Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Rocy7 pisze:
vojtas pisze:Widzę też spory potencjał dla dodatków (co jakoś specjalnie nie dziwi w przypadku FFG).
problem będzie z tym, czy gracze będą usatysfakcjonowani po samej podstawce, czy dopiero po podstawce + dodatku co jest częstą praktyką FFG.

hmmm - w tak duzych grach raczej nie ma takiego problemu? FFG gdy robi gry ktore maja tyle dodatkow to od poczatku to wiadomo. Jakoś nie wyobrażam sobie aby za pol roku wyszedl do tego wielki dodatek jakis... Ta gra to zdecydowanie wojna o pierścień w spodniach SW - raczej spodziewam się takiej drogi niż innej.

A co do oczekiwania - to galakta dodatek do WP wydala po 200 latach :) więc czekanie na wersje PL w moim wypadku maja prosty schemat: czy pl wyda galakta: TAK - bedzie się działo NIE - moze moze (ale i tak zazwyczaj nie jestem fanem wersji PL - chyba że wychodzą dokladnie w tym samym czasie)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: raj »

Ja raczej nie spodziewam się wielkich dodatków, prędzej kolejnej części wzorowanej na drugiej jarjarowej trylogii.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Dellas »

Jeśli prześledzić historię wielkich, epickich asymetrycznych gier strategicznych ze stajni FFG to tego typu gry wcale nie mają zbyt dużo dodatków. Popatrzmy:
- Twilight Imperium - 2 dodatki (ale ta gra ma już ponad 10 lat)
- Starcraft - tylko "Brood Wars"
- Runewars - tylko "Banners of War", mimo że fani płaczą o nowe frakcje już od dawna.
- Chaos w Starym świecie - tylko "Rogaty Szczur"
- Gra o Tron - miała 2 dodatki, choć druga edycja też ma dwa (choć trudno nazwać zestaw 50 kart poważnym dodatkiem - to raczej nowy wariant gry)
- Rex - brak dodatków
- Forbidden Stars - na razie brak informacji o dodatkach.

Z SW Rebellion może być podobnie.

Natomiast sama gra prezentuje się miodnie no i potwierdza przypuszczenia, że to będzie taki WoP tylko w świecie SW.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Odi »

Nie wgłębiałem się na razie w szczegóły tej gry, ale gdy zobaczyłem zdjęcia od razu pomyślałem: "O, w dodatku dołożą drugą połówkę mapy" :)

Poza tym mam wrażenie, że patrzysz ze złej strony na gry FFG, Dellasie.
Wyodrebniłeś wielkie asymetryczne gry strategiczne, a nie przywołałeś gier na licencji i w popularnym uniwersum.

Horror w Arkham i Eldritch Horror - wiadomo
SM Civilization - dwa duże dodatki
Battlestar - trzy duże dodatki

Prawdopodobnie SW ograniczy się do 2-3 dodatków. Nie wiem tylko, jak chcą upchnąć kolejnych graczy w tak bipolarnym świecie (ewentualna frakcja rogues and scoundrels musiałaby mieć chyba całkowicie odmienną mechanikę od pozostałych).
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Odi pisze:Nie wgłębiałem się na razie w szczegóły tej gry, ale gdy zobaczyłem zdjęcia od razu pomyślałem: "O, w dodatku dołożą drugą połówkę mapy" :)

Poza tym mam wrażenie, że patrzysz ze złej strony na gry FFG, Dellasie.
Wyodrebniłeś wielkie asymetryczne gry strategiczne, a nie przywołałeś gier na licencji i w popularnym uniwersum.

