Wojna o Pierścień: Gra Karciana / War of the Ring: The Card Game (Ian Brody)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4557
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

FB Galakty:

Premiera już 14 kwietnia
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 169 times
Been thanked: 248 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: salaba »

Aleplanszówki wysłały moje zamówienie, więc wychodzi na to, że 13-14.04 faktycznie kto zamówił w przedsprzedaży z wysyłką powinien mieć grę u siebie w dniu premiery :)
Luxxxon
Posty: 31
Rejestracja: 30 mar 2023, 21:12
Has thanked: 18 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Luxxxon »

U mnie paczka była już dziś przed południem :shock:
kolosm
Posty: 312
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 481 times
Been thanked: 53 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: kolosm »

I jak wrażenia?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4557
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Pudło Wojny o Pierścień jest tak duże i pełne powietrza, że po wyjęciu "insertu" jedna z pozostałych 2 tolkienowskich (Władca Pierścieni Konfrontaca lub LCG podstawka) gier może się zmieścić do środka 🤣

Śmieje się, ale dla mnie to masakra 🙄
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Ja sobie w 3 trolle zamówiłem te dwie puszki z dedykowanymi koszulkami - ponoć całą gra się mieści w tych dwóch puszkach. Bardzo by to się do rzęs sprawdziło na mojej półce :)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: karmazynowy »

PytonZCatanu pisze: 13 kwie 2023, 07:14 Pudło Wojny o Pierścień jest tak duże i pełne powietrza, że po wyjęciu "insertu" jedna z pozostałych 2 tolkienowskich (Władca Pierścieni Konfrontaca lub LCG podstawka) gier może się zmieścić do środka 🤣

Śmieje się, ale dla mnie to masakra 🙄
Protip: dodatki.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4557
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Nosiadbt1100 pisze: 13 kwie 2023, 07:16 Ja sobie w 3 trolle zamówiłem te dwie puszki z dedykowanymi koszulkami - ponoć całą gra się mieści w tych dwóch puszkach. Bardzo by to się do rzęs sprawdziło na mojej półce :)
Dasz link?
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Nosiadbt1100 »

PytonZCatanu pisze: 13 kwie 2023, 07:22
Nosiadbt1100 pisze: 13 kwie 2023, 07:16 Ja sobie w 3 trolle zamówiłem te dwie puszki z dedykowanymi koszulkami - ponoć całą gra się mieści w tych dwóch puszkach. Bardzo by to się do rzęs sprawdziło na mojej półce :)
Dasz link?
https://3trolle.pl/29244-war-of-the-rin ... undle.html
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4557
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Nosiadbt1100 pisze: 13 kwie 2023, 07:25
PytonZCatanu pisze: 13 kwie 2023, 07:22
Nosiadbt1100 pisze: 13 kwie 2023, 07:16 Ja sobie w 3 trolle zamówiłem te dwie puszki z dedykowanymi koszulkami - ponoć całą gra się mieści w tych dwóch puszkach. Bardzo by to się do rzęs sprawdziło na mojej półce :)
Dasz link?
https://3trolle.pl/29244-war-of-the-rin ... undle.html
Dzięki.

Te puszki kosztują tyle, ile dałem za tę grę 😁

Żenada dla wydawców. Żebracy z nich.
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Niestety... To ta sama cena co za puszki do WoP z dedykowanymi koszulkami. Cena o jakieś 25% za wysoka. I to samo z matą do WoP...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4557
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Nosiadbt1100 pisze: 13 kwie 2023, 07:45 Niestety... To ta sama cena co za puszki do WoP z dedykowanymi koszulkami. Cena o jakieś 25% za wysoka. I to samo z matą do WoP...
Pudło do dużego WOP jest wypchane po brzegi, puszki są dla bajeru.

Tutaj mamy 90% czystego powietrza. To tak jakby sprzedali samochód z kwadratowymi kołami i dodatkowe okrągłe koła w cenie samochodu.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: RUNner »

Nosiadbt1100 pisze: 13 kwie 2023, 07:45 Niestety... To ta sama cena co za puszki do WoP z dedykowanymi koszulkami. Cena o jakieś 25% za wysoka. I to samo z matą do WoP...
Ja kupiłem matę do WoP za 230zł więc nie uważam, żeby to była jakaś kosmiczna cena. Gdybyśmy mówili o przekroczonej granicy 300zł to pewnie miałbym inny pogląd.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Pynio »

RUNner pisze: 13 kwie 2023, 08:43
Ja kupiłem matę do WoP za 230zł więc nie uważam, żeby to była jakaś kosmiczna cena. Gdybyśmy mówili o przekroczonej granicy 300zł to pewnie miałbym inny pogląd.
Nie no spoko. Od razu może "pińcet" zaakceptujmy. Wiadomo, że dodatki itp, ale bez przesady... Po co wydawać same karty w takich pudłach?

Tak jak mi się wala po meblach Too Many Bones. Pudło zrobili ogromne, które nigdzie się nie mieści... Undertow przy tym to maluch.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: kaimada »

PytonZCatanu pisze: 13 kwie 2023, 07:53
Nosiadbt1100 pisze: 13 kwie 2023, 07:45 Niestety... To ta sama cena co za puszki do WoP z dedykowanymi koszulkami. Cena o jakieś 25% za wysoka. I to samo z matą do WoP...
Pudło do dużego WOP jest wypchane po brzegi, puszki są dla bajeru.

