Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 41 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Piskal »

o fajnie, jak będzie Polska wersja, to się kupi :)

w przeciwnym razie trzeba liczyć, że gdzieś się zagra....

i podoba mi się kierunek, że nie traci się nic z gry, jeśli wersja nie jest deluxe, bo akurat należę do tych osób, dla których kwestie estetyczne gry są na ostatnim planie :)
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
gogovsky
Posty: 2232
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

MowMiStefan pisze: 20 paź 2022, 06:56
gogovsky pisze: 19 paź 2022, 23:57 TYlko chipsy kupcie teraz na KS, bo będziecie płakać na badziewną tekturą. W sumie jak patrze co mam w deluxe, a co miałbym w retailu, to szczerze to retail jest grą dla Polski C.
Tzn co dokladnie jest dla Polski C? 19 plastikowych figurek zamiast 19 standow? meple/zamki w roznych ksztaltach? kolorowe draw bagi? Bo to w sumie koniec roznic. Gametrayz nie licze bo to rozwiazanie pod figurki, a dla chipow - i tak osobny addon to ma.
Nie przesadzajmy - wersja deluxe w obecnej zawartosci to typowy CMON. To co warto brac i tak jest osobno. A stare promo w cenie nowego expa to smiech na sali. Jeszcze to zerowanie na FOMO. zenada.

Swoja droga gra nie potrzebuje zadnego expa - jest kompletna jak jest, ale to moje zdanie tylko.

Chipy i tak pewnie kupie… bo uwielbiam CTG - gdyby nie to, styknelyby kapsle jak w draw bagach do Nemesis/Arkham.
Stare promo nie ma wyjścia być w takiej cenie, bo zostało wydane w pierwszej kampanii jako prośba o podratowanie, ze względu na rosnące ceny transportu, chcą być ok w stosunku do pierwotnych wspierających. Dla Ciebie tyle, ale brak mepli/worków/chipów/zamków (bo tym się różniły w pierwszej kampanii) wpływa na odczucia, figurki są spoko, ale akurat one najmniej potrzebne z tych wszystkich bonusów o których wcześniej.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Gizmoo »

No ja należę do tych graczy, dla których walory estetyczne mają spory wpływ na przyjemność z obcowania z tytułem. I o ile standy zamiast figurek mogły by być, o tyle zwykłe meeple zamiast tych klimatycznych robią dla mnie MEGA różnicę. Różnorodne zamki dla każdej frakcji też robią robotę. Dlatego chciałbym, żeby wydawca (ktokolwiek nim będzie) wydał grę w dwóch postaciach - zwykłej i deluxe. Za samego deluxa też bym się nie obraził. :lol: Na żetony można kupić kapsle i też będzie O.K., szczególnie, że akurat w Wonderlands War chipy są daleeeeko do jakości, do której przyzwyczaił nas CTG.
MowMiStefan
Posty: 648
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 70 times
Been thanked: 166 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: MowMiStefan »

gogovsky pisze: 20 paź 2022, 12:52 Stare promo nie ma wyjścia być w takiej cenie, bo zostało wydane w pierwszej kampanii jako prośba o podratowanie, ze względu na rosnące ceny transportu, chcą być ok w stosunku do pierwotnych wspierających. Dla Ciebie tyle, ale brak mepli/worków/chipów/zamków (bo tym się różniły w pierwszej kampanii) wpływa na odczucia, figurki są spoko, ale akurat one najmniej potrzebne z tych wszystkich bonusów o których wcześniej.
No ok, ma to jakiś sens z promo, choć daje im wygodną wymówkę do dojenia osób, które zbierają komplety. Nie wiem co było w pierwotnej kampanii w zawartości (głównie czy chipy wchodziły w base pledge), ale zgadzam się, że chipy robią różnicę (i to mam sprawdzone na CTG i na różnicy choćby z ich chipami życia; tak patrząc to nawet nie przestrzelone z ceną: CTG bierze 30 EUR za 65/69 chipów, a tu mamy 235 za 100 EUR). Niemniej pozostałe elementy - uważam że w tej grze zupełnie zbędne - mało tego... te torebki są wręcz... brzydkie :P Ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje :)
Gizmoo pisze: 20 paź 2022, 13:08 akurat w Wonderlands War chipy są daleeeeko do jakości, do której przyzwyczaił nas CTG.
No to tym mnie zmartwiłeś.... bo już mam w koszyku i na coś podobnego liczyłem....?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
akasha_wl
Posty: 174
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: akasha_wl »

