Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: DarkSide »

rattkin pisze: 19 wrz 2020, 21:40 Amerykańscy naukowcy dowiedli wczoraj, że oglądanie na prędkości 2x jest objawem "oesu, nie marnuj mojego czasu ględzeniem w swoich filmidłach!" (w wolnym, niedokładnym przekładzie).
W zasadzie wszystkie Gambity, On Table czy inne podcasty których może i nie subskrybuję ale od czasu do czasu zaglądam to odtwarzam z prędkością 2x. Jako że mój czas jest mocno reglamentowany, to wychodzę z założenia że w danym przedziale czasu mogę obejrzeć/wysłuchać 2x więcej materiału. Nie jest to oglądanie na odwal (w razie 'w' zawsze jest klawisz "strzałka w prawo" :P ) ino optymalizowanie 24h w dobie. Jak ktoś przynudza, to po prostu przerywam oglądanie. A ostatnio nie zdarza się to, więc dla mnie tryb szybszego odtwarzania jest zbawienny. :D

Taka sytuacja z zeszłego tygodnia:

Gambita zwykle oglądam z prędkością 2x i już tak się do tego przyzwyczaiłem, że w zasadzie jest to dla mnie normalny tryb odtwarzania. No i ostatnio odpalam reckę i... tak słucham i słucham: "Co ten Gambit dzisiaj tak cedzi te słowa? Czemu tak rozwija i rozwija te zdania? Coś nie tak..." Zerkam, a tam odtwarzanie na normalnej prędkości :lol:

Wniosek: Warto od czasu do czasu posłuchać swoich ulubionych recenzentów z prędkością normalną, by nie zapomnieć jak naprawdę brzmi ich głos. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2020, 15:30 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4762
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1262 times
Been thanked: 1472 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

A cóż to się stało, że nie było Board New od OnTable o poranku? Tydzień w tydzień słuchałem sobie zaraz po premierze, a tu już 18 i cisza...
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 789
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 536 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Mr_Fisq pisze: 20 wrz 2020, 18:07 A cóż to się stało, że nie było Board New od OnTable o poranku? Tydzień w tydzień słuchałem sobie zaraz po premierze, a tu już 18 i cisza...
Prawdopodobnie choroba.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: elayeth »

VivoBrezo pisze: 21 wrz 2020, 10:39
Mr_Fisq pisze: 20 wrz 2020, 18:07 A cóż to się stało, że nie było Board New od OnTable o poranku? Tydzień w tydzień słuchałem sobie zaraz po premierze, a tu już 18 i cisza...
Prawdopodobnie choroba.
Niepokojąco długa choroba... i brak jakiegokolwiek znaku... hmmm.
Na wszelki wypadek dużo zdrowia dla Asi. :)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 789
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 536 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

elayeth pisze: 28 wrz 2020, 19:52
VivoBrezo pisze: 21 wrz 2020, 10:39
Mr_Fisq pisze: 20 wrz 2020, 18:07 A cóż to się stało, że nie było Board New od OnTable o poranku? Tydzień w tydzień słuchałem sobie zaraz po premierze, a tu już 18 i cisza...
Prawdopodobnie choroba.
Niepokojąco długa choroba... i brak jakiegokolwiek znaku... hmmm.
Na wszelki wypadek dużo zdrowia dla Asi. :)
Wczoraj się dowiedziałem, że ma jakąś nieciekawą sytuację z kotem.
Dużo zdrowia dla Kota, Asiu!
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

VivoBrezo pisze: 29 wrz 2020, 09:22
elayeth pisze: 28 wrz 2020, 19:52
VivoBrezo pisze: 21 wrz 2020, 10:39

Prawdopodobnie choroba.
Niepokojąco długa choroba... i brak jakiegokolwiek znaku... hmmm.
Na wszelki wypadek dużo zdrowia dla Asi. :)
Wczoraj się dowiedziałem, że ma jakąś nieciekawą sytuację z kotem.
Dużo zdrowia dla Kota, Asiu!
Spoiler:
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: woytas »

