Icehouse - piramidki od Looney Labs

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

MsbS pisze:Mam rozgrzebany jeden felietonik, postaram się w weekend sfinalizować.

Czekamy, czekamy 8)

a co do rebela to w ofercie pojawiło się Playing With Pyramids

Teraz do szczęścia brakuje tylko zestawów rainbow :D
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: MsbS »

Alex pisze:
MsbS pisze:Mam rozgrzebany jeden felietonik, postaram się w weekend sfinalizować.
Czekamy, czekamy 8)
Jak obiecałem, tak zrobiłem. Tym razem felieton o serwisie SDG - czyli miejscu w sieci gdzie można pograć w różne icehouse'owe pozycje. Tekst znajdziecie tutaj:

http://gamesfanatic.net/2009/01/19/supe ... ka-online/

Co w następnym felietonie? Może coś o wieżach piramidkowych? Aha - przyszło mi do głowy, że mógłbym opisać nie tylko Iehouse, ale także parę innych gier Looney Labs. Nie są szeroko znane, a jest trochę bardzo ciekawych tytułów, które warto poznać. W wolniejszej chwili wezmę się i za to :-)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: konev »

W serwisie Zuntzu.com jest możliwość grania w piramidki. Jest tzw. Icehouse Game Set 1.1.
Są zestawy piramidek w 9 kolorach, kamyczki, plansza GO i szachownica.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

A ja właśnie się dowiedziałem że paczka przyszła. Z 97zł nielegalnie nałożonego cła...
Cóż... Trzeba się będzie odwoływać. A odczuciami się podzielę jak się zapoznam,
i przede wszystkim - jak się uspokoję trochę...

EDIT:

Jak obiecałem tak robię. Pierwsze wrażenie, na świeżo:

Obserwacja nr1. 2 puste tuby które zamówiłem celem przełożenia kostek i różowych połamane.
Obserwacja nr2. Wyjmowanie piramidek z tub to mordęga. klinują się, i w ogóle jest nerwowo.
Obserwacja nr3. Piramidki w stanie nienaruszonym. Uff. Jaka ulga. Tyle dobrze.
Obserwacja nr4. Jakie to wszystko śliczne, jakie to fajne. A jak fajnie się je przestawia i w ogóle.
Obserwacja nr5. Średnie piramidki mają tendencję do klinowania się (lekkiego - nie jest tragicznie) w dużych, z tego co wywnioskowałem zależy to od siły nacisku z jaką kładziemy górną piramidkę, a i to nie zawsze.

Ale ogólnie rzecz biorąc jestem na tak - drobne kłopoty nie przyćmiły dobrego wrażenia.

EDIT2:

Obserwacja nr6. Szukam pudełka, bo wkładanie tego z powrotem do tub to zły pomysł.

A teraz idę, Playing with Pyramids przejrzeć. (Nie mogę się doczekać aż ogram wstępnie)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: REBEL.pl »

Odgrzebuję wątek by napisać, że niewielka ilość piramidek Xeno i Ranibow trafiła do Rebela.
Produkty Looney Labs dostępne pod tym linkiem
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: zara2stra »

Odgrzewam temat - w końcu zaopatrzyłem się w piramidki i dłubię przy różnych dodatkach i pomocach. Gdyby ktoś potrzebował zastępstwa dla Piecepacka do gry Alien City pasującego kolorystycznie do kolorów Xeno, to przygotowałem coś takiego:
Obrazek
http://www.boardgamegeek.com/filepage/43342
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

MisterC pisze:Chciałbym tylko zaznaczyć, że jesteście źli. Pierwszym złym jest dla mnie russ, który zabrał piramidki na Pionka, gdzie mnie nimi zauroczył. Drugim złym jest oczywiście MsbS piszący fantastyczne artykuły, które właśnie hurtem przeczytałem.
Jak myślicie, ile uda mi się oglądać piramidki w necie i czytać instrukcje kolejnych gier bez skuszenia się na zakup, no ile?
Wstydźcie się! :D
Święte piramidki poddają cię próbie! :)
Saluton amikoj!
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: MsbS »

MisterC pisze:Chciałbym tylko zaznaczyć, że jesteście źli. Pierwszym złym jest dla mnie russ, który zabrał piramidki na Pionka, gdzie mnie nimi zauroczył. Drugim złym jest oczywiście MsbS piszący fantastyczne artykuły, które właśnie hurtem przeczytałem.
Mea culpa... Na usprawiedliwienie wspomnę tylko, że przestałem xupełnie pisać artykuły kiedy zabrakło mi czasu na granie. Od jakiegoś roku planszuję żenująco rzadko, nie przetestowałem też żadnej nowej gry icehouse'owej. A pisanie o grach, których się kompletnie nie zna jest niezbyt dobrym pomysłem.

Co do zakupu - najpierw POWAŻNIE zastanów się, czy będziesz miał z kim grać. Bo kiedy na półce prężą się wypasione i kolorowe planszówki i karcianki, trudno przemycić piramidki na stół.
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

:shock: Kocham cię, MisterC!

