Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Goldberg pisze: 12 gru 