Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

vojtas pisze: 13 gru 2020, 22:40 A jak mogli taką rzecz wypuścić?? Nie kumam tego. Nie było nikogo w ekipie, kto by powiedział otwarcie: "plansza wymaga zmian"? :/
Plansza jest tylko srednia do solo. Dla 2-5 graczy lepiej jak jest taka jak teraz. Na solo tez idzie pewnie tak pograc. Np w Uczte dla Odyna grywam z plansza od boku. Nagle sie okazuje ze pol forum gra glownie solo :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 994
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 634 times
Been thanked: 544 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Irr3versible »

Nawet jeśli AR zdecyduje się na poprawkę, będzie to z drugą falą - otrzyma każdy wspierający.
Nie zapominajmy, że angielskich wersji było najwięcej. Nie naprawisz błędu pomijając zdecydowaną większość (mam na myśli poprawkę już z kopiami dla wydań tłumaczonych), a indywidualna wysyłka to pi razy drzwi pół miliona złotych (bez żadnego sprawdzania, 20 tysięcy kopii po 5 USD wysyłka plus produkcja - każda liczba będzie inna, ogólna wartość jednak sumuję się w olbrzymią kwotę).

Chciałbym zostać zaskoczonym, jednak nie nastawiałbym się na jakiekolwiek ruchy przed druga falą.

Przykład z SP dobry, jednak błąd AR nie ma tej samej wagi - poprawa komfortu gry to trochę inny kaliber. Swoją drogą, SP straciło podwójnie - bardzo wielu wspierających sprzedało dodatkowe karty...

W temacie gry, spokojnie czekam na swoją kopię. Wiedziałem co brałem, recenzje susd czy broken meeple nie mają na mnie wpływu. Przesłuchałem i z ciekawością wyrobie sobie własne zdanie gdy już będę miał okazję.
Zresztą, NPI z Tainted Grail też na mnie nie wywarli wrażenia. TG skończyłem, jedno z lepszych planszowkowych doświadczeń - pomimo swoich wad. Największy znak zapytania miałem przy potyczkach, spodziewałem się że mi się 'przejadą' i tak też się stało, z każdym kolejnym rozdziałem stawały się coraz bardziej wtórne. Przestały sprawiać przyjemność, rozciągały grę i odrywały od klimatu. Nie wykluczam, że podzielę kilka uwag w/w recenzentów grając w Etherfields czy jednak porzucę grę w połowie z frustracji? Nie, raczej nie. No ale ja nie mam presji tworzenia recenzji za dolary, mogę poświęcić 50 lib więcej godzin na jedną grę ;)
brazylianwisnia pisze: 14 gru 2020, 00:11
vojtas pisze: 13 gru 2020, 22:40 A jak mogli taką rzecz wypuścić?? Nie kumam tego. Nie było nikogo w ekipie, kto by powiedział otwarcie: "plansza wymaga zmian"? :/
Plansza jest tylko srednia do solo. Dla 2-5 graczy lepiej jak jest taka jak teraz. Na solo tez idzie pewnie tak pograc. Np w Uczte dla Odyna grywam z plansza od boku. Nagle sie okazuje ze pol forum gra glownie solo :-P
Nie, po prostu mogła być uniwersalnie lepsza.
Ale Ty nadal nie patrzysz przez ten pryzmat, tylko swoimi własnymi oczyma - bo my nie siedzimy obok siebie (chyba tak kiedyś napisałeś :P). Oby gra była jednak warta sporów o mapę!
:D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

No wlasnie tego nie ogarniam. Gram duzo solo ale i sporo w 4-5 osob i obecna plansza jest w wiekszosci przypadkow lepsza niz horyzontalna. Czytanie od boku jest znacznie prostsze niz do gory nogami. Przy obecnym układzie nawet na 5 kazdy moze odczytac tekst. Dlatego plansza nie mogla byc uniwersalnie lepsza jesli miala byc w jednym kawałku. Robi się też z tego na okraglo problem a mozna grac nawet bez planszy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 967
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 337 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: arturmarek »

Zabawię się w adwokata diabła. Czy to nie może być tak, że ten układ jest słaby w grze solo, ale w grze wieloosobowej jest w porządku? Chodzi o to, że w grze wieloosobowej, siłą rzeczy, każdy będzie miał utrudniony dostęp do części komponentów i będzie patrzył od boku/tyłu. Ja grając z żoną siedzimy po przeciwnych stronach stołu i zawsze grając w gry z wyłożonymi kartami (np. T.I.M.E. Stories, Kroniki Zbrodni) jest to trochę upierdliwe. Więc może ten układ planszy to jakiś kompromis.

