Brazil: Świt Imperium (Zé Mendes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: XLR8 »

dwaduzepe pisze: 27 paź 2021, 16:26
Leser pisze: 27 paź 2021, 15:29
_leigam_ pisze: 27 paź 2021, 13:57 a można wiedzieć czyich recenzji należny się spodziewać w najbliższym czasie, coś przed premierą?
Na razie, jak wspomniałem, mamy jeden egzemplarz, więc ciężko o nawał recenzji. Zaczną się pojawiać po premierze.
czemu tak? troche to odstrasza
Może gra to po prostu średniak mocno napompowany "10" przyjaciół z Brazylii.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1283 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: seki »

Ja po youtubowej polskiej prezentacji gry (od ARGO NAWIJA) jestem mocno zaciekawiony i choć o gameplayu niewiele wiem to biorąc pod uwagę komponenty, ich przeznaczenie w grze i krótką charakterystykę jestem skłonny zamówić w przedsprzedaży. O ile cena nie będzie kosmiczna a tego trochę się obawiam bo: mały wydawca oryginalny, bardzo ładne wydanie gry, dużo komponentów. To musi kosztować ale oby kosztowało rozsądnie. Z drugiej strony o grze niewiele wiadomo a całkiem sporo wydawców wzięło się za lokalizację co raczej świadczy o spodziewanym sukcesie sprzedażowym i co najmniej dobrej rozgrywce, którą z pewnością wydawcy poznali.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2021, 17:15 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

dwaduzepe pisze: 27 paź 2021, 16:26
Leser pisze: 27 paź 2021, 15:29
_leigam_ pisze: 27 paź 2021, 13:57 a można wiedzieć czyich recenzji należny się spodziewać w najbliższym czasie, coś przed premierą?
Na razie, jak wspomniałem, mamy jeden egzemplarz, więc ciężko o nawał recenzji. Zaczną się pojawiać po premierze.
czemu tak? troche to odstrasza
Z trywialnego - nie mamy polskich wersji w tej chwili, oryginalny wydawca udostępnił nam tylko jednego proofa. Nasze normalne postępowanie w takim wypadku zakłada wstrzymanie premiery i poczekanie na recenzentów. Sęk w tym, że wszystko obecnie zalicza opóźnienia. Premiera gry w połowie listopada to już jest ostatni gwizdek (a tak naprawdę to już nawet trochę po nim), aby zdążyć na sezon świąteczny - tak wyglądają relacje ze sklepami. Od recenzentów nie możemy też wymagać, by wyrobili się w 3 dni. Ten jeden jedyny egzemplarz, zaraz po mojej prezentacji w Warszawie, zapewne trafi dalej w obieg, więc mam nadzieję, że na premierę jakieś materiały już będą.

No i oczywiście będzie wideoinstrukcja od Argo (unboxing już był). Poza tym mam nadzieję, że Asia z On Table też coś nagra. Wybaczcie, że posługuję się trybem przypuszczającym - recenzenci to nie moja działka w firmie. Skoro jest potrzeba takich informacji, to postaram się je jutro wydobyć i przekazać.
XLR8 pisze: 27 paź 2021, 16:44 Może gra to po prostu średniak mocno napompowany "10" przyjaciół z Brazylii.
Pytani brzmi, kto miałby to pompować? Szerzej nieznane wydawnictwo z Brazylii i ich 10 kumpli. Serio?
Gra jest dobra, to wiem na pewno i jak widać podobne zdanie ma wielu wydawców ze świata.
Czy się przebije i zyska uznanie na tym forum, to czas pokaże.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: rastula »

mnie tam bardzo cena interesuje...rozumiem, że w tym kraju to nie wiadomi ile benzyna bedzie kosztować jutro...ale takie tajemnice (bez nawet rzędu wielkości) to już trochę przesada...pewnie bedzie tak drogo, że wstyd się Lukrum przyznać :)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2021, 23:27 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Atk »

Leser pisze: 27 paź 2021, 17:25
dwaduzepe pisze: 27 paź 2021, 16:26
Leser pisze: 27 paź 2021, 15:29