Nie mam w swoim egzemplarzu żadnego problemu z chipami, jakościowo bez zarzutu. Jeśli chodzi o porównanie z CTG to są dużo mniejsze z praktycznych względów, ale też nie rysują się tak jak w Too Many Bones, gdzie często są zrysowane już fabrycznie.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 311
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 147 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Lossentur »

Jeżeli ma być wersja po polsku to raczej nie w tej kampanii. W ostatniej aktualizacji dotyczącej otwarcia PM potwierdzono tylko tłumaczenia na francuski, hiszpański, niemiecki, chiński oraz koreański.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 635
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 194 times
Been thanked: 175 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Michito »

O ile dobrze zrozumiałem, to Michał Herman przed chwilą na live potwierdził, że gra wyjdzie po polsku.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4507
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Michito pisze: 20 gru 2022, 21:09 O ile dobrze zrozumiałem, to Michał Herman przed chwilą na live potwierdził, że gra wyjdzie po polsku.
Wydana przez nich czy przez kogo?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 635
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 194 times
Been thanked: 175 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Michito »

Powiedział, że wiedzą, że zostanie wydana, ale nie przez nich (od 5 minuty 53 sekundy lajfa).
shuji
Posty: 1287
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: shuji »

Michito pisze: 20 gru 2022, 21:44 Powiedział, że wiedzą, że zostanie wydana, ale nie przez nich (od 5 minuty 53 sekundy lajfa).
Ludzie ale kto to Michał Herman i o jakim filmie mowa ?
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 635
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 194 times
Been thanked: 175 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Michito »

Janie, proszę wyprowadź Pana z posiadłości!

Michał Herman z Lucky Duck Games. Live Planszowych Newsów, aktualnie jest w toku. Trochę inicjatywy :)
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

Jestem bardzo ciekaw w jakiej wersji to wyjdzie. Retail? Deluxe? Czy będą dostępne plastikowe żetony?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1654
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: nidhog »

wrojka pisze: 21 gru 2022, 10:24 Jestem bardzo ciekaw w jakiej wersji to wyjdzie. Retail? Deluxe? Czy będą dostępne plastikowe żetony?
Jak Galakta wyda - będzie wersja retail w cenie KS Deluxe z chipsami :P
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4507
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

wrojka pisze: 21 gru 2022, 10:24 Jestem bardzo ciekaw w jakiej wersji to wyjdzie. Retail? Deluxe? Czy będą dostępne plastikowe żetony?
Retail + może limitowany deluxe (zależnie kto to wyda).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
gogovsky
Posty: 2232
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

Hardkor pisze: 21 gru 2022, 10:42
wrojka pisze: 21 gru 2022, 10:24 Jestem bardzo ciekaw w jakiej wersji to wyjdzie. Retail? Deluxe? Czy będą dostępne plastikowe żetony?
Retail + może limitowany deluxe (zależnie kto to wyda).
Deluxe nie będzie na 100% mówili na KS w reprincie nie przewidują, ewentualnie żetony będzie można kupić :p
EDIT tak japańczyk ma rację pisali o retailu :p
Ostatnio zmieniony 21 gru 2022, 11:12 przez gogovsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11027
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3269 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: japanczyk »

gogovsky pisze: 21 gru 2022, 10:47 Deluxe nie będzie na 100% mówili na KS w reprincie nie przewidują, ewentualnie żetony będzie można kupić :p
Twoje zdanie snie ma sensu
na KSie pisali, ze reprintu retaila nie rpzewiduja, ale tak sie zlozylo, ze podpisali umowe z LDG na dystrybucje rzeczy i pojawili sie partnerzy jezykowi, wiec moze cos sie zmienilo
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Shodan »

