(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Witam,
Po przeanalizowaniu wolnych terminów i faktu, międzypionka w marcu - wypadło, że można zrobic kolejne spotkanie pod szyldem „Kahal” Entertainment ;) 16 lutego w niedzielę. Godziny spotkania wstępnie proponuje 14.00-23.00, ale to zależy od zainteresowanych o której chcemy zacząć. Jak zgłoszą się chętni to zarezerwuje siedzibę, z tego co wiem na razie termin jest wolny. Z założenia impreza jest dla nas + ew. niezobowiązująco może ktoś się dołączy.
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Po pierwsze Andrzej fajnie opisuje nasze spotkania.
Po następne „Kahal” Entertainment jestem za termin chyba ok dla mnie.
Co do ostatnich gier piątkowych to Nations daje rade za to Trains & Stations nie daje rady choć ładna to jest , rejsik zawsze dobry.
Po ostatnie nie ma mam pojęcia co do zagadki.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

No wydaje mi się, że Andrzej zasugerował odpowiedź :-) TAAASHEK


A jak dziś to z domem kultury wygląda?

Spotykamy się bez przeszkód?
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Ja dziś odpadam. Zróbcie wstępny rekonesans czy byliby chętni na 16 lutego, to zrobię rezerwacje miejscówki.
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

Wstępnie potwierdzam obecność 16-tego,
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Ja mam wstępnie umówionych gości na weekend 15-16 akurat... Chyba żeby przyjechali tylko na sobotę, lub w ogóle.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: wis »

Zapowiedz im, że w niedzielę zabierzesz ich gdzieś, gdzie jeszcze nie byli...
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Miejscówka 16 zarezerwowana, choć znacznego odzewu nie było jak dotychczas ;)
Na pewno będe ja i Wis, powinni być również Alek i Mirek reszta narazie brak znaku życia.

PS. Monika jak najbardziej zapraszamy gości do Czyżowic ;)
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 31.01.2014 r.

Trzy po trzy… i czwarty też trzy... :)

Przy pierwszym Adam, Alek i Wojtek najpierw udowadniali, że Gwiazdy są w Porządku, a następnie trenowali w Dodżo ;)
Przy drugim Krzysiek, Marek i Mirek pozarządzali sobie w Nauticusie.
Przy trzecim Agnieszka, Monika i ja wędrowaliśmy po Bora Bora oraz woziliśmy się Pociągami po różnych stacjach.
Później z pierwszego i drugiego zrobił się jeden, przy którym Adam, Krzysiek, Marek i Mirek przeszli Przez Pustynię, łowiąc po drodze Rybki i łapiąc Zwierzaki.
A wieczorem przy całkiem innym czwartym, we trójkę z Moniką i Mirkiem, mistyczyliśmy w Terrę oraz rejsowaliśmy po Galaktyce.
Tym razem faktycznie było krótko i węzłowato…

Witamy w klubie Agnieszkę :)

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Podsumowanie miesiąca
Miesiąc: STYCZEŃ
Rok: 2014
Liczba spotkań: 5
03.01.2014 r. - 8 osób, 3 partie, 3 tytuły
10.01.2014 r. – 11 osób, 9 partii, 9 tytułów
17.01.2014 r. – 8 osób, 3 partie, 3 tytuły
24.01.2014 r. – 9 osób, 8 partii, 7 tytułów
31.01.2014 r. . - 9 osób, 11 partii, 10 tytułów
Liczba rozegranych partii: 34
Liczba zagranych tytułów: 23
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 07.02.2014 r.

Alek się na mnie obraził i zapowiedział, że nie będzie już ze mną grał. Ciekawe czy dotrzyma słowa ;)
A zaczęło się od tego, że z pewną dozą nieśmiałości zaproponowałem Adamowi, Alkowi i Mirkowi partyjkę w Russian Railroads. Mirek się trochę opierał, ale wniosek przeszedł i usiedliśmy do stołu. Прекрасная красавица! :) Po krótkim przypomnieniu zasad i rozpoczęciu gry do klubu wpadli Marek z Kubą. Oj, nieładnie tak się spóźniać, nie informując o tym ;) W związku z tym musieliśmy się trochę przemeblować. Mirek się poświęcił ;) i dołączył do spóźnialskich.

We trójkę rozłożyli na stole piękną polanę, każdy otrzymał swoją kolonię mrówek i rozpoczęli Trzecią Klubową Wojnę Mrówkową o panowanie w królestwie Myrmes. Walka na łące podobno była bardzo zacięta. Zwyciężył Kuba o dosłownie jedno źdźbło trawy :) Tylko nie wiem dlaczego w czasie rozgrywki ciągle wspominali o jakimś Andrzeju. Andrzej to, Andrzej tamto, Andrzej owamto… Hmm… :roll: Spotkanie zakończyli, skacząc po krach i wołając Hej! To moja ryba! Najlepiej skakał Marek.

