Mythic Battles (Benoit Vogt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Kij z grą... dla samych figurek tuptam jak dziecko :D

Odpowiedzieli coś o wysyłce wspólnej?
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Patyk »

Figurki kuszą niesamowicie, ale po obejrzeniu fragmentów rozgrywki mam pewne wątpliwości. Mapa jest na tyle mała (w sensie ilości pól), że na jakieś zaawansowane manewry taktyczne raczej nie ma co liczyć. Wszystko się sprowadza tak naprawdę do tego, które z figurek aktywować w danej turze i kogo zaatakować bo wszyscy praktycznie stoją w kupie.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Nie do końca. Karty aktywacji sprawiają, że nie wszyscy atakują - więc hand management dużo tutaj zmienia i daje opcje taktyczne. A to, że mapa jest mała - super! Ta gra to walka, walka i jeszcze raz walka! Nie ma dochodzenia godzinami do siebie.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Patyk »

Nie twierdzę że gra jest prosta, tylko boję się że na tak małej mapie ciężko będzie o walkę o cele, kluczowe pozycje itp. a każda potyczka skończy się zwykłą rąbanką w jednym miejscu. Bardzo mocno mnie też ciekawi kwestia kampanii i coopa, ale na ten temat zbyt wiele informacji nie znalazłem.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Porchpeople »

Na razie nie dostałem żadnej odpowiedzi o wspólnej wysyłce...
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Patyk pisze:Nie twierdzę że gra jest prosta, tylko boję się że na tak małej mapie ciężko będzie o walkę o cele, kluczowe pozycje itp. a każda potyczka skończy się zwykłą rąbanką w jednym miejscu. Bardzo mocno mnie też ciekawi kwestia kampanii i coopa, ale na ten temat zbyt wiele informacji nie znalazłem.
Myślę, że dużo tutaj zmienią zdolności postaci. Odrzucanie przeciwników itp. Aktywacja poprzez karty też sprawi, że nie będzie rąbania w jednym miejscu, bo nie będziesz miał kart do tego.

Rozumiem obawy... ale figurki przyćmiły mi wszystko :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Patyk »

Bardok pisze:Aktywacja poprzez karty też sprawi, że nie będzie rąbania w jednym miejscu, bo nie będziesz miał kart do tego.
Nadal będzie rąbanie w jednym miejscu tylko nie wszystkimi jednostkami, bo te dla których nie masz kart i tak się nie ruszą. No ale to raczej z mojej strony i tak marudzenie dla marudzenia bo kartę kredytową i tak już przyciągnąłem w swoje pobliże :lol:
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Podoba mi się też zasada, że mając kartę na ręcę jednostki, która jest atakowana przez wroga możesz jej użyć i kontratakować.
Wprowadzenie tych kart jest o tyle fajne, że właśnie to one będą decydować głównie co się będzie działo, więc nie będzie "wygranego zestawu".

No cóż, zobaczymy. Ja tam biorę wszystko :) I szczerze? Dajcie więcej dodatków :P Bo na bank będą następne - stawiam, że Posejdon będzie jako kampania osobna podobnie jak Hefalstos. Jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Bez jaj... Właśnie dorzucili za 18$ dodatek z jedną figurka - Mantikora. Plus dodatkowe suwaki statystyk.... Oj poklepie po kieszeni....
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Bardok pisze:Bez jaj... Właśnie dorzucili za 18$ dodatek z jedną figurka - Mantikora. Plus dodatkowe suwaki statystyk.... Oj poklepie po kieszeni....
Dziwne skalowanie. I te znaczki KS exclusives wszędzie :) O ile Edyp za 15 jest spoko bo ma mini kampanię t tutaj chyba płacimy głownie za wielkość figurki?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

No dziwne. Niestety tutaj to wielkość figurki... i myślę, że też zaczynają zwiększać kasę widząc, że ludzie i tak łykną wszystko :P
Za claimowałem (216$, czyli wszystko co mają na razie) żeby móc dodawać komentarze - i tak mogę się wycofać, ale w ten sposób może odpowiedzą na zbiorową przesyłkę... bo sporo chętnych się zbiera.

