[Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

koksik111 pisze:Stąd kilka pytań:
- czy grupa jest zamknięta czy też jak zawitam to i pogram,
- czy nie będę jedynym po 30-tce bo nie żebym miał coś przeciw młodzieży ale dziwnie bym się czuł gdybym był jedynym który ma już siwe włosy w waszym gronie,
- o której zaczynacie i czy aby w piątek?
Więc po kolei:
grupa jest bardzo otwarta: kto przyjdzie ten jest. W efekcie czasem jest pięć osób, a czasem pietnaście - nigdy nie wiadomo :-)
Co do wieku to się nie przejmuj: ostatnimi czasy średnia wieku jest na pewno powyżej 20. Wręcz przeciwnie gimnazjalistów i licealistów co raz mniej, studentów trochę, reszta edukacje ma zamknięta.
Samemu mi 30 już stuknęła, a nie czuję się tam skamienialiną :-)

Zaczynamy o 17-tej.

Bone Charmer - ja bym chyba jeszcze pograł ale chętnie spróbuję robakami - podeślesz jakąś ściąge (jest wielce pomocna :-D )
Bone Charmer
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2007, 16:24
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Bone Charmer »

Będę trochę wcześniej, czyli około 16:30.
Jar które robactwo?
Ostatnio zmieniony 09 sty 2008, 22:00 przez Bone Charmer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

Wszyscy twierdzą że Zerlingi są super i wogóle, więc mogą byc Protosi :-) Może być ten co potrzebuje 15 VP a innym każe mieć 20 :-D
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mrowka »

koksik111 pisze: - czy nie będę jedynym po 30-tce bo nie żebym miał coś przeciw młodzieży ale dziwnie bym się czuł gdybym był jedynym który ma już siwe włosy w waszym gronie,
heh, jezeli mi sie uda dotrzec do Avanti (choc to raczej watpliwe) to skonfrontujemy Twoja siwizne z moja lysina :P
Bone Charmer pisze:En Taro Tassadar
Będę w piątek ze Starcraft'em.
jak mi sie uda, to ja poprosze to co zostanie ew. gdyby nas tylko 3 mialo byc to moge grac rasa, ktora by w przeciwnym razie nie grala. (Choc rzecz jasna najlepiej gdyby to byl Overmind albo Krolowa Ostrzy ;) )
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: AvantaR »

Powinienem sie pojawic. Pytanie tylko czy beda jacys ludzie, ktorzy nie beda grali w Starcrafta :S

Z checia zagralbym ponownie w Race for the Galaxy :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 98 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Evenfall »

Ja bede i nie bede grał w SC. :) Niestety Race for the Galaxy nie jest moje, i nie bede mógł przynieść. Z chęcia pogram w coś nowego.

Koksik111 - zapraszamy :)
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: koksik111 »

No to czuję się zaproszony i zamierzam z tego zaproszenia skorzystać. Tylko tak się składa że ciężko mi się zadeklarować że na 100% będę bo rodzinka lubi zaskoczyć czymś niespodziewanym w ostatniej chwili (np. do lekarza z dzieciakiem). Ale liczę że się uda i może wezmę Im Jahr... bo niedawno zakupiłem i jeszcze nie miałem okazji przetestować.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

Ja niedawno skończyłem 35 lat :-P Jak już pisałem wcześniej również nie będę grał w Starcrafta :twisted: Chętnie zagram w W Roku Smoka, więc koksik111 - zapraszamy :-D
Ja przyniosę moje jedyne trzy gry: PR(pl), Niagarę i Wilki i Owce :-)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

Dzwoniłem do MDK Tęcza, pytając czy można tam u nich pograć w gry planszowe. Pani mi odpowiedziała, że oni wynajmują sale - cena wynajęcia sali to 12pln +vat za godzinę :shock:
Chyba jednak pozostaje nam AVANTI, póki na nie wyrzucą :-)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: AvantaR »

Czy ktos ma moze Battlelore? Bo zastanawiam sie nad kupnem i chcialbym wczesniej przetestowac ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

AvantaR pisze:Czy ktos ma moze Battlelore? Bo zastanawiam sie nad kupnem i chcialbym wczesniej przetestowac ;)
Mieć nie mam, ale mam dojście. Na jutro nie dam rady ale może mi się uda na przyszły tydzień.
Tylko warto, żebyś sie przypomniał koło środy.

