Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: gafik »

O! To to! Kolejnym bonuso-gratiso-niespodzianko-przepraszanką będzie drukowany "Pomocnik" for Everyone!!!

Ja w prawdzie go nie kupiłem, ale już się cieszę, że będę go miał w łapkach ;)
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: adalbert »

gafik pisze:Zajrzałem do pomocnika. Spodziewałem się broszurki, a tu niezłe tomisko! Znowu pozytywny zaskok :D
No, tu można mówić chyba jedynie o zaskoczeniu wynikającym z niewiedzy, bo to jest po prostu jeden z tzw. pomocników historycznych Polityki (nr 4/2011)...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: gafik »

Z niewiedzy czy z wiedzy, pozytywny zaskok pozostaje pozytywnym zaskokiem :P
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: tejot »

Poza tym, filozując nieco, zaskoczenie zawsze wynika z jakiejś niewiedzy :D
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: piwoslaw »

hop hop cóż słychać w sztabie ???
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

piwoslaw pisze:hop hop cóż słychać w sztabie ???
m.p. Kraków
Operacja: "Targi Książki"
Cel: Rozpoznanie bojem

Na froncie drukarskim działania przebiegają planowo. Tzn. wszystko w rękach maszyn i drukarzy... Na targi w Essen otrzymaliśmy próbki angielskich kart, nikt się na nic nie skarżył, gra się bardzo spodobała (pierwszy raz nam się zdarzyło, że gdy pokazywaliśmy partnerom ulotkę Magnatów, już kojarzyli tą grę - głównie ze względu na fenomenalną grafikę).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

bardzo dobra obecność na Essen - oceniam po relacjach video - nawet nie przeszkadzało mi powtórzenie żartu o ciężarówce . Politycy już mnie przyzwyczaili ;D.


gratuluję profesjonalizmu i przekucia pasji w pracę (i odwrotnie)


edit
( w sumie do wątku o planach wydawniczych bardziej pasuje, ale tak mi się chlapnęło ;)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

Lord Voldemort pisze:
piwoslaw pisze:hop hop cóż słychać w sztabie ???
m.p. Kraków
Operacja: "Targi Książki"
Cel: Rozpoznanie bojem

Na froncie drukarskim działania przebiegają planowo. Tzn. wszystko w rękach maszyn i drukarzy... Na targi w Essen otrzymaliśmy próbki angielskich kart, nikt się na nic nie skarżył, gra się bardzo spodobała (pierwszy raz nam się zdarzyło, że gdy pokazywaliśmy partnerom ulotkę Magnatów, już kojarzyli tą grę - głównie ze względu na fenomenalną grafikę).
Wlanie aprops kart angielskich... mialem wrazenie, ze niektore nazwy kart byly tlumaczone na angielski a niektore pozostawione po polsku (nie mowie tutaj o nazwiskach :) ale o samych nazwach) - z tego co pamietam, to niektore karty mogly zawierac jakies polskie nazwy.
Nie jestem w stanie podac przykladow nazw - poprostu nie pamietam.

Tekst na kartach byl dobrze przetlumaczony i zrozumialy. Jedyne watpliwosci budzilo uzycie slowa opisujacego prowincje z konfliktem (znowu - nie pamietam). Ta karta zawierala chyba juz sporo tekstu i wyrazenie "province with conflict" mogloby sie nie zmiescic. Cala reszta byla bardzo dobra (na tyle na ile przewinelismy deck).
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: WRS »

Hetman (jako stanowisko)
Rokosz (karta przywileju)

reszta chyba była po angielsku albo łacinie (Veto) ewentualnie francusku (Wersal Północy)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

rastula pisze:bardzo dobra obecność na Essen - oceniam po relacjach video - nawet nie przeszkadzało mi powtórzenie żartu o ciężarówce . Politycy już mnie przyzwyczaili ;D.
Jakie powtorzenie? Raz bylo po polsku, a drugi raz po angielsku. Przy czym najpierw bylo po polsku i wtedy pomyslalem, ze to dosc zabawne, wiec pokaze i anglojezycznym, niech sie posmieja ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Jaki dżołk, jaki dżołk?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

Comandante pisze:
rastula pisze:bardzo dobra obecność na Essen - oceniam po relacjach video - nawet nie przeszkadzało mi powtórzenie żartu o ciężarówce . Politycy już mnie przyzwyczaili ;D.
Jakie powtorzenie? Raz bylo po polsku, a drugi raz po angielsku. Przy czym najpierw bylo po polsku i wtedy pomyslalem, ze to dosc zabawne, wiec pokaze i anglojezycznym, niech sie posmieja ;)


ja jestem taki światowy że dla mnie bez różnicy w jakim języku ;D - ale fakt - było jak mówisz :D
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: hutriel »

Czy to już 31 października? Podejrzewam że nie tylko ja przebieram już nogami.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

WRS pisze:Hetman (jako stanowisko)
Rokosz (karta przywileju)

reszta chyba była po angielsku albo łacinie (Veto) ewentualnie francusku (Wersal Północy)
OK - w takim razie - mialem tylko wrazenie.
hutriel pisze:Czy to już 31 października? Podejrzewam że nie tylko ja przebieram już nogami.
Nie tylko ty ;)
Mi juz sie majty w kroku przetarly od przebierania... nogami
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Niestety, ale na odbiór nakładu MAGNATÓW przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Otrzymaliśmy informację z drukarni, że w dniu dzisiejszym gry nie zostaną do nas wysłane. Producent jednostronnie określił nowy termin odbioru nakładu gry na 13/14 listopada, mimo tego, że uzgodniony wcześniej z nami terminarz produkcji wyznaczał go na dzień 31 października.