Słuchając narzekań Quinna nt. układy planszy, po raz kolejny przypomniał mi się geniusz Vlaady i ograniczenia wielu projektantów. Pamiętam jak rozpakowywałem Cywilizację poprzez wieki i myślałe: "co to co głupota z tymi planszami, każda innej wielkości, nie dało sie tego dać ładnie na jednej dużej planszy..." Potem dojrzałem błyskotliwość tego rozwiązania, nie dość, że można ustawić planszetki, tak aby było wygodnie i pasowało do stołu na którym gramy, to jeszcze można część plansz ominąć jeśli się nie ma miejsca (produkcja kultury i nauki są spokojnie do ogarnięcia bez tracku, a nawet siłę militarną by się dało). I tak widząc tę planszę-potwora w Etherfields, myślę czemu nie dało się tego zrobić w podobny sposób...
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

Tak, ale na BGG "Best: 2". czyli gra chodzi najlepiej w skromnym gronie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

arturmarek pisze: 14 gru 2020, 09:48 Zabawię się w adwokata diabła. Czy to nie może być tak, że ten układ jest słaby w grze solo, ale w grze wieloosobowej jest w porządku? Chodzi o to, że w grze wieloosobowej, siłą rzeczy, każdy będzie miał utrudniony dostęp do części komponentów i będzie patrzył od boku/tyłu. Ja grając z żoną siedzimy po przeciwnych stronach stołu i zawsze grając w gry z wyłożonymi kartami (np. T.I.M.E. Stories, Kroniki Zbrodni) jest to trochę upierdliwe. Więc może ten układ planszy to jakiś kompromis.

Słuchając narzekań Quinna nt. układy planszy, po raz kolejny przypomniał mi się geniusz Vlaady i ograniczenia wielu projektantów. Pamiętam jak rozpakowywałem Cywilizację poprzez wieki i myślałe: "co to co głupota z tymi planszami, każda innej wielkości, nie dało sie tego dać ładnie na jednej dużej planszy..." Potem dojrzałem błyskotliwość tego rozwiązania, nie dość, że można ustawić planszetki, tak aby było wygodnie i pasowało do stołu na którym gramy, to jeszcze można część plansz ominąć jeśli się nie ma miejsca (produkcja kultury i nauki są spokojnie do ogarnięcia bez tracku, a nawet siłę militarną by się dało). I tak widząc tę planszę-potwora w Etherfields, myślę czemu nie dało się tego zrobić w podobny sposób...
Co ja wlasnie wyzej napisałem? :-P Przeciez dokladnie to samo. Nawet w 2 osoby ta plansza jest lepsza chyba ze lubimy sie z kolegą ocierać łokciami i grac po tej samej stronie. Najbardziej irytujace jest ze temat ciągle wraca. Jak będę gral solo i granie na planszy bokiem bedzie mi przeszkadzać to poprostu bede gral bez planszy jak w Tainted Grail czy 7th Continent.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: feniks_ciapek »

Ta plansza nie jest lepsza na 2 osoby, bo cały zajmuje stół na długość i wszyscy widzą ją bokiem.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: sin »

arturmarek, brazylianwisnia: Dzięki Panowie, jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja gram w gry zawierające dłuższą kampanią w zasadzie wyłącznie z żoną i siedzimy po jednej stronie stołu (ocieranie łokciami nie stanowi dla nas problemu ;-) ) i trochę bezmyślnie założyłem, że przeważająca część graczy będzie grała albo solo, albo w duecie właśnie po tej samej stronie stołu, a rzeczywiście ten układ mapy sprawdzi się lepiej w sytuacjach, gdy grający będą umiejscowieni naprzeciw siebie. Faktycznie optymalnym rozwiązaniem byłyby osobne, modułowe planszetki do ułożenia według preferencji.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

feniks_ciapek pisze: 14 gru 2020, 12:09 Ta plansza nie jest lepsza na 2 osoby, bo cały zajmuje stół na długość i wszyscy widzą ją bokiem.
Wole widziec od boku niz do gory nogami przy ukladzie horyzontalnym. Ludzki mozg nie ma problemu czytać tekstu w takiej pozycji gdzie widzimy tekst przechylony o 60 stopni w stosunku od nas. Malo kto potrafi czytac do gory nogami.
Stoly sa dluzsze niz szersze wiec to nie problem taka kobyle rozłożyć wzdluz stołu. Zreszta tak samo rozlozylbys horyzontalna. Przy rozłożeniu horyzontalnej w poprzek stolu trzeba miec spory stół(bo przeciez plansza gracza i karty tez musza gdzies wejsc a jak beda gdzies z boku to cały zysk z takiej planszy znika) a i tak jest lipa bo jedna osoba siedzi tak samo daleko od snu jak w obecnym ukladzie na solo wiec wracamy do punktu wyjscia.
Nie ma co drazyc tematu. Kazdy ma tu swoj poglad na sytuacje ale polecam sobie potestowac - wziac plansze od Nemesis, na jej bokach(kokpit i silniki) ulozyc po jednej karcie wydarzenia zwroconej w kierunku gracza 1 i nastepnie ulozyc sobie plansze wzdluz stoły oraz w poprzek stolu(symulujac oba uklady planszy z Etherfileds) i zajmowac pozycje gracza 2,3,4 i 5. Probujac odczytac obie karty zauwazycie wady i zalety obu ukladow planszy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: feniks_ciapek »

