[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Kamilson pisze:Witam. W dziale handel jest temat zamówienia z Niemiec gier "Wspólne zamówienie..." (nie wiem jak dodać linka:)). Zastanawiam się nad zamówieniem age of empires III. Gry odbiera Gargamel w Warszawie. Myślałem o tym, że moglibyśmy przesłać gierki kurierem do Gdańska do schronu i by wyszło tańsze zamówienie. Gry mogłaby odebrać osoba z samochodem i je przewieźć (ja niestety nie mam samochodu). Jakbyście byli chętni i mieli lepszy pomysł na to jak lepiej rozwiązać problem to piszcie w dziale handel bo tam podjąłem taki temat. Pozdrawiam.
Jak wyobrażasz sobie kuriera do schronu? :D
Tam nawet pizzaman nie trafia :D
Pomijając że bywamy tam tylko 2 dni w tygodniu i to po 17tej...
Kamilson
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 15:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Kamilson »

Raczej chodziło mi o kuriera do jednej osoby, która ma samochód i mogłaby zawieźć gry do schronu gdzie by bezpiecznie czekały i każdy by mógł na spokojnie odebrać. Tak zapodałem pomysł bo można go przecież udoskonalić:) Jakbyście chcieli coś zamówić z tego sklepu to można pomyśleć jak zaoszczędzić na przesyłce (bo jak wspominałem w Warszawie odbiorą gry i będą je przesyłać, to po co każdy ma po 15 zeta płacić za paczkę)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 53 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: hancza123 »

czy ktoś zagra ze mną w Schronie w "Drogi do Wolności"? Przeczytałem instrukcję i jestem pod wrażeniem. Jako fan TS od razu chcę zagrać w DdW. Potrzebny sparing partner do testowania tego obiecującego prototypu. To może być bardzo dobra gra, takie mam pierwsze wrażenie :)
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: surmik »

W piątek zapewne jednak się pojawię więc jakby co to z chęcią zagram o ile Ty byś chciał ze mną przetestować później prototyp Teutonów :)

Jutro pojawię się około 18 i będę miał ze sobą Merchants & Marauders, jeżeli ktoś by był chętny na odrobinę piracenia to zapraszam na pokład :)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 53 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: hancza123 »

hej,

To może zróbmy tak. Jeśli znajdziemy w piątek więcej chętnych na Indonezje, Le Havra, Brassa, Boże Igrzysko... to w to zagramy. Jeśli nie, to potestujemy prototypy, zgoda?

tylko że ja będę dopiero punkt 20 od razu zastrzegam
Kamilson
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 15:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Kamilson »

Witam kolegów i koleżanki z klubu. Jeżeli ktoś z Was posiada zdjęcia "Schronu" to byłbym wdzięczny za przesłanie. Od razu uprzedzam, że nie chodzi mi o byle jaki schron tylko ten "nasz" planszówkowy :) Fotki które mnie by interesowały to fotki na których widać konstrukcję obiektu (ściany, okna drzwi itd.) Właśnie piszę pracę o zabytkach i postanowiłem pójść po najmniejszej linii oporu i opisać Fort Góry Gradowej, a w szczególności opisuję właśnie "schron" (konstrukcja itd.). Oczywiście wiem, że mam możliwość zrobienia zdjęć w środę ale trochę mi zależy na czasie. Ewentualnie jeżeli nie macie fotek to mam pytanie czy jutro odbywają się jakieś zajęcia, żebym mógł wpaść i zrobić foty. Jak chcecie to piszcie PW albo maila. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

www.hevelianum.pl - tam kiedyś była inwentaryzacja wszystkich obiektów - obecnie też coś powinno być. Jakby co to ja gdzieś mam i plany większości obiektów i dokumentację zdjęciową. Niestety raczej do piątku ich nie wygrzebię. Tak jutro powinna być sesja grania.
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gôrry »

Mirek_koval:
Raczej http://www.hewelianum.pl (przez "w") :P

Kamilson: Nowe pomieszczenia są ładnie wymalowane, wytynkowane, a w niektórych miejscach wyłożone chyba gipsotynkiem więc z oryginalnego harakteru pomieszczeń niewiele zostało. Prędzej poprzednie pomieszczenia - były w bardziej oryginalnym stanie. Niestety do nich już nie mamy dostępu za bardzo. Tzn pewnie by się dało zorganizować ale to byś musiał się poumawiać itd.
How about a game of GoT?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Gorry: co racja to racja. Co to zanglicyzowanie robi z człowieka … teraz wszystkie nazwy zanglicyzuję…

Co do pomieszczeń – nasza Poterna to w sumie nie jest oryginalny budynek forteczny tylko pomieszczenie powstałe w wyniku dobudowania zadaszenia do muru Carnota. Ale jak się przejdziesz po fortach – to dużo wystaw otwartych jest umieszczonych w oryginalnych pomieszczeniach. A jak będziesz chciał coś więcej o fortach wiedzieć to ci opowiem na poternie.

