Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Marx »

Są trzy opcje:
- zmienić regał
- zmienić żonę
- nie kupować Cyklad :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Pan_K »

Bary pisze: Być może użyłem zbyt dosadnych słów. Nie chodzi o to, że podstawka jest zepsuta, ale odniosłem wrażenie po przeczytaniu kilku opinii, że dopiero dodatki robią z pozycji przeciętnej grę dobrą, a nawet bardzo dobrą. Przy czym zdania są podzielone, który tak naprawdę dodatek jest must have. ;)
Sama podstawka jest już bardzo dobrą grą. Z pewnością nie jest jedynie przeciętna. Jeśli dodatki ją ulepszają, to świetnie. Ale bez dodatków ta gra to i tak minimum 7 w skali BGG.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: zakwas »

Czy Rebel ostatecznie zarzucił wydanie Deception: Murder in Honk-Kong, czy może jeszcze się waha? ;)
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: yac00b »

zakwas pisze:Czy Rebel ostatecznie zarzucił wydanie Deception: Murder in Honk-Kong, czy może jeszcze się waha? ;)
REBEL.pl pisze:--------------------
ZAPOWIEDŹ:
--------------------

Epyon pisze:Zagraliście już wystarczającą ilość partii w Deception? :)
Tak, wystarczającą. Zdania były zbyt podzielone, gra nie wyląduje w naszych planach wydawniczych.
Niestety wygląda na to, że ostatecznie zarzucił :(
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
WAŻNE INFORMACJE:
-------------------------------------

Czy odwiedziliście w ostatnim czasie naszą stronę zapowiedzi wydawnictwa Rebel? Nie? No to czas najwyższy :)
Wprowadziliśmy tam małe zmiany, które ułatwią w zorientowaniu się w tym "co Rebel zamierza wydać" w najbliższym czasie.

Zapraszamy: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,256/Zapowiedzi.html

Liczymy na wasze komentarze (oczywiście najlepiej same pozytywne ;P ). To malutki krok w kierunku czegoś większego, dla nas ważne jest to, że powoli ruszamy z miejsca :)

Obrazek


-------------------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------------------

Żyrafometr

Obrazek Obrazek

Czy próbowaliście kiedyś porównać prędkość, z jaką opada kropla deszczu, z wagą największej na świecie dyni albo z liczbą pokojów w Pałacu Buckingham?

Żyrafometr to gra imprezowa i edukacyjna, w której od dwóch do ośmiu graczy ma okazję stanąć przez zbiorem najróżniejszych faktów dotyczących otaczającego nas świata i wspólnymi siłami (lub grając przeciwko sobie) obstawiać, które z nich mają przypisaną najmniejszą, a które największą liczbę.

Planowana data premiery: druga połowa lutego 2017 r.
Sugerowana cena detaliczna: 79,95 zł.
Instrukcja: Żyrafometr - instrukcja PL
Zapowiedź na stronie wydawnictwa: Żyrafometr - zapowiedź
Link do produktu na stronie wydawnictwa: Żyrafometr - produkt

-------------------------------------

Zgubione Znalezione

Obrazek Obrazek

Zgubione Znalezione to szybka gra w odnajdywanie przedmiotów. Gracze dostają do dyspozycji 54 karty - sześć zestawów po 9 kart w jednym kolorze.

Na awersach kart znajdują się różne kolorowe przedmioty codziennego użytku. Natomiast na rewersach znajdują się te same przedmioty oraz jeden dodatkowy. Cała zabawa polega na tym, by jak najszybciej znaleźć ten "nadmiarowy" przedmiot!

6 poziomów trudności, 3 warianty gry i świetna zabawa w gronie rodziny oraz przyjaciół! Jeśli lubisz gry na spostrzegawczość to Zgubione Znalezione na pewno Ci się spodoba. Trzeba dodać, że przegrana w tą grę z dzieckiem nie przyniesie ujmy na honorze, bo dzieci są po prostu lepsze od dorosłych w dostrzeganiu różnic, i to one muszą dawać im fory :)

Planowana data premiery: druga połowa lutego 2017 r.
Sugerowana cena detaliczna: 39,95 zł.
Instrukcja: Zgubione Znalezione - instrukcja PL
Zapowiedź na stronie wydawnictwa: Zgubione Znalezione - zapowiedź
Link do produktu na stronie wydawnictwa: Zgubione Znalezione - produkt

