Dorfromantik (Michael Palm, Łukasz Zach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4762
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1262 times
Been thanked: 1472 times

Re: Dorfromantik (Michael Palm, Łukasz Zach)

Post autor: Mr_Fisq »

Zaskakująco przyjemna gra. Jak nie lubię bić własnych wyników, tak tu dzięki odblokowywanym bonusom zarówno mi jak i żonie udzielił się syndrom jeszcze jednej partii.

Zasady są (zwłaszcza na początku) bardzo proste, czasami losowość daje w kość, ale jakoś mi to zupełnie nie przeszkadza. Człowiek siedzi i na spokojnie pyka sobie kolejne partie. Największy myk tej gry - odblokowywanie nowych elementów dzięki punktom zdobywanym w kolejnych rozgrywkach - jest jednak mieczem obosiecznym. W stałym gronie stanowi wartość dodaną i zwiększa frajdę płynącą z kolejnych partii. Gdyby jednak ktoś miał dołączać do nas z doskoku, albo skład miałby się zmieniać co partię, to gra straciła by część swojego blasku - zwłaszcza, że prowadzenie kilku równoległych kampanii nie wydaje się specjalnie wygodne w obsłudze.

Z minusów - na początku trochę za szybko odblokowują się kolejne pudełka i ich zawartość.

W swojej kategorii (lekkich gier solo/co-op): 7.5/10 - nie wiem czy z żoną starczy nam zapału, żeby dobić do 400pkt, ale na pewno nie jedną partię jeszcze rozegramy.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