Drożejące lawinowo Gry

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Porównanie cen gier w stosunku do zarobków teraz/kiedyś.

Gry są droższe
119
41%
Gry są tańsze
12
4%
Gry maja podobną cenę
41
14%
Gry drożeją
95
33%
Gry relatywnie tanieją
25
9%
 
Liczba głosów: 292

Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4569
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1704 times
Been thanked: 2145 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: PytonZCatanu »

Znajomi kupują kickstarery w czteropakach, żeby sprzedać 3 egzemplarze i w ten sposób obniżyć dla siebie cenę tego drogiego hobby. Czy są spekulantami? 🙂
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: scarletmara »

Wydaje mi sie, ze większość tych co kupują z myślą żeby sprzedać drożej robi to własnie po to zeby ich na to hobby wogóle było stać, więc jeśli tamci sa spekulantami to Ci Twoi znajomi tez :lol: Ci co wólge nie pasjonuja się samym graniem w gry tylko traktują je wyłacznie jako biznes to raczej rzadko występujące przypadki o ile wogóle.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: BOLLO »

Kin@a pisze: 29 lip 2020, 20:28
mastermind pisze: 29 lip 2020, 19:45 Jeśli sprzedawanie po zawyżonej cenie jest moralnie naganne to czy kupowanie po zaniżonej cenie również?
Kupowanie po cenach dumpingowych również jest naganne. Jakkolwiek zapewne wzbudzi to zdziwienie to ja mam opory kupując grę przecenioną o 70%. Insza inszość, że jakość gier spada, co mnie najbardziej irytuje. Potrafię ocenić co ile kosztuje i już w ręku czuć czy coś jest tandetą z wywindowana ceną, czy solidnym wyrobem.
Umiem ocenic dojrzalego arbuza i ananasa ale planszowki zapakowanej w folii nie. Czy bylabys tak mila i zdradzila mysle nie tylko mi jaki masz sposob oceniania po dotyku ktora gra to shit a ktora nice?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Halloween »

PytonZCatanu pisze: 29 lip 2020, 20:46 Znajomi kupują kickstarery w czteropakach, żeby sprzedać 3 egzemplarze i w ten sposób obniżyć dla siebie cenę tego drogiego hobby. Czy są spekulantami? 🙂
Na mala skale ale sa spekulantami.

To nie jest jakos naganne, spekulant to taki parainwestor.
Ale ich dzialania powoduja, ze hobby z czasem staje się generalnie drozsze a wydawcy rozbestwieni.

Lepsza spekulacja na zafoliowanych planszowkach jak pojedynczych kartach do MtG.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4763
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1263 times
Been thanked: 1472 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Mr_Fisq »

Halloween pisze: 29 lip 2020, 21:42
PytonZCatanu pisze: 29 lip 2020, 20:46 Znajomi kupują kickstarery w czteropakach, żeby sprzedać 3 egzemplarze i w ten sposób obniżyć dla siebie cenę tego drogiego hobby. Czy są spekulantami? 🙂
Na mala skale ale sa spekulantami.
Hola hola. Odróżnijmy spekulantów od zwykłych pośredników. Zaraz się okaże, że osoby sprzedające w warzywniaku to spekulanci bo kupili taniej na giełdzie warzywnej, a sprzedają ludziom drożej z prowizją :roll:

Zwracam przy tym uwagę na apel autora tematu:
BOLLO pisze: 29 lip 2020, 20:09 Caly temat idzie w zlym kierunku. Proponuje od tego posta trzymac sie tematu dotyczacych gier nie zwiozanych ze spekulanctwem cwaniactwem czy innym *obrotowym biznesem.
Glownie chodzi o gry sklepowe ktore podrozaly BO?
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: TuReK »

Mr_Fisq pisze: 29 lip 2020, 22:03 Hola hola. Odróżnijmy spekulantów od zwykłych pośredników. Zaraz się okaże, że osoby sprzedające w warzywniaku to spekulanci bo kupili taniej na giełdzie warzywnej, a sprzedają ludziom drożej z prowizją :roll:
U pośrednika z warzywniaka masz wartość dodaną, nie musisz zasuwać na giełdę bladym świtem.
Z pustego i Saruman nie naleje
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Kin@a »