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
Elemele pisze:Rebelu, może macie jakieś wtyki w Asmodee, bo ja próbowałem chyba już wszystkich kanałów i odbijam się od nicości. Interesuje mnie, czy planują dodruk/wznowienie gry Panic on Wall Street. Będę wdzięczny, jeśli udałoby się Wam dowiedzieć coś w tej sprawie.
Nie mamy żadnej informacji na ten temat.
tomuch pisze:Oczywiście u mnie też WdP: Pierwsza podróż pojawi się na półce.
Zastanawiam się, dlaczego ani na pudełku, ani w instrukcji nie ma znaczka Rebela. Czyżby tajemnica przed mającym nastąpić rebrandingiem? A może Days of Wonder przejmuje Rebela, bo tylko ich znaczek jest na tym wszystkim? :lol:
edit: jest jednak info w stopce o redakcji polskich zasad
Generalnie na grach wydawanych przez Days of Wonder nie ma logo Rebela na froncie. Jest na odwrocie pudełka i w stopce instrukcji.
TTR_1983 pisze:
bogas pisze:Przepraszam jeśli już to pytanie padło, ale przeleciałem wątek i nie znalazłem. Kiedy pojawi się dodatek do nowej Cywilizacji Poprzez Wieki (3ed.) ?
Myślę,że CGE robi go na Essen, więc pewnie początkiem 2018r.
Zależy jak CGE poradzi sobie z testami dodatku. Jeśli będzie gotowy wcześniej to jest duża szansa, że na koniec tego roku będzie w polskiej edycji.
ChlastBatem pisze:Czy Rebel ma w planach wydać prędzej czy później grę Tournay? Czy może temat jest skreślony?
Nie mamy jej obecnie w planach.
TTR_1983 pisze:Rebelu, w związku z treścią poniżej,jakieś decyzje?

Queen Games na 2017 rok: Fotorelacja z targów Toy fair
Spoiler:
Nasza delegacja jest na targach w Norymberdze, więcej informacji po ich zakończeniu, gdy zweryfikujemy wszystkie gry do wydania.
Epyon pisze:Wydacie dodatek do Quadropolis? :)
Nasza delegacja jest na targach w Norymberdze, więcej informacji po ich zakończeniu, gdy zweryfikujemy wszystkie gry do wydania.
Bary pisze:
alexandrov pisze:A czy będzie dodruk dodatków do Cyklad?
To jak już jesteśmy w temacie Cyklad to może jest szansa Rebelu, aby wyszła wersja 2.0 podstawki w kwadratowym pudełku- wzorem Inis? W ogóle oryginalny wydawca planuje jakieś odświeżenie serii?
Dodruk dodatków do Cyklad jest zlecony, czekamy na informację kiedy Matagot zakończy zbieranie partnerów do druku i rozpocznie druk. Nic nam nie wiadomo o tym, aby planował zmiany dotyczące wielkości pudełek. W ostatnich miesiącach zaprojektowali nowy bok pudełka, więc raczej jest mało prawdopodobne aby cokolwiek zmieniło się w tej materii.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: mikeyoski »

Drogi Rebelu, pomimo zarejestrowania swojego egzemplarza Domku (kilka miesięcy temu) nadal nie otrzymałem obiecanej choinki :-(

Tapnięte z mojego T800
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: mia123 »

mikeyoski pisze:Drogi Rebelu, pomimo zarejestrowania swojego egzemplarza Domku (kilka miesięcy temu) nadal nie otrzymałem obiecanej choinki :-(

Tapnięte z mojego T800
Ale to może skontaktuj się z Rebelem bezpośrednio a nie pisz o tym w wątku wydawniczym.
Turnavine

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Turnavine »

Bardzo męczę, ale czy Matagoty odpisały w sprawie mini-dodatku ruiny do Monumentów? : )
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TTR_1983 »

Ok, jest po targach- jakie wieści? :mrgreen:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

TTR_1983 pisze:Ok, jest po targach- jakie wieści? :mrgreen:
Najpierw kawka z rana, potem spotkanie w firmie. Później jego podsumowanie i zrobienie zestawienia. Pierwsze przecieki pewnie za kilka dni.
Turnavine pisze:Bardzo męczę, ale czy Matagoty odpisały w sprawie mini-dodatku ruiny do Monumentów? : )
Tak, mamy informację, że ich nie będzie. To było promo do ich użytku, nie było integralną częścią dodatku, przynajmniej w drukach międzynarodowych.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: osa1908 »

czy wiadomo cos na temat Sherlock holmes consulting detectiv?
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 129
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: floyd »

Poprzednia strona:
REBEL.pl pisze: W 2017 roku ;) Prawdopodobnie ;P (na poważnie - to ogrom pracy, wydanie książki o tej samej ilości treści jest łatwiejsze, bo nie wymaga testowania. Na pewno jak będziemy bliżej zakończenia prac to poinformujemy o dacie.)
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: PawelWAW »

