Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

trixon pisze: 11 gru 2020, 00:52 Miałem kod na 15% zniżki wiec wyszło ~450 zł. Zapytałem żony co sądzi o tym zakupie z myślą, źe mnie od tego pomysłu odwiedzie. Gra już jest w drodze...
Masz bardzo wyrozumiałą żonę jeżeli szczerze możesz z nią porozmawiać o takich zakupach. Ja nie ukrywam że albo nie mówię ile co kosztowało (bo nie pyta) a jak już się zapyta to oczywiście muszę coś podkolorować typu (ostatnie sztuki/okazja/mega hicior/top BGG..itd) i w większości to prawda ale mimo to jakoś "boję" się powiedzieć w prost "Tak kochanie kupiłem grę za 500pln w którą TY nie zagrasz". I tak już ostatnio sobie nagrabiłem jak żona zobaczyła że z nikąd pojawił się 2gi regał napakowany na maxa.

A co do ostatnich zakupów to kupiłem kilka pędzli do malowania bo gry są , figurki są ale nie zagram* jak nie pomaluje :-)
No i biłem się dłuuuuugo z myślami ale była promocja więc uległem...
Spoiler:
* pewnie i tak w nie nie zagram
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Serio to kłopot w związkach ? Osobiście częściej kupuję tytuły "duże" po ok 1500/2000zl, niż "drobnice" za 150/200. Kobita zna każda cenę jak tylko spyta. Kiedyś kupiłem SoB Minecart Pledge z 1KSa za ok. 1400-1600zl z UK (nie pamiętam już dokładnie ceny) i troszkę się zdziwiła do czasu, aż retailowy odpowiednik sprzedałem tydzień po za 4920zl. Od tego czasu patrzy na to jak i ja, czyli co pogramy to nasze, a stracić nie stracimy bo po prostu kupuję tytuły rzadkie i trzymające wartość. Gier nie mógłbym ukryć itd bo wszystko nałogowo maluje i zajmuje to czas, miejsce i lekko na widoku to robię :)
Oczywiście na nic nam w domu nie brakuje z grami włącznie :)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2020, 11:06 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 646
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 197 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Michito »

Ostatnio poprzez Marktplaats zaopatrzyłem się w:

- Wildlands - bo dotychczas nie miałem styczności z tego typu tytułami, a dodatkowo wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie, no i może rzecz, od której powinienem zacząć - Martin Wallace,

- Trekking the World - bo nie mam TTR a sporo zagranicznych i jedna znana mi polska opinia w Internecie bardzo chwali ten przepięknie wydany gateway.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: trixon »

Yuri pisze: 11 gru 2020, 10:08 Serio to kłopot w związkach ? Osobiście częściej kupuję tytuły "duże" po ok 1500/2000zl, niż "drobnice" za 150/200. Kobita zna każda cenę jak tylko spyta. Kiedyś kupiłem SoB Minecart Pledge z 1KSa za ok. 1400-1600zl z UK (nie pamiętam już dokładnie ceny) i troszkę się zdziwiła do czasu, aż retailowy odpowiednik sprzedałem tydzień po za 4920zl. Od tego czasu patrzy na to jak i ja, czyli co pogramy to nasze, a stracić nie stracimy bo po prostu kupuję tytuły rzadkie i trzymające wartość. Gier nie mógłbym ukryć itd bo wszystko nałogowo maluje i zajmuje to czas, miejsce i lekko na widoku to robię :)
Oczywiście na nic nam w domu nie brakuje z grami włącznie :)
To troszkę głębszy temat moim zdaniem. Każdy związek jest inny. Poczynając od tego, czy żona podziela zainteresowanie, czy nie, poprzez to w jaki sposób jest prowadzony budżet domowy, a na podejściu poszczególnych małżonków kończąc. U nas też niczego nie brakuje (no może poza 2 kallaxami i odrobiną miejsca w mieszkaniu), ale to nie zmienia faktu, że czuje wyrzuty sumienia w momencie kupna droższych tytułów. Ale tutaj obstawiam już kwestię mojego wychowania, gdzie gry (niezależnie jakie) były postrzegane jako coś negatywnego/nieproduktywnego.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Ciekawy mnie, że nie jest problemem to że ktoś np. "przepala" 300-500zł na m-c i jest to bardziej społecznie akceptowane i nie wzbudza zdziwienia. Gdzie ten pieniądz już do nas nijak nie wróci, a wręcz pociąga za sobą dalsze szkody.
Ja również nie pochodzę z bogatej rodziny, pamiętam pomoc społeczną na początku lat 90tych w domu ("nie należy się Wam żadna pomoc, nie jesteście Państwo jeszcze w dosyć złej syt. materialnej, możecie przecież sprzedać lodówkę") i z reguły mocno oglądam pieniądz przed wydaniem, ALE nadal nie widzę nic złego w wydaniu raz na jakiś czas np 1000zł na grę. Jeżeli ktoś kupuje 10 tytułów po 100/150zł to to jest bardziej akceptowalne ? Choćby dlatego, że patrząc z "centusiowej" perspektywy to inwestycja która albo do mnie wróci z nawiązką, albo na której wyjdę "na zero".
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: ScorpZero »

