[ESSEN] SPIEL 08

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: samur »

Don Simon jasne, ze tak, jesli tylko bedzie z kim grac w tym pociagu ;) Trzeba sie tez jakos zgrac.

Kolejny hotel, http://hotel-schmidt.com/, tutaj 65 euro ze sniadaniem / link do mapki: http://hotel-schmidt.com/hs-anf.jpg Znowu nie mam pojecia, czy to jest daleko od tego budynku targow, czy nie ;) Jak wroce to na spokojnie sobie spojrze chyba, ze ktos mnie wczesniej oswieci :))
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: blacklunthor »

No ja bym się wstepnie pisał. Zastanawiam się jaka bedzie cena tylko O.o
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

samur pisze:Edit: Link do mapki, gdzie lezy ten hotel: http://62.26.6.44/ambassador/images/lageplan2006Big.gif
Metrem (U) musisz dojechac do Essen Hbf (dworzec glowny) -- nie wiem ile to zajmie, nie widze jaka to skala. Z Essen Hbf jakies 15 minut, metro jezdzi co 20 minut. Takze musisz liczyc jakies 30-40 minut na dojazd w jedna strone (jakies 5 euro).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Konrad »

Ja w zasadzie jestem zdecydowany, że pojadę. Cieszę się, że zapowiada się silna ekipa znajomych. :-) Jestem zdecydowanie za samolotem. Samochodem to i długo się jedzie i jest się potem zmęczonym. Na miejscu się wynajmie coś fajnego, będzie dodatkowa atrakcja. :D
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: samur »

Z tego co sie dowiedzialem to, jak sie doleci do Dortmundu to stamtad prosto mamy pociag, 20 minut i jestesmy w Essen, wiec spoko moim zdaniem :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: kolderek »

jak się nie zna języka, nawet angielskiego w stopniu komunikacyjnym to nie ma co jechać, nie? :)
po za tym kasę będę miał dopiero w listopadzie/grudniu :/
kurde a też bym pojechał.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: mst »

Nie martw się kolderek - jak nie pojedziesz zostanie Ci więcej kasy na gry. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: stalker »

Najbliższym portem lotniczym jest Düsseldorf, ale tam raczej nie latają tanie linie...
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: kolderek »

mst pisze:Nie martw się kolderek - jak nie pojedziesz zostanie Ci więcej kasy na gry. :)
też prawda - a musiałbym pokupować co nie co, bo mała ta moja kolekcja :)
Awatar użytkownika
boskiolo
Posty: 321
Rejestracja: 16 sty 2008, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: boskiolo »

stalker pisze:Najbliższym portem lotniczym jest Düsseldorf, ale tam raczej nie latają tanie linie...
Błąd. Do Düsseldorfu latają tanie linie z Wrocławia.
"Who am I determined to be? Is that the Question? And if so, who answers?"
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

stalker pisze:Najbliższym portem lotniczym jest Düsseldorf, ale tam raczej nie latają tanie linie...
Lataja do Dortmundu, a stamtad to juz rzut beretem (40 km).
Tylko z Warszawy lataja beznadziejnie, wiec trzeba by bylo dojechac jakos do innych (jak widac bardziej miedzynarodowych ;-) ) miast.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: stalker »

boskiolo pisze:
stalker pisze:Najbliższym portem lotniczym jest Düsseldorf, ale tam raczej nie latają tanie linie...
Błąd. Do Düsseldorfu latają tanie linie z Wrocławia.
A to ja przepraszam (jak sprwdzałem rok temu, to się nie doszukałem, ale też pewnie nie sprawdziłem we wszystkich).

Co do Düsseldorfu, podałem informację za stroną targów :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: siepu »

Don Simon pisze:
stalker pisze:Najbliższym portem lotniczym jest Düsseldorf, ale tam raczej nie latają tanie linie...
Lataja do Dortmundu, a stamtad to juz rzut beretem (40 km).
Tylko z Warszawy lataja beznadziejnie, wiec trzeba by bylo dojechac jakos do innych (jak widac bardziej miedzynarodowych ;-) ) miast.
Tylko że to już kompletnie się nie opłaca - bo jazda do Wrocławia tylko po to, żeby wsiąść tam w samolot jest dla mnie lekkim absurdem.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Postaram sie cos wiecej rozeznac w cenie pociagu, bo poki co wydaje sie byc dla mnie najlepsza opcja. Pod warunkiem, ze nie jade sam i mam z kim pograc (i co wazniejsze porozmawiac) po drodze :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: costi »

Tez bym sie pisal na wyjazd. Pociag moze byc, w zasadzie srodek transportu dla mnie dowolny.

Tylko planujac podroz pociagiem (szczegolnie przy przesiadkach) wezcie poprawke na jedno - niemieckie koleje nie naleza do najbardziej punktualnych. Czas na przesiadke minimum 20 minut, a najlepiej z pol godziny.

I drugie - jesli przesiadka w Berlinie, to czy z tego samego dworca, bo jest ich tam kilka.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: samur »

No tak tylko pociagiem, jak patrzylem wychodzi nawet 2 razy drozej niz tanim samolotem :/ Dokladnie w obydwie strony: 619,50 zl. Samolotem da spokojnie rade ponizej 400. Wiec ja wybieram samolot jednak.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Czas juz rezerwowac hotel i podjac decyzje o srodku transportu.