Na razie, jak wspomniałem, mamy jeden egzemplarz, więc ciężko o nawał recenzji. Zaczną się pojawiać po premierze.
czemu tak? troche to odstrasza
Z trywialnego - nie mamy polskich wersji w tej chwili, oryginalny wydawca udostępnił nam tylko jednego proofa. Nasze normalne postępowanie w takim wypadku zakłada wstrzymanie premiery i poczekanie na recenzentów. Sęk w tym, że wszystko obecnie zalicza opóźnienia. Premiera gry w połowie listopada to już jest ostatni gwizdek (a tak naprawdę to już nawet trochę po nim), aby zdążyć na sezon świąteczny - tak wyglądają relacje ze sklepami. Od recenzentów nie możemy też wymagać, by wyrobili się w 3 dni. Ten jeden jedyny egzemplarz, zaraz po mojej prezentacji w Warszawie, zapewne trafi dalej w obieg, więc mam nadzieję, że na premierę jakieś materiały już będą.

No i oczywiście będzie wideoinstrukcja od Argo (unboxing już był). Poza tym mam nadzieję, że Asia z On Table też coś nagra. Wybaczcie, że posługuję się trybem przypuszczającym - recenzenci to nie moja działka w firmie. Skoro jest potrzeba takich informacji, to postaram się je jutro wydobyć i przekazać.
XLR8 pisze: 27 paź 2021, 16:44 Może gra to po prostu średniak mocno napompowany "10" przyjaciół z Brazylii.
Pytani brzmi, kto miałby to pompować? Szerzej nieznane wydawnictwo z Brazylii i ich 10 kumpli. Serio?
Gra jest dobra, to wiem na pewno i jak widać podobne zdanie ma wielu wydawców ze świata.
Czy się przebije i zyska uznanie na tym forum, to czas pokaże.
tu chyba nie chodzilo o 10 kumpli z Brazylii, tylko ze ludzie z Brazylii na mase dawali 10 na BGG (jesli oczywiscie dobrze zrozumialem :D)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 497
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 347 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: itsthisguyagain »

karmazynowy pisze: 27 paź 2021, 21:55
playerator pisze: 27 paź 2021, 20:27
rastula pisze: 27 paź 2021, 20:02 (...) ale takie tajemnice (bez nawet rzędu wielkości) to już trochę przesada...pewnie bedzie tak drogo, że wstyd się Lukrum przyznać :)
Leser pisze: 27 paź 2021, 15:32 (...) Na pewno chcemy, żeby cena w sklepach miała 1 z przodu i drugą cyfrę tak niską, jak będzie to możliwe.
Nie ma nic o trzeciej cyfrze, więc w najgorszym przypadku 19 zł. Myślę, że do przełknięcia.
Chyba w najlepszym przypadku. "Tak niska jak będzie to możliwe" oznacza, że LG ustali cenę tak niską jak będzie to opłacalne. Cena 1xx oznacza pełen przedział między 100 a 199.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

Atk pisze: 27 paź 2021, 20:15 tu chyba nie chodzilo o 10 kumpli z Brazylii, tylko ze ludzie z Brazylii na mase dawali 10 na BGG (jesli oczywiscie dobrze zrozumialem :D)
Wiem, że o to chodziło. Tylko nawet, jeżeli rzeczywiście zorganizowali pospolite ruszenie ziomków i kuzynów, to nie widzę w tym źródeł zainteresowania grą. Na BGG pełno tytułów ocenionych na 10 przez krewnych i znajomych królika, o których nikt poza tymi znajomymi nie usłyszał. Zainteresowanie Brazilem wzięło się stąd, że wydawcy dojrzeli w grze potencjał.
I żeby było jasne: ja nie lubię odstawiać bajery, gdy jestem stroną zaangażowaną. Gra mi się podoba, nawet bardzo, ale nie zamierzam tutaj tego dowodzić - oceny podejmą się recenzenci i Wy sami. Po prostu nie widzę tu nawet teoretycznych możliwości zaistnienia "spisku marketingowego". Na pompowanie balonika to może sobie pozwolić Stegmaier i inni wielcy tej branży, a nie dopiero rozwijające się wydawnictwo z dopiero rozwijającego się branżowo kraju.
itsthisguyagain pisze: 27 paź 2021, 22:19 Chyba w najlepszym przypadku. "Tak niska jak będzie to możliwe" oznacza, że LG ustali cenę tak niską jak będzie to opłacalne. Cena 1xx oznacza pełen przedział między 100 a 199.
Jeśli ktoś ma rzeczywiście wątpliwości w tym zakresie, to potwierdzam. Wydanie musi gwarantować nam jakiś zarobek i mam nadzieję, że rzeczywista cena w sklepach będzie poniżej dwóch stów.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: dominGeS »