BOLLO pisze: 29 lip 2020, 21:40
Spoiler:
Umiem ocenic dojrzalego arbuza i ananasa ale planszowki zapakowanej w folii nie. Czy bylabys tak mila i zdradzila mysle nie tylko mi jaki masz sposob oceniania po dotyku ktora gra to shit a ktora nice?
Planszówkę zapakowaną w folię faktycznie trudniej jest ocenić, niż rozpakowaną, ale można pooglądać zdjęcia zawartości i co nieco można wywnioskować po jej wadze (im lepsza tektura, tym z reguły cięższa, to samo plastik). Kiedyś na bgg podawano wagę gier, teraz już w zasadzie tylko rozmiary pudeł, a przecież edycje nawet w obrębie dodruków różnią się między sobą wagą.
Wiotkość pudełka też wiele mówi o jakości, a to da się "wymacać". Poza tym nawet przez folię można ocenić czy np pudło jest lakierowane, jego fakturę...
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Grzdyll »

Kin@a pisze: 29 lip 2020, 22:28 Planszówkę zapakowaną w folię faktycznie trudniej jest ocenić, niż rozpakowaną, ale można pooglądać zdjęcia zawartości i co nieco można wywnioskować po jej wadze (im lepsza tektura, tym z reguły cięższa, to samo plastik). Kiedyś na bgg podawano wagę gier, teraz już w zasadzie tylko rozmiary pudeł, a przecież edycje nawet w obrębie dodruków różnią się między sobą wagą.
Wiotkość pudełka też wiele mówi o jakości, a to da się "wymacać". Poza tym nawet przez folię można ocenić czy np pudło jest lakierowane, jego fakturę...
O, to to! - postuluję, by jak najszybciej na BGG obok oceny umieszczać obowiązkowo "współczynnik wiotkości pudełka"!

Lubię bardzo to forum za wolność wypowiedzi ale czasem warto się chyba zastanowić zanim się napisze takie wierutne bzdury. Otóż świetnych, choć ubogo wydanych gier jest chyba tak samo dużo jak świetnie wydanych gniotów...
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Kin@a »

Grzdyll pisze: 30 lip 2020, 00:30 Lubię bardzo to forum za wolność wypowiedzi ale czasem warto się chyba zastanowić zanim się napisze takie wierutne bzdury.
Co jest bzdurą? Waga kiedyś była standardem w opisach gier na bgg zaś kiepskie pudełko szybko się rozwala i nawet producenci/sprzedawcy gier to zauważają bo potem muszą przeceniać uszkodzone w transporcie egzemplarze.
Nic nie poradzę na to, że mnie interesują tylko dobrze wydane świetne gry. Bo niby dlaczego świetne gry mają mieć ubogie wydania? Ubogie to może być wydanie domowe print and play, wykonane własnym sumptem.
Skupiam się na jakości, nie cenie. Niestety dziś cena gra decydującą rolę co powoduje, że za niedługo przez przystąpieniem do rozłożenia i nauki zasad każdy będzie musiał bawić się w zabezpieczanie plansz i kart.
Jak pomyślę o moim egzemplarzu, nieodebranego jeszcze Lewisa i Clarka, którego jakość planszy już widziałam na zdjęciu poglądowym tu na forum to mnie diabli biorą. Wolałabym zapłacić 50zł więcej za lepszą fabryczną robotę aniżeli teraz bawić się w klejenie, zabezpieczanie brzegów, łączeń etc itd.
Choć owa " świetność" gier jest już dyskusyjna bo dla każdego oznacza co innego.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: xilk »

PytonZCatanu pisze: 29 lip 2020, 20:46 Znajomi kupują kickstarery w czteropakach, żeby sprzedać 3 egzemplarze i w ten sposób obniżyć dla siebie cenę tego drogiego hobby. Czy są spekulantami? 🙂
Wszystko zależy nie od tego, czy zamawiają gry z myślą, że później je sprzedadzą, ale jakie ceny podają sprzedając te 3 egzemplarze. Spekulant sprzedaje po "zawyżonej" cenie i to jest istotne, nie ważne czy kierują nim pobudki "szlachetne", czy też czysta chciwość.