Ten przeciek o polskim wydaniu to wiarygodna informacja, czy podobna sytuacja jak rok temu z Trickerionem? Bo to chyba to samo źródło... ;-)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11027
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3269 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: japanczyk »

Shodan pisze: 26 gru 2022, 16:47 Ten przeciek o polskim wydaniu to wiarygodna informacja, czy podobna sytuacja jak rok temu z Trickerionem? Bo to chyba to samo źródło... ;-)
Wiarygodna
shuji
Posty: 1287
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: shuji »

japanczyk pisze: 26 gru 2022, 17:07
Shodan pisze: 26 gru 2022, 16:47 Ten przeciek o polskim wydaniu to wiarygodna informacja, czy podobna sytuacja jak rok temu z Trickerionem? Bo to chyba to samo źródło... ;-)
Wiarygodna
Właściwie to pewna bo inne wydawnictwo to potwierdziło (ale nie powiedziało kto wyda, tylko że ktoś inny na pewno)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta już oficjalnie zapowiedziała polską wersję.

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

Mr_Fisq pisze: 09 lut 2023, 12:10 Galakta już oficjalnie zapowiedziała polską wersję.

Źródło: FB Galakty
Wersja retail. Dopóki na KSie nie dodali podstawek w kolorach (ring base 12$, 30 podstawek, 6 per frakcja), to można było trochę machnąć na figsy, ale teraz...
Spoiler:
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 95
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 43 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: cichywiatr »

Galakta wydaje wersje retail i niestety trochę się ona różni do wersji deluxe:

- gorsze worki
- gorsze meeple (w retail wszystkie są takie same, różnią się tylko kolorem)
- brak figurek bohaterów - są kartonowe
- brak figurek pomocników - są kartonowe
- brak figurek zamku gracza - są drewniane dyski
- w obu wersjach żetony są kartonowe - była możliwość oddzielnego dokupienia na KS.
shuji
Posty: 1287
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: shuji »

cichywiatr pisze: 09 lut 2023, 13:06 Galakta wydaje wersje retail i niestety trochę się ona różni do wersji deluxe:

- gorsze worki
- gorsze meeple (w retail wszystkie są takie same, różnią się tylko kolorem)
- brak figurek bohaterów - są kartonowe
- brak figurek pomocników - są kartonowe
- brak figurek zamku gracza - są drewniane dyski
- w obu wersjach żetony są kartonowe - była możliwość oddzielnego dokupienia na KS.
pytanie czy żetony da się dokupić - to kluczowa informacja, figurki są raczej zbędne.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: warlock »

cichywiatr pisze: 09 lut 2023, 13:06 Galakta wydaje wersje retail i niestety trochę się ona różni do wersji deluxe:

- gorsze worki
- gorsze meeple (w retail wszystkie są takie same, różnią się tylko kolorem)
- brak figurek bohaterów - są kartonowe
- brak figurek pomocników - są kartonowe
- brak figurek zamku gracza - są drewniane dyski
- w obu wersjach żetony są kartonowe - była możliwość oddzielnego dokupienia na KS.
Szczerze? Jak dla mnie kolorowy tekturowy stand >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> niepomalowana szara figurka. Przy czym oczywiście jak ktoś chce malować, to wiadomo, że plastik wygrywa.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

U nas po dwunastu partiach żetony niestety zaczęły się kleić do siebie. Nie widać oznak zniszczenia jako takiego, jednak jest to dość uciążliwe. Już od ponad miesiąca płyną kapsułki od braci z dalekiego wschodu.

Niestety jak ktoś planuje mocne ogrywanie tego tytułu to polecam już zamówić kapsułki.
ODPOWIEDZ