Jakieś wieści, aktualności? Kiedy i gdzie będzie można kupić Brazil?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A tymczasem mamy pierwszą recenzję od Asi :D
https://youtu.be/HWn-bqrIfNk
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Ardel12 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 05 lis 2021, 15:11 A tymczasem mamy pierwszą recenzję od Asi :D
https://youtu.be/HWn-bqrIfNk
Po tej recenzji wiem, że mogę spokojnie wykreślić Brazil z listy zakupowej. Za dużo negatywnej interakcji dla mej żony(pasjans w tej grze to będzie nieporozumienie i tracenie sporego elementu gry). i to w wydaniu, którego nie trawi. Gra wygląda cudnie. Elemnty, karty, plansze, wszystko mi się podoba. Jutro z chęcią zagram na konwencie i opiszę moje wrażenia, jeśli się uda :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

Ardel12 pisze: 05 lis 2021, 19:40
Dr. Nikczemniuk pisze: 05 lis 2021, 15:11 A tymczasem mamy pierwszą recenzję od Asi :D
https://youtu.be/HWn-bqrIfNk
Po tej recenzji wiem, że mogę spokojnie wykreślić Brazil z listy zakupowej. Za dużo negatywnej interakcji dla mej żony
Nie wiem jaką tolerancję na negatywną interakcję na Twoją żona, ale na planszach mało konfliktowych ta interakcja nie jest na jakimś ogromnym poziomie. Czy to zubaża grę? Niekoniecznie. Moim skromnym zdaniem rola interakcji w Brazilu nie jest dojechanie przeciwnika, raczej jego szachowa nie, straszenie. Jeżeli jest tego mniej, nadal opłaca się iść w wojskowość (są za to punktu oraz opcja na różne małe komboski).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Ardel12 »

Leser pisze: 05 lis 2021, 20:32
Ardel12 pisze: 05 lis 2021, 19:40
Dr. Nikczemniuk pisze: 05 lis 2021, 15:11 A tymczasem mamy pierwszą recenzję od Asi :D
https://youtu.be/HWn-bqrIfNk
Po tej recenzji wiem, że mogę spokojnie wykreślić Brazil z listy zakupowej. Za dużo negatywnej interakcji dla mej żony
Nie wiem jaką tolerancję na negatywną interakcję na Twoją żona, ale na planszach mało konfliktowych ta interakcja nie jest na jakimś ogromnym poziomie. Czy to zubaża grę? Niekoniecznie. Moim skromnym zdaniem rola interakcji w Brazilu nie jest dojechanie przeciwnika, raczej jego szachowa nie, straszenie. Jeżeli jest tego mniej, nadal opłaca się iść w wojskowość (są za to punktu oraz opcja na różne małe komboski).
Asia akurat inaczej przekazała mi ogólny zarys tej gry(może skupiła się na negatywnej interacji, bo to najbardziej lubi), ale z chęcią przyjrzę sę temu tytułowi na dzisiejszym konwencie bliżej. Ogólnie wiele elementów mi się podoba z recenzji i jeśli miałbym stawiać tą grę obok Khora jak Asia to też bym wybrał Brazil. IMHO Khora a Brazil to dla mnie dwie zupełnie różne gry, więc porównanie jest takie sobie, bo bierze pod uwagę głównie poziom zaawansowania.