Jednak skoro autor chce tematu chce się trzymać wyłącznie cen sklepowych, to niech tak będzie.
BOLLO pisze: 29 lip 2020, 21:40 Czy bylabys tak mila i zdradzila mysle nie tylko mi jaki masz sposob oceniania po dotyku ktora gra to shit a ktora nice?
Obecnie masz ten przywilej, że wiele informacji o danej grze można znaleźć w internecie. Niektóre sklepy dają zdjęcia komponentów, a wydawnictwa przedstawiają filmy z openigu danej gry. Nie mówiąc już o tym, że ludzie się dzielą później opiniami z gry i odczucia po zakupie. Jasne, wiele z tych informacji trzeba szukać i filtrować, ale to już Twój interes, aby robić to dobrze.

Poza tym, z tym arbuzem to nie do końca. Mój tata ze 2 tygodnie temu kupił arbuza, całego. Był on duży, skórka ładna, dojrzała. Problem w tym, że w środku był niedojrzały - wszystkie pestki miał białe, a miąższ był blado różowy...
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Halloween »

Mr_Fisq pisze: 29 lip 2020, 22:03
Halloween pisze: 29 lip 2020, 21:42
PytonZCatanu pisze: 29 lip 2020, 20:46 Znajomi kupują kickstarery w czteropakach, żeby sprzedać 3 egzemplarze i w ten sposób obniżyć dla siebie cenę tego drogiego hobby. Czy są spekulantami? 🙂
Na mala skale ale sa spekulantami.
Hola hola. Odróżnijmy spekulantów od zwykłych pośredników. Zaraz się okaże, że osoby sprzedające w warzywniaku to spekulanci bo kupili taniej na giełdzie warzywnej, a sprzedają ludziom drożej z prowizją :roll:

???

Osoby legalnie prowadzace dzialalnosc gospodarcza, kupujace hurtowo i jezdzace regularnie zebys mial swiezy towar.
Porownujesz to do goscia, ktory kupuje jednorazowo 4 sztuki zabawki w detalu zeby potrzymac 3 w szafie przez rok i na tym zarobic nie placac zadnych podatkow dodatkowo podbijajac ceny gier w tym hobby? Jego nazywasz posrednikiem? Do US nawet go mozna podac.
Nie to, ze spekulacja jest definitywnie zla jezeli chodzi o zafoliowane zabawki ale to jest wrecz obrazliwe dla drobnych przedsiebiorcow.

Najlepsza metoda jest taka - nie kupowac powyzej sugerowanej ceny detalicznej. Jak nie ma to wyjdzie cos nastepnego podobnego a jeszcze ladniej wydanego.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 30 lip 2020, 08:55 Najlepsza metoda jest taka - nie kupowac powyzej sugerowanej ceny detalicznej. Jak nie ma to wyjdzie cos nastepnego podobnego a jeszcze ladniej wydanego.
Piszesz o Bożym zamyśle stworzenia świata które tu na tej ziemi nie ma prawa bytu a szkoda. Dlaczego już tłumacze.
Miałem chorego syna neurologiczno-ortopedycznie. Jeździłem z nim po lekarzach którzy brali niebotyczne kwoty za 10min wizytę. Straciłem większość oszczędności....Buntowałem się na to że takie chore ceny są windowane. Mogłem się zbuntować i nie nie płacić=nie jechać na wizyty. I miało by to sens gdyby to zależało tylko ode mnie. Ale w tym samym czasie pan pseudo profesor miał setki innych chętnych których wciśnie na moje miejsce i jeszcze mu dadzą kopertę pod stołem z uśmiechem bo przecież nie wypada nie dać.

Zatem gdyby 100% ludzi na takie traktowanie się zbuntowało to takowy profesor byłby uczciwym cżłowiekiem wykonującym swoją odpowiedzialną pracę.

