do pojedynczych scenariuszy?
I dlaczego się zawiedliście?
Jest bardziej przygodowo niż w pojedynczych scenariuszach. Klimat podobny. Jest więcej czasu na przywiązanie się do HUB-u i tego kawałka czerwonego pyłu dookoła. Rozwój postaci wychodzi całkiem fajnie do momentu aż stwierdzasz, że pozostałe zdolności Ci się nie przydadzą. Ja osiągnąłem ten max w 3 scenariuszu. Zawód wynikał głównie z fabuły - w połowie kampanii uciekła ze względu na zamieszanie zasad i nie spodobało nam się zakończenie. Jak dla mnie do połowy kampanii jest lepiej niż w pojedynczych scenariuszach, potem to siada, a końcówka sama jest gorsza niż scenariusze. Podkreślam, że to oczywiście ocena subiektywna - musisz spróbować samemu. Dodam też, że mi się pojedyncze scenariusze podobały.
crashbull
Posty: 92
Rejestracja: 16 lip 2016, 13:40
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: crashbull »

wypraskę proponuje zrobić z foamcore :) jak coś mogę podesłać fotki na e-mail i ewentualny wstępny plan jaki sobie zrobiłem :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Coen »

crashbull pisze:wyprasek proponuje zrobić z foamcore :) jak coś mogę podesłać fotki na e-mail i ewentualny wstępny plan jaki sobie zrobiłem :)
A możesz pochwalić się wszystkim, z chęcią skorzystam w przyszłości :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
crashbull
Posty: 92
Rejestracja: 16 lip 2016, 13:40
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: crashbull »

To tak w skrócie ale teraz ciut bym zmodyfikował to :) setup teraz trwa 10 minut jak się obijam :)

Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 02:32 przez crashbull, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Coen »

Dzięki za podzielenie się :) Świetnie to wygląda.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
crashbull
Posty: 92
Rejestracja: 16 lip 2016, 13:40
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: crashbull »

podpowiem gdzie kupić foamcore stacjonarnie to każdy sklep z artykułami dla plastyków :) lub internety https://mepel.pl/narzedzia-i-materialy- ... rob-to-sam
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 931 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Galatolol »

Kontynuując offtoop dodam, że trzeba jeszcze umieć to ciąć prostopadle do podłoża, co (przynajmniej dla mnie) nie jest łatwe.
crashbull
Posty: 92
Rejestracja: 16 lip 2016, 13:40
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: crashbull »

Kontynuując offtoop dodam, że trzeba jeszcze umieć to ciąć prostopadle do podłoża, co (przynajmniej dla mnie) nie jest łatwe.
To fakt :) tyle że nie robisz tego na wystawę tylko dla siebie więc lekkie nie dociągnięcia są wybaczone :) to moje cacko też miejscami ciut ucieka ale ważne ze setup to 10 min a nie 20 jak wcześniej :)
crashbull
Posty: 92
Rejestracja: 16 lip 2016, 13:40
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: crashbull »

jutro zapodam zdjęcie planów :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 931 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Galatolol »

crashbull pisze:To fakt :) tyle że nie robisz tego na wystawę tylko dla siebie więc lekkie nie dociągnięcia są wybaczone :) to moje cacko też miejscami ciut ucieka ale ważne ze setup to 10 min a nie 20 jak wcześniej :)
Estetyka nie jest dla mnie żadnym problemem, rzecz w tym, że przycięte pod kątem ścianki będą stały krzywo, co, szczególnie w przypadku małych przegródek, może zawalić funkcjonalność.
crashbull
Posty: 92
Rejestracja: 16 lip 2016, 13:40
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: crashbull »

ja łapię pion do innych i jakoś to idzie :) cały czas szukam nożyka z taką fajna prowadnicą która utrzymuje nóż pod kontem prostym widziałem to na yt ale jak na razie nigdzie nie widziałem tego w sklepie jak trafie kupuje w ciemno, myślę że to też kwestia wprawy :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 931 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Galatolol »

Na pewno. Myślałem o takim nożyku i dobrze wiedzieć, że istnieje w rzeczywistości.
crashbull
Posty: 92
Rejestracja: 16 lip 2016, 13:40
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: crashbull »

Tak jak obiecałem insercik z korektami :)

H - to jest wysokość ścianki w cm ( wszystkie wymiary są w cm )
zewnętrzne wymiary to są wymiary podstawy czytaj podłogi :)
W razie nie jasności nie czytelności choć starałem się to jakoś czytelnie ogarnąć służę pomocą :)

do figurek wkładam folie bąbelkową żeby nie latały
Spoiler:
Spoiler:
a i jeszcze jedno dla zabezpieczenia żeby się nie wysypało sugeruje wyciąć dodatkową podstawę jak na zdjęciu
Spoiler:
Pozdrawiam miłej zabawy :)
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: BIgBadWolf »

Czy moje pytanie będzie dziwne jeśli powiem ze brak mi zielonych kostek?
Misja 1 witamy....
Startując mamy modułów tak ze zużywamy łącznie z sekcja uszkodzeń (3x) około 43 kostki. W grze jest ich 44. Jeśli zbudujemy oxygeny solare i farmę dostaniemy 8 modułów czerwonych.
Misja wymaga żeby nie było więcej niż 6 na czerwono. Zatem jak to zrobić zakładając ze naprawimy moduł t zjedna zielona co zbywa i zostaje 7 czerwonych ( bo nie ma więcej zielonych)
Tez tak macie czy cos nakręciłem?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Bary »