Nie wiem jak Wy wszyscy, ale ja kupuję planszówki, żeby w nie grać i się dobrze bawić. Nie planuje przy tym zysku, strat, ani nawet nie myślę o sprzedawaniu w przyszłości. Chyba coś źle robię... :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

ScorpZero pisze: 11 gru 2020, 17:05 Nie wiem jak Wy wszyscy, ale ja kupuję planszówki, żeby w nie grać i się dobrze bawić. Nie planuje przy tym zysku, strat, ani nawet nie myślę o sprzedawaniu w przyszłości. Chyba coś źle robię... :D
Za 100-200, czy 500 pewnie tak. Jak wydasz np. 8.000zł na jedną pozycję to fajnie wiedzieć, że zawsze jest ewentualna opcja zwrotu.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: ScorpZero »

Owszem, zgadzam się, że fajnie móc potem odzyskać część albo całość środków, czy nawet zarobić, ale wydawanie 8k zł na grę planszową dla mnie zaczyna kojarzyć się trochę z tymi gośćmi od audiofilskich kabli. Co za dużo to niezdrowo. :shock:

Może to po prostu kwestia podejścia. Jak z samochodami. Jedni kupują, żeby się przemieścić z punktu A do punktu B, a inni tuningują malucha silnikami z wyścigówek za grube tysiące, bo mogą. :D Tak samo jak jedni kupują wino żeby je wypić, a inni żeby mieć w kolekcji.

Po prostu czasem mnie bawią te wszystkie posty o wielkich kolekcjach z grube tysiące z czego większość otwartych rzeczy zagrana raz, dwa, z kolei ogólna część kolekcji nawet nie ruszona. Nie moja sprawa co ludzie ze swoimi pieniędzmi robią i nic mi do tego, ale pośmieszkować zawsze można. :wink:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Osobiście mocno ogrywam swoje tytuły i nie mam ich też zbyt wielu. Bodajże 17/18 pozycji wliczając to KS-y które jeszcze nie przyszły. Więc pod kontrolą sądzę.
Po prostu czasem mnie bawią te wszystkie posty o wielkich kolekcjach z grube tysiące z czego większość otwartych rzeczy zagrana raz, dwa, z kolei ogólna część kolekcji nawet nie ruszona. Nie moja sprawa co ludzie ze swoimi pieniędzmi robią i nic mi do tego, ale pośmieszkować zawsze można. :wink:
Przyjmujesz od razu, że ktoś kto wydaje większą kwotę na grę po prostu odłoży ją na półkę bez ogrania i poleci kupowac kolejny, drogi tytuł. Nie negując że są i takie osoby pewnikiem to po prostu "błąd założycielski" Twojego twierdzenia. Szereguje wszystkich, którzy wydadzą troszkę więcej jak Ty w pozycji nowobogackiego nuworysza, który "wydaje dla wydawania". Nie zawsze tak jest :wink:

p.s. pośmieszkować i można i trzeba. Świat całkiem na poważnie byłby chyba miejscem trudnym do zniesienia.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: ScorpZero »