2gi przykład z mojej branży. Transport miedzynarodowy. Przed wirusem średnie stawki za zjazd do PL z DE wynosiły ok 0,80€/km .W pandemi i w sumie do teraz stawki te wynoszą ledwo 0,5€/km (ciężke 24tonowe auto!!!). Dla zobrazowania jak wielki to jest problem zobaczcie ile bierze normalne osobowe taxi (ok 1,2€/km). Można zatem zbojkotować i nie jechać za takie ceny. I jest to mega słuszna sprawa (są nawet zbiorowe protesty) ale co z tego jak ZAWSZE znajdzie się "szmata transportowa" która wykorzysta sytuacje, wejdzie w tyłek niemcowi i zjedzie do PL 1000km za te 400€.
Masz zatem wybór złościć się, być przeciwnikiem systemu itd lub być oportunistą który zjedzie do PL żeby zapłacić chociaż za paliwo....
Możesz mieć chorego syna i złościć się na wszystko i wszystkich wiedząc że są ZŁODZIEJAMI w białym fartuchu.

A teraz o nas. Możesz się pienić na spekulantów i nie mieć w swojej kolekcji Zakazanych Gwiazd (ja się pienie) ale pamiętaj zawsze znajdzie się ktoś to je ma i sprzeda za 1000pln bo tak chce i tak uważa. I jak ktoś od niego kupi to co w tym złego? Każdy ma prawo do sprzedawania i kupowania za tyle ie uważa. Czy to morlane?
Jeżeli ani jedna ani druga osoba nikogo tym nie krzywdzi to nie widzę problemu. Gorzej jak zafiksowany tatuś kupi sobie Chaos a 600pln a jego dzieci nie mają butów, nie widziały żyrafy w Zoo, żona zaniedbana a on wygląda jak łajza bo szkoda mu na szampon do włosów. O tak to jest wówczas bardzo złe.
Ktoś potrzebuje pomocy finansowej ale ty masz jeszcze do kupienia przecież 10 tytułów....o tak to jest złe.

Temat naprawdę rzeka i myślę że każdą sytuację trzeba analizować indywidualnie we własnym sumieniu a najlepiej je analizować jeszcze pod kontem jakie "dobre owoce" z tego wynikają?
Prawda jest taka że na tej ziemi nie będzie takiego dobra jakie miało być i zawsze tam gdzie dobro znajdzie się ktoś kto je wykorzysta w niecny sposób dla swojego JA.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Halloween »

Mowisz o wyzszej koniecznosci. Jest piątek ciezarowka i tak zjezdza na weekend, to wez zaladuj cokolwiek nawet ponizej stawki. To tak jak sprzedaz zywnosci za 50% w dzien uplywu terminu waznosci.

A kto ma wyzsza koniecznosc kupic Zakazane Gwiazdy? Jak jest tyle innych gier do kupienia? Jak masz juz X nierozegranych w ogole gier w domu? Jak tytul jest drogi to go olej i nie mysl o tym.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Zet »

Halloween pisze: 30 lip 2020, 10:23 A kto ma wyzsza koniecznosc kupic Zakazane Gwiazdy? Jak jest tyle innych gier do kupienia? Jak masz juz X nierozegranych w ogole gier w domu? Jak tytul jest drogi to go olej i nie mysl o tym.
Po takim przykazaniu co mogę kupować, a co mam olać i o czym mam nie myśleć, nagle nabieram poczucia, że jednak mam wyższą konieczność kupić Zakazane Gwiazdy za kilkaset lub tysiąc zł. Widzisz co narobiłeś.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Grzdyll »

