Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Senthe »

@ schizofretka - GoT wypalił :D Następny raz pewnie za trzy-cztery tygodnie, i pewnie w podobnym składzie, więc jeśli chcesz wcześniej, może od kogoś pożycz?
@ Pierzasty - to Ty byłeś tym gościem, który zorientował się, że przyniosłam Drako i grał z dziewczyną, czy też znowu się nie załapałeś? ;)
@ tadzikg - ja się zjawię za jakieś trzy tygodnie i chętnie zagram "z początkującym" w cokolwiek :) (Mój chłopak też jest jakby początkujący, ale skubany szybko się uczy ;))

A w ogóle to dzięki wszystkim za grę jeszcze raz :). I serdeczne pozdrowienia dla Lannistera :P


PS Czy ktoś ma może Verflixxt! ?
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: schizofretka »

Do tego czasu mam nadzieję, że będzie już dostępne nowe wydanie :) Bardzo chętnie pogram trochę z wami, ta gra bardzo ulega grupowemu myśleniu i w różnych grupach rozgrywki mogą wyglądać bardzo różnie. Chyba.

Kontynuując tradycję grania w tytuły wielkie i nie kończenia, może Starcraft za tydzień? Koniecznie z kimś bardziej doświadczonym ode mnie, bo ja nie czuję się na siłach tłumaczyć zasady, poza tym chcę, by ktoś mi w końcu wytłumaczył dlaczego to taka dobra gra jest :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Pierzasty »

Dziękuję za grę w Descenta, która przeciągnęła się chyba ze 2x dłużej niż przewidywano :) każdy prawie wygrał :>

@Senthe: Nie, ja przyniosłem i prowadziłem Descenta :) ale następnym razem chętnie zagram w to Drako :)
@Vester: Możesz przynieść MK za tydzień? Tytuł mnie intryguje.
delavey
Posty: 34
Rejestracja: 12 wrz 2011, 21:01

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: delavey »

Senthe pisze: I serdeczne pozdrowienia dla Lannistera :P
Nie zdzierże! You do not sow, You do not sow!
Zasadniczo, duzo mojej winy, mialem najblizej z highgarden a droge blokowal mi tylko jeden footman :<
michal1misiekk
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2011, 16:45
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: michal1misiekk »

Dziękuję za dobrą partyjkę GoTa:)
Po wyrzuceniu prawie wszystkich żetonów na mieczyk stwierdziłem, że musi mi się zwrócić przed następną licytacją. Po zdobyciu mieczyka i mobilizacji zagrałem dosyć agresywnie, co się opłaciło. Poza tym dzięki silnym kartom i spokojowi na południu miałem z górki.

EDIT: Ale, żeby nie było tak kolorowo to w K2 i 7cudów przegrałem i to sromotnikowo:) W K2 Gładki mi zginął, a w 7cudów różnica punktów wynosiła 20...

Na następną niedzielę szukałbym partnera, który przyniósłby ze sobą (bo do wypożyczenia nie widziałem),wytłumaczyłby zasady i zagrałby w Agricolę lub Puerto Rico.
Jak ktoś byłby chętny się poświęcić to proszę o wiadomości na priv. Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2011, 16:38 przez michal1misiekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Pierzasty »

michal1misiekk pisze:Na następną niedzielę szukałbym partnera, który przyniósłby ze sobą (bo do wypożyczenia nie widziałem),wytłumaczyłby zasady i zagrałby w Agricolę lub Puerto Rico.
Jak nie zgnoicie nowego to też jestem chętny :) z dwojga możliwości wolałbym Agri.
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: makoleon »

Ja mam Agricolę z Torfowiskiem i chętnie mogę przyjść, wytłumaczyć i zagrać, jeśli tylko byliby chętni. Sam nie mam z kim i kiedy grać niestety. Ale niedziela byłaby jak najbardziej w porządku:-)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Pierzasty »

makoleon pisze:Ja mam Agricolę z Torfowiskiem i chętnie mogę przyjść, wytłumaczyć i zagrać, jeśli tylko byliby chętni. Sam nie mam z kim i kiedy grać niestety. Ale niedziela byłaby jak najbardziej w porządku:-)
To jesteśmy umówieni? Chętnie zagram, tylko proszę nie miażdżyć za mocno, bo się zniechęcę :) W zamian mogę przynieść Diunę jeśli ktoś ma ochotę.