A dodajcie do tego jeszcze dodatek Posejdon....
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Ok, odpowiedzili mi w komentarzach:

" shipping will be charged at the end, in the PM. We're not making any profit on the shipping, just passing along the cost. So, we want to charge what it is, which we will only know at the end when we know the weights. If you take more than one box it will obviously cost more, but shipping usually gives you an economy of scale, so it costs less per box to ship 3 than 1. Can't give you exact numbers yet. The bottom of the main page has estimates form our shipper. "

Więc będzie taniej... ale nie dużo. Założyłem grupę na Facebooku jakby co:
https://www.facebook.com/groups/1119560328092346/

Teraz potrzeba by kogoś z kartą walutową...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Patyk »

Teraz tylko ten dylemat: 3 gry teraz, czy jedna z toną figurek za 1,5 roku :?:
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Bardok sęk w tym, że jeśli będzie jak przy Conanie tj. np. przy dwóch pledgach koszt wychodził Ci tańszy per pledge o 5 USD to nie opłaca się bawić w grupowe zamówienie, bo osoba organizująca się narobi, a zysk dla wszystkich z tego żaden. Tutaj nawet nie ma korzyści jeśli ktoś miałby EB, bo i tak kolejne boxy są w normalnej stawce.

Ja już 4 grupówki organizowałem, ale były dla wszystkich wymierne korzyści. Mam i karty walutowe i dobrą akrtę debetową w sensie rozliczeń kursu.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Garran
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2016, 16:22
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Garran »

EDIT
Nie widziałem, że się cała strona postów pojawiła.

Posejdon -facebook rzeźbiarza + widziałem go w Essen w przezroczystej żywicy.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Niesamowite wykonanie, ale gorzej, że jak się weźmie podstawkę, to pewnie i ten duży dodatek, a wtedy i pozostałe figsy jeszcze bardziej kuszą. Obłęd. Co uważacie o samej miodności gry, abstrahując choć przez moment od klasy figurek? :mrgreen:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

@olsszak - dzięki za rady. Chyba masz rację, wsparłem sam, bo bez sensu kombinować wspólne, by zaoszczędzić 5 dolców, które potem pójdą na kuriera wewnątrz kraju....
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Jest odpowieź w sprawie kosztów wysyłki przy grupowych - wczoraj napsiali, że ciężko powiedziec jak się będzie skalować :P
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Porchpeople »

No i pojawił się Posejdon. Bardzo fajnie wyglądający dodatek- tyle że 59$...
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1153
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 420 times
Been thanked: 261 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Czyli już ponad 250$ za podstawkę z dodatkami... Ciekawe na ilu się zatrzyma? 350 wydaje się być "powszechną" praktyką
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mythic Battles

Post autor: shaigan »

Tym lepiej dla tych którzy wezmą samą podstawkę.
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

shaigan pisze:Tym lepiej dla tych którzy wezmą samą podstawkę.
Lepiej w sensie, ze jest bardzo dobra relacja cena vs zawartosc?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mythic Battles

Post autor: shaigan »

Im więcej dadzą dodatków, tym więcej ludzie wydadzą, tym więcej odblokują SG do podstawki, tym lepiej, nie jest to chyba zaskakujące dla nikogo. Relacja cena/zawartośc podstawki jest porażająca w stosunku do tych dodatków. Ciekawe czy dadzą jakieś SG do dodatków, bo teraz to trzeba być nieźle napalonym na grę, żeby to brać ;), dojechałem do 180$ i chyba daje pass.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1153
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 420 times
Been thanked: 261 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Z komentarzy twórcy gry, potencjalnie istotne dla osób zastanawiających się nad wsparciem gry kwotą 1 ojro:
Every backer, of whatever amount, will be sent a pledge manager after the KS ends (probably in January).
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Oficjalna odpowiedź:

"Basically, the shipping fee for a group pledge will be around $30 plus a supplement for each other god pledge, but not $30 ;)"

Także, wciąż nie jest to jasne, ale dopytam czy suplemenet to 10 czy 20 USD :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