Kin@a pisze: 30 lip 2020, 02:34
Grzdyll pisze: 30 lip 2020, 00:30 Lubię bardzo to forum za wolność wypowiedzi ale czasem warto się chyba zastanowić zanim się napisze takie wierutne bzdury.
Co jest bzdurą? Waga kiedyś była standardem w opisach gier na bgg zaś kiepskie pudełko szybko się rozwala i nawet producenci/sprzedawcy gier to zauważają bo potem muszą przeceniać uszkodzone w transporcie egzemplarze.
Nic nie poradzę na to, że mnie interesują tylko dobrze wydane świetne gry. Bo niby dlaczego świetne gry mają mieć ubogie wydania? Ubogie to może być wydanie domowe print and play, wykonane własnym sumptem.
Skupiam się na jakości, nie cenie. Niestety dziś cena gra decydującą rolę co powoduje, że za niedługo przez przystąpieniem do rozłożenia i nauki zasad każdy będzie musiał bawić się w zabezpieczanie plansz i kart.
Jak pomyślę o moim egzemplarzu, nieodebranego jeszcze Lewisa i Clarka, którego jakość planszy już widziałam na zdjęciu poglądowym tu na forum to mnie diabli biorą. Wolałabym zapłacić 50zł więcej za lepszą fabryczną robotę aniżeli teraz bawić się w klejenie, zabezpieczanie brzegów, łączeń etc itd.
Choć owa " świetność" gier jest już dyskusyjna bo dla każdego oznacza co innego.
Co jest bzdurą? Ano za wierutną bzdurę uważam Twoje wcześniejsze stwierdzenie, że po wyglądzie, wadze, fakturze czy też "wiotkości" pudełka można cokolwiek sądzić o tym, jak dobra jest dana gra. Twój kolejny post wyjaśnia natomiast, że chyba jednak się nie do końca zrozumieliśmy, bo najwidoczniej utożsamiasz DOBRĄ GRĘ z DOBREJ JAKOŚCI KOMPONENTAMI (które, nawiasem mówiąc, znacznie lepiej ocenić posiłkując się opisami testerów niż samym pudełkiem). Dla mnie "dobra gra" to przede wszystkim taka o pomysłowej mechanice, najlepiej powiązanej z ciekawym tematem, angażująca intelektualnie i emocjonalnie - co jest prawie* całkiem niezależne od tego czy jest to chałupnicza wersja PNP czy wypasiony, pięknie wydany i pełny plastiku hit kickstartera (a przy dzisiejszych trendach zależność może być wręcz odwrotnie proporcjonalna).

*prawie, bo dobra jakość komponentów wpływa w pewnym stopniu na zaangażowanie emocjonalne związane z daną grą
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Halloween »

Zet pisze: 30 lip 2020, 10:28
Halloween pisze: 30 lip 2020, 10:23 A kto ma wyzsza koniecznosc kupic Zakazane Gwiazdy? Jak jest tyle innych gier do kupienia? Jak masz juz X nierozegranych w ogole gier w domu? Jak tytul jest drogi to go olej i nie mysl o tym.
Po takim przykazaniu co mogę kupować, a co mam olać i o czym mam nie myśleć, nagle nabieram poczucia, że jednak mam wyższą konieczność kupić Zakazane Gwiazdy za kilkaset lub tysiąc zł. Widzisz co narobiłeś.
Power 9 tez ktos kupuje. Ale sie nie sugeruj:)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4763
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1263 times
Been thanked: 1472 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Mr_Fisq »

Halloween pisze: 30 lip 2020, 08:55
Spoiler:
???
Porownujesz to do goscia, ktory kupuje jednorazowo 4 sztuki zabawki w detalu zeby potrzymac 3 w szafie przez rok i na tym zarobic nie placac zadnych podatkow dodatkowo podbijajac ceny gier w tym hobby? Jego nazywasz posrednikiem? Do US nawet go mozna podac.
Nie to, ze spekulacja jest definitywnie zla jezeli chodzi o zafoliowane zabawki ale to jest wrecz obrazliwe dla drobnych przedsiebiorcow.
Dyskutujesz sam ze sobą. W przytoczonym przez PytonZCatanu nie ma mowy o przetrzymywaniu gier w celu podbijania ceny. Proponuję, (robiąc podobną ekstrapolacje co Ty), żebyś doniósł do US na osoby organizujące grupówki na tym forum; przecież czerpią z tego korzyści (mają grę taniej dzięki zakupieniu gry w przytoczonym przez Pytona "czteropaku"). Spekulanci !!! :roll:
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Zet »