A na naszym stole RR. Ja tym razem błyskawicznie zbudowałem linię kolejową do Kijowa i wysłałem tam super lokomotywę o mocy dziewięciu KP (koni planszowych) uzyskaną z pierwszego żetonu bonusowego linii petersburskiej. Później dokończyłem budowę trasy do Petersburga, po drodze zdobywając szary medal kijowski. Kompletnie zrezygnowałem z industrializacji miast i wsi, nie wybudowałem żadnej fabryki, a pionek na torze rozwoju pozostał na polu 0 do końca gry. Jednak żeby ciemnota i zacofanie kompletnie nie opanowały mojego imperium kolejowego, dbałem przez cały czas o wysoki poziom kadry inżynierskiej. W przedostatniej rundzie spostrzegłem, że przy pomyślnym przydziale robotników jestem w stanie ukończyć także linię transsyberyjską. I udało się :) Połączyłem Moskwę z Władywostokiem, a dwie dobre lokomotywy na tej linii dały mi trzeci żeton bonusowy. W ten sposób zrealizowałem także cel, którym było ukończenie budowy wszystkich linii kolejowych. I wygrałem. Ależ ja lubię tę grę. Chyba za bardzo, bo Alek cały czas marudził, że za dużo w nią gram i on już ze mną nie zagra, bo cośtam, cośtam… :) Na zakończenie zagraliśmy w nowy prototyp Adama o roboczym tytule Inwazja. Całkowita nówka, jeszcze nie śmigana :) Grało się fajnie, chociaż - jak sam autor powiedział – było zdecydowanie za łatwo. Wygrał Alek.

Wieczór u Dominika rozpoczęliśmy świetną bitwą na arenie w Tash-Kalar, a zakończyliśmy - jako tytułowi Awanturnicy - mniej udaną wyprawą do świątyni boga Chac. W Tash-Kalar udało mi się przywołać trzy legendarne jednostki i pokonać prawie połączone siły Mirka i Dominika, którzy uwzięli się na mnie w drugiej części gry. Natomiast w świątyni, najpierw przygniotły mnie ruchome ściany, a gdy obudziłem się w innej postaci, pochłonęła mnie gorąca lawa. Trzeciego „życia” już nie było... Dominik także nie zdołał uciec ruchomym ścianom, ale w swoim drugim wcieleniu szczęsłiwie wyszedł ze świątyni z kilkoma błyskotkami. Bezkonkurencyjnym awanturnikiem i poszukiwaczem był Mirek, który ominął wszystkie świątynne pułapki i wyniósł kupę skarbów :D Awanturniczy tryb życia nie będzie moim ulubionym ;)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Mróweczki fajne są , coś mi się kłody znaczy patyczki pod odnóża kładły i nie mogłem wygrać :) .Andrzeju udało ci się klimat znaleźć w kolejach niesamowite ja chyba w inną grę grałem :) . Taszek nie nie będzie to gra w którą będę chciał grać. Awanturnicy jeśli napisze że o wszystkim decyduje los to wiele nie skłamię , tu trzeba wczuć się w poszukiwacza i skakać po kamieniach i w żadnym wypadku niczego nie przeliczać bo będzie głupio i losowo jeszcze zagram choć nie wiem na ile starczy mi odwagi na tych kamieniach :) .
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

O której jutro zaczyna sie impreza w Czyżowicach? 8)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

O 14.00.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 14.02.2014 r.

Tym razem na spotkaniu pojawili się: Adam, Alek, Dominik, Kuba, Mirek i ja. Już na początku Adam sformułował swoje walentynkowe życzenie ;) Chciałby zagrać z Mirkiem w swój nowy prototyp oraz w Myrmes. Chętnie do nich dołączyłem. Co prawda nie byłem wymieniony w życzeniu, ale czego się nie robi dla przyjaciela ;) Adam przystał na mój akces i we trójkę usiedliśmy do stołu. Rozpoczęliśmy od Myrmes. Mirek tłumaczył zasady Adamowi, a ja pomogłem Dominikowi objaśnić zasady walki na arenie. Tak, tak, na drugim stole Alek, Dominik i Kuba rozłożyli sobie Tash-Kalar: Arena of Legends. Tytanem Mrówczej Pracy zostałem ja (zaledwie o jeden punkcik przed Mirkiem), a Legendą Areny – Dominik. Alek z Dominikiem wcześniej wyszli, a pozostała czwórka zagrała w prototyp Adama – Inwazja. Świetne wyniki uzyskaliśmy na koniec: 34, 33, 32, 31. Wygrałem, ale przegrałem :) Tak to sobie Adam wymyślił. W sytuacji, gdy nie obronimy naszej planety przed najeźdźcami z kosmosu, nikt nie zostaje zwycięzcą, a grę przegrywa gracz, który zebrał najmniej tzw. punktów pomocy. I to byłem ja – Wielki Przegrany ;)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

I ponownie podziękowania dla Dominika :)
Co prawda ja tym razem byłem krótko, ale z tego co do mnie doszło, to granie trwało do późnego wieczora i podobno było bardzo kooperacyjnie do samego końca… ;)

Pozdroofka :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Tak dziękujemy Dominikowi za organizacje już mogę napisać- jak zwykle było super - . A piątkowi też niczego nie brakowało :D
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 21.02.2014 r.