BOLLO pisze: 29 wrz 2020, 10:10
Spoiler:
Ale to takie żartobliwe miało być czy coś sugerujesz?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

woytas pisze: 29 wrz 2020, 11:44
BOLLO pisze: 29 wrz 2020, 10:10
Spoiler:
Ale to takie żartobliwe miało być czy coś sugerujesz?
Nie ma sztywnego klucza, można interpretować po swojemu.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1538
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 306 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Playlista rzeczy do obejrzenia na YT jest długa, i dopiero dziś dotarłem do tego materiału Game Troll TV - Co jest grane z Carlosem. Panowie opowiadają o bardzo starych grach, w tym o grze Troll Football, o której już tu chyba nawet pisałem, że Piotrek dostał ode mnie podczas swoich odwiedzin w pubie K6 w Łodzi. O wcześniejszej grze opowiedzieli od kogo dostali/dostał, przy Troll Football ani słowa :D Napisałem komentarz, przypomniałem historię, podziękowałem też GTTV bo on sam w ramach podziękowań za Troll Football podesłał mi Seasons, opublikowałem... i gucio, ani śladu :D czyli mam jakiegoś permanentnego (shadow)bana u niego, super kontakt z widzami, nie ma co :D

Ciekawe, czy Panowie odważą się kiedyś zrobić jakiś live - z chęcią wbiję i pozadaję trochę niewygodnych pytań na ten temat, bo banowanie ludzi za pisanie komentarzy jest mega słabe. Ale domyślam się, że prędko taki live się nie zadzieje, a jeśli się zadzieje, to pewnie tylko dla życzliwych patronów...

Żebym jeszcze coś kontrowersyjnego pisał, kogoś obrażał czy bluzgi rzucał w komentarzach - ale nie, nigdy mi się nie zdarzyło. Zdarzyło mi się natomiast prostować wypowiedzi Game Trolla w komentarzach, np. w temacie niektórych zasad do gier, o których opowiadał... Nie wiem nawet od kiedy mam tego shadowbana, zorientowałem się po "aferze" z komentarzami pod Black Lotusem... Słabe strasznie. Jak widać, jedyne co jest akceptowane to poklepywanie się po plecach i dawanie serduszek...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

EsperanzaDMV pisze: 01 paź 2020, 10:02 Playlista rzeczy do obejrzenia na YT jest długa, i dopiero dziś dotarłem do tego materiału Game Troll TV -
Było juz to wałkowane setki razy. Dla mnie ten "kanał" to kanał.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

EsperanzaDMV pisze: 01 paź 2020, 10:02 Ciekawe, czy Panowie odważą się kiedyś zrobić jakiś live - z chęcią wbiję i pozadaję trochę niewygodnych pytań na ten temat, bo banowanie ludzi za pisanie komentarzy jest mega słabe. Ale domyślam się, że prędko taki live się nie zadzieje, a jeśli się zadzieje, to pewnie tylko dla życzliwych patronów...
Jeśli masz shadowbana, to na live chacie też nie będzie widać Twoich komentarzy.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: playerator »

Gambit pisze: 01 paź 2020, 10:18 Jeśli masz shadowbana, to na live chacie też nie będzie widać Twoich komentarzy.
Skąd wiesz..? :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1538
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 306 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Gambit pisze: 01 paź 2020, 10:18
EsperanzaDMV pisze: 01 paź 2020, 10:02 Ciekawe, czy Panowie odważą się kiedyś zrobić jakiś live - z chęcią wbiję i pozadaję trochę niewygodnych pytań na ten temat, bo banowanie ludzi za pisanie komentarzy jest mega słabe. Ale domyślam się, że prędko taki live się nie zadzieje, a jeśli się zadzieje, to pewnie tylko dla życzliwych patronów...
Jeśli masz shadowbana, to na live chacie też nie będzie widać Twoich komentarzy.
Tak, wiem, ale zawsze można sobie nowe konto na YT (albo po prostu zalogować się jako inny użytkownik ;) ).
Gambit, z ciekawości - możesz powiedzieć coś więcej jak działa banowanie ludzi? W sensie masz jakiś mechanizm, by filtrował komentarze pod kątem np. konktretnych słów, czy dodajesz ręcznie daną osobę do zbanowanych? Możesz wybrać, czy to jest permanentny ban, czy shadowban? Można sprawić, że dany user w ogóle nie będzie widział materiałów na danym kanale? Tylko proszę na mnie nie testować, pod Twoimi filmami też wrzucam komentarze i daję łapki w górę (ostatnio o tym, że bym przytulil insert do Tyrants of the Underdark pod materiałem o e-raptorze ;)).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