Niestety moja żona odpadła już przy Mombasie i walce o spółki na mapie, więc próg ma niski jak chodzi o mapę, chodzenie po niej i walkę o terytorium. W TM radzi sobie doskonale, ale tam nie ma opcji wypchnięcia przeciwnika lub zajęcia czyjegoś pola.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Szczerze, to dla mnie recenzja Asi jest mało "miarodajna" bo ona ogarnia kobyły z KS, a przy nich Brazil to popierdułka. Ja z kolei nic takiego w kolekcji nie mam (no może poza Eclipsem :wink: ), nie mam też Scytha a do niego porównywano Brazil, więc ja jestem na tak :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 423
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 169 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Asia - On Table »

Hej! Ponoć zostałam wywołana do tablicy :) Już szybko odpowiadam i uciekam składać jutrzejszy BN.
Brazil jest grą, w której element walki jest tylko drobną częścią całości. Grając nawet na mapie gdzie jest więcej konfliktowości [ odległość, przeszkody między graczami na to wpływają ] nie wymusza to na Tobie atakowania, okupowania obszarów. Możesz jednostek używać tylko do odblokowywania sobie PZ i eksploracji terenów. W jednej z moich rozgrywek [ cztery osoby ] tylko raz doszło do walki między graczami. W swojej recenzji w kilku miejscach wspominam o tym, że to gra zarówno dla osób lubiących więcej negatywnej interakcji jak i tych, chcących grać pokojowo, bez wdawania się w konflikty.

Odnośnie porównania do Khory, jak wspomniałam w materiale tylko pod względem stopnia złożoności oraz tego, że Khora określana jest jako gra cywilizacyjna [ według mnie nie, o czym też mówię ] i ma mieć premierę właściwie w tym samym czasie. Myślę, że podobieństw samej rozgrywki w Brazil, doszukasz się w odniesieniu do Scythe, ale ten drugi mnie osobiście nie specjalnie porwał.

Jeśli masz możliwość zagrać na konwencie, serdecznie to polecam.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Soul_oka »

Dokładnie, mi również pierwsze skojarzenie jakie przyszło to mniej napompowany Scythe.
Sovilos
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2021, 10:12

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Sovilos »

Elo. Coś wiadomo o trybie solo??? W instrukcji nic nie ma a na pudełku wyraźnie 1-4
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: tomp »

Jest w instrukcji o wyzwaniu solo, strona 22.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Ardel12 »

Niestety nie udało mi się ograć tytułu, ale przebrnąłem przez zasady. Jeden z elementów, który Asia wytknęła jako minus był względem przejścia między epokami. Z recenzji wynikało, że wszyscy dostają w sumie ten sam bonus, gdy jeden z graczy wykona kartę misji. Instrukcja(w pl na stronie 21) stanowi, że gracz, który wykonał misję nie tylko dostanie pkt zwycięstwa za wykonaną kartę, ale też może wystawić pałac. Wszyscy gracze dostają bonus ze znacznika. Jest to spora różnica. Jeśli dodatkowo misje 1, 2, 3 mamy względnie podobne, to jednak uczucie wygrywania sztafety powinno być :)

Co do agresji, to obstawiam, że sporo zależy od graczy i kto w co pójdzie. Jednak widząc, że jeden z graczy zbroi się, wymusi na nas to samo. Trochę jak w 7CŚ:P, gdzie musimy odpowiednio przeciągać linę, tak tutaj nasze siły muszę dawać do zrozumienia, że nie warto z nami zaczynać. No, ale to już moje gdybanie.

Instrukcja jest średnia. Moim zdaniem za bardzo rozwleczona. Ciężko mi się ją czytało, choć same zasady skomplikowane nie są.