Dobrze dla Ciebie, że nie kupujesz, żeby odłożyć na półkę. Uważam, że to właśnie zdrowe podejście i je popieram. W tym wypadku moje śmieszkowanie jest zdecydowanie skierowane w stronę tych osób, które bardziej pasują do mojego opisu - z kolekcjami liczonymi w setkach pozycji.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że mocno przy tym generalizuję i przesadzam. Przyznaję też, że nie wydałbym jednorazowo na grę grubych tysięcy, a KSy kompletnie do mnie nie przemawiają, ale z drugiej strony sam mam prawie konkretnego Eldritch Horror, który przecież 20 zł nie kosztował. :-D Ot, po prostu wolę grać, niż zbierać.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: arturmarek »

Yuri pisze: 11 gru 2020, 21:58
ScorpZero pisze: 11 gru 2020, 17:05 Nie wiem jak Wy wszyscy, ale ja kupuję planszówki, żeby w nie grać i się dobrze bawić. Nie planuje przy tym zysku, strat, ani nawet nie myślę o sprzedawaniu w przyszłości. Chyba coś źle robię... :D
Za 100-200, czy 500 pewnie tak. Jak wydasz np. 8.000zł na jedną pozycję to fajnie wiedzieć, że zawsze jest ewentualna opcja zwrotu.
A tak z ciekawości, to co to za gry za 8k? Najdroższe co pamiętam to Kingdom Death Monster, jakaś super wypasiona wersja była chyba za ok. $1k.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

arturmarek pisze: 12 gru 2020, 00:05
Yuri pisze: 11 gru 2020, 21:58
ScorpZero pisze: 11 gru 2020, 17:05 Nie wiem jak Wy wszyscy, ale ja kupuję planszówki, żeby w nie grać i się dobrze bawić. Nie planuje przy tym zysku, strat, ani nawet nie myślę o sprzedawaniu w przyszłości. Chyba coś źle robię... :D
Za 100-200, czy 500 pewnie tak. Jak wydasz np. 8.000zł na jedną pozycję to fajnie wiedzieć, że zawsze jest ewentualna opcja zwrotu.
A tak z ciekawości, to co to za gry za 8k? Najdroższe co pamiętam to Kingdom Death Monster, jakaś super wypasiona wersja była chyba za ok. $1k.
Strzeliłem z tymi 8.000zł, ale wydaje mi się że np. mocno podpimpowana, pomalowana gra z >700 figurkami jest warta nawet więcej. Wnioskuję również po cenach na grupach sprzedażowych i kwotach za które poszczególne elementy "idą". A jest ich sporo na dzień dzisiejszy:
Shadows of Brimstone: Swamps of Death
Spoiler:
KDM pomalowany i spolszczony pewnie wart jest również więcej, niż wskazane 8.000zł. Musieliby się tutaj wypowiedzieć Koledzy którzy drukowali i posiadają. Mówię o malowaniu w standardzie TT i TT+, co wyżej w kwestii standardu to już w ogóle "sky is the limit".

Wracając do meritum wątku. Ostatnio wsparłem/dokupiłem do kolekcji "Nemos War" all-in na KS, bo zwyczajnie od dawna chciałem zagrać w taką pozycję solo, jakość wydania i klimat jest najwyższej próby, Verne przypomina mi pogranicze dzieciństwa i młodości, a i cena była zupełnie niewygórowana.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Partizant
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2020, 16:36
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Partizant »

Western Legends bo wygląda na to, że dodruku nie będzie. Żadnych oznak życia u wydawcy i gra praktycznie jest już niedostępna w sklepach. Na szczęście można jeszcze ja dorwać na OLX w bardzo atrakcyjnych cenach poniżej 100 zł.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rdbeni0 »

"Ostatnio kupiłem..."

1) Great Western Trails , preorder
2) Pandemic Pandemia , ta niebieska klasyczna
3) niedawno Kawernę (z miesiąc temu)

Gry 1) i 2) kupiłem, bo znalazłem w miarę tanio: biorąc pod uwagę inflację i obecne ceny gier/wszystkiego. Grę 3) natomiast, bo podeszła nam Agricola i chcieliśmy coś więcej w tych klimatach. A także znalazłem w miarę tanio.