Będziemy w poternie kolo 17.00 ja i Soulu – jakby co będę miał przy sobie DDW i zawsze chętnie zagram w TTA albo jakąś ekonomię. Bo ile można [/herezja on/] latać w BS [/herezja off/]
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

a ja wioze nowe BSG wiec dzis akcja foliowanie i rekompilacja BSG :D
a stare wezme i sprzedam od zlotowki :D
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Ktoś miałby dziś ochotę na Twilight Struggla? Przyznam bez bicia że rozlałbym płomień komunizmu/ światło demokracji po świecie. Jakby był ktoś chętny na brassa to też nie pogardzę. Wiadomo że dam się też namówić na TTA, ewentualnie na lot Galactika – ale to już w ostateczności.
Awatar użytkownika
Jagdtiger
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2011, 14:50
Lokalizacja: Straszyn

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Jagdtiger »

Jakby Ci się chciało wytłumaczyć żółtodziobowi zasady to chętnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Wytłumaczyć – nie ma sprawy. Tylko trochę szkoda marnować czas na tłumaczenie od podstaw. Instrukcje po polsku są dostępne na BGG i na rebelu. Przeczytaj a niejasności wytłumaczę na miejscu.
Awatar użytkownika
Jagdtiger
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2011, 14:50
Lokalizacja: Straszyn

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Jagdtiger »

ok..to jak następnym razem będziesz się przymierzał do TS daj znać..postaram się zbyt łatwo nie przegrać..

PS.. znalazłem tylko tłumaczenie kart pomocy.
Awatar użytkownika
klodson
Posty: 100
Rejestracja: 13 lut 2011, 19:19
Lokalizacja: Gorzów / Gdynia

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: klodson »

Wow, nie wiedziałem że coś takiego istnieje w Trójmieście. Dopiero zaczynam swoją przygodę z planszówkami i chętnie pograłbym w coś ciekawego. Można tam do was wpaść pograć/popatrzeć? Gdzie i kiedy sie spotykacie i czy mogą wpaść zupełni laicy?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Środy i piatki od 17 do kiedy chcemy (własna lokalizacja) gdańsk główny

mapa tu http://www.wikimapia.org/#lat=54.355559 ... 8&l=28&m=h

albo w pliku

Wstęp wolny - oczywiście że nowicjusze mogą wpadać - zawsze znajdzie się ktoś kto wyjaśni zasady i wprowadzi w temat. Z doświadczenia wiem iż najlepiej wpaść kolo 17.00 bo potem trzeba poczekać aż któryś skład skończy grać by się dołączyć :)
Awatar użytkownika
klodson
Posty: 100
Rejestracja: 13 lut 2011, 19:19
Lokalizacja: Gorzów / Gdynia

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: klodson »

Będę w środę na 100%. W co gracie aktualnie?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

W to na co nam przyjdzie ochota i jaki kompromis uda się uzyskać pod "ściana płaczu". Przyjdziesz zrozumiesz - mamy prawie 200 gier do wyboru....
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: surmik »

Wybór na Poternie jest baaardzo duży, ale jak przeczytasz przed przyjściem zasady do Battlestar Galactica to na pewno nie zaszkodzi :D
Awatar użytkownika
klodson
Posty: 100
Rejestracja: 13 lut 2011, 19:19
Lokalizacja: Gorzów / Gdynia

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: klodson »

No właśnie dlatego pytałem o to, bo wiem że gracie czasem w takie kolosy które mają dość skomplikowane zasady.
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Dagmara »

Hihihihi.... Nie chodzi o to, że BSG to kolos ;) To jest tytuł, który z ponad 90% pewnością (nomen omen) wyląduje na stole a często też wytępuje jako startowa gra dla przybyłych po raz pierwszy. Sama tego doświadczyłam :)

Pozdrowienia,
Dagmara
Awatar użytkownika
Jagdtiger
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2011, 14:50
Lokalizacja: Straszyn

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Jagdtiger »

Pytanie pomocnicze: przeważnie o której się zwijacie?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

To zależy kto ile ma czasu - zazwyczaj kolo północy ale bywają szaleńcy siedzący do rana.
maneu
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2011, 21:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: maneu »

witam wszystkich! bardzo chętnie bym z wami pograła, ale nie mogę się doczytać kiedy i gdzie dokładnie się spotykacie? czy to zawsze jest ta sama pora?
ODPOWIEDZ