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Jeszcze z zaległości ;)

Dzięki wszystkim za ostatnie granie w Czyżowicach. Tym razem głównie bawilismy sie przy kooperacajch. Naraszcie udało sie odpalić Battlestara z wszystkimi posiadanymi dodatkami (narazie ;). Tym razem rozgrywka wyglądała jakby ludzie mieli wygrać bez większych dramatycznych przejść po prostu dobrze współpracując i tu na koniec rozgrywki Wis będąc cylonem "rzutem na taśmę" a raczej zastrzeleniem prezydenta przywołał do gry drugiego cylona który niedługo później ujawnił się znacznie uszkadzjąc battlestara. Tak oto sytuacja zmieniła się diametralnie i to czego ludzie niedopilonowali, doprowadziło do ich zagłady - trzeba kolejnym razem uważać na abordaż centurionów. Później dzielnie i zycięsko (ale bez zdrajcy) udało się przebrąnąć przez Shadows over Camelot. Na koniec rozrywkowo zorganizaowalismy "awanturniczą" wyprawę po skarby, niestety Mirek i Wis źle niedoczytali hieroglify i ich pierwsze postacie zdecydowały się wykompać w lawie ;)

Poza cyklem kooperacyjno rozrywkowym "kółko wzajmenej adoracji" bawiło się w porcie (Le haver inland port)

Kolejna edycja z względu na marcowy pionek odbędzie się w kwietniu .

Pozdrawiam
Lir
Kahal Entertainment
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

No, nareszcie... Bo już myślałem, że nie napiszesz. Fajnie :)
Wychodzi na to, że Wis jest jeszcze lepszym Cylonem niż Kacper ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

A mi się przypomniał jeszcze piątek i ten klimacik...

I smak waszych ust, hiszpańskie dziewczyny,
W noc ciemną i złą nam będzie się śnił...


Sorrki, ale nie umiałem się powstrzymać. Uwielbiam tę szantę :)

A żeby nie było tak off-topowo to: Mirek zaryzykował i wygrał w Kupców i Korsarzy, Monika wygrała w Borę, a Alkowi udało się wygrać w Himalayę. Ależ było klimatycznie :D
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 28.02.2014 r.

Byliśmy i graliśmy...

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA
GRADKI
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Andrzeju co tak skromniutko z pisaniem ostatnio ja tu wchodzę o wpis ! to poczytam ciekawy opis a tu ...... I teraz się męczcie z moimi gryzmołami
Przy naszym stoliku tj. Al ,Wojtek i ja zbieraliśmy kamienie i nie tylko w Epoce kamienia. Padały tu słowa "ta gra to generator losowości" hehe może i tak ale kości mnie słuchały i wykręciły mi zwycięstwo o jedno oczko przed Alkiem. Później moi współgracze musieli jechać myć auta czy coś w tym stylu. Czekając ta powrót z Cuby Moniki Kuby i Andrzeja rozłożyłem i złożyłem Go przesunąłem kwiatki, szafkę i walizki. Kuba został el presidentem na Cubie. Następnie bez presidenta [władza zobowiązuje] zagraliśmy w grę polityczną tak w skrócie DZIWNA była wygrałem ale jak i dlaczego nie bardzo wiem. No dość tego wygrywania następnie dwa razy sromotnie przegrałem [przegrany to ostatnie miejsce] w RFTG z dodatkami a Monika i Andrzej podzielili się zwycięstwami, świetna gra.

ps. Jeszce gdzieś na średniowiecznym zadu.... uboczu Adam z Dominikiem nie wadząc nikomu, grali i gadali gadali gadali o prototypie Via ad Gloria.
ps2. zadu... czytaj zadusznym
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Hehe… :D A teraz ja sobie wchodzę i patrzę, a tu post Mirka. Jaka miła niespodzianka. To sobie poczytam. Dzięki za fajny opis spotkania :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Podsumowanie miesiąca
Miesiąc: LUTY
Rok: 2014
Liczba spotkań: 4
07.02.2014 r. - 7 osób, 6 partii, 6 tytułów
14.02.2014 r. – 6 osób, 3 partie, 3 tytuły
21.02.2014 r. – 10 osób, 6 partii, 6 tytułów
28.02.2014 r. – 8 osób, 6 partii, 5 tytułów
Liczba rozegranych partii: 21
Liczba zagranych tytułów: 16
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ODPOWIEDZ