Czy wiadomo już coś więcej na temat premiery Yamatai? Czy warto będzie ją mieć posiadając Five Tribes?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Wincenty Jan »

PawelWAW pisze:Czy wiadomo już coś więcej na temat premiery Yamatai? Czy warto będzie ją mieć posiadając Five Tribes?
Te gry chyba nie będą miały ze sobą wiele wspólnego.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

floyd pisze:Poprzednia strona:
REBEL.pl pisze: W 2017 roku ;) Prawdopodobnie ;P (na poważnie - to ogrom pracy, wydanie książki o tej samej ilości treści jest łatwiejsze, bo nie wymaga testowania. Na pewno jak będziemy bliżej zakończenia prac to poinformujemy o dacie.)
Tak własnie mie warto poganaic wydawcy.
Kupiłem sobie Mythos Tales, gra podobnego gatunku, w pudełku , ksiażka w ładnej oprawie super wydanie, ale składąjący książkę zapomniał umiescic w jednej ze spraw pytań i zostały dołączone ja osobnej kartce... (i to tylko ten bład widoczny od razu po otworzeniu pudełka...)
Wiem, że Asmodee ma troche wiecej zasobów żeby przypilnowac dobrego składu niz 8th Summit ( a Rebel pewnie się przyłoży do tłumaczenia i testów), ale błędy w SHCD prawie na pewno i tak będą - oby male i nie wpływajace na rozgrywke...
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: kamron6 »

Czy Rebel myślał o wydaniu polskiej wersji Unfair?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TTR_1983 »

Dobra kawa była, spotkanie firmowe też. Teraz może coś dla fanów?: dokładnie plany na 2017 jeśli chodzi o Queen Games :)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2017, 13:21 przez TTR_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Wincenty Jan »

TTR_1983 pisze:Dobra kawa była, spotkanie firmowe też. Teraz coś dla fanów: dokładnie plany na 2017 jeśli chodzi o Queen Games :)
A kiedy poznamy te plany?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Pan_K »

Wincenty Jan pisze:
TTR_1983 pisze:Dobra kawa była, spotkanie firmowe też. Teraz coś dla fanów: dokładnie plany na 2017 jeśli chodzi o Queen Games :)
A kiedy poznamy te plany?
No przecież właśnie się TTR_1983 o nie doprasza.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: mikeyoski »

TTR_1983 pisze:Dobra kawa była, spotkanie firmowe też. Teraz może coś dla fanów?: dokładnie plany na 2017 jeśli chodzi o Queen Games :)
+1

Tapnięte z espiątki
0lukasz0
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:02

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: 0lukasz0 »

Kiedy będzie Unlock? :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Wincenty Jan »

Pan_K pisze:
Wincenty Jan pisze:
TTR_1983 pisze:Dobra kawa była, spotkanie firmowe też. Teraz coś dla fanów: dokładnie plany na 2017 jeśli chodzi o Queen Games :)
A kiedy poznamy te plany?
No przecież właśnie się TTR_1983 o nie doprasza.
No przecież wiem i też się o nie dopraszam :D
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: DarkSide »

Rebelu, why???

Z wielkim smutkiem zauważyłem brak zgłoszenia "Troyes" do nagrody Zaawansowanej Gry Roku 2017. :cry:
Rozumiem, że są limity, ale czy naprawdę w swej naiwności wierzycie, że "Small World: Podziemia" lub "Via Nebula" osiągną lepszy wynik niż jedna z najlepszych gier planszowych jakie powstały ever?

Przepraszam, że tu, ale wątek o planach na 2016 zamknięty, a tu jest duża szansa że ktoś z Rebela śledzi regularnie ten wątek. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Wincenty Jan »

DarkSide pisze:Rebelu, why???

Z wielkim smutkiem zauważyłem brak zgłoszenia "Troyes" do nagrody Zaawansowanej Gry Roku 2017. :cry:
Rozumiem, że są limity, ale czy naprawdę w swej naiwności wierzycie, że "Small World: Podziemia" lub "Via Nebula" osiągną lepszy wynik niż jedna z najlepszych gier planszowych jakie powstały ever?

Przepraszam, że tu, ale wątek o planach na 2016 zamknięty, a tu jest duża szansa że ktoś z Rebela śledzi regularnie ten wątek. :roll:
A gdzie jest lista zgłoszonych gier?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: DarkSide »

Wincenty Jan pisze:A gdzie jest lista zgłoszonych gier?
TUTAJ. Można też wejśc przez Serwis Games Fanatic oraz przez dział na Forum poświęcony wyborom Gry Roku.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Zablokowany