playerator pisze: 01 paź 2020, 10:27
Gambit pisze: 01 paź 2020, 10:18 Jeśli masz shadowbana, to na live chacie też nie będzie widać Twoich komentarzy.
Skąd wiesz..? :wink:
Wiem, bo miałem :)
EsperanzaDMV pisze: 01 paź 2020, 10:30 Gambit, z ciekawości - możesz powiedzieć coś więcej jak działa banowanie ludzi? W sensie masz jakiś mechanizm, by filtrował komentarze pod kątem np. konktretnych słów, czy dodajesz ręcznie daną osobę do zbanowanych? Możesz wybrać, czy to jest permanentny ban, czy shadowban? Można sprawić, że dany user w ogóle nie będzie widział materiałów na danym kanale? Tylko proszę na mnie nie testować, pod Twoimi filmami też wrzucam komentarze i daję łapki w górę (ostatnio o tym, że bym przytulil insert do Tyrants of the Underdark pod materiałem o e-raptorze ;)).
Nie mogę nic więcej powiedzieć, bo nie wiem. Nie używałem banowania na YT. Chyba tylko raz, albo dwa razy usunąłem jakiś komentarz, bo był koszmarnie chamski i wulgarny w stosunku do innego użytkownika.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3367
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1123 times
Been thanked: 1291 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: seki »

BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 22:42 A krytykę trzeba umieć przyjąć np.
Wookie jak przerywał Kwapińskiemu z wywiadzie to go ludność zbeształa i się przyznał i poprawił
Gambit źle zmontował TOP najdroższych gier. Naprawił błąd
Leviatan WojennikTV źle wymawiał Rajful, już będzie dobrze wymawiał.
On Table podała fake info i zmieszali ją z "rynsztokiem"...kajała się.
Nawet Maggot wiedział że go nikt nie lubi to odszedł sam z GeekFactor :mrgreen:
Zabrakło mi tu jeszcze: a jak wookiego oskarżyli, że nie szanuje gier to przeprosił. A nie sorry... To było nieco inaczej :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8813
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2713 times
Been thanked: 2402 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

seki pisze: 01 paź 2020, 11:25 Zabrakło mi tu jeszcze: a jak wookiego oskarżyli, że nie szanuje gier to przeprosił. A nie sorry... To było nieco inaczej :)
Oj, miałem za ten film (i za kolejny) focha na Wookiego.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1002
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1009 times
Been thanked: 451 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: KurikDeVolay »

Można prosić o jakiś tl:dw? Bo na stare lata coraz bardziej lubię internetowe dramy, a czasu tak mało...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Curiosity pisze: 01 paź 2020, 14:39
seki pisze: 01 paź 2020, 11:25 Zabrakło mi tu jeszcze: a jak wookiego oskarżyli, że nie szanuje gier to przeprosił. A nie sorry... To było nieco inaczej :)
Oj, miałem za ten film (i za kolejny) focha na Wookiego.
nie pamiętam tego filmiku....ma ktoś linka co tam wookie nawywijał?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ShapooBah »

A ja w sumie miałem ostatnio takie przemyślenie oglądając recenzje/przykładową rozgrywkę/opis dwóch polskich kanałów.

Czy naprawdę tak dużym problem jest przygotować sobie tekst i choćby wyświetlać na laptopie umieszczonym pod kamerą jak prompterem?
No i czy tak wiele godzin potrzeba, żeby porządnie zmontować filmik? W większości te filmy robione były na jednym master shocie, pełnym chaosu i rozgardiaszu. Twórcy nierzadko wtrącali yyyy, eeee, aaaa w środku zdania nie bardzo wiedząc co powiedzieć, czuć było, że w drugiej ręce trzymają instrukcje i w panice szukają odpowiedniego akapitu.

Ja rozumiem, że ma to czasami swój urok, w podcastach z kilkoma osobami takie zacięcia mogą być wybronione przez pozostałych mówców, sam często wykorzystuje zacięcia moich towarzyszy z podcastu, żeby rzucić komentarzem czy żartem.