BIgBadWolf pisze:Czy moje pytanie będzie dziwne jeśli powiem ze brak mi zielonych kostek?
Misja 1 witamy....
Startując mamy modułów tak ze zużywamy łącznie z sekcja uszkodzeń (3x) około 43 kostki. W grze jest ich 44. Jeśli zbudujemy oxygeny solare i farmę dostaniemy 8 modułów czerwonych.
Misja wymaga żeby nie było więcej niż 6 na czerwono. Zatem jak to zrobić zakładając ze naprawimy moduł t zjedna zielona co zbywa i zostaje 7 czerwonych ( bo nie ma więcej zielonych)
Tez tak macie czy cos nakręciłem?
Tak, w grze jest delikatnie za mało kostek. Miałem podobny problem- trzeba ratować się niebieskimi.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1987 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: warlock »

https://www.youtube.com/watch?v=lvjaP6y60LQ

No Pun Included wzięli się za Pierwszych Marsjan :)
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Haloon »

Bary pisze:
BIgBadWolf pisze:Czy moje pytanie będzie dziwne jeśli powiem ze brak mi zielonych kostek?
Misja 1 witamy....
Startując mamy modułów tak ze zużywamy łącznie z sekcja uszkodzeń (3x) około 43 kostki. W grze jest ich 44. Jeśli zbudujemy oxygeny solare i farmę dostaniemy 8 modułów czerwonych.
Misja wymaga żeby nie było więcej niż 6 na czerwono. Zatem jak to zrobić zakładając ze naprawimy moduł t zjedna zielona co zbywa i zostaje 7 czerwonych ( bo nie ma więcej zielonych)
Tez tak macie czy cos nakręciłem?
Tak, w grze jest delikatnie za mało kostek. Miałem podobny problem- trzeba ratować się niebieskimi.
Mam tak samo. Zdarzyło to się w dwóch misjach (jedna to witamy... a druga już nie pamiętam ;P ) ale kostek brakuje mimo, że jest tyle ile w spisie elementów.
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: PawelWAW »

Haloon pisze:
Bary pisze:
BIgBadWolf pisze:Czy moje pytanie będzie dziwne jeśli powiem ze brak mi zielonych kostek?
Misja 1 witamy....
Startując mamy modułów tak ze zużywamy łącznie z sekcja uszkodzeń (3x) około 43 kostki. W grze jest ich 44. Jeśli zbudujemy oxygeny solare i farmę dostaniemy 8 modułów czerwonych.
Misja wymaga żeby nie było więcej niż 6 na czerwono. Zatem jak to zrobić zakładając ze naprawimy moduł t zjedna zielona co zbywa i zostaje 7 czerwonych ( bo nie ma więcej zielonych)
Tez tak macie czy cos nakręciłem?
Tak, w grze jest delikatnie za mało kostek. Miałem podobny problem- trzeba ratować się niebieskimi.
Mam tak samo. Zdarzyło to się w dwóch misjach (jedna to witamy... a druga już nie pamiętam ;P ) ale kostek brakuje mimo, że jest tyle ile w spisie elementów.
Ja zastępowałem białymi. Ignacy Trzewiczek sam mówił że może być momentami za mało i trzeba sobie zamiennik znaleźć. Niestety :/
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Haloon »

Ja zastępowałem białymi. Ignacy Trzewiczek sam mówił że może być momentami za mało i trzeba sobie zamiennik znaleźć. Niestety :/
To trochę słabo. Wiadomo, że nie jest problemem poradzenie sobie w takiej sytuacji ale było tyle info o testach Marsjan a jak co do czego to w pudełkach jest za mało zwyczajnych kostek. Gdyby to dotyczyło scenariuszy, które mogą być z czasem wydawane. Wtedy mozna byłoby to tłumaczyć tym, że "zrobiliśmy nowy scenariusz ale do niego może zabraknąć kostek". Tyle że dotyczy to scenariuszy dołączonych do podstawki.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: playerator »

PawelWAW pisze:
Haloon pisze: ... kostek brakuje mimo, że jest tyle ile w spisie elementów.
... Ignacy Trzewiczek sam mówił że może być momentami za mało i trzeba sobie zamiennik znaleźć. Niestety :/
Skoro sam designer tak mówił, to z pewnością jest to zamierzone. Taki czynnik budujący klimat w grze (permanentne niedobory wszystkiego, konieczność improwizowania żeby pograć przeżyć). :twisted:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: c08mk »

playerator pisze:
PawelWAW pisze:
Haloon pisze: ... kostek brakuje mimo, że jest tyle ile w spisie elementów.
... Ignacy Trzewiczek sam mówił że może być momentami za mało i trzeba sobie zamiennik znaleźć. Niestety :/
Skoro sam designer tak mówił, to z pewnością jest to zamierzone. ...
Również wierzę, że to jest zamierzone i dokładnie przeliczone. Na pewno wyjdzie mini dodatek z zielonymi kostkami : )
ODPOWIEDZ