VVV: Ja najchętniej dość wcześnie, o 13?
Ostatnio zmieniony 08 lis 2011, 23:35 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: GrzeL »

Pierzasty pisze:
makoleon pisze:Ja mam Agricolę z Torfowiskiem i chętnie mogę przyjść, wytłumaczyć i zagrać, jeśli tylko byliby chętni. Sam nie mam z kim i kiedy grać niestety. Ale niedziela byłaby jak najbardziej w porządku:-)
To jesteśmy umówieni? Chętnie zagram, tylko proszę nie miażdżyć za mocno, bo się zniechęcę :) W zamian mogę przynieść Diunę jeśli ktoś ma ochotę.
Napiszcie, w jakich godzinach zamierzacie grać w Agricolę, bo z chęcią bym się dołączył zwłaszcza do gry z Torfowiskiem, bo jeszcze nie grałem.
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: makoleon »

A mam jeszcze pytanie, w jakich godzinach działa klub? Bo mam wielką ochotę na pogranie w Agricolę, która jest moją ulubioną grą. Tylko zapomniałem, a przecież w tę niedzielę o 14.00 jest przedostatni wyścig sezonu F1. Więc mam pytanie, czy może możemy przełożyć to granie np. na sobotę albo na niedzielę za tydzień:-)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Pierzasty »

makoleon pisze:A mam jeszcze pytanie, w jakich godzinach działa klub? Bo mam wielką ochotę na pogranie w Agricolę, która jest moją ulubioną grą. Tylko zapomniałem, a przecież w tę niedzielę o 14.00 jest przedostatni wyścig sezonu F1. Więc mam pytanie, czy może możemy przełożyć to granie np. na sobotę albo na niedzielę za tydzień:-)
Na jaką sobotę? To Traffic, nie Agresor. A za tydzień możesz sobie pograć z kimś, kto będzie już znał zasady :P
Awatar użytkownika
tadzikg
Posty: 203
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:48
Lokalizacja: Warszawa/Rymanów

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: tadzikg »

na Agricolę tez bym się pisał ;] tylko musze poczytac instrukcje ale z tego co widzie to 3 na 5 os nie wie o co chodzi, więc nie jest zle xD prosze o odpowiedz kto jest brany po uwagę do Agrikoli. Jezeli ja tyż to jak wspomnialem poczytam instrukcje zeby latwiej bylo mi zrozumiec zasady ;]
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Atamán »

I ja dziękuję za Grę o Tron, K2 oraz 7 Cudów. :)

W tym tygodniu byćmoże będę, ale jako że nie mam pewności, to na nic się nie umawiam.
delavey pisze:Zasadniczo, duzo mojej winy, mialem najblizej z highgarden a droge blokowal mi tylko jeden footman :<
Tak, ale nawet 1 footman to jednak 2 tury do najbliższego zamku Lannisterów. Ja mogłem temu przedwczesnemu zakończeniu gry zapobiec bardziej bezpośrednio. Mogłem wskoczyć do pustego Flint's Finger jednym piechurem z Winterfell. Długo by tam sobie nie postał, bo wszedłbym w kocioł między Lannisterami a Greyjoy, ale wtedy Michał (Lannister) nie zrobiłby takiego myku, że za pomocą jednego rozkazu zajął dwa miasta, bo w obu byłyby jednostki przeciwników. Tym sposobem Lannister miały 5 a nie 6 miast na końcu 4 tury.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Senthe »

Tak gwoli ścisłości to ja stamtąd bardzo inteligentnie i nie do końca wiadomo po co wyszłam :P (byłam nieprzytomna, nie policzyłam, nie zauważyłam, że to szóste miasto, wydawało mi się chyba że gramy do siedmiu, nie wiem). Stark nie mógł przecież przewidzieć i naprawiać mojej głupoty :P
Chociaż od kiedy nie zbudowałam sobie statków, a potem straciłam Pyke, było wiadomo, że Lannister mnie zmiażdży, a ci dranie na południu i Mr Żółty zamiast działać zajęli się sobą :P