Co prawda jutro planuje jeszcze Starcrafta - jeśłi będzie więcej chętnych (tak od 4 osób) ale przytaszczę RT (Avantar jak będziesz to specjalnie z myślą o Tobie) i PR.
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 98 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Evenfall »

Też jestem chętny na BattleLora.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mst »

KoldeR pisze:Ja niedawno skończyłem 35 lat :-P
W gliwickim MDK'u to nawet starsze dinozaury się pojawiają - np. ja (całe szczęście, że nie sprawdzają przy wejściu dokumentów :wink: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: AvantaR »

Jar pisze:
AvantaR pisze:Czy ktos ma moze Battlelore? Bo zastanawiam sie nad kupnem i chcialbym wczesniej przetestowac ;)
Mieć nie mam, ale mam dojście. Na jutro nie dam rady ale może mi się uda na przyszły tydzień.
Tylko warto, żebyś sie przypomniał koło środy.

Co prawda jutro planuje jeszcze Starcrafta - jeśłi będzie więcej chętnych (tak od 4 osób) ale przytaszczę RT (Avantar jak będziesz to specjalnie z myślą o Tobie) i PR.
Ok to postaraj sie Battlelore'a na przyszly tydzien.

Mnie dzisiaj niestety nie bedzie, po 18stej jeszcze musze byc w Katowicach, takze pozniej juz nie oplaca mi sie jechac. Ale Pudelek ponoc ma przybyc.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Pudelek
Posty: 650
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Pudelek »

ja będę - po dłuższej nieobecności :)

chętnie pograłbym w Wilki i Owce - niedawno ją recenzowałem, więc jakoś mi w głowie siedzi :D
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

No i po kolejnym graniu :-)
Tym razem, pomimo dalszego zaangażowania w Starcrafta, miałem już czas, żeby zobaczyć co na dwóch pozostałych stołach. tylko że nazw nie pamiętam :-) No dobra poza Owcami i Wilkami. Ze zdumieniem zauważyłęm że Ewenffall odpiął się wreszcie od ToI. Co sugeruje, że niedługo też sobie zrobię przerwę w Starcrafcie.

A propos - skoro już wspomniałem - to ta gierka ciekawie się kończy. Za zwyczaj gracze dzielą się na tych których wdeptano w ziemię (wielka żadkość). Tego który wygrał (wczoraj Bone Charmer) i pozostałych, którzy: "już prawie...", "no gdyby nie...", " jeden rozkaz inaczej i ...". Przynajmniej nikt nie jest totalnie zdołowany. a wręcz przeciwnie chce się grać znowu bo "teraz to już na oewno, bo przecież już wiem jak" :-)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

W Owce i Wilki to graliśmy nawet 4 razy :-) Zagraliśmy też w Niagarę, w której wygrał bodajże Kacik zbierając po jednym klejnocie z każdego rodzaju. Na koniec zagraliśmy w PR na dwóch. Na innym stole grali w El Grande, które było grane po raz pierwszy nawet przez właściciela i chyba nie bardzo podeszło.

Najgorsze jest to, że każdy przychodzi w różnych godzinach i nie idzie zebrać ekipy do grania, bo jedni już w coś grają a brakuje osób. Potem jak już coś zaczniemy to wreszcie ktoś przyjdzie i nie ma w co grać. No trudno, niestety chyba tak musi być :-)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mst »

No można jeszcze, wykorzystując Forum, umówić się na konkretne rozgrywki i godziny ich rozpoczynania ale jak pokazuje doświadczenie z innych miast działa to różnie.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

mst pisze:No można jeszcze, wykorzystując Forum, umówić się na konkretne rozgrywki i godziny ich rozpoczynania ale jak pokazuje doświadczenie z innych miast działa to różnie.
Próbowaliśmy. I masz rację "Różnie to działa".