Pozostaje mi liczyć, że załapię się kiedy indziej na partię...
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ardel12 pisze: 07 lis 2021, 19:08 Niestety nie udało mi się ograć tytułu, ale przebrnąłem przez zasady. Jeden z elementów, który Asia wytknęła jako minus był względem przejścia między epokami. Z recenzji wynikało, że wszyscy dostają w sumie ten sam bonus, gdy jeden z graczy wykona kartę misji. Instrukcja(w pl na stronie 21) stanowi, że gracz, który wykonał misję nie tylko dostanie pkt zwycięstwa za wykonaną kartę, ale też może wystawić pałac. Wszyscy gracze dostają bonus ze znacznika. Jest to spora różnica. Jeśli dodatkowo misje 1, 2, 3 mamy względnie podobne, to jednak uczucie wygrywania sztafety powinno być :)
Ale każdy kolejny gracz który zrealizuje kartę również może wystawić pałac, czyli generalnie gracz pierwszy nie dostaje czegoś extra co by było niedostępne dla pozostałych graczy i to pewnie Asia miała na myśli.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: dominGeS »

Nie widzę gry w żadnym liczącym się sklepie internetowym, a premiera podobno lada dzień...?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

dominGeS pisze: 07 lis 2021, 22:25 Nie widzę gry w żadnym liczącym się sklepie internetowym, a premiera podobno lada dzień...?
Jak już pisałem tu i w wątku Lucrum: Statek z Brazilem rozkładowo przybija do portu w Gdańsku w połowie listopada. To jest ostatni moment, w którym mogą pojawić się nieprzewidziane koszty. Dopiero po tym będziemy znali nasze pełne koszty i dopiero na ten moment planujemy rozpoczęcie sprzedaży. Dawno dawno temu, w normalnych czasach tak się nie robiło - nawet jak wpadły nieprzewidziane koszty, to nie miały aż tak znaczącego wpływu na kalkulacje projektów. Teraz liczy się każdego centa, a przynajmniej tak robią mniejsze wydawnictwa pokroju Lucrum.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Ardel12 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 lis 2021, 22:24
Ardel12 pisze: 07 lis 2021, 19:08 Niestety nie udało mi się ograć tytułu, ale przebrnąłem przez zasady. Jeden z elementów, który Asia wytknęła jako minus był względem przejścia między epokami. Z recenzji wynikało, że wszyscy dostają w sumie ten sam bonus, gdy jeden z graczy wykona kartę misji. Instrukcja(w pl na stronie 21) stanowi, że gracz, który wykonał misję nie tylko dostanie pkt zwycięstwa za wykonaną kartę, ale też może wystawić pałac. Wszyscy gracze dostają bonus ze znacznika. Jest to spora różnica. Jeśli dodatkowo misje 1, 2, 3 mamy względnie podobne, to jednak uczucie wygrywania sztafety powinno być :)
Ale każdy kolejny gracz który zrealizuje kartę również może wystawić pałac, czyli generalnie gracz pierwszy nie dostaje czegoś extra co by było niedostępne dla pozostałych graczy i to pewnie Asia miała na myśli.
OK, można tak zinterpretować jej wypowiedź, choć nie jest to powiedziane wprost i bez przeczytania zasad ja miałem gorsze wrażenie na temat tego aspektu niż faktycznie jest. W wielu grach masz cele własne, których realizacja wcześniej od innych graczy też nie daje dodatkowego bonusu i raczej nie jest to wymieniane na minus. Tutaj wiadomo, jest to zmiana epoki, z którą powinno wiązać się coś wielkiego i tutaj z minusem Asi mogę się zgodzić, że tej wielkiej zmiany nie widać.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: detrytusek »

A to nie jest tak, że jak ktoś zrealizuje jako pierwszy kartę epoki to nikt inny już tego nie zrobi i to jest ta wystarczająca kara?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

detrytusek pisze: 08 lis 2021, 09:19 A to nie jest tak, że jak ktoś zrealizuje jako pierwszy kartę epoki to nikt inny już tego nie zrobi i to jest ta wystarczająca kara?
Każdy następny gracz może zrealizować swoją kartę epoki.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: detrytusek »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 09:45
detrytusek pisze: 08 lis 2021, 09:19 A to nie jest tak, że jak ktoś zrealizuje jako pierwszy kartę epoki to nikt inny już tego nie zrobi i to jest ta wystarczająca kara?
Każdy następny gracz może zrealizować swoją kartę epoki.
Wyjaśnij proszę jak to działa. Kiedy może je zrealizować? Kiedykolwiek? Ktoś może być w epoce III, a ktoś w I ?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