Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
xaric
Posty: 32
Rejestracja: 05 sty 2010, 17:56

Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: xaric »

Warszawskie Stowarzyszenie AVANGARDA, organizator konwentów Avangarda i ZjAva we współpracy z Traffic Club, zaprasza od 2 października w każdą niedzielę w godzinach 13-18 na ostatnie piętro warszawskiego Traffic Club. W znajdującej się tam obszernej kawiarni Między Książkami będzie można pograć w gry planszowe, RPG i karcianki. Stowarzyszenie udostępni pewną ilość gier, stopniowo powiększaną, można też przynosić własne. Więcej szczegółów już wkrótce na naszej grupie FB: https://www.facebook.com/groups/100487343394041/

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy - jeśli chcesz poprowadzić sesję RPG zapisz to w odpowiednim dokumencie utworzonym na grupie facebookowej.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 23 października, przychodzić można już od 11.00 i grać aż do 20.00 w godzinach 13.00-18.00 udostępnimy gry w ramach GRAffic Club. Zapraszamy również rodziców z dziećmi!
Ostatnio zmieniony 18 paź 2011, 07:37 przez xaric, łącznie zmieniany 2 razy.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: schizofretka »

Czy 13-18 to są twarde godziny poza którymi nie można będzie w Trafficu przebywać, czy są to np. godziny dostępności gier klubowych? Weekend prosi się o rozgrywki w większe tytuły, gdzie 6h to nie rzadkość, o TI nie wspominając.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
xaric
Posty: 32
Rejestracja: 05 sty 2010, 17:56

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: xaric »

Godziny nie są twarde, wszystko zależy od zainteresowania spotkaniami, jeśli będą cieszyły się powodzeniem nie będzie przeszkód żeby można je było przedłużyć. Godziny obecnie ustalone są czysto orientacyjnie. Należy też pamiętać że mogą być one ograniczane organizowanymi przez księgarnię Traffic Club eventami - na razie startujemy a jak wszystko się rozwinie zależy w dużej mierze od uczestników, TC jest nastawiony na wspieranie graczy. Myślę że nie będzie problemów żeby w przyjemnej atmosferze posiedzieć sobie w kawiarni Między Książkami od ranka i toczyć długotrwałe boje. Będziemy informować o rozwoju sytuacji i eventach związanych z GRAffic Clubem.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: waffel »

Czy zaczynamy już w najbliższą niedzielę?
Awatar użytkownika
xaric
Posty: 32
Rejestracja: 05 sty 2010, 17:56

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: xaric »

Dokładnie. Najbliższa niedziela o 13. Zapraszamy z grami własnymi będziemy też mieć trochę gier do udostępnienia - lista zostanie opublikowana wkrótce na grupie GRAffic Club na facebooku. Na razie nie ma tam szału ale będziemy rozwijać kolekcję dla Was.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: waffel »

No to ja wstępnie zapowiadam się od 13 do 18 (nawet jeśli klub będzie działał dłużej niż do 18 to i tak będę musiał lecieć o 18.30 max bo NFL gra) i standardowo proponuję Labyrinth, Combat Commander, Washington's War i temu podobne rzeczy.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: waffel »

No to ja wstępnie zapowiadam się od 13 do 18 (nawet jeśli klub będzie działał dłużej niż do 18 to i tak będę musiał lecieć o 18.30 max bo NFL gra) i standardowo proponuję Labyrinth, Combat Commander, Washington's War i temu podobne rzeczy.

Edit: w sumie to chętnie ograłbym kilka razy AFAoS, bo chcę szybko zdecydować czy sprzedawać póki ciepła czy trzymać i się cieszyć że tanio kupiłem :)
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: gervaz »

A czy będzie można też przyjść z bitewniakami???
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
xaric
Posty: 32
Rejestracja: 05 sty 2010, 17:56

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: xaric »

GRAffic ma być domyślnie przestrzenią dla wszelkich gier opartych na bezpośredniej interakcji - planszówki, RPG, karcianki oraz a i owszem - bitewniaki, z tym tylko, że nie zapewnimy, przynajmniej na początku, elementów makiet i terenów - trzeba będzie przynieść trochę własnych. Stoły w kawiarni Między Książkami są całkiem spore i można je łatwo zestawiać, dobrze by było jednak gdyby w tym wątku albo na grupie GRAffic Clubu na facebooku dać znać o potrzebnej powierzchni stołu do rozgrywki - nie dysponujemy blatami bitewniakowymi. Jeszcze pod koniec tego tygodnia wszelkie pomysły i zapotrzebowania będzie można zgłaszać koordynatorowi projektu, podamy stosowny namiar.
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: gervaz »

wszystkie sprzety potrzebne do gry przyniose we wlasnym zakresie. Jak już będzie pewne, czy bym się wybierał, to się zgłoszę tam, gdzie wskazujesz. Dziękuję za odpowiedź.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
xaric
Posty: 32
Rejestracja: 05 sty 2010, 17:56

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: xaric »

nie ma sprawy, od jutra wszelkie kwestie będzie można zgłaszać koordynatorowi pod adres graffic@ava.waw.pl .
Awatar użytkownika
Valnek
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2011, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Valnek »

Czy na niedzielę ktoś ma jakiś konkretną pozycję do rozegrania partyjki ;)
Awatar użytkownika
xaric
Posty: 32
Rejestracja: 05 sty 2010, 17:56

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: xaric »

Kilka informacji dodatkowych:

- grać można w niedziele wyznaczone jako spotkania GRAffic Club w godzinach od 10.00 do 20.00 - dla wszystkich chcących spędzić czas przy wymagających czasowo partiach - w chwili obecnej do końca listopada spotkania odbywać się będą regularnie co niedzielę.
- w trakcie trwania spotkań planszówki w księgarni Traffic Club będą dostępne ze specjalnym rabatem
- kawiarnia Między Książkami oferuje również piwko i drinki - szczegółowe menu i ceny już wkrótce na grupie GC na facebooku
- darmowa toaleta przy kawiarni dla wszystkich uczestników (kluczyk u obsługi kawiarni)

UWAGA: Na terenie kawiarni Między Książkami nie można spożywać własnych posiłków i napojów!
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: waffel »

Valnek pisze:Czy na niedzielę ktoś ma jakiś konkretną pozycję do rozegrania partyjki ;)
Cytowanie samego siebie to chyba szczyt samouwielbienia, ale niech będzie:
No to ja wstępnie zapowiadam się od 13 do 18 (nawet jeśli klub będzie działał dłużej niż do 18 to i tak będę musiał lecieć o 18.30 max bo NFL gra) i standardowo proponuję Labyrinth, Combat Commander, Washington's War i temu podobne rzeczy.
Awatar użytkownika
Valnek
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2011, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Valnek »

a może partyjka w twilighta?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Atamán »

xaric pisze:10.00 do 20.00
Super! Nie to żebym miał ochotę grać całe 10h, ale chętnie będę wpadał albo na rano od 10 do 14-15 albo na wieczór od 15 do końca.
xaric pisze:- darmowa toaleta przy kawiarni dla wszystkich uczestników (kluczyk u obsługi kawiarni)
Ha! :D
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: schizofretka »

Do 7 razy sztuka i znowu będę próbował sklecić partię Runewars. Jedno miejsce wolne na pewno, może zwolni się więcej.
Wstępnie proponuję 12 - 12.30.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: waffel »

Valnek pisze:a może partyjka w twilighta?
Jeśli to było do mnie to którego Twilighta? Za Imperium dziękuję, w Struggle chętnie ale nie mam chwilowo swojego egzemplarza.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Kostyr »

Pojawię się jakoś po 11:00.
Zapewne zabiorę ze sobą Shogun i Chaos in the Old World + The Horned Rat.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2011, 13:17 przez Kostyr, łącznie zmieniany 1 raz.
delavey
Posty: 34
Rejestracja: 12 wrz 2011, 21:01

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: delavey »

schizofretka pisze:Do 7 razy sztuka i znowu będę próbował sklecić partię Runewars. Jedno miejsce wolne na pewno, może zwolni się więcej.
Wstępnie proponuję 12 - 12.30.

count me in
Rodian
Posty: 36
Rejestracja: 01 gru 2009, 14:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Rodian »

Jeśli mogę załapać się na Chaos, to z chęcią się pojawię.

Odwdzięczyć się mogę Gears'ami.
Awatar użytkownika
xaric
Posty: 32
Rejestracja: 05 sty 2010, 17:56

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: xaric »

Małe sprostowanko - księgarnia Traffic Club jest czynna w niedziele od 11.00, więc prosimy o zmianę ustaleń dot. rozgrywek mających zacząć się od 10.00 - zasugerowaliśmy się godziną otwarcia w pozostałe dni, przepraszamy za to nieporozumienie :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: zephyr »

18 to sztywny termin końca czy jak ktoś będzie miał dłuższą partię może zostać dłużej?
(z tego co googlowałem o 20 zamykają co brzmi jak nieprzekraczalna godzina)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
xaric
Posty: 32
Rejestracja: 05 sty 2010, 17:56

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: xaric »

jak wspominałem wcześniej (z drobną korektą):
xaric pisze:Kilka informacji dodatkowych:

- grać można w niedziele wyznaczone jako spotkania GRAffic Club w godzinach od 11.00 do 20.00 - dla wszystkich chcących spędzić czas przy wymagających czasowo partiach - w chwili obecnej do końca listopada spotkania odbywać się będą regularnie co niedzielę.
- w trakcie trwania spotkań planszówki w księgarni Traffic Club będą dostępne ze specjalnym rabatem
- kawiarnia Między Książkami oferuje również piwko i drinki - szczegółowe menu i ceny już wkrótce na grupie GC na facebooku
- darmowa toaleta przy kawiarni dla wszystkich uczestników (kluczyk u obsługi kawiarni)

UWAGA: Na terenie kawiarni Między Książkami nie można spożywać własnych posiłków i napojów!
godziny 13-18 to czas trwania GRAffic Clubu - będą wtedy dostępne nasze gry, będą się odbywać ustalone z wydawcami pokazy, betatesty, konkursy, turnieje itp.
dorotakonowrocka
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2011, 13:26

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: dorotakonowrocka »

Czy są jacyś chętni do zagrania w trochę lżejsze, bardziej rodzinnie propozycje? (Wybieram się z 7-letnim, ale dość mocno ogranym synem, tak od 15.00-16.00). Mogę przynieść Ticket to Ride karciany, Filary Ziemi, Świat bez końca, Turn & Taxis (ale to stosunkowo najmniej chętnie, bo jakoś mnie nie porywa), ostatecznie Carcassonne na rozgrzewkę z Księżniczką i Smokiem (lubimy) albo Opactwami (mniej, ale też możemy). Chętnie byśmy też zagrali w Osadników w Catanu, tylko sami nie mamy. Na rozgrzewkę ewentualnie Osadnicy karciani na dwie osoby albo Rój z Komarem i Biedronką na dwie osoby.

W ogóle chętnie powołałabym jakąś podgrupę rodzinną z dzieciakami 6-12 lat zainteresowaną takimi lżejszymi propozycjami, może moglibyśmy się spotykać częściej :)

Więc ponawiam - ktoś się wybiera rodzinnie?
Dorota
ODPOWIEDZ