Horror w Arkham i Eldritch Horror - wiadomo
SM Civilization - dwa duże dodatki
Battlestar - trzy duże dodatki

Prawdopodobnie SW ograniczy się do 2-3 dodatków. Nie wiem tylko, jak chcą upchnąć kolejnych graczy w tak bipolarnym świecie (ewentualna frakcja rogues and scoundrels musiałaby mieć chyba całkowicie odmienną mechanikę od pozostałych).
a rebelion nie jest "wielką asymetryczną grą strategiczną"?
nie wiem jak upychać dodatkowych graczy w grze 2 osobowej? (to jak wojna o pierścień niby na 4 osoby - ale czy ktokolwiek w to gra na 4?) są gry których nie psuje sie dodając kolejnych frakcji na sile - myśle że o tym wiedzą.
W recenzji dice tower mowili dobra rzecz - albo wszystko w tej grze będzie super dobre - albo gra zostanie zniszczona przez opinie graczy bo to star wars :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

Odi pisze: Wyodrebniłeś wielkie asymetryczne gry strategiczne, a nie przywołałeś gier na licencji i w popularnym uniwersum.
Prawdopodobnie SW ograniczy się do 2-3 dodatków. Nie wiem tylko, jak chcą upchnąć kolejnych graczy w tak bipolarnym świecie (ewentualna frakcja rogues and scoundrels musiałaby mieć chyba całkowicie odmienną mechanikę od pozostałych).
Tu się zgodzę, obawiam się, że z gry w uniwersum Star Wars FFG będzie się starało wycisnąć ile się da, zwłaszcza iż niedawno była premiera filmu.

Imperial Assault - 2 duże dodatki, 18 mniejszych dodatków ;) o X-Wing czy Star Wars Armadzie nie wspomnę, bo bitewniaki rządzą się trochę innymi prawami.

Spójrzmy zresztą na gry innych firm jak Firefly, też grę opartą na dość znanym uniwersum, mamy tam 11 dodatków.
NTomasz pisze: nie wiem jak upychać dodatkowych graczy w grze 2 osobowej?
bardzo łatwo wystarczy dodatek, zwiększający plansze i wprowadzający sojusze, zresztą wariant 4 osobowy jest też w Wojnie o Pierścień. Jeśli chodzi o ilość frakcji to Star Wars LCG pokazuje, że w tym uniwersum da się znaleźć więcej stron niż 2.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Rocy7 pisze: Tu się zgodzę, obawiam się, że z gry w uniwersum Star Wars FFG będzie się starało wycisnąć ile się da, zwłaszcza iż niedawno była premiera filmu.

Imperial Assault - 2 duże dodatki, 18 mniejszych dodatków ;) o X-Wing czy Star Wars Armadzie nie wspomnę, bo bitewniaki rządzą się trochę innymi prawami.
czy tylko mi się zdaje że porównywanie assaulta x-winga i armady do rebeliona to troche słabe? to są LFG... wiadomo że będzie milion dodatków i każdy to wiedział od początku bo to zapowiedzieli na starcie.

To jak powiedzieć ze Wojna o pierścień powinna mieć milion dodatków bo LCG włądcy ma milion dodatków...
Rocy7 pisze:
NTomasz pisze: nie wiem jak upychać dodatkowych graczy w grze 2 osobowej?
bardzo łatwo wystarczy dodatek, zwiększający plansze i wprowadzający sojusze, zresztą wariant 4 osobowy jest też w Wojnie o Pierścień.
ale po co? wojna ma tryb 4 i co z tego? sojusze kogo z kim? Już prędzej zrobią TI4 w swiecie star warsów. i co zrobią z tego gre dla 3/6 osób? i jak to zbalansują? jakoś nie widzę czegoś takiego - i nie chce mi sie w to wierzyć. Mogą kiedyś zrobić dodatki z innymi wydarzeniami/ herosami - ale jaka ma być 3cia frakcja w grze o starej trylogii? Łowcy i przemytnicy? i co wtedy? zabierzemy Fetta i Hana + dodamy Dengara i IG? chyba mało opcji (to działą w x-wingu - ale tam bije sie kilka statków a nie całą galaktyka)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze:
czy tylko mi się zdaje że porównywanie assaulta x-winga i armady do rebeliona to troche słabe? to są LFG... wiadomo że będzie milion dodatków i każdy to wiedział od początku bo to zapowiedzieli na starcie.
To jak powiedzieć ze Wojna o pierścień powinna mieć milion dodatków bo LCG włądcy ma milion dodatków...
\Porównałem jeszcze z Imperial Assault ;), a swoją drogą Wojna o Pierścień mimo, iż jest duża grą aktualnie ma 2 dodatek zapowiedziany, który dodaje nowe rodzaje jednostek i bohaterów.

