Wyśmienite wieści z Lacerty

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

No właśnie czy ktoś może wie dlaczego Lacerta zdecydowała się na brzydką planszę - pewnie jak zwykle koszty. Wolałbym zapłacić nieco więcej i mieć bardzo ładną planszę.
No nic,
tak jak już napisano wcześniej, zawsze ma się ten wybór.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Przeciez mozesz zaplacic wiecej i kupic angielska wersje?

Gdyby Lacerta chciala zrobic na podstawie wersji angielskiej, musialaby wykupic dodatkowo licencje na grafiki od Mayfair Games - raz, ze zwiekszyloby to cene gry, dwa, ze nie wiadomo, czy w ogole MG byloby sklonne taka licencje sprzedac.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Nataniel pisze:Przeciez mozesz zaplacic wiecej i kupic angielska wersje?

Gdyby Lacerta chciala zrobic na podstawie wersji angielskiej, musialaby wykupic dodatkowo licencje na grafiki od Mayfair Games - raz, ze zwiekszyloby to cene gry, dwa, ze nie wiadomo, czy w ogole MG byloby sklonne taka licencje sprzedac.
...trzy, że mielibyśmy taką paskudną, pomazaną, planszę :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Geko pisze:...trzy, że mielibyśmy taką paskudną, pomazaną, planszę :twisted:
Patrzac na te nienawisc zaczynam sie bac:)
Tak swoja droga - to mysle, ze warto raczej pogadac za 3 tygodnie, jak pogramy i zobaczymy.
Ja osobiscie uwazem, ze gra sie i tak obroni - chocby najbrzydsza i tak ludzie beda w nia grac.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

aswiech pisze:
Geko pisze:...trzy, że mielibyśmy taką paskudną, pomazaną, planszę :twisted:
Patrzac na te nienawisc zaczynam sie bac:)
Tak swoja droga - to mysle, ze warto raczej pogadac za 3 tygodnie, jak pogramy i zobaczymy.
Ja osobiscie uwazem, ze gra sie i tak obroni - chocby najbrzydsza i tak ludzie beda w nia grac.
Aswiech - jakbyś mnie znał, to byś wiedział, że sobie jaja robię. Po prostu już mnie nudzą te narzekania. Już przecież pisałem, że to kwestia gustu. No i mamy wybór. Widziałem angielską wersję i jest faktycznie ładna, powiedziałbym trochę komiksowa, choć plansza jest moim zdaniem przesadzona graficznie. Wersja polska (niemiecka już się chyba skończyła) jest IMHO bardziej przejrzysta, prosta ale klimatyczna. Za tydzień w końcu zobaczę jak wygląda na żywo, to się okaże, czy dobrze mi się wydaje.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Jezeli wybierac przejrzystosc to niemiecka mapa + angielskie żetony moim zdaniem ;).
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Blue pisze:Jezeli wybierac przejrzystosc to niemiecka mapa + angielskie żetony moim zdaniem ;).
To jakieś ponad 300 zł. Nie, dziękuję :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Mniej wyśmienita wiadomość z Lacerty (na temat Książąt Florencji):
W 17 tygodniu mieliśmy dostać grę i rozpocząć sprzedaż. Oczywiście w polskich realiach wyszło tak, że drukarnia ogłosiła oddanie nam nakładu dopiero w piątek :( To też 17-ty tydzień, ale jeśli transport zostanie wysłany w piątek, to będzie we Wrocławiu dopiero w poniedziałek (nasz magazyn pracuje tylko od poniedziałku do piątku).Staramy się jakoś wpłynąć na drukarnię, ale chyba niestety nie mamy na to żadnego wpływu.
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

Chciałbym przekazać krótką wskazówkę osobom zastanawiającym się nad kupnem polskiej wersji EiT. Przed kilkoma tygodniami stałem przed podobnym wyborem i miałem mętlik w głowie po przeczytaniu biadolenia nad nieczytelnością żetonów i przewagą wizualną wersji angielskiej.

To typowe akademickie rozważania. Wersji polskiej nic nie brakuje. Plansza jest czytelna i nie rozprasza uwagi. Żetony dobrze się wyróżniają i żadna z osób, z którymi grałem, nie miała NAJMNIEJSZYCH problemów z odróżnieniem kolorów. Jedyny mankament to żetony katastrof, które faktycznie mogłyby być inaczej oznaczone. Zastosowaliśmy jednak sztuczkę polegającą na położeniu katastrofy na niszczonym żetonie, tak że wystaje ponad inne. To wystarcza.

Ponieważ wszystko doskonale do siebie pasuje i jest czytelne, po kilku rozgrywkach i tak przestaje się dostrzegać niuanse graficzne. Zostaje tylko czysta przyjemność z gry.

Polecam wersję polską. Nic jej nie brakuje, a dodatkowo promujemy nasze wydawnictwo, co z kolei może zaowocować wydaniami innych gier w polskiej wersji językowej. Nie mam problemów z grami angielskimi, ale dla niektórych to może mieć znaczenie.
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hatar »

Potwierdzam to co napisał hobb3, Polska wersja EiT jest doskonale wydana i mogę ją wszystkim polecić. A tak poza tym to gra jest genialna :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Post autor: cezner »

Kurza twarz, a kiedy wreszcie ruszy ta przedsprzedaż Książat... Nie będzie mnie kilka dni i jeszcze mnie ominie :evil:
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Ja akurat miałem dość specyficzną sytuację: kiedy wreszcie zdecydowałem się na zakup wersji polskiej (nie przejmując się specjalnie tym co było pisane w temacie, po prostu miałem chętkę na T&E jako grę) zupełnie przypadkiem natknąłem się w katowickim "Bardzie" na wersję Mayfair - i to za identyczną cenę jak nasza "lacertowska". Wziąłem od ręki, bo nie chciało mi się czekać na przesyłkę i dodatkowo za nią płacić.