Ale wygląda na to, że to na dłuższy czas koniec/przerwa z całą zabawą w kupowanie, bo:
1. Chyba rozsypało nam się "stałe" towarzystwo planszówkowiczy (była dosyć mocna i nieprzyjemna kłótnia)
2. jest pandemia, ciężko kogoś poznać, a moja pula znajomych do planszówek się wyczerpała
3. A nawet jeśli towarzystwo "sklei" się z powrotem, to z 6-8 gier/pudełek jest nadal nieogranych i to wystarczy na jakiś czas

Inna sprawa, że planszówki uzależniają. Ludzie z którymi grałem złapali bakcyla. Planszówki tak łatwo nie dadzą o sobie zapomnieć. Ale póki nie mam z kim grać, to w wolne chwile mam zamiar wrócić do gier "zwykłych" które również lubię (w końcu jest czas przejść Gothic 2 i Might and Magic 8, czy też Pillars of Eternity :-))
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

rdbeni0 pisze: 13 gru 2020, 22:06

Ale wygląda na to, że to na dłuższy czas koniec/przerwa z całą zabawą w kupowanie, bo:
1. Chyba rozsypało nam się "stałe" towarzystwo planszówkowiczy (była dosyć mocna i nieprzyjemna kłótnia)
Nie żebym był wścibski ale jeżeli to nie jakaś wielka tajemnica to może podzielisz się tą sytuacją by przestrzec innych? Jeżeli ta sytuacja oczywiście dotyczyła jakiejś rozgrywki lub sytuacji związanej z planszówkami.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Jools »

rdbeni0 pisze: 13 gru 2020, 22:06 1. Chyba rozsypało nam się "stałe" towarzystwo planszówkowiczy (była dosyć mocna i nieprzyjemna kłótnia)
O co tam poszło? :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Jeden schował do rękawa dwa kamienie podczas gry w Catana, a drugi zaproponował "a może Monopoly Gra o Tron", a reszta jest historią :)
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 492 times
Been thanked: 55 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: CoLdY7 »

Spirit Island... bo tyle się ostatnio o tym słyszało, że nie mogłem się powstrzymać i niby poprzednie zakupy miały być prezentem dla siebie, ale doszedłem do wniosku, że tamto było na Mikołaja, a teraz to będzie pod choinkę...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Curiosity »

Obrazek

...bo pomyślałem, że jak kupię, to może się wreszcie wezmę do malowania :) Tyle plastiku się marnuje!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Curiosity pisze: 15 gru 2020, 17:42
Spoiler:
...bo pomyślałem, że jak kupię, to może się wreszcie wezmę do malowania :) Tyle plastiku się marnuje!
Miałem pisać PMkę, ale pewnie nie tylko ja będę zainteresowany... daj proszę znać o efektach i uwagach i opiniach i o wszystkim co uznasz za ważne w kwestii użytkowania takowego zestawu. Sam się mocno przymierzam :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Curiosity »

Paaanie, zanim ja zacznę tym malować, to trochę czasu minie. Myślę, że najwcześniej w sobotę, ale to jest pierwszy raz, kiedy trzymam aerograf w ręce 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 995
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 634 times
Been thanked: 544 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Irr3versible »

Curiosity pisze: 15 gru 2020, 18:00 Paaanie, zanim ja zacznę tym malować, to trochę czasu minie. Myślę, że najwcześniej w sobotę, ale to jest pierwszy raz, kiedy trzymam aerograf w ręce 8)
Zdecydowanie zacznij od "marnowania" farby na naukę na papierze, krakowski agtom (YT) ma kilka filmików dla początkujących aeorografiarzy, naturalnie znajdziesz też zagraniczne poradniki.
No i powodzenia (oraz cierpliwości przy pierwszych zatkaniach czy czyszczeniu)!
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: foxikos »

Bo seria 18xx mnie wciagnela
18CZ
1846
1849
1882
Niestety wszystkie przypłyną dopiero styczen/luty
Wsparłem też 18Mag na KS

I z wczoraj, kupiłem sobie Nemesis KS PL corebox + voidseeders i aftermatch, bo lubię obcych, bo czasem lubię pochodzić porozwalać i potrulac chwilę kostka, bo tajemnicze cele graczy mnie interesują.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Szewa »

Mysthea, bo po pierwszej rozgrywce byłem zachwycony klimatem i kombinowaniem <3
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
rogal
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rogal »

Dylematy króla
Le havre
I everdell zimowy szczyt , nie mam podstawki everdela ale kupiłem bo był w promocji

Chciałem jeszcze gwt dokupić ale ,wydałem o wiele za wiele jak na 1 raz :)
ODPOWIEDZ