(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Krótkie podsumowanie tego, w co graliśmy:

Medici - może być. Poprawna gra, w którą mogę jeszcze zagrać, ale znam mnóstwo lepszych (choćby i tę, w którą graliśmy później). W sumie to się zawiodłem na środkowej części trylogii licytacyjnej Knizii po rewelacyjnych Ra i Modern Art. Brakuje mi tu iskry, możliwości zrobienia czegoś spektakularnego i ogólnego napięcia. Pomysły z Medici zostały wg mnie fajnie rozwinięte dopiero w Ra, w które mogę zawsze bardzo chętnie zagrać i wkrótce znów zacznę przynosić. 5,5/10.
Traumfabrik/Fabrik der Traume/Dream Factory - to jedna gra, występująca pod wieloma tytułami. Gdy sobie ją rozkładałem w domu dla poznania zasad, spodziewałem się, że mi się spodoba, ale nie spodziewałem się, że tak bardzo. Bardzo fajna, dość lekka, ale zawierająca trochę głębi gra licytacyjna w której zbierając zestawy żetonów aktorów, reżyserów itd. produkujemy filmy. Temat gry ma bardzo duży sens i podczas gry się go wyczuwa, co wywołuje czasem zabawne rozmowy przy stole. Jak znajdą się chętni, bardzo chętnie powtórzę. 8/10
Cytadela - utwierdziłem się w przekonaniu, że nie lubię tej gry. Trwa bardzo długo jak na to, co się w niej robi i po prostu się przy niej nudzę. 4/10

Dzięki za granie!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Gra o Tron: Taniec ze Smokami

Wczoraj rozmawialiśmy z Marcelem i wyraził on wielką ochotę na rozegranie w któryś czwartek [kiedy, to zależy głównie od niego ;) ] partii w Grę o Tron z dodatkiem Taniec ze Smokami.

Partia trwa ok. 3h [dodatek zmienia ustawienie początkowe i podobno gra od razu jest bardzo dynamiczna], więc byłoby możliwe rozegrać ją w czwartek w Vycesce. Warunki: musi zebrać się 6 osób oraz muszą założyć, że [prawdopodobnie] będzie to jedyna gra tego wieczoru.

Czy znalazłaby się jeszcze 4 chętnych?

kaszkiet pisze:Krótkie podsumowanie tego, w co graliśmy:

Medici - może być. Poprawna gra, w którą mogę jeszcze zagrać, ale znam mnóstwo lepszych (choćby i tę, w którą graliśmy później). W sumie to się zawiodłem na środkowej części trylogii licytacyjnej Knizii po rewelacyjnych Ra i Modern Art. Brakuje mi tu iskry, możliwości zrobienia czegoś spektakularnego i ogólnego napięcia. Pomysły z Medici zostały wg mnie fajnie rozwinięte dopiero w Ra, w które mogę zawsze bardzo chętnie zagrać i wkrótce znów zacznę przynosić. 5,5/10.
Traumfabrik/Fabrik der Traume/Dream Factory - to jedna gra, występująca pod wieloma tytułami. Gdy sobie ją rozkładałem w domu dla poznania zasad, spodziewałem się, że mi się spodoba, ale nie spodziewałem się, że tak bardzo. Bardzo fajna, dość lekka, ale zawierająca trochę głębi gra licytacyjna w której zbierając zestawy żetonów aktorów, reżyserów itd. produkujemy filmy. Temat gry ma bardzo duży sens i podczas gry się go wyczuwa, co wywołuje czasem zabawne rozmowy przy stole. Jak znajdą się chętni, bardzo chętnie powtórzę. 8/10
Cytadela - utwierdziłem się w przekonaniu, że nie lubię tej gry. Trwa bardzo długo jak na to, co się w niej robi i po prostu się przy niej nudzę. 4/10

Dzięki za granie!

1. Ja bym Medici ocenił wyżej, takie 6.5/10 [oczywiście w swojej kategorii, jak lekką i jednak krótką grę]. Lubię Ra, ale traktuje je jako bardzo abstrakcyjną grę, a tutaj można poczuć się jak kupiec. No i jest kilka sposobów [podobnie jak w Ra], żeby spróbować wpuścić przeciwnika w maliny, więc bawiłem się dobrze :)
2. Fabryka Traumy :D 8/10 :) Koniecznie przynieś jeszcze raz! Faktycznie mechanika zgrywa się z tematem, a możliwość wyprodukowania punktowanego gniota dodaje humoru :) Grałbym ;)
3. Cytadela - w kategorii "karcianka na pół godziny" 6.5/10 Jak ktoś wyciągnie na "dobitkę" na koniec Vyceski, chętnie zagram.
4. Sagrada - nie porwała mnie powiem szczerze. Gra logiczna, poprawna, do zagrania, ale chyba do niej już nie wrócę. 4/10
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Być może w Medici lepiej by się grało, gdyby nie ponadprzeciętny jak na Vyceskę hałas i rozpraszacze.
A ponieważ powinniśmy śledzić co robi pięciu przeciwników, żeby grać skutecznie, większe skupienie by się przydało.
Ale nadal uważam, że po prostu mam lepsze gry na 5 osób, też o podobnym ciężarze.
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: ENDryu »

Ja też chętnie jeszcze nakręcę kilka filmów ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Kurcze, Armenia - Polska w czwartek o 18.