I oczywiście trzeba zgłosić do US wszystkie posty z ofertami ZG, BB:MD i Chaosu.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 30 lip 2020, 10:23 Mowisz o wyzszej koniecznosci. Jest piątek ciezarowka i tak zjezdza na weekend, to wez zaladuj cokolwiek nawet ponizej stawki. To tak jak sprzedaz zywnosci za 50% w dzien uplywu terminu waznosci.
Masz rację tyle tylko że te [*]piątki są każdego dnia już od 4miesięcy.....bo ktoś umie wykorzystać sytuację i pomimo że ma uczciwe pieniądze to ich nie da bo przecież wirus i wszyscy tak robia...
Moja firma stoi na granicy bankructwa tylko dla tego że na czas płaciliśmy FV, nie obcieliśmy stawek i pensji....i nikt nie migał się wirusem. Już od dawna wiadomo że byciem dobrym tu na ziemi się nie opłaca jeżeli będziemy oczywiście patrzeć na to jednostkowo tu i teraz, ale jest przecież coś jeszcze po śmierci więc myślę że nawet po ludzku kalkulując warto jednak być do końca fair :-)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4569
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1704 times
Been thanked: 2145 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: PytonZCatanu »

Mam wrażenie, że bardzo odlecieliście w tej dyskusji. Halo, ziemia!


Ja na przykład nie rozumiem idei kickstartera. Powstał on jako platforma, gdzie nowi i mało znani twórcy mogą zebrać fundusze i tworzyć rzeczy, które w innym wypadku nie miały szansy na finansowanie. Dziś olbrzymie i bogate wydawnictwa sprzedają się tam gry np. Erica Langa, przerzucając całe ryzyko gospodarcze i handlowe na graczy (przecież te gry normalnie mogłyby trafić do sklepów - i autora i wydawnictwa na to stać, ale wtedy podlegałyby normalnym mechanizmom rynkowym). Nie rozpatruje tego jednak w kategorii "etyki", a raczej widzę w tym olbrzymie frajerstwo graczy, którzy zgadzają się na te warunki i sami sobie psują rynek.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Halloween »

Zet pisze: 30 lip 2020, 10:52 I oczywiście trzeba zgłosić do US wszystkie posty z ofertami ZG, BB:MD i Chaosu.
Nie. Bo przedmiot uzytkowany przez wlasciciela powyzej pol roku. W ogole nic nie trzeba zglaszac do US, maja wystarczajaco duzo roboty. Wieksi spekulanci i tak zglaszaja sie nawzajem zeby oslabic konkurencje (np.handlujacy na allegro jeden podaje drugiego co nie ma dzialalnosci albo przekracza 50% minimalnego wynagrodzenia w przychodzie).
PytonZCatanu pisze: 30 lip 2020, 11:06


Ja na przykład nie rozumiem idei kickstartera. Powstał on jako platforma, gdzie nowi i mało znani twórcy mogą zebrać fundusze i tworzyć rzeczy, które w innym wypadku nie miały szansy na finansowanie. Dziś olbrzymie i bogate wydawnictwa sprzedają się tam gry np. Erica Langa, przerzucając całe ryzyko gospodarcze i handlowe na graczy (przecież te gry normalnie mogłyby trafić do sklepów - i autora i wydawnictwa na to stać, ale wtedy podlegałyby normalnym mechanizmom rynkowym). Nie rozpatruje tego jednak w kategorii "etyki", a raczej widzę w tym olbrzymie frajerstwo graczy, którzy zgadzają się na te warunki i sami sobie psują rynek.
Niby czego nie rozumiesz?
Rozumiesz Bardzo Dobrze z tego co napisales.
Fundowanie gier na KS wypaczylo sie z czasem zeby mozna bylo na tym wiecej zarobic.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6492
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 617 times
Been thanked: 972 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Odi »

