Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Earl_MW »

Cóż, jeden Draco mówił, drugi Earl też też mówi ;p Owszem, pierwszy pion pierwszego gracza _może_ walnąć w przestrzeń (a może nie walnąć, zależy od tego, jak w końcu zostaną ustawione piony). Za to pierwszy strzał pierwszego gracza bez problemu zdejmuje najlepszą jednostkę przeciwnika (a czasem dwie). Phi, wyciągnięcie balansu my ass :twisted:

Earl
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Lucf »

Ech widzę, że moje dwa warianty są olewane ... :( w takim razie idę sam w nie grać :?
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: zedd »

Jeśli chodzi o zasady to aktualne są te najnowsze. Więc na turniejach gramy 1 edycją z zasadami najbardziej aktualnymi.

W najnowszych zasadach - GRANAT nie działa JEŚLI nasz sztab jest ZASIECIOWANY.

Lucf:

Jeśli chodzi o warianty.

Ten z graniem tymi samymi armiami... No cóż... Jeśli mielibyśmy dociągać żetony losowo to nijak to się ma nadal do szachów o których wspominasz.
Jeśli by go połączyć z tym drugim wariantem, że gramy w otwarte, to już działało by trochę lepiej.
Samo granie w otwarte - są ludzie, którzy próbowali. Jest okey jeśli lubisz strategicznie myśleć i kombinować, ale większość osób nie za to kocha hexa, więc wariant raczej nie spotykany.

Pionek - 29/30 listopad - aż chyba sobie zarezerwuję... szkoda, że to tak daleko... :)
Zedd (ten od jesieni średniowiecza? :wink: )
Pewnie wielu zedd`ów by się znalazło... Może być nawet "zedd is dead baby... zedd is dead" (chociaż tam był "krótki" zed")
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Wladek »

ale naprawdę twierdzenie, że on ma lepiej jest mocno naciągane. Zapewniam.
I o to chodziło. Dzięki :D (ale zarzut o przeciąganiu się rozgrywki ciągle pozostaje niezbity, a i wypowiedź Earla wzbudza pewien niepokój... :wink: )

I zapraszam na kolejnego Pionka celem osobistej obdukcji tematu. 29/30 listopada.
Termin brzmi atrakcyjnie, zobaczymy tylko jak ze studiami się ułoży ^^"
Może być nawet "zedd is dead baby... zedd is dead" (chociaż tam był "krótki" zed")
Nie, do tego Zed'a bym się nie przyznawał xD Ale opinię, że był 'krótki' sobie zapamiętam :wink:
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Lucf »

@ Zedd:

"Ten z graniem tymi samymi armiami... No cóż... Jeśli mielibyśmy dociągać żetony losowo to nijak to się ma nadal do szachów o których wspominasz."

Ja mówiłem o zbalansowaniu tylko. Wtedy nawet jak jest losowanie balans [z racji tych samych żetonów jest 100-100]. Ale jak je połączyć , to wtedy jest właśnie to :) Muszę dodrukować drugi posterunek, i zagrać wszystkimi żetonami dostępnymi. Zastanawiam się nad odżuceniem wszzystkich żetonow bitwy- żeby każda ukłądanka miała koniec dopiero przy zapełeniu

nie mówię że to ma być dla fanów LEPSZE, ale jako spróbowanie czegoś nowego... :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: ozy »

Jak tam Babel13, grał kto? :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Andy »

ozy pisze:Jak tam Babel13, grał kto? :)
Zamówienie złożyłem, ale chyba jeszcze nie rozsyłają.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Sztefan »

Mieli wrócić dziś (jutro?) z Essen. Także na pewno jeszcze nie poszło. Ktoś już jednak mógł grać, jak zakupił na Essen ;)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: folko »

Portal miał znowu pecha. Auto się rozsypało. Z tego co wiem - Ignacy jest już w Polsce, reszta (w tym Al) chyba powoli zmierzają do kraju... rano byli jeszcze w okolicy Essen.
Awatar użytkownika
wojteck
Posty: 20
Rejestracja: 20 cze 2008, 13:24
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: wojteck »

Pewnie chodzi o Najemników z Alabamy

http://wydawnictwoportal.pl/index2.php? ... p=46&cat=2
"I'm losing on the swings, I'm lossing on the roundabouts, the game is over." - Derek William Dick
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Al »

Tak mi się właśnie przypomniało. W essen miałem okazję zobaczyć wydanie Z-mana iiii ... żetony są krzywo przycięte :-).
Nie przeszkadzało to jednak nikomu i kupowno dość sporo mimo tego, że gra kosztowała 35 euro czyli o 10 więcej niż rok temu.

Proponuję wszystkim malkontentom zbojkotować wydanie Z-mana i słać do nich skargi, słać, słać, słać i krzyczeć głośno na wszystkich forach, krzyczeć, krzyczeć, bo nie ważne, że gra dobra ale ważne, że żetony krzywe ;-).
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: mst »

Al pisze:W essen miałem okazję zobaczyć wydanie Z-mana iiii ... żetony są krzywo przycięte :-).
Podobno Trzewik zastrzegł sobie takie wykonanie żetonów, obok zakazu zmiany reguł, w kontrakcie. :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Mordeczka »

Czy zdjęcia Bąbla 13 dostępne na BGG są zdjęciami wersji finalnej, czy też jakiejś wersji roboczej? Sądząc po cięciu żetonów to chyba to drugie. Oby, bo inaczej jego zakup trzeba będzie odsunąć do czasu pojawienia się wersji 2.5 :?