Rozmowa z Pancho w piatek raczej sklania mnie do porzucenia mysli o pociagu. Placi sie duzo, jedzie dlugo, a do tego na miejscu mamy mniejsza elastycznosc.

Czyli zostaje samolot lub samochod.

Samolot:
wyloty do Dortmundu sa we wtorek i czwartek o 12:50 (ladowanie o 14:30)
wyloty do Warszawy sa we wtorek i czwartek o 13:30 (ladowanie o 15:10)

Oznacza to, ze albo tracimy jeden dzien targow (czwartek) albo biezemy tydzien urlopu.

Samochod:
wyjazd bylby w srode? tak, by juz wieczorem byc na miejscu i w czwartek od rana jechac na targi?
Pedrak - jak to wygladalo w poprzednim roku?
I najwazniejsze - czyim samochodem (samochodami) bysmy jechali?

Kto z Was sie pisze na powyzsze opcje?
Musimy podjac ostateczna i wiazaca decyzje i rezerwowac hotel.

Wlasnie sie dowiedzialem, ze chyba bede musial byc w pracy :evil:. Czyli pewnie ja nie pojade. Ale to co powyzej ciagle jest aktualne.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: samur »

Ja sie pisze na samolot, no chyba ze ktos jechalby z Wrocka, przez Wrocek, samochodem? Co do hotelu to ja juz zalatwilem sobie 'miejsce spoczynku' :D
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: siepu »

Piszę się na obydwie opcje w sumie ze wskazaniem na samochód - tylko oczywiście samochodu nie mam i prowadzić też się nie podejmuję, więc jechałbym na pasożyta. Ale ostateczną odpowiedź będę mógł podać dopiero jak będę miał dokładny rozkład laborek na uczelni (nieobecność = uwalenie przedmiotu).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Wlasnie dostalem maila o promocjach Lufthansy. Bilet powrotny Warszawa-Dusseldorf kosztuje zaledwie ok 540 PLN. To bardzo dobra cena. Do tego jest wiele roznych lotow i placac wiecej mozna miec bardzo elastyczna podroz. Zerknijcie na strone Lufthansy, bo moze sie to bardzo oplacac.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
boskiolo
Posty: 321
Rejestracja: 16 sty 2008, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: boskiolo »

a to lufthansa od dziś nie strajkuje?
"Who am I determined to be? Is that the Question? And if so, who answers?"
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

boskiolo pisze:a to lufthansa od dziś nie strajkuje?
Do pazdziernika chyba skoncza?
I na kupno biletow to nie powinno miec wplywu...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: samur »

Don Simon pisze:Wlasnie dostalem maila o promocjach Lufthansy. Bilet powrotny Warszawa-Dusseldorf kosztuje zaledwie ok 540 PLN. To bardzo dobra cena. Do tego jest wiele roznych lotow i placac wiecej mozna miec bardzo elastyczna podroz. Zerknijcie na strone Lufthansy, bo moze sie to bardzo oplacac.
Rzeczywiscie :) Super. 440.42 mam w dwie strony z Wrocka. Super :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

Ja także się wybieram, więc jeżeli będzie jechała jakaś silniejsza ekpia z Warszawy, chętnie się zabiorę. Ewentualnie, warto popytać (sam tak zrobię) może da się wypożyczyć jakiegoś małego vana, to i dużo osób wejdzie a i na gry miejsca nie zabraknie. Tylko musi być odpowiednio dużo ludzi.
Ok, właśnie zrobiłem mały zwiad, to nie było by najbardziej opłacalne, głównie ze względu na kaucję.
Ale może ktoś w Warszawie ma jakichś Krewnych i Znajomych Królika, z samochodem do pożyczenia.
Mało prawdopodobne, ale zawsze:)
Pozdrawiam
Hiszpan
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Jutro (lub w ciagu kilku dni) mam nadzieje wiedziec, jak wyglada u mnie sytuacja z mozliwoscia wyjazdu.

Jesli bym jechal to albo w czwartek lotem Lufthansa ok 14 albo w srode lotem ok 20 (z Warszawy) o godz. 7:40 rano (cena to 575 PLN). Dzieki temu w Dusseldorf bede o 9:40, czyli praktycznie caly dzien mozna spedzic na targach.

Widze, ze w Essen Sheraton pokazuje mi cene 200 169 EUR za pokoj 2-os. (pewnie z jednym lozkiem ;-) ). Zobaczymy, czy uda sie te cene jeszcze poprawic.

Tym niemniej juz zapytam:

- czy wszyscy sie laduja do Gelsenkirchen bo taniej, czy dlatego, ze tam bedzie fajniej bo beda wszyscy?
- czy ktos rozwaza spanie w Essen np. w Sheratonie?
- czy z Warszawy lecicie Lufthansa, czy jednak niezmiennie samochodem?
- jesli lecicie Lufthansa to kiedy?

Fajnie, gdyby choc 1 osoba sie znalazla, ktora by ewentualnie ze mna leciala i dobrze, gdyby sie udalo jeden hotel zlapac, to by mozna bylo pograc po targach ;-).

Sadze, ze czas podejmowac decyzje, kupowac bilety i rezerwowac hotel. Mozecie sie juz deklarowac czy jedziecie, jak jedziecie, kiedy jedziecie i gdzie zamierzacie spac?

EDIT:
Wlasnie sprawdzilem

http://maps.google.com/maps?f=d&hl=en&g ... 52872&z=14

ze z Sheratonu do targow jest 2.5 km.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