A co do PR na dwóch - jak to działa i jakie są ustawienia: pstacie, ilośc osadników, statki itp.
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 98 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Evenfall »

Ja ToI bardzo lubię, ale w inne rzeczy też mam ochotę grać. Jak dla mnie było całkiem fajnie.

P.S. Oczywiście musiała być akcja z płaceniem. Ja jestem za tym, żeby każdy miał osobny rachunek, może nie będzie takich nieprzyjemnych akcji następnym razem.
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

Evenfall pisze:P.S. Oczywiście musiała być akcja z płaceniem. Ja jestem za tym, żeby każdy miał osobny rachunek, może nie będzie takich nieprzyjemnych akcji następnym razem.
To przyjmijmy, że jak kobieta coś komuś przynosi to niech od razu przyjdzie z rachunkiem: delikwent płaci od razu i już. Nie będzie problemu, że ktoś potem czegoś zapomniał. Można z dziewczynami pogadać, że tak chcemy robić i już.
Pudelek
Posty: 650
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Pudelek »

wczoraj, moim zdaniem, to ewidentnie była wina obsługi z tym płaceniem! kto mógł wymyślić, zeby kilkanaście osób nabić na jeden rachunek? chore! zawsze do tej pory w momencie wyjscia mówiłem co zamówiłem i za co płacę i nie było problemów! jeśli tak ma to wyglądać następnymi razami to może rzeczywiście płacić od razu i ma się spokój.

a co do spotkania to było fajnie - tylko teraz mi się śnią wilki i owce :D no i w końcu udało mi się zagrać w PR. całkiem fajnie :)
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mrowka »

ja reflektowalbym na PR :) nie wiem czy bede nastepnym razem, ale w bliskiej przyszlosci bym chcial

ps w moim przypadku z placeniem bylo tak, ze ja juz przy skladaniu zamowienia poprosilem o rachunek i mila (bez ironii to pisze) pani kelnerka powiedziala, ze nie bo... cos tam :) i potem miala jazdy, a my niepotrzebne nerwowe przeliczanie kasy.
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 98 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Evenfall »

Pudelek pisze:wczoraj, moim zdaniem, to ewidentnie była wina obsługi z tym płaceniem! kto mógł wymyślić, zeby kilkanaście osób nabić na jeden rachunek? chore! zawsze do tej pory w momencie wyjscia mówiłem co zamówiłem i za co płacę i nie było problemów! jeśli tak ma to wyglądać następnymi razami to może rzeczywiście płacić od razu i ma się spokój.
No nie wiem, od kiedy pamiętam zawsze płaciliśmy 1 rachunek dla wszystkich albo 1 rachunek na stół. Jak ludzie wychodzą wcześniej to płacą za siebie i olewają system. Ale jak wychodzisz ostatni, to musisz zapłacić za to co zostało. I tu nawet nie chodzi o te kilka złotych, tylko atmosfera robi się w tym momencie conajmniej nieprzyjemna, jak okazuje się, że ktoś wyszedł wcześniej i o czymś zapomniał.

Ja też bym odświeżył PR, zacna to gierka, na pewno będe ja miał za tydzień.
Awatar użytkownika
Użytkownik 21
Posty: 64
Rejestracja: 01 paź 2006, 15:58
Lokalizacja: tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Użytkownik 21 »

Za tydzień jeśli będzie można zagrać w Starcraft'a to ja juz sobie załatwiłem wolny czas.
Chciabym zagrać Portosami: wersja z 15 punktami zwycięstwa.
Mam 16 lat.
Planszówkowcem jestem z wyboru.
ODPOWIEDZ