W przypadku Rebeliona jest spora szansa, że będą właśnie dodatki w stylu Imperiał Assault z nowymi typami jednostek i bohaterami, rozszerzającymi grę. Ta zapowiedź https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ul-allies/ daje spore możliwości na dodatki w tym stylu.

Obrazek dorzucisz paru liderów, ze 2 typy nowych jednostek z figurkami i już jest dodatek.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2016, 22:55 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Rocy7 pisze:
NTomasz pisze:
czy tylko mi się zdaje że porównywanie assaulta x-winga i armady do rebeliona to troche słabe? to są LFG... wiadomo że będzie milion dodatków i każdy to wiedział od początku bo to zapowiedzieli na starcie.
To jak powiedzieć ze Wojna o pierścień powinna mieć milion dodatków bo LCG włądcy ma milion dodatków...
\Porównałem jeszcze z Imperial Assault ;), a swoją drogą Wojna o Pierścień mimo, iż jest duża grą aktualnie ma 2 dodatek zapowiedziany, który dodaje nowe rodzaje jednostek i bohaterów.

W przypadku Rebeliona jest spora szansa, że będą właśnie dodatki w stylu Imperiał Assault z nowymi typami jednostek i bohaterami, rozszerzającymi grę. Ta zapowiedź https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ul-allies/ daje spore możliwości na dodatki w tym stylu.

Obrazek dorzucisz paru liderów, ze 2 typy nowych jednostek i już jest dodatek.
chyba nie czytasz ze zrozumieniem :D.
Spoko - 2ga edycja Wojny o pierścień ma już parę lat - jeżeli do Rebeliona wydadzą dodatek wielkości Dodatku do Wojny to nie widzę przeszkód.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze:jeżeli do Rebeliona wydadzą dodatek wielkości Dodatku do Wojny to nie widzę przeszkód.
raczej będzie dużo małych dodatków na zasadzie nowych liderów niekoniecznie od razu duży dodatek.

Zauważ, że nawet do Wojny powstały małe dodatki jak scenariusze, czy Treebeard.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Rocy7 pisze:
NTomasz pisze:jeżeli do Rebeliona wydadzą dodatek wielkości Dodatku do Wojny to nie widzę przeszkód.
raczej będzie dużo małych dodatków na zasadzie nowych liderów niekoniecznie od razu duży dodatek.
no i cóż można odpowiedzieć na takie stwierdzenie - rozumiem że bazujesz na swojej znajomości planów FFG albo masz tam znajomości? i stąd takie przypuszczenia?
Postaram się: jest różnica pomiędzy żywymi grami karcianymi i figurkowymi które od razu są zapowiadane na milion dodatków. Jakie to różnice? chociażby zawartość podstawek do takich gier. Albo jak Descent i Assault są wielkie ale w wersji kampani - przez co rozwijanie się tworzy więcej scenariuszy, albo jest bitewniaczkiem/ skirmishem jak Xwing i Armada... - wtedy podstawka to mega demo.

Po co niby mają robić coś takiego z Rebelią? która ma napisane na pudełku "epicki konflikt pomiędzy imperium a rebelią"? Nie posiadają kampanii, nie są bitewniakiem - dokładnie jak "epickie bitwy w swiecie srodziemia".