Co do wrażeń wizualnych, to podoba mi się dominujące zestawienie błękitu i złotych ornamentów - wypada nieco barwniej, niż lekko surowa, "kamienna" kolorystyka polskiej wersji. No ale to oczywiście kwestia gustu. Co do żetonów to nie mam zdania, gdyż nie widziałem tych polskich z bliska i nie mam jak porównać. Zdaje mi się, że kwestię czytelności rozwiązuje po prostu kolorystyka, no chyba że faktycznie katastrofa tak mało się wyróżnia, co chyba i tak nie powinno stanowić za dużego problemu.

Ogółem zagraliśmy dzisiaj pierwszy raz w 3 osoby no i było sympatycznie. Bez wielkich zachwytów, ale grało się fajnie - solidna Reinerowska robota :wink: Z tego co czytałem to ujawnia swój pazur w miarę rozgrywania kolejnych partii, a wróci jeszcze na stół z pewnością z dwóch podstawowych powodów: jest szybka i dobrze chodzi na 3 osoby. Trochę bardziej losowa niż sądziłęm, ale podobnie jak Attika pewnie nieźle sprawdzi się w roli "szybkiej strategii dla 3".
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Cezner zapytał:
Kurza twarz, a kiedy wreszcie ruszy ta przedsprzedaż Książat...
Wyglada na to, że gra zostanie oddana do użytku w czynie pierwszomajowym tzn. w przeddzień Święta Pracy

Jeżeli młodsi użytkownicy tego forum nie zrozumieli o co chodzi, niech zapytają rodziców albo dziadków
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Post autor: cezner »

:lol: No ja już tej swieckiej, socjalistycznej tradycji nie pamietam. Ale na pochody to pamiętam, że "zalecano" aby pójść...
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Kurde, długi weekend zbliża się nieubłaganie (zresztą podobnie jak matury),a tu żadnych nowych wieści. Przecież zarówno lacerta jak i galakta odgrażały się wydać gry właśnie na przełomie kwietnia i maja :(
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

dewodaa napisał:
Kurde, długi weekend zbliża się nieubłaganie (zresztą podobnie jak matury),a tu żadnych nowych wieści. Przecież zarówno lacerta jak i galakta odgrażały się wydać gry właśnie na przełomie kwietnia i maja
Myślisz, że przez długi weekend MEN też nie zdąży z tematami na maturę? :lol:
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Mogłoby :lol: , pal licho maturę, lacerta mogłaby zaktualizować newsa :D
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Post autor: lacerta »

zaktualizowała

:)
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

No i to lubię. Polska edycja rewelacyjnej gry o 70 zł tańsza od wersji angielskiej, a do tego dostajemy dodatki.
Gra już dłuuugi czas jest na mojej liście "must have" więc jutro składam zamówienie :P
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

Czy przedsprzedaż Książąt będzie prowadzona tylko poprzez sklep firmowy, czy też może, jak było na przykład z T&E również przez inne sklepy?

Earl
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

No i to lubię. Polska edycja rewelacyjnej gry o 70 zł tańsza od wersji angielskiej, a do tego dostajemy dodatki.
Polska edycja bazuje na nowej edycji Książąt. Inne kraje też dostają dodatki. =)

Ale cena faktycznie korzystna.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Earl_MW pisze:Czy przedsprzedaż Książąt będzie prowadzona tylko poprzez sklep firmowy, czy też może, jak było na przykład z T&E również przez inne sklepy?
O ile mi wiadomo, to tylko na stronie Lacerty.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

lacerta pisze:zaktualizowała

:)
Wyskakuje mi błąd na Waszej stronie, nie mogę dodac Książąt do koszyka - wogóle nie mam takiej opcji :( Czy ktoś jeszcze tak ma?
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

Dusso pisze:Wyskakuje mi błąd na Waszej stronie, nie mogę dodac Książąt do koszyka - wogóle nie mam takiej opcji :( Czy ktoś jeszcze tak ma?
A na górze generalnie sypią się warningi o babolu w pętli foreach(), a zamiast ceny, która przez pół dnia była widoczna, pojawiło się "cena na telefon"...

Oj, sypie się coś strona :(

Earl
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Post autor: lacerta »

Dzisiejszego wieczoru przenieśliśmy się na inny serwer. Mieliśmy już dość z ciągłymi problemami na poprzednim. W chwili obecnej DNSy jeszcze ciągle pamiętają IP poprzedniego serwera, ale pewnie do rana sytuacja się unormuje.
W nowym miejscu nie działać będzie w pełni (do powrotu z długiego weekendu) forum dyskusyjne, ale cała reszta powinna działać już bez zarzutu.
Mamy nadzieję, że to koniec kłopotów z Książętami Florencji :)
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
ODPOWIEDZ