XCOM Gra Planszowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

XCOM Gra Planszowa

Post autor: Smoku »

Mam pytanie czy warto kupić XCOM mając opcję grania raczej tylko w trybie solo. Czy jednak presja czasu nie jest zabójcza dla pojedynczego gracza i padnę nim ogarnę rozgrywkę. Proszę o opinie osób grających "samotnie".
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: XCOM Gra Planszowa

Post autor: genek »

co prawda grałem w to tylko raz i to w 4, ale tam są różne poziomy trudności i na najłatwiejszym peesja czasu nie była az tak odczuwalna, wiec pewnie w rozgrywce solo jest tak samo, że możesz ustalic taki poziom trudności jaki ci pasuje
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: XCOM Gra Planszowa

Post autor: Sarseth »

Smoku pisze:Mam pytanie czy warto kupić XCOM mając opcję grania raczej tylko w trybie solo. Czy jednak presja czasu nie jest zabójcza dla pojedynczego gracza i padnę nim ogarnę rozgrywkę. Proszę o opinie osób grających "samotnie".
Szczerze to tylko próbowałem to na TTSie solo zagrać, jak każdą grę przed zakupem. Nie polecam ;P Są dużo lepsze gry na solo, niż to. Cała frajda polega na graniu właśnie w cztery osoby. Ale może Tobie wejdzie. Bałbym się w każdym razie wydawać na tą gierkę kasę z zamiarem grania solo w ciemno. W tej cenie polecam na solo bardziej Comancherię którą ostatnio sobie sprawiłem, ale to tylko solo gra i trochę inny styl jednak.
Rebel 6% (trójmiasto)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: XCOM Gra Planszowa

Post autor: c08mk »

Granie solo wymaga dobrej organizacji. Planszę układam tak, żeby mieć to co najważniejsze w zasięgu. Karty, figurki, żetony mam ułożone tak, żeby nie trzeba było szukać tego co potrzebuję.
Sama gra pod względem mechaniki jest łatwa. Po zapoznaniu się z komponentami pewne wybory stają się oczywiste. Trudnością jest właśnie presja czasu, trzeba dokonać odpowiednich wyborów w odpowiednim momencie.

Presja czasu nie jest zabójcza dla jednego gracza. Przy dobrej organizacji da się to ogarnąć (i zawsze można wybrać odpowiedni stopień trudności w appce)

Dla mnie gra jest dobrą odskocznią od klasycznych jednoosobówek właśnie przez presję czasu. Jest to jedyna gra solo real-time, którą mam do tej pory, a miałem też Space Alert i ostatnio Fuse.
Na pewno nie jest to gra do ogrywania solo co wieczór, za to dobrze sprawdza się do grania co jakiś czas dla odmiany. Z gier do ogrywania na co dzień prędzej bym polecił Gears of War, Eldritch Horror, Runebound czy Descent z aplikacją.
ODPOWIEDZ