Poszukuje nazwy gry

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
inker
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:51

Poszukuje nazwy gry

Post autor: inker »

witam szanowne grono , poszukuje gry w ktora gralem w okolicach roku 2000-2005 ,gra była dwuosobowa i skladała sie z prostokatnej plastikowej planszy ktora sluzyla takze za opakowanie [ górna czesc odsuwana była na bok i wywijana do góry]

Sama gra byla dwuosobowa , na prostokatnej kremowej plastikowej planszy , figury na kwadratowych nozkach ktore idealnie wchodziły w plansze ktora miała kwadraciki na sobie .

Przebieg gry - ustawiałismy figury od 1 [ ? ] do 15 , z tym ze jedyna była naszym królem ktorego musielismy chronic i obstawiac , poza tym były jeszcze miny , które dezaktywowały pionki z numerem "4" , nalezało przedostac sie do króla przeciwnika , nie widzac gdzie na planszy ustawil jaki numer [ takie jakby statki ;) ] . Natykajac sie na wiekszy numer u przeciwnika idąc do przodu [ w boki i do tylu tez sie chodzilo , a przynajmniej my chodzilismy :mrgreen: ] tracilismy nasza figure , lub zbijalismy figure przeciwnika . wygrywał ten który pierwszy dostał sie do "jedynki" przeciwnika i ją przebił . A i pameitam ze numer 15 ktory był najsilniejszy mozna było zbić najsłabszym numerem "2"

Ktos kojarzy taką gre ? z góry dziekuje za pomoc ;)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Poszukuje nazwy gry

Post autor: bukimi »

Stratego, przy czym możesz trafić na zdjęcia innej edycji, ale zasady na pewno są do tej gry.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
inker
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:51

Re: Poszukuje nazwy gry

Post autor: inker »

oooo Bukimi dokladnie tak,chociaz widze tylko jedna wersje najpopularniejsza na necie , ale zasady i jednostki są własnie takie jak pisałem . dziekuje , a teraz zabieram sie za szukanie "mojej" edycji , chociaz moglem miec jakas podróbe
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Poszukuje nazwy gry

Post autor: MichalStajszczak »

To było zapewne "Pole bitwy", gra wzorowana na Stratego, wydana w Polsce przez firmę Interkobo (wpisz w Google: pole bitwy interkobo i wybierz grafikę - zdjęcie tej gry pojawi się jako pierwsze)
inker
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:51

Re: Poszukuje nazwy gry

Post autor: inker »

dokładnie tak,to ta wersja . Nastalgicznie sie zrobilo,musze kupic :)

przegladam teraz angielskojezyczne forum stratego , troche tego wychodzilo ,niektore wersje bardzo ładne wizualnie.

A co by panowie polecili jeszcze dla żółtodzioba , ida swieta,czas spotkan z rodzina , mozna by bylo cos pyknac , do tej pory gralismy w scrable i monopoly [ dwie osoby 45+ i dwie osoby 25l ]
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Poszukuje nazwy gry

Post autor: MichalStajszczak »

inker pisze:Przebieg gry - ustawiałismy figury od 1 [ ? ] do 15 , z tym ze jedyna była naszym królem ktorego musielismy chronic i obstawiac , poza tym były jeszcze miny , które dezaktywowały pionki z numerem "4"
Figury miały numery od 1 (mina) do 10 (generał). Numerów od 11 do 14 nie było, natomiast marszałek miał numer 15. Minę mógł pokonać tylko saper, który miał numer 4. Chronionym pionkiem nie był król, tylko nieruchoma flaga, która chyba nie miała numeru.
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Poszukuje nazwy gry

Post autor: kmd7 »

Ja mam do dzisiaj baaardzo budżetową wersję wydaną przez SP. Rz. Chemitechnika z Łodzi pod tytułem Waterloo Strategic Game. Plansza i pionki wykonane z cienkiej tektury, podstawki na pionki plastikowe. Grafika na pionkach jest bardzo oszczędna i czarno-biała. Kupiłem ją w kiosku Ruchu i był czas, kiedy dostarczała mi mnóstwo frajdy.
ODPOWIEDZ