Ale i tak było zabawnie. ^^
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
michal1misiekk
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2011, 16:45
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: michal1misiekk »

Lista obecności na Agri (wg kolejności postów):
1. michal1misiekk z os. tow.
3. Pierzasty
4. makoleon
5. Grzel
6. tadzikg

Jedyna osoba, która ma grę i zna zasady (makoleon) chyba jednak nie przyjdzie, więc nie wiem czy to wypali.
Agri jest na 5 osób.
Mogę wziąć w razie czego Dune, to będzie w co zagrać w 6 osób, jeśli wszyscy by się pisali.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: GrzeL »

michal1misiekk pisze:Lista obecności na Agri (wg kolejności postów):
1. michal1misiekk z os. tow.
3. Pierzasty
4. makoleon
5. Grzel
6. tadzikg

Jedyna osoba, która ma grę i zna zasady (makoleon) chyba jednak nie przyjdzie, więc nie wiem czy to wypali.
Agri jest na 5 osób.
Mogę wziąć w razie czego Dune, to będzie w co zagrać w 6 osób, jeśli wszyscy by się pisali.
Dementuje pogłoski, że w Agricolę nie grałem, nie grałem z dodatkiem, ale w podstawkę kilka razy zagrałem.
Z rozgrywki w Dune bym się wycofał.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Pierzasty »

Które wydanie Diuny? Orygnialne jest ohydne a fanowskich jest kilka. Jakby coś to mogę przynieść moją za tydzień.
Awatar użytkownika
tadzikg
Posty: 203
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:48
Lokalizacja: Warszawa/Rymanów

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: tadzikg »

Więc co z Agricolą? Odpada? Jakaś inna pozycja?
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Pierzasty »

tadzikg pisze:Więc co z Agricolą? Odpada? Jakaś inna pozycja?
Nie no, Agricola rozumiem aktualna na ten weekend. Ja mówiłem o Diunie w następny.
Awatar użytkownika
tadzikg
Posty: 203
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:48
Lokalizacja: Warszawa/Rymanów

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: tadzikg »

Agricola aktualna na niedziele? prosze o odp. z ew. ilsta graczy, ktorzy mieliby sie pojawic bo musze sobote sobie ustawic :wink:
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: makoleon »

tadzikg pisze:Agricola aktualna na niedziele? prosze o odp. z ew. ilsta graczy, ktorzy mieliby sie pojawic bo musze sobote sobie ustawic :wink:
No jeśli chodzi o mnie, to mimo wielkich chęci pogrania w 5 osób (tak jeszcze nie grałem nigdy) w moją ulubioną Agricolę, nie przyjdę. Bo jak pisałem o 14.00 jest wyścig. Na następną niedzielę bym się umówił.
Awatar użytkownika
tadzikg
Posty: 203
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:48
Lokalizacja: Warszawa/Rymanów

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: tadzikg »

To ktos z tych os. :
1. michal1misiekk z os. tow.
3. Pierzasty
5. Grzel
6. tadzikg

zna zasady Agricoli? (podstawa oczywiscie ;])
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Pierzasty »

Ja nie. Ale jeśli zasady są gdzieś dostępne na necie, to do niedzieli przeczytam.
michal1misiekk
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2011, 16:45
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: michal1misiekk »

GrzeL grał i zna zasady. Pierzasty przeczyta, ja też.
Nadal istnieje problem z brakiem egzemplarza do pogrania, ponieważ w ten weekend makoleona nie będzie.
Może jednak w następną niedzielę się umówimy na Agricolę, a jutro coś się wybierze.

Pierzasty swój egzemplarz mam wydrukowany w "wydaniu" Ilya 77 + tłumaczone karty na PL.

Jutro będę od 12. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jakby co to widziałem do wypożyczenia Shoguna, też zasad nie znam, ale powinienem przeczytać:)
Generalnie chciałbym zagrać w coś wieloosobowego i wymagającego móżdżenia.
delavey
Posty: 34
Rejestracja: 12 wrz 2011, 21:01

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: delavey »

Na shoguna moge wpasc.
ODPOWIEDZ