Tutaj mamy 90% czystego powietrza. To tak jakby sprzedali samochód z kwadratowymi kołami i dodatkowe okrągłe koła w cenie samochodu.
Bo normalne gry w małych pudełkach się nie sprzedają. :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3511
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: psia.kostka »

kaimada pisze: 13 kwie 2023, 23:49 Bo normalne gry w małych pudełkach się nie sprzedają. :)
Tzn gry w malych pudelkach sprzedaja sie, ale w cenie gier w malych pudelkach ;)

Do mnie jeszcze nie dotarlo pudlo wiec moze nie rozumiem skali absurdu :D ale jasnym jest, ze chodzi o dodatki. No i niby to jest Ares, a nie FFG, ale karty do LOTR LCG w blisterkach wcale tanio nie sa wycenione. Np deck startowy 100-120zl, a pudelka nie ma wcale, karty i plastikowa otoczka.

Wiec nie obwinialbym ani pudelka, ani Aresa o absurdy. Jest jak jest, prawo rynku. Pudelko ze standardowej sztancy, czyli tanie w hurcie, miejsce na dodatki zapewnione oraz najwazniejsze - gre chcemy sprzedawac w rejonie 150-200 wiec dostanie pudelko godne tej ceny.

Wolelibyscie blisterek lub tekturowa obwolute dla tych kart i uciac jakies 5-10% ceny? Potem dodatki 2 podobne i pytanie evergreen. Jak przechowujecie kolekcje, bo wydawca nawalil w temacie? :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: menelobej »

Pytanie do grających w ten tytuł - czy faktycznie gra na 2 osoby to tylko bieda wersja wersja gry na 4 graczy?
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 169 times
Been thanked: 248 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: salaba »

1. Odnośnie pudełka, jak się karty zakoszulkuje, to wcale pusto przegródki już nie wyglądają. Poza tym pudełko dobrze się prezentuje z pozostałymi grami z serii - Wojną o Pierścień i Bitwą Pięciu Armii.

2. Co do kart, jestem pozytywnie zaskoczona ich grubością, jednocześnie są też przez to bardzo sztywne, jak na mój gust aż za bardzo. Mają gładkie wykończenie, co przy tej grubości daje dziwne wrażenie, zdecydowanie bardziej wolę wykonanie kart z Pax Pamir - czuć sztywność, ale bez przesady. Niemniej, karty zakoszulkowałam, włącznie z kartami ścieżek i pól bitew. Tak już mam, że koszulkuję co się da.

3. Ilustracje - jedne słabe, drugie świetne. Jednak jakieś 80% to te dobre i bardzo dobre, więc te kiepskie nie rzucają się w oczy. Da się grać i mają taki feeling ze starych wydań książek (w szczególności te mniej ostre), dla mnie na plus, bo czuć książki a nie filmy. Nostalgia mocno, aż chce się znowu czytać :)

4. Tekst na kartach, w szczególności ten wyjaśniający działanie kart jest naprawdę drobny. Nie noszę okularów, wady wzroku w zasadzie nie mam, natomiast nie wiem jak to będzie w przypadku innych, którzy jednak tę wadę mają...

5. Gdzieś w sieci znalazłam info, że ciągle śledzenie to ile kto ma punktów na ścieżce/polu bitwy jest upierdliwe. Idąc za radą dokupiłam sobie 4 kostki k20 by sobie życie ułatwić.

6. Jeszcze nie grałam, ale dla mnie zakup i tak był "must have", bo bycie fanem ma swoje konsekwencje ;) Jednak bardzo dużo opinii na BGG jest, że to dobra gra jest i robi się coraz lepsza z kolejnymi rozgrywkami jak się już pozna karty lepiej. Zresztą, ilość kart jakoś nie jest przytłaczająca - są opinie, że po kilku rozgrywkach aż się prosi o dodatki.
dzium
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2015, 23:25
Has thanked: 4 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: dzium »

Promo karty są już w pudełku czy dołączane osobno?
Fojtu
Posty: 3387
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1265 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Fojtu »

dzium pisze: 14 kwie 2023, 08:34 Promo karty są już w pudełku czy dołączane osobno?
U mnie są przyklejone na zewnątrz pudełka.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Pynio »

Kart jest bardzo mało. Jak się weźmie poszczególne "nacje" do ręki, to bieda z nędzą. W instrukcji widziałem, że jest chyba 120 kart, czyli raptem po 30 na nację. Też wszystko koszulkuję (na szczęście), zatem nie będzie bolało patrzenie na tę ilość kart ;) Jeśli gra będzie dobra i regrywalna (planuję grać wyłącznie na 4 nacje - głównie na 2 graczy) to nic tylko czekać na dodatki. Nie wiem tylko czy udało im się wcisnąć masę regrywalności w tak niewielką zawartość.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4557
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

To może być idealna "poważna" gra do wzięcia na wakacje. Naprawdę można ją spakować, nie wiem, w pudełko Spór o Bór czy nawet mniejsze.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Pynio »

O... i to jest REWELACYJNY pomysł. Dokładnie tak to pomieścisz w chwili obecnej.
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 11 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: daro69 »

niestety na 2 os. gra nędza - cały gameplay,taktyka się rozmywa, na 4 os. znowu czas gry to 2h plus... kilka recenzji w necie też to potwierdza .. szkoda wielka , rozczarowanie roku .
ODPOWIEDZ