[edit] Grrr, znowu będzie, że kogoś kopię :?
Ostatnio zmieniony 04 lis 2008, 11:08 przez Mordeczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Al »

K..wa, nie wierzę :x
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Blue »

http://boardgamegeek.com/thread/350796
T:"Is the quality of the expansion better than last year's 2nd edition? Are the images on the tiles printed in the center?"
A1:"Yes, the quality of the tiles are better and they all are centered (at least in my copy). A 3rd edition of Neuroshima was available too, so i guess it's quality is similar to the expansion."
A2:"My copy's tiles are perfectly centered, too."

Miejmy nadzieje, że to jakis pierwszy egzemplarz jest na fotkach a potem poprawili wykrojnik.

EDIT:http://boardgamegeek.com/image/388770
Taka pomoc gracza dołączana jest do ang. edycji. I nie, nie chcę robić kolejnej wojny z portalem[tym razem o to że nie skontaktowali się z autorem projektów tych plansz przed drukiem. Autor jest zadowolony z podziękowań, co prawda poterminowych ale zawsze :).]. Mam pylko pytanko czy w PL wersji też są takie pomoce czy niestety tak jak widzę na fotce w rebelu takowych nie ma u nas?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: bogas »

Z tego co wiem to karty pomocy są sprawą Z-Mana i Portal nie ma z tym nic wspólnego. Z tego samego powodu edycja Portalowa nie ma tych kart pomocy.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: melee »

OK, dostałem właśnie Babel13, pre-orderowy
Jakość absolutnie topowa
Projekt graficzny pudełka rewelacyjny
Instrukcja polska i angielska
Miliony grubych żetonów, świetne grafiki, miła faktura
2 armie i żetony (kilkuheksowe) terenu
Wszystko równo wydrukowane
+ bonus pre-orderowy Grom

jestem zachwycony, tylko nawet nie będę miał czasu do weekendu zajrzeć do pudełka
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Nabuchodonozor »

Napisz potem jak się gra. Czy dodatek zwiększa ( o ile to możliwe) grywalność czy też psuje rozgrywkę. Czy żetony terenu są faktycznym uatrakcyjnieniem i czy nowe armie są zrównoważone z poprzednimi
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Andy »

Do mnie preorderowy dodatek dotarł wczoraj wieczorem. Część żetonów ma lekko przesunięte nadruki, ale problem jest tylko taki, że mnie to zupełnie nie przeszkadza. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Neurocide »

W starszej wersji , zewzględu na rewers przesunięcie, nawet drobne mogło pomagać wyciągnąć potrzebny żeton. W dodatku, rewers pokryty jest nie jednym dużym symbolem armii, lecz deseniem złożonym z wielu małych symboli, wobec czego przesunięcie nie powoduje zgrzytów. W piątek rozegram kamapnię złożoną z 5 scenariuszy, która zamieszczona jest w instrukcji. Dam od razu znać, co i jak, choć na pierwszy rzut oka, wydaje mi się, że będzie się ona kończyć przed czasem, zwycięstwem jednej ze stron.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Nabuchodonozor »

Gdzie mogę się dowiedzieć czegoś więcej na temat dwóch nowych armii? Wszędzie jest skopiowany opis z Rebela, który niewiele mówi. Chodzi mi o opis żetonów i fajnie by było jakby jeszcze jakieś zdjęcia
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: janekbossko »

napewno obszerna recenzja najduje sie na Rebelu...ktos ladnie podsumowal co i jak w pudle :)

napewno mozes znalezc instrykcje gdzie sa opisane armie oraz wsystkie zetony..widizaem narazie angielska wersje ale miala sie ukazac roweiz polska wystarczy poszukac :)
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Neurocide »

Dziś grałem dwie partie dla 3 osób w wariancie na punkty - czyli każdy obrażenie zadane wrogim bazom to jeden punkt (odwrotnie niż w normalnie). Nowy Jork, Neodżungla i Mutki. Raz na czystej planszy, raz z masą terenów i magazynami z tajnymi bonusami. Nowe armie są zrównoważone, odpowiednia gra nimi zapewnia równą walkę z dotąd znanymi frakcjami. Tereny potrafią nieźle zamieszać. Przede wszystkim burzą środkową symetrię planszy co zmusza do innej gry i uwzględniania nowych czynników terenowych. Gra z terenami jest poprostu inna. Grę na czytej planszy zakończyła się remisem NJ z Mutkami, Ndż została trochę w tyle. W grze z terenami Ndż skopała wszytskim tyłki, drugi był NJ, a mutki ze spora stratą zaległy z tyłu.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Jar »

Nie da się ukryć że elementy terenu zmieniają grę. Dla mnie jest to ciekawa odmiana. trzeba umieć się znaleźć. Ciekawy jest też motyw że każdy teren można przed grą określić wg. własnego uznania (np. las. może w zasadzie działać na kilka róznych sposobów: gęsty, mroczny, wysoki itp - działanie opisane w instrukcji). To gracze ustalają którą z cech danego terenu bedą wykorzystywać (można kilka na raz). Dla mnie to bardzo udany pomysł bo dodatkowo zwiększa ilośc opcji terenu.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Sztefan »

Nabuchodonozor pisze:Gdzie mogę się dowiedzieć czegoś więcej na temat dwóch nowych armii? Wszędzie jest skopiowany opis z Rebela, który niewiele mówi. Chodzi mi o opis żetonów i fajnie by było jakby jeszcze jakieś zdjęcia
Wrażenia na sucho znajdziesz też tutaj:
http://forum.portalpublishing.eu/viewto ... f=11&t=164
ODPOWIEDZ