Jesteśmy głęboko zawiedzeni (żeby nie użyć mocniejszych słów) taką postawą drukarni i złożyliśmy stanowcze żądanie niezwłocznego dokończenia produkcji gry i wydania nakładu. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się uzyskać dodatkowe informacje od wykonawcy.

Jest nam bardzo przykro z powodu tej sytuacji, ale jest ona od nas niezależna i nie mogliśmy jej przewidzieć. Do wyprodukowania MAGNATÓW zatrudniliśmy renomowaną drukarnię, która miała gwarantować perfekcyjne i terminowe zrealizowanie produkcji. Nie oszczędzaliśmy na tym wyborze. Niestety producent nie potwierdził swojej renomy.

Będziemy starali się wpłynąć na przyśpieszenie wydania nakładu gry wszelkimi metodami, jakie pozostają w naszej dyspozycji. Oczywiście poinformujemy Was w razie osiągnięcia jakichkolwiek postępów.

:evil:
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Wertigo »

Jeżeli o mnie chodzi to mi tam jeszcze nic się nie przetarlo od czekania wiec wytrzymam :p myślę, że wszyscy zrozumieją.
Dla mnie to jest jak przesunięcie gwiazdki o kolejne dwa tygodnie :D
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: hutriel »

Widać poprzebieram nogami jeszcze trochę. Jak trzeba to trzeba.
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: piwoslaw »

Jaja sobie robią. Ozy zlinczujcie ich . Nich w ramach przeprosin wydrukują Wam następną gre 50% taniej
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

No dobra :) gralem - to wiem na co czekam ;) Z Magnatami nie ma zartow :)

Czas na liste zakupow:
- nowe spodnie - albo laty
- jakies pudelka na otarcie lez ... cos trzeba robic przez te kolejne tygodnie (poza tym, kazdy powod jest dobry) :D
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Obrazek
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: aspo »

ozy pisze:Producent jednostronnie określił nowy termin odbioru nakładu gry na 13/14 listopada
Cóż... miał być wrzesień, będzie listopad. Jeszcze tydzień poślizgu i prawie traficie w mikołajki - akurat moja Żona się ucieszy, że nic więcej z tej okazji nie kupię ;]

A tak poważnie: ile czasu powinna zająć logistyka przygotowywania do wysyłki? Odbiór w piątek 14.11 - i co dalej?
Nie pytam po to, by Was później co do dnia rozliczać, tylko z czystej ciekawości, jak wygląda taki projekt od strony technicznej. Swoją drogą jestem pewien, że Pan Zenek z magazynu nie wyśle 500 paczek jednego dnia, więc te mikołajki to całkiem rozsądna perspektywa.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: hutriel »

Swoją drogą to niepojęte. Zdarza mi się współpracować z drukarniami. Ba, nie raz i nie dwa sam muszę klientów informować o opóźnieniach produkcji. Ciężko mi jednak wyobrazić sobie sytuację, gdy ktoś w terminie odbioru zamówienia informuje klienta "Sorry kochani, będzie za dwa tygodnie". Opóźnienia zawsze się zdarzały i zdarzać się będą, ale informacja zazwyczaj pojawia się wcześniej. No chyba że gotowy produkt dostał się pod koła wózka widłowego albo cała partia nie spełnia wymogów jakości.
Maaro78
Posty: 22
Rejestracja: 07 cze 2014, 15:53

Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Maaro78 »

W takim tępie to raczej na nowy rok będzie. Ja bym drukarni zaproponował propozycję nie do odrzucenia, połowę ceny za wydruk Wyścig do Renu i nam z promocyjną ceną sprzedal, a co taki Gest.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Using Tapatalk
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Jeśli gry faktycznie wyślą 14 listopada, to otrzymamy je 15 go, czyli do Was dotrą między 17 a 21 listopada. 5 dni roboczych powinno wystarczyć na rozesłanie 100% paczek ze wspieram.to.

Nam taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz, a działamy od 2009 r. i na koncie mamy 10 tytułów. Bywały opóźnienia, błędne druki itp., ale takie coś to się jeszcze nie trafiło. W dotychczasowej historii firmy to rekordowa akcja drukarni. Bije nawet błędnie wydrukowane żetony do Wiedźm, bo tam Niemcy natychmiast przystąpili do naprawiania szkód, a tu nie ma mowy o takiej postawie.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

musi być kolejny gratis ;D
ODPOWIEDZ