Żeby nie było, że tylko okazuje uczucia, rozpoczynam poprawianie, bo w kilku miejscach widzę błędy ;)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

MisterC pisze::oops:
Możesz mnie zaprosić do kina ;)
Stać mnie tylko na pójście z tobą na wystawę telewizorów do MediaMarkt, oczywiście, jeżeli autobusy na Bielany są nadal darmowe ;)

/Edit: Jak będziesz tworzył kolejne hasła pamiętaj o akapicie wprowadzającym w którym musi znaleźć się streszczenie wszystkich informacji zawartych w artykule (chodzi o miejsce pod tytułem hasła, a nad Spisem Treści) - tak mówią zasady Wiki :)
Ostatnio zmieniony 04 lip 2010, 17:39 przez arturion, łącznie zmieniany 1 raz.
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

MisterC pisze:Nie mam pojęcia, bo na Bielanach już ruski rok nie byłem. Za to wczoraj oglądałem Niemcy-Argentynę w MM w Dominikańskiej i nawet dawało rade.
Pamiętam, że w zamierzchłych czasach, jak byłem 7latkiem i nie mieliśmy jeszcze auta, zawsze jeździliśmy tymi darmowymi pomarańczowymi autobusami, co odjeżdżały co godzinę z głównego PKSu, najgorszy był powrót z torbami obładowanymi rzeczami z IKEA, a trzeba było jeszcze czekać na pociąg i tłuc się do domu przez 40 minut :D

Uff, trochę edycji mam już za sobą, do każdej gry w kategorii Polish, dodałem sekcję z linkiem do angielskiej opisu gry na tej samej wiki.
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: monga »

MisterC pisze: Dlatego też postanowiłem założyć polski dział na IceHouseGames.org i dodawać tam kolejne gry w miarę ich poznawania.
Wow ! Chylę czoła, pomysł świetny, ogromne dzięki !!!! Kawał dobrej roboty, mam nadzieję, że gier będzie przybywało i przybywało i przybywało... :mrgreen:
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

Powiedzcie mi właściciele i fanatycy piramidek, jakie zestawy powinienem kupić Rainbow czy Xeno, i ile ich kupić, żebym mógł grać w większość gier (zazwyczaj będę grał w dwie osoby jeżeli to ważne)?
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

Ja chyba też zdecyduję się na Xeno. Teraz tylko trzeba uzbierać kasę :)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: abadura »

Osobiście polecam Rainbow.

A piramidki są strasznie drogie biorąc pod uwagę, że to w końcu tylko kilka plastikowych... piramidek!
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

abadura pisze: A piramidki są strasznie drogie biorąc pod uwagę, że to w końcu tylko kilka plastikowych... piramidek!
No to fakt... Płacąc za 5 kompletów po 35 złotych wyjdzie mi razem tyle ile kosztuje TtA...
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Van »

Ja do tych pięciu rainbow dokupiłem zestaw różowy i książkę Playing with pyramids. Tanio nie wyszło i w dodatku leżą mi od kilku miesięcy przez brak czasu na poszukanie ciekawych gier. I właśnie nie pieniądze tylko szukanie ciekawej gry okazuje się problemem większym. Różnych zasad jest całkiem sporo a gusta są różne.
Póki co dużo frajdy mi sprawiło granie w volcano, homeworlds, zendo i pylon. Reszta dotychczas poznana to raczej ciekawostki. Intryguje mnie alien city i gnostica ale nie potrafię się zebrać do przygotowania potrzebnych elementów.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: tokage »

Nie wytrzymałem. Przeczytałem, posłuchałem i kupiłem. Miałem poczekać aż będę mógł z kimś zagrać ale tak jakoś leżały sobie na sklepowej półce i stwierdziłem aa wezme jeden zestaw na próbę. To tylko kilkadziesiąt zł.

Zagrałem na razie w dwie gry, ale na usta ciśnie mi się tylko GENIALNE! Szybki setup, mozna pokombinować.
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

tokage pisze:Nie wytrzymałem. Przeczytałem, posłuchałem i kupiłem. Miałem poczekać aż będę mógł z kimś zagrać ale tak jakoś leżały sobie na sklepowej półce i stwierdziłem aa wezme jeden zestaw na próbę. To tylko kilkadziesiąt zł.
Zacnie! :)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

Chyba czas na stworzenie nazwy tego projektu. Może Piramidopedia? Albo Piramidkopedia :D

/Edit: Zapraszam do obejrzenia strony głównej polskiej wersji, została całkowicie zmodyfikowana. Zapraszam do poprawiania wszelkich błędów :)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: tokage »

arturion pisze:
tokage pisze:Nie wytrzymałem. Przeczytałem, posłuchałem i kupiłem. Miałem poczekać aż będę mógł z kimś zagrać ale tak jakoś leżały sobie na sklepowej półce i stwierdziłem aa wezme jeden zestaw na próbę. To tylko kilkadziesiąt zł.
Zacnie! :)
Ta, jak znam życie do poniedziałku będę miał 5 zestawów :)
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

Ja w ciągu najbliższych dwóch tygodni zakupię 5 zestawów. Wciąż się zastanawiam czy Rainbow czy Xeno, ale Rainbow jak narazie wygrywa :)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: tokage »

Zaczęliśmy tłumaczyć gierki na blogu, więc jak ktoś ma ochotę to zapraszam: http://blog.planszoweczka.pl/
Mam nadzieję, że niedługo pojawi się tego więcej. Postaramy się pisać na bieżąco na temat tych w które gramy, ale po pierwsze jest ich za dużo, po drugie nie wszystkie są warte opisania. Jak ktoś ma ochotę wrzucić tam swoje tłumaczenie czy cuś to również nie ma problemu :)
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: arturion »

Kolejne informacje z Piramidkopedii.

W ostatnim czaise przybyły nowe instrukcje gier (w tym dwie przygotowane przeze mnie :) ) - Blam, Martian Coasters, Volcano i Zark City.

Zapraszam was do edytowania i dodawania nowych instrukcji gier piramidkowych, bo do wersji angielskiej sporo nam jeszcze brakuje :)
Saluton amikoj!
ODPOWIEDZ