To jest bardzo sprytny zabieg FFG - wzieli władce pierscieni + pana Konieczke = zrobili wopa w swiecie star wars. I będą się tym Cieszyć - za jakiś czas edycja kolekcjonerska - która rozejdzie się jak ciepłe bułeczki. Jakis dodatek zmieniający część kart + zmieniający troszke forme rozgrywki. Jakis dodatek z nowymi jednostkami. Plan na rozwinięcie takiej gry mają w najlepszej możliwej formie pokazany w Wojnie o pierścień. A po co zmieniac coś co działa i ma się gotowe za darmo :) szczególnie kiedy X-wing, Armada, Assault są w formie ciągłych dodatków i wyciągania kasy ze skarpet - Rebelia taka być nie musi i chyba lepiej aby nie była. A jak będzie to zobaczymy za rok :)

edit: dodatek do wojny o pierścień jest bardzo mały :) - gra byla zamknięta jako całość zwyczajnie dali jej troche świeżości i nie trzeba go mieć - tak samo fajnie gra się z dodatkiem i bez. Nowy duży dodatek będzie zmieniał już troche więcej zapewne.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze: Po co niby mają robić coś takiego z Rebelią? która ma napisane na pudełku "epicki konflikt pomiędzy imperium a rebelią"?
dla kasy?;)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Rocy7 pisze:
NTomasz pisze: Po co niby mają robić coś takiego z Rebelią? która ma napisane na pudełku "epicki konflikt pomiędzy imperium a rebelią"?
dla kasy?;)
to ciągnie za sobą inne konieczności - jeżeli taki jest plan dla gry to znaczyłoby ze podstawka nie jest pełna... ze jest połową gry a reszta gry jest w formie planowanych dodatków? bo albo gra jest cała i nie ma potrzeby dodatków, albo potrzebuje i nie jest pełna, albo jest pełna i dodatki są zbędne! Ogladalem Miami Dice i z tego co mowiła loża nerdów - gra jest "star warsem w pudełku" jak wop "władcą w pudełku" - I Sam i Tom są wielkimi fanami sagi i nie wydaje mi się aby mówili to gdyby tak nie było. Byla też wspomniana ważna rzecz która moim zdaniem odciąga od takiego toru rozwoju gry - Star wars planszowy musi być swietny albo będzie zniszczony przez opinie graczy. A nie można moim zdaniem nazwać czegoś "epickim konfliktem imperium i rebelii" dać to fanom star warsów i planszówek po czym oznajmić, że to tylko jego połowa a reszte dostaniecie za dodatkowe 3x 50 dolarów :) albo 15x 10 dolarów... no zwyczajnie chyba Nie :P.

Kiedy kupowałem podstawke do Xwinga wiedziałem że to nie jest cała gra - szczególnie że od razu kupilem kilka malych dodatków.
Kupując Armade też wiedziałem że to demo gry. To samo T i S mówili w recenzjach. z Assaultem tak samo - wiadomo było że gra będzie rozwijana bardzo intensywnie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Gromb »

Wystarczy zobaczyć stary poczciwy Rebellion na PC i będziecie mieć obraz jakie jest jeszcze pole do manewru.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Dellas »

@Odi

BSG czy AH i EH to są gry kooperacyjne i trudno je w ogóle porównywać z asymetrycznymi strategiami - tutaj jak pokazuje doświadczenie łatwiej o dodatki. SM Civilization jest już bliżej do tytułów, które wymieniłem, choć nawet ona ma jedynie 2 dodatki (a ma "fabułę otwartą - czyli dodajemy po prostu nowe państwa z kilkoma nowymi mechanikami - SM Civ porównałbym pod bym względem do Eclispe'a niż do TI3.).
Wojna o Pierścień w sumie ma jeden dodatek, który co do mechaniki praktycznie nic nie daje. To dodatek do 1ed gry dał bardzo dużo - wprowadzono nie tylko nowe jednostki, ale także tryb 3 epickich bitew. W 2edycji doszły jedynie kilku liderów (a Ares wpadł na pomysł, żeby z dodatku Bitwy Śródziemia zrobić całkiem nową grę Bitwę Pięciu Armii). Teraz dopiero zapowiadany jest nowy poważny dodatek do WoP i to po ilu latach? Spodziewam się, że z SW Rebellion będzie podobnie - albo pojawi się mały dodatek dodający właśnie kilku liderów, misje, nowe jednostki (czyli więcej tego samego) albo dopiero za kilka lat dodanie nowej historii po 2-3 nowych filmach w świecie SW. Istnieje jeszcze jeden wariant - dodawanie nowych mapek z kilkoma nowymi planetami, gdzie będzie się działa odrębna fabuła.

