O różnorodności w grach planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: PytonZCatanu »

Kiedyś dużo czytałem na temat Tajlandii. I dla nich np. temat nazizmu to temat bardzo lajtowy. ot gdzieś na drugim końcu świata jakiś koleś coś podbił a potem to stracił. Historia jakich wiele.

Z europejskiego punktu widzenia szokujące, ale właśnie z takiego punktu widzenia powstawało Puerto Rico (bo dawno, daleko i nas nie dotyczy).

O ile mam dużą bekę z sąsiedniego tematu nt. Kobiet Wiedźminów, to tutaj mam poważne wątpliwości. Warto aby to hobby wypracowało jakieś standardy mówienia o trudnych historycznie sprawach. Nie do końca uważam że to powinno skutkować taboo i zakazem mówienia o pewnych sprawach, ale na pewno taka gra powinna być opatrzona odpowiednim komentarzem od autorów. Co raczej dziś jest standardem.
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: mineralen »

Czy tylko ja widzę absurd oburzenia się na tę sytuację?

>Niemiecka prywatna firma decyduje się rezygnować z czarnych kostek
>O nie, ta cholerna poprawność polityczna odbiera mi wolność grania jakim kolorem chcę

Serio?

Po 1. Jedna niemiecka firma nie jest przedstawicielem ani politycznej poprawności ani czarnych osób ani lewicy
Po 2. To tylko jedna niemiecka firma. W grach innych producentów na pewno będą czarne kości (ale raczej nie jako oznaczenie niewolników).
Po 3. To prywatna firma i może robić jakie chce komponenty. Co najwyżej konsumenci mogą się oburzyć o to a firma może tych konsumentów wysłuchać lub nie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

mineralen pisze: 06 cze 2021, 13:24 Niemiecka prywatna firma decyduje się rezygnować z czarnych kostek
Kiedy z gier usuwano czarne kostki nie protestowałem, bo nie grałem czarnymi kostkami itd.
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: feniks_ciapek »

MichalStajszczak pisze: 06 cze 2021, 13:33 Kiedy z gier usuwano czarne kostki nie protestowałem, bo nie grałem czarnymi kostkami itd.
Ależ nie krępuj się i napisz ten wiersz do końca. Bardzo jestem ciekaw, jaki to czarny scenariusz sobie wyobrażasz. :twisted:
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: mineralen »

MichalStajszczak pisze: 06 cze 2021, 13:33
mineralen pisze: 06 cze 2021, 13:24 Niemiecka prywatna firma decyduje się rezygnować z czarnych kostek
Kiedy z gier usuwano czarne kostki nie protestowałem, bo nie grałem czarnymi kostkami itd.

Dalej! Porównuj ofiary holokaustu do czarnych kostek w grze. Ofiary ludobójstwa, przedmioty w grze, co za różnica.

A następnych komentujących proszę o sprawdzenie takiego błędu argumentowania jak równia pochyla i nie stosowania go w dyskusji.
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 282 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: kisiel365 »

Czyli mówicie, że gdyby potencjalnie ściągnąć na tel apkę whip i odpalać za każdym razem, gdy w Puerto Rico wybiera się akcję burmistrza, to już nie jest budowanie klimatu do suchego euro, a obraza uczuć?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
ODPOWIEDZ