Teraz skojarzyłem. Nawet nie chodzi o miejsca, to po prostu trzeba obejrzeć ;-)
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Tak jest, w czwartek mecz, więc proponuję może przenieść czwartkowe spotkanie na środę ? Co wy na to ?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Też byłbym za przeniesieniem. Środa powinna być ok.
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Ktoś na dzisiaj chętny ? ok 20, może trochę wcześniej ?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Ja jeszcze potwierdzę ale jakieś 70% że będę.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Na wstępnie też za środa.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Ja dziś jednak odpadam, ale jeśli ktoś coś jutro od ok. 19:45 to ja już się piszę.
white_babirusa
Posty: 132
Rejestracja: 27 lut 2015, 17:43

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: white_babirusa »

Ja z przyjemnością jutro - poniedziałek 19:45
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Mi też jutro pasuje, to zrobię listę.

Poniedziałek 02.10 Vyceska

1. Kaszkiet 19:45
2. White_babirusa 19:45
3. Badyl 19:45
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: azz »

Poniedziałek 02.10 Vyceska
1. Kaszkiet 19:45
2. White_babirusa 19:45
3. Badyl 19:45
4. azz 19:45
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Czyli to oznacza, że w tym tygodniu normalnego czwartkowego spotkania przełożonego na środę nie ma?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Raczej, że środowe jest główne (piszę się na nie), a dzisiaj jest dodatkowe.
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

U mnie tak samo, dzisiejsze traktuje jako nadprogramowe ;) A w środę główne od 18.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

No to powoli można się zastanawiać co wziąć.
Jeżeli utrzymają się 4 osoby, to ja bym chętnie przyniósł coś np. z poniższych.

- Marco Polo
- El Grande (można zagrać też na 5)
- Five Tribes z dwoma dodatkami (można na 5 ale się boję)
- Wojownicy Midgardu
- Lancaster (można na 5, ale na 4 jest lepiej)
- Tzolkin (można na 5 ale chyba lepiej wybrać wtedy coś innego)
- Automania

Wszystkiego nie wezmę, więc jeśli chcecie coś konkretnego, dajcie znać.
Chętnie zagrałbym też np. w Colosseum (to ma azz), lub Great Western Trail (ale nie wiem, czy ktoś z Was to ma).
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Istnieje szansa ze dotre dzisiaj. W srode nie moge, ale trzymam sie czwartku jesli ktos chce?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Klos pisze:Istnieje szansa ze dotre dzisiaj. W srode nie moge, ale trzymam sie czwartku jesli ktos chce?
Obawiam się, że w czwartek może Vyceska nie chcieć :)
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Ja jestem za GWT (nie mam, nie grałem, ale jak ktoś się zadeklaruje, że przyniesie, to instrukcje przeczytam ;p)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Juhuu :)

Ja chyba ostrożnie byłbym za środą, bo niezależnie od problemów lokalowych w ten czwartek, to po prostu podejrzewam, że większość chciałaby mecz obejrzeć na spokojnie ;)

Dziś raczej nie dam rady.
Badyl pisze:Ja jestem za GWT (nie mam, nie grałem, ale jak ktoś się zadeklaruje, że przyniesie, to instrukcje przeczytam ;p)
Wydaje mi się, że z vyceskowców GWT miał tylko Dyziak [a przynajmniej tylko on to przynosił].
PytonZCatanu pisze:Gra o Tron: Taniec ze Smokami

Wczoraj rozmawialiśmy z Marcelem i wyraził on wielką ochotę na rozegranie w któryś czwartek [kiedy, to zależy głównie od niego ;) ] partii w Grę o Tron z dodatkiem Taniec ze Smokami.

Partia trwa ok. 3h [dodatek zmienia ustawienie początkowe i podobno gra od razu jest bardzo dynamiczna], więc byłoby możliwe rozegrać ją w czwartek w Vycesce. Warunki: musi zebrać się 6 osób oraz muszą założyć, że [prawdopodobnie] będzie to jedyna gra tego wieczoru.

Czy znalazłaby się jeszcze 4 chętnych?
Przypominam o pomyśle Grotronowym. To pewnie nie na ten tydzień, ale myślę, że w październiku jakoś da się z Marcelem ustawić ;)

Pytanie, czy są wstępnie chętni ;)
white_babirusa
Posty: 132
Rejestracja: 27 lut 2015, 17:43

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: white_babirusa »

Jeśli o mnie chodzi to bardzo chętnie zagrałbym w Marco Polo lub Lancaster, ponieważ nie grałem. Ale oczywiście się dopasuję.
Dobrze byłoby spróbować tak rozplanować rozgrywkę żeby optymalnie wypełnić te 3h.
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

Czwartek generalnie dla mnie odpada, bo meczyk.

Odnośnie środy- ktoś chciał grać w Eldritch Horror - chętnie bym przyniósł, zajmie to większość czasu grania (ok 4-5h), chyba że przedwieczny szybko nas udupi. Maks 5 graczy - aby nie czekać długo na swoją kolejkę

Jeśli nie, to chciałbym przynieść i zagrać w Grand Autria Hotel, i jeśli azz nie przyniesie colosseum, mógłbym też przynieść GWT, choć nie wiem czy zdążę opanować zasady do środy;). Z zestawu Kaszkietowego najchętniej Automanię, Lancaster albo Wojowników Midgardu (kolejność przypadkowa).
18.00- GAH
19.45- GWT/kaszkiet
22.00- kaszkiet/GWT
:D
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Ok, na środę jeszcze ustalimy. Na dziś, zgodnie z sugestią Kuby wezmę też jakieś 45-60 minutowe wypełniacze. Może Kanagawa, albo oczywiście coś Knizii.
ODPOWIEDZ