Ktoś już słusznie napisał, że X-Wing, Armada czy IA to bitewniaki (bo IA w trybie skirmish to też bitewniak a przynajmniej dungeon crawler LCG) - tutaj o kolejne dodatki aż się prosi.

Recenzja Dice Tower sugeruje, że SW Rebellion to Wojna o Pierścień w świecie SW. Wydaje jest w tym o tyle racja, jeśli chodzi o epickość i zamkniętość rozgrywki, że ma się wrażenie wpływu na całe Universum i że rozgrywka wypełnia cały filmowy świat SW. Natomiast co do samej gry, będzie ona dość inna (misje, szukanie kryjówki rebeliantów, wysyłanie leaderów).
Z kolei trudno mi jakoś sobie wyobrazić, że SW Rebellion będzie mogła wprowadzać nowe frakcje. Sam świat SW jest właśnie spolaryzowany na 2 główne siły (dobro i zło to samo jak w przypadku Tolkiena) i trudno tutaj, mimo że ras w obu światach jest zdecydowanie więcej wprowadzać jakąś trzecią siłę - to kłóciło by się z ogólnym klimatem całego Universum.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Odi »

Oczywiście widzę różnicę pomiędzy grami, które zostały wydane w systemie "zajawkowy core set + dodatki", a samodzielnymi grami, jak SWR.

Nie przeszkadza mi to jednak twierdzić, że z punktu widzenia biznesowego SW Rebellion po prostu musi się rozwijać. Raz, że licencje kosztują. Dwa - temat SW powraca na pierwszy plan i przez najbliższe kilka lat (filmy!) będzie w głównym nurcie popkultury. FFG wyciśnie to jak cytrynę.

Dodanie nowych jednostek, postaci i mechanik to jedna rzecz. Druga - dodanie drugiej połówki mapy. Trzecią będzie moim zdaniem zwiększenie liczby graczy. Choćby z tego powodu, że dodatki do gier wieloosobowych chyba lepiej się sprzedają, niż do dwuosoboówek. Czy wprowadzą nowe frakcje (np przemytnicy), czy może podzielą frakcje zgodnie z modelem SW LCG (jedi i rebelia vs flota i sithowie), tego oczywiście nie wiem.
Być może zdecydują się na wydanie prequelu (trylogia 1-3) i sequelu (7-9), z możliwością implementacji sytuacji do kolejnej gry z serii...
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Dr Bobaz »

Tak się zastanawiam - zarówno WoP jak i Rebelia mają w opisach liczbę graczy 2-4.
W związku z kierunkuem dyskusji rozumiem że tryb wieloosobowy w WoP i przez analogię w SW:R jest mało grywalny?
Embrace Eternity!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: sirafin »

@Odi
Wszystko jest możliwe, aczkolwiek sam byłbym zaskoczony, gdyby poszli w tym kierunku. Lubię Gwiezdne Wojny, ale jakoś do tej pory nie skusiłem się ani na kampanijne Imperium Atakuje, ani na figurkowe bitwy w kosmosie z X-wing, czy Armadą, ani na karciankę LCG i w dużej mierze powodem była "niedomknięta" forma tych tytułów. Fani rozszerzania mają potężny wybór ale brak czegoś, co skusi graczy, którzy nie chcą dokupować dodatkowych pudeł. W zapowiedziach Rebellion widzę mnóstwo analogii do komputerowego odpowiednika, w który się zagrywałem, i wszystko wskazuje na to, że teraz dostanę to na planszy! Jeśli mam polegać na tych ewidentnych nawiązaniach, to widzę tu zamknięty tytuł i jak na mój gust to jest świetny strzał FFG, by zainteresować graczy, którzy podobnie jak ja, nie chcieli SW z mnóstwem dodatków. Pchanie do tego prequeli i sequeli zrujnowałby cały efekt, to jest "stary dobry Rebellion na planszy" i mam głęboką nadzieję, że taki właśnie był zamysł.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Odi »

W WoP ten tryb sztucznie dzieli zasoby na pół (zwłaszcza u niebieskich). Nie ma porownania z dwuosobowym.