brazylianwisnia pisze: 14 gru 2020, 14:19 Nie ma co drazyc tematu. Kazdy ma tu swoj poglad na sytuacje ale polecam sobie potestowac - wziac plansze od Nemesis, na jej bokach(kokpit i silniki) ulozyc po jednej karcie wydarzenia zwroconej w kierunku gracza 1 i nastepnie ulozyc sobie plansze wzdluz stoły oraz w poprzek stolu(symulujac oba uklady planszy z Etherfileds) i zajmowac pozycje gracza 2,3,4 i 5. Probujac odczytac obie karty zauwazycie wady i zalety obu ukladow planszy.
Ja tam mam większy problem z czytaniem tekstu bokiem, niż odwrotnie, więc może mój mózg jest nieludzki. Albo kwestia wprawy.

Poziomo na 2 osoby możesz położyć planszę przy jednej krawędzi stołu, swoje rzeczy pod nią przy miejscu, gdzie siedzisz i gdyby sen był na środku to nagle - magia! - wszyscy mają dostęp do centrum gry w tej samej odległości i w zasięgu ręki. Jak to się zresztą dzieje w większości gier.

Dobra, kończmy o tej planszy. Jest jaka jest.
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Bysztel »

feniks_ciapek pisze: 14 gru 2020, 16:49 Dobra, kończmy o tej planszy. Jest jaka jest.
Amen ;)

Mam pytanie do tych, którzy już grali (albo tych mających jakieś info): ile ta gra ma jeszcze w baku po rozegraniu dwóch kampanii? Biorąc pod uwagę, że dwie kolejne będą w samej podstawce, a jeszcze kolejne dwie w sprzedaży osobno, można śmiało zakładać, że druga fala będzie większa od pierwszej. Na ile podstawowa mechanika (która wielu już teraz się dłuży) wytrzyma taki maraton? A może ktoś ma jakieś podejrzenia, jak gra może ewoluować? I przede wszystkim czy nie możecie doczekać się drugiego rzutu, czy raczej czujecie, że formuła się już wyczerpała?
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 967
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 337 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Nie pamiętam ale kolejne kampanie miały być chyba krótsze.

Gdy w trakcie kampanii było głosowanie która kampania ma być w SG to Sphinx przegrał, a intrygował mnie opis, że do niego będzie jakaś rozbudowana księga skryptów...

Rewolucji bym nie zakładał. Co najwyżej jakieś poboczne mechaniki pewnie dojdą. Za to trzymam kciuki, że każdy kolejny sen będzie inny i coraz bardziej odjechany. Dwie pierwsze kampanie mnie nie zawiodły, zawierzyłem AR dokupując dodatkowe w Pledge Managerze.

Mechanika się ogrywa ale póki pomysły na sny są fajne, to mi to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

yrq pisze: 14 gru 2020, 20:22 Nie pamiętam ale kolejne kampanie miały być chyba krótsze.

Gdy w trakcie kampanii było głosowanie która kampania ma być w SG to Sphinx przegrał, a intrygował mnie opis, że do niego będzie jakaś rozbudowana księga skryptów...

Rewolucji bym nie zakładał. Co najwyżej jakieś poboczne mechaniki pewnie dojdą. Za to trzymam kciuki, że każdy kolejny sen będzie inny i coraz bardziej odjechany. Dwie pierwsze kampanie mnie nie zawiodły, zawierzyłem AR dokupując dodatkowe w Pledge Managerze.

Mechanika się ogrywa ale póki pomysły na sny są fajne, to mi to nie przeszkadza.
Pomylisles z Funeral Witch. Tam maja byc skrypty i przegrala z She wolf.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Bysztel »