Nie odnoście się proszę do tutaj polityki, zwłaszcza w tonie obrażającym innych użytkowników forum.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2687 times
Been thanked: 2599 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 30 lip 2020, 11:59 Szanujmy zatem wybory innych i siebie nawzajem.
Szanujmy zatem ludzi, którzy wybierają kupno gier na KS i innych platformach. ;)

Napisałem swój żartobliwy post, używając języka PytonaZCatanu. Tyle samo szacunku dostałem od niego, tyle że w wydaniu serio. :lol:
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Babik »

Ja chciałem przypomnieć droga młodzieży(...)
A ja chciałem przypomnieć - zarówno młodzieży, jak i starszym, że na szerzenie osobistych poglądów politycznych i demagogii są inne fora, na których można to robić do woli. Są tutaj zarówno ludzie z "lewa", jak i z "prawa" i potrafią dyskutować ze sobą czasem fantastycznie, czasem mniej ale zawsze interesująco, do czasu, aż rozmowa zaczyna wchodzić na tematy polityczne (w których każdy uważa się za specjalistę). Bywają tu ludzie z wszelakich warstw społecznych, w szerokim przekroju wiekowym, różnych poglądach oraz wykształceniu. Moje własne poglądy polityczne są moją sprawą, opartą na obserwacjach, życiowych odczuciach, doświadczeniach i wykształceniu i nie uważam, abym z tego powodu miał uważać siebie za lepszego. No właśnie. Szanuję każdego, kto ma swoje zdanie ale dopóki ktoś szanuje moje.
Dyskutujcie proszę o polityce w off topicu, to forum jest za dobre na to, aby wywoływać demony, których nie jesteście w stanie ujarzmić.

A te "samonakręcające się spirale gier premium" i "lawiny drożyzny" będą się same dalej nakręcać i schodzić (a raczej piąć do góry) czy to się podoba wszystkim, czy tylko mniejszości, do czasu, aż będzie się to opłacało. Ludzi, jak by nie było, stać na więcej, toteż wszystko ciągnie do góry.. A równolegle będzie się nakręcała spirala gier "normal", bo na to także będzie popyt. Każda nisza, która powstaje i umożliwia zysk, prędzej, czy później się wypełni. A wróżenie z fusów lub prognozowanie zostawcie tym, którzy mają do tego albo zdolności, albo wiedzę i instrumenty.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2687 times
Been thanked: 2599 times

Re: Drożejące lawinowo Gry

Post autor: Gizmoo »

Odi pisze: 30 lip 2020, 12:20 Nie odnoście się proszę do tutaj polityki, zwłaszcza w tonie obrażającym innych użytkowników forum.
Dziękuję Odi za wywalenie mojego posta, a teraz proszę o upomnienie Pytona, bo według niego, gracze kupujący na KS, są olbrzymimi frajerami.

P.S. Szkoda, że wywaliłeś całość, choć post w większości nie odnosił się do polityki. Odechciewa się pisać i tracić czas na forum.

-> Gizmoo, PW - Odi

Jeszcze raz napiszę pytania, bo żaden z forumowiczów nie raczył na nie nie odpowiedzieć, choć napisałem je tu drugi raz. Więc napiszę po raz trzeci:

Dlaczego WYBÓR pomiędzy droższym i wyższym jakościowo towarem, a tańszym jest według was haniebny?

Dlaczego wykorzystywanie legalnych źródeł dystrybucji ma być złe, skoro nadal macie WYBÓR z innych źródeł dystrybucji?

Czy ktoś Wam rozkazuje kupować wyłącznie gry PREMIUM? (albo ekskluzywne samochody, wczasy, etc?)

Czy jesteście zmuszeni do wykupywania gier, które znikają z rynku, bo bez nich planszówkowe spotkania będą bez sensu?

Dlaczego drożenie gier (lawinowe bądź nie), jest MORALNIE gorsze, gdy obok drożeje WSZYSTKO?

Poproszę kogoś o odpowiedź na powyższe pytania, podparte logicznymi, argumentami, to może uda mi się zrozumieć drugą stronę i Wasz punkt widzenia.

Peace
ODPOWIEDZ