Sirafin - wszystko co napisałeś potwierdza, że za rok Ci "jedopudełkowi" gracze dostaną dodatek, a za dwa- trzy lata kolejny. Pytanie, co później.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: raj »

Odi pisze:Sirafin - wszystko co napisałeś potwierdza, że za rok Ci "jedopudełkowi" gracze dostaną dodatek, a za dwa- trzy lata kolejny. Pytanie, co później.
Nie sądzę, raczej oczekiwałbym nowej gry. W Rebellionie nie ma miejsca na duże dodatki ani na dużą ilość małych. Więcej kasy będzie w zrobieniu innej gry. Tak jak pisałem spodziewałbym się gry podobnej do Rebelliona ale zrobionej na drugiej trylogii.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: mauserem »

rajgildia pisze:... Tak jak pisałem spodziewałbym się gry podobnej do Rebelliona ale zrobionej na drugiej trylogii.
ehm... co to u diaska jest "druga trylogia" ???
Trylogia jest tylko jedna i bardzo dobrze, że jest kanwą dla Rebelliona. :mrgreen:
Gra jeszcze się nie ukazała a wy już martwicie się o dodatki.
Potencjał na dodatki jest, to nie podlega dyskusji, ale zajmiemy się nimi jak już ogramy Rebelliona.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: raj »

Trylogie są dwie a teraz powstaje trzecia.
I zamawianie rzeczywistości tego nie zmieni.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: mauserem »

rajgildia pisze:Trylogie są dwie a teraz powstaje trzecia.
I zamawianie rzeczywistości tego nie zmieni.
A pisząc "druga" którą masz właściwie na myśli? :mrgreen:
pierwszą czy drugą? :lol:

Bo trzecia na razie jest jednym filmem i w zapowiedziach Disneya raczej będzie czymś więcej niż trylogia (nie licząc spin-off'ów)
Przy okazji, na podstawie żenujących prequeli Lucasa powstała już, całkiem niezła gra - Queenn's Gambit, która doczekała się reimplementacji jako Risk: Star Wars Edition - świetna gra, nie mająca nic wspólnego z mechaniką Ryzyka.

Mimo wszystko nie chciałbym mieć do czynienia więcej z czymkolwiek z filmów "mroczne widmo/atak klonów/zemsta sithów"
wyobraźcie sobie leadera Jar Jar Binksa - to byłby dramat.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: sirafin »

Odi pisze:Sirafin - wszystko co napisałeś potwierdza, że za rok Ci "jedopudełkowi" gracze dostaną dodatek, a za dwa- trzy lata kolejny. Pytanie, co później.
Nie wiem, nie lubię wróżyć, po prostu mam nadzieję, że to będzie tytuł skierowany do graczy, którzy szukają zwartej planszówki w uniwersum SW, bez długiego ogona dodatków. Wszelkie dodatkowe frakcje przemytników, rozbijanie podstawowych frakcji, czy mieszanie prequeli i sequeli, o których wspomniałeś, sprawiłyby, że to już nie byłby Rebellion na planszy. Liczę, że te ewidentne inspiracje tytułem sprzed lat to nie tylko fanaberia, a właśnie produkt skierowany do konkretnej grupy graczy. Podobnie jak rajgildia, sądzę, że gdyby FFG chciało wydać grę SW z międzygalaktycznym konfliktem i miszmaszem różnych frakcji itd., to znacznie sensowniej byłoby to zrobić jako osobną linię, zamiast "udziwniać" Rebelliona.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Odi »

Ja też bym chciał dostać kompletną grę. Na dodatkach wcale mi nie zależy. No ale to jest FFG... Dodatek z kartami i jedostkami obowiązkowy. Oni tak oo prostu mają. Plansza aż się prosi o rozbudowę, więc też. No, ale zobaczymy :)
ODPOWIEDZ