yrq pisze: 14 gru 2020, 20:22 Rewolucji bym nie zakładał. Co najwyżej jakieś poboczne mechaniki pewnie dojdą.
Zastanawia mnie, o ile AR będzie chciał odpowiedzieć na te wszystkie żale o grind i czy w przyszłych kampaniach będzie się spędzało mniej czasu poza snami, czego wszyscy wydają się domagać. Bo skoro teraz naprędce obiecują "spatchować" podstawkę, to raczej nowych kampanii na tą samą modłę nie wypuszczą.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Tyle ze ten tryb nie jest odpowiedzia na grind. Menhiry mogli latwo "spatchowac" ale postanowili tego nie robić. To odpowiedz na za dluga kampanie. Przeciez ISS Vanguard tez bedzie mial grind bo będziemy wracac na odwiedzone planety. Taki element ich gier. Moim zdaniem czesto wynika ze slusznych decyzji. Slumbery jawily sie jako cos swietnego gdzie w przeciwienstwie do snow mamy istotne decyzje, regrywalnosc i poprostu niech to zrobią dobrze w dodatkach a nie wytna. Decyzje podejmowane podczas snow i swiata snow mialy bardzo istotnie wplywac na deck slumberow, wiele decyzji mialo byc niedowracalne. Gdy kogos uratujemy to pojawi sie w decku by nam pomoc a gdy innego skrzywdzimy to bedzie nas scigal.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Bysztel »

brazylianwisnia pisze: 15 gru 2020, 09:35 Tyle ze ten tryb nie jest odpowiedzia na grind. Menhiry mogli latwo "spatchowac" ale postanowili tego nie robić. To odpowiedz na za dluga kampanie.
Tylko że właśnie ludziom chyba nie chodzi o to, że gra jest za długa, tylko że za dużo czasu spędzają na czymś, co nie daje im dobrej zabawy. Nikt jakoś nie narzeka, że jest za dużo snów. Nie wiem też czemu AR tak to w updacie ujęli, jakby właśnie bezwzględna liczba godzin do ukończenia była problemem.

Typowy Polak ze mnie wychodzi: gry w rękach nie miałem, ale i tak ją będę oceniał, naprawiał i mówił, gdzie ktoś nawalił ;p
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Tak jak pisałem. To nie jest ich odpowiedź na narzekania garstki ludzi a chec skrocenia kampanii do pierwotnie zakładanego czasu. Taki szybki tour.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Mr_Fisq »

Nie tylko złe SU&SD narzekają na Etherfields (recenzja No Pun Included):
https://www.youtube.com/watch?v=mrI77_q ... =emb_title
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Gizmoo »

Spoiler:
Wygląda na to, że rok 2020, jest rokiem pełnym rozczarowań. :lol:

Przynajmniej wiem, co w 2021 opuści kolekcję. To będzie chyba pierwsza gra, którą sprzedam jako "nówka sztuka, w folii" :lol:
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Forcemaster »

No cóż zdarza się. Trochę to wszystko nieporęczne.
Może trzeba w końcu przyciąć skalę i postarać się zrobić coś skromniejszego i eleganckiego.

The Broken Meeple też rozczarowany
Dhel
Posty: 716
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 481 times
Been thanked: 405 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Dhel »

Sytuacja podobna jak z TG, jedni rozczarowani, drudzy zachwyceni. Miałem anulować swojego pledge'a, ale ostatecznie go zostawiłem, bo jednak ta gra ma coś w sobie co mi się podoba. Zobaczymy, do jej otrzymania na pewno nie wesprę więcej gier AR dopóki mocno nie ogram zarówno Nemesis w lutym?( o tego się nie boję) i Etherfields.

ISS Vanguard wygląda ciekawie, ale tu poczekam spokojnie na drugą kampanię, o ile będzie w przyszłości.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11170
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3307 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 18 gru 2020, 20:28 Przynajmniej wiem, co w 2021 opuści kolekcję. To będzie chyba pierwsza gra, którą sprzedam jako "nówka sztuka, w folii" :lol:
Zagrasz ze mna ;-)
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: feniks_ciapek »

Sądzę, że ludzie padli ofiarą hajpu. To nie jest aż tak tragiczna gra. To znaczy jako gra może jest słaba, ale jako ironiczny strumień świadomości przetykany zagadkami to jest nawet sympatyczna i momentami zabawna. Ale ja lubię Feudum i wiele wybaczam nieociosanym grom, więc proszę nie traktować mojej opinii zbyt poważnie :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: elayeth »

Gizmoo pisze: 18 gru 2020, 20:28
Spoiler:
Wygląda na to, że rok 2020, jest rokiem pełnym rozczarowań. :lol:

Przynajmniej wiem, co w 2021 opuści kolekcję. To będzie chyba pierwsza gra, którą sprzedam jako "nówka sztuka, w folii" :lol:
Ku.de... ja kupiłem po kilku dobrych recenzjach, w tym Toma Vasela, a później pojawił się SUSD i NPI... :|
Miałem wątpliwości już na początku, teraz mam jeszcze większe. Pewnie do czasu jak otrzymam pojawi się znacznie więcej ocen, w tym tych od graczy... być może również sprzedam w folii...
AR spieszy się z wydawaniem jak CDPR... czyżby nowa polska tradycja... ;)
ODPOWIEDZ