Ale w filmiku nagrywanym SOLO, i to ewidentnie montowanym po czasie, bo ma intro, ma osobno nagrany wstęp i zakończenie, to przemontowanie i wycięcie tych paru minut, albo nawet nagranie dubla!
Wiem, że robicie to po godzinach, ale to nie uprawnia do wiary, że lepsze jakoś, niż jakość.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11194
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3394 times
Been thanked: 3312 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

Powiem Ci tak, dobry nawet prosty montaż to minimum godzina roboty, szczegolnie ze musisz przejrzeć surówkę
Samo napisanie tekstu mi np. zajmuje minimum dwie godziny
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8813
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2713 times
Been thanked: 2402 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

ShapooBah pisze: 01 paź 2020, 14:49 A ja w sumie miałem ostatnio takie przemyślenie oglądając recenzje/przykładową rozgrywkę/opis dwóch polskich kanałów.

Czy naprawdę tak dużym problem jest przygotować sobie tekst i choćby wyświetlać na laptopie umieszczonym pod kamerą jak prompterem?
No i czy tak wiele godzin potrzeba, żeby porządnie zmontować filmik? W większości te filmy robione były na jednym master shocie, pełnym chaosu i rozgardiaszu. Twórcy nierzadko wtrącali yyyy, eeee, aaaa w środku zdania nie bardzo wiedząc co powiedzieć, czuć było, że w drugiej ręce trzymają instrukcje i w panice szukają odpowiedniego akapitu.

Ja rozumiem, że ma to czasami swój urok, w podcastach z kilkoma osobami takie zacięcia mogą być wybronione przez pozostałych mówców, sam często wykorzystuje zacięcia moich towarzyszy z podcastu, żeby rzucić komentarzem czy żartem.

Ale w filmiku nagrywanym SOLO, i to ewidentnie montowanym po czasie, bo ma intro, ma osobno nagrany wstęp i zakończenie, to przemontowanie i wycięcie tych paru minut, albo nawet nagranie dubla!
Wiem, że robicie to po godzinach, ale to nie uprawnia do wiary, że lepsze jakoś, niż jakość.
żeby móc ocenić potrzeba konkretów....czyli wrzucasz link żebyśmy mogli się jakkolwiek wypowiedzieć na dany temat.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ShapooBah »

Choćby ostatnio powstał na forum temat związany z nową grą od Galakty. Ponieważ jestem typem pantofla kucharza i lubię spędzać czas przy garach stwierdziłem: Fajne, fajne, obejrzę, w tym samym poście, podlinkowany filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=7k3fLjsRuiw

Przyspieszony do prędkości 1.5, sprawił mi ból i zniechęcił do samego produktu. Trochę niedźwiedzia przysługa.

@japanczyk: jeżeli sam nagrywasz i sam montujesz, nie musisz przeglądać całej surówki. Jesteś w stanie mniej więcej zapamiętać które elementy i w jakim czasie wymagają wycięcia.

I ja wcale nie mówię, że to jest łatwe. Mówię, że na pewno jest to warte poświęconego czasu.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2020, 15:05 przez ShapooBah, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rebuzus »

ShapooBah pisze: 01 paź 2020, 14:49 No i czy tak wiele godzin potrzeba, żeby porządnie zmontować filmik?
japanczyk pisze: 01 paź 2020, 14:52 Powiem Ci tak, dobry nawet prosty montaż to minimum godzina roboty, szczegolnie ze musisz przejrzeć surówkę
Samo napisanie tekstu mi np. zajmuje minimum dwie godziny
U mnie to wygląda podobnie - przygotowanie, nagranie i zmontowanie filmu to kilka godzin pracy, a i tak zawsze zostaje sporo rzeczy, które można zrobić dużo lepiej. Zgadzam się z tym, że wrzucenie całkiem surowego materiału byłoby nieprofesjonalne, ale nie wiem, czy rzeczywiście dużo twórców (szczególnie jeśli mówimy o tych "dużych" kanałach, bo wiadomo, że początki bywają różne) tak robi, choć pewnie są tacy.
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Curiosity pisze: 01 paź 2020, 14:52 A jednak znalazłem :)

https://www.youtube.com/watch?v=5xk4hIN6Wi4
A to widziałem ostatnio właśnie filmik z Ucztą dla Odyna i powiem szczerze że też mnie ruszyło.....no serio jakoś tak nie smacznie było aczkolwiek pakowanie paczek przez Przema było spoko takie w punkt.
ODPOWIEDZ