Szogun / Shogun (Dirk Henn)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Paskudnik »

Plotek to akurat żadnych nie słyszałem, a numerek to według mnie atawizm po planach wydania innych dodatków, które miałyby szanse na dobrą sprzedaż, jako że podstawka trzymała znakomity poziom i tak się też sprzedała. Możliwe, że właśnie Tenno's Court zepsuł ten plan wysoką ceną i ogromną ilością powietrza w pudełku.
Co do mini-dodatku Samuraj, to jestem trochę zdziwiony szumem na jego temat, jako że chyba nigdy nie można go było kupić osobno - po prostu gdy kupiłem Tenno's Court to myślałem, że to jest integralna część i nawet nie wiedziałem, że go mam :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: REBEL.pl »

Informujemy, że rozpoczęła się przedsprzedaż gier Szogun oraz dodatku Dwór Tenno.
Gry powinny się pojawić w naszym magazynie już w przyszłym tygodniu i trafić do sklepów pod koniec tygodnia, lub na początku tygodnia następnego.

W sieci pojawiają się bardzo atrakcyjne oferty na pakiet obu tytułów, bardzo zachęcamy do zapoznania się z nimi.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Borek224 »

czy jeżeli gra dotrze do magazynu przed 7 września będzie dostępna w ramach "czyszczenia magazynu"?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: REBEL.pl »

Borek224 pisze:czy jeżeli gra dotrze do magazynu przed 7 września będzie dostępna w ramach "czyszczenia magazynu"?
Nie, bo trafi już do nowego ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Borek224 »

Na FB padła odpowiedź na podobne pytanie: "Tak. Kod aktywuje się dla produktów o wymienionych statusach w momencie składania zamówienia. Co się działo z nimi wcześniej nie ma znaczenia" więc ktoś tutaj uprawia dezinformacje...
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: REBEL.pl »

Borek224 pisze:Na FB padła odpowiedź na podobne pytanie: "Tak. Kod aktywuje się dla produktów o wymienionych statusach w momencie składania zamówienia. Co się działo z nimi wcześniej nie ma znaczenia" więc ktoś tutaj uprawia dezinformacje...
Dokładnie działa to tak: Produkt, który mamy na magazynie [statusy: wysyłka dzisiaj, 48 godzin, 2-3 dni] bierze udział w promocji. Produkt w przedsprzedaży ma status "przedsprzedaż" i nie bierze udziału w promocji.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: kudlacz135 »

Borek224 pisze:Na FB padła odpowiedź na podobne pytanie: "Tak. Kod aktywuje się dla produktów o wymienionych statusach w momencie składania zamówienia. Co się działo z nimi wcześniej nie ma znaczenia" więc ktoś tutaj uprawia dezinformacje...

Nie do końca, ponieważ Shogun nie łapie się na "wymienione statusy". Wiem bo sprawdzałem ;) Poza tym, zestaw Shogunowy z 20+% rabatem, który oczywiście bym przygarnął w takiej cenie;), to już rozdawanie tej gry za pół darmo.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Borek224 »

Informujemy, że rozpoczęła się przedsprzedaż gier Szogun oraz dodatku Dwór Tenno.
Gry powinny się pojawić w naszym magazynie już w przyszłym tygodniu i trafić do sklepów pod koniec tygodnia, lub na początku tygodnia następnego.
Dokładnie działa to tak: Produkt, który mamy na magazynie [statusy: wysyłka dzisiaj, 48 godzin, 2-3 dni] bierze udział w promocji. Produkt w przedsprzedaży ma status "przedsprzedaż" i nie bierze udziału w promocji.
Ok. Tylko że z pierwszej wypowiedzi wynika, że jest szansa, że w piątek (05.08) Szogun będzie dostępny w sklepie, czyli bazując na wypowiedzi nr 2, powinien być objęty 20% zniżką - nie teraz tylko w piątek. Włączył mi się tryb "to wygląda jak kombo" więc sprawdzam z instrukcji czy to działa jak myślę. ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Nataniel »

Borek224 pisze:Ok. Tylko że z pierwszej wypowiedzi wynika, że jest szansa, że w piątek (05.08) Szogun będzie dostępny w sklepie, czyli bazując na wypowiedzi nr 2, powinien być objęty 20% zniżką - nie teraz tylko w piątek. Włączył mi się tryb "to wygląda jak kombo" więc sprawdzam z instrukcji czy to działa jak myślę. ;)
Gdy Szogun będzie na magazynie, skończy się przedsprzedaż (a więc cena promocyjna). Ech, Munchkiny :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Dr Bobaz »

Borek224 pisze:
Informujemy, że rozpoczęła się przedsprzedaż gier Szogun oraz dodatku Dwór Tenno.
Gry powinny się pojawić w naszym magazynie już w przyszłym tygodniu i trafić do sklepów pod koniec tygodnia, lub na początku tygodnia następnego.
Dokładnie działa to tak: Produkt, który mamy na magazynie [statusy: wysyłka dzisiaj, 48 godzin, 2-3 dni] bierze udział w promocji. Produkt w przedsprzedaży ma status "przedsprzedaż" i nie bierze udziału w promocji.
Ok. Tylko że z pierwszej wypowiedzi wynika, że jest szansa, że w piątek (05.08) Szogun będzie dostępny w sklepie, czyli bazując na wypowiedzi nr 2, powinien być objęty 20% zniżką - nie teraz tylko w piątek. Włączył mi się tryb "to wygląda jak kombo" więc sprawdzam z instrukcji czy to działa jak myślę. ;)
Tyle, ze aktualna cena to cena przedsprzedazowa, więc jak tylko się pojawi w magazynie to się cena zmieni (prawdopodobnie) na mniej promocyjna i 20 procent nie będzie już taka okazja. Zwłaszcza ze "skreslona" cena jest o 100 pln wyższa w przypadku zestawu kompletnego. Chociaż sam Szogun Bedzie i tak tańszy niż teraz;)
Embrace Eternity!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Shogun

Post autor: Maxxx76 »

Czy da się w Shoguna grać w dwie osoby?
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Shogun

Post autor: romeck »

Maxxx76 pisze:Czy da się w Shoguna grać w dwie osoby?
Znam takich, co grają, więc da się. Ale przypuszczam, że jest luźno i nudnawo.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Shogun

Post autor: Maxxx76 »

Czyli 3 osoby to sensowne minimum?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Shogun

Post autor: Lothrain »

Maxxx76 pisze:Czyli 3 osoby to sensowne minimum?
Powiedziałbym, że jednak 4. We trójkę przypomina to grę "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta".
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Shogun

Post autor: Maxxx76 »

Jeszcze gorzej :-)
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Borek224 »

Dr Bobaz pisze: Tyle, ze aktualna cena to cena przedsprzedazowa, więc jak tylko się pojawi w magazynie to się cena zmieni (prawdopodobnie) na mniej promocyjna i 20 procent nie będzie już taka okazja. Zwłaszcza ze "skreslona" cena jest o 100 pln wyższa w przypadku zestawu kompletnego. Chociaż sam Szogun Bedzie i tak tańszy niż teraz;)
Oj tam, oj tam - liczy się znalezienie komba - a czy jest optymalne i ma sens sprawdza się później.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Shogun

Post autor: romeck »

Lothrain pisze:
Maxxx76 pisze:Czyli 3 osoby to sensowne minimum?
Powiedziałbym, że jednak 4. We trójkę przypomina to grę "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta".
Rzeczywiście to popularne powiedzenie opisuje to, co często myślę o tej grze. :)

Ilekroć do niej siadam to jestem nią zauroczony. A po grze przychodzą (luźne i niekoniecznie prawdziwe) refleksje typu:

1. Wygrywa z reguły ten, co unika walki, a zabunkruje się gdzieś na "Alasce" dzięki początkowemu setupowi gry
2. Atakowanie osłabia, więc rzadko kiedy się opłaca (lepiej zajmować puste tereny) - razem z punktem pierwszym to dość bolesne jak na grę, której kluczowym elementem jest wieża bitewna
3. W grze punktują wyłącznie budynki, co jak na grę z bitwami jest dość rozczarowujące
4. Są trzy akcje na wzmocnienie wojsk, trzy akcje na budowanie budynków, a tylko jedna na pozyskanie żywienia i jedna na pozyskanie kasy - to potrafi przynieść dość przykre konsekwencje aż do końca rozgrywki, jeśli straci się daną prowincję, a dzieje się to często na chybił-trafił
5. W zasadzie nie da się w jednej turze przegrupować lub wzmocnić tych samych wojsk i nimi zaatakować, co rozczarowuje z taktycznego punktu widzenia
6. Wydarzenia i wyniki z wieży potrafią frustrować - poziom losowości niebanalny. :)

Piękna gra, daje sporo frajdy, ale jest nieco sztucznie "napompowana". Niemniej, gdybym miał stały skład 3-4 osobowy, to byłbym pierwszy w kolejce na Rebelu.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2014, 17:18 przez romeck, łącznie zmieniany 1 raz.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Acaraje »

Powiedźcie mi czy ktoś grał już z dodatkiem w Shoguna? Czy jest sens kupować od razu podstawkę i dodatek, czy też dodatek może spokojnie poczekać na zakup?
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Shogun

Post autor: Paskudnik »

Lothrain pisze:
Maxxx76 pisze:Czyli 3 osoby to sensowne minimum?
Powiedziałbym, że jednak 4. We trójkę przypomina to grę "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta".
Piękne podsumowanie - nie muszę chyba mówić, że korzystałem nie raz, gdy kumple się bili tylko dla zasady ("przywalę mu 2x, bo on przywalił mi").

+ 100 dla wszystkiego, co napisał Romeck. Od siebie dodam, że gra posiada opcjonalny, całkiem nieformalny aspekt negocjacyjny oparty na prośbach i groźbach karalnych, a także szantażu i odwoływania się do uczuć niższych ;]

Aha, no i widziałem nawet na tym forum modyfikacje zasad umożliwiające grę dwuosobową. Normalnie gra hula na 3-5, dodatek nic w tym nie zmienia.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: marioosh »

Acaraje pisze:Powiedźcie mi czy ktoś grał już z dodatkiem w Shoguna? Czy jest sens kupować od razu podstawkę i dodatek, czy też dodatek może spokojnie poczekać na zakup?
W przedsprzedaży kupisz podstawkę + dodatek w cenie samej podstawki po przedsprzedaży, więc nie wiem po co wogóle to pytanie :)
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Acaraje »

True, True...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Shogun

Post autor: Maxxx76 »

A opcja gry dwoma bohaterami we dwie osoby? :-)
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Shogun

Post autor: Paskudnik »

Nie bardzo, bo to nie co-op. ;) Tu się dość często robi komuś na złość, albo liczy się na przejęcie prowincji, o których obronie nie pomyślał przeciwnik.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2014, 13:07 przez Paskudnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Shogun

Post autor: Maxxx76 »

Wielka szkoda...
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Shogun

Post autor: romeck »

Maxxx76 pisze:Wielka szkoda...
Łączę się w bólu. Od dawna szukam powodów, aby kupić Szoguna. A już w promocji Rebela, z dodatkiem, to aż mnie skręca. No, ale na razie zdecydowanie przeważają te powody, dla których nie powinienem go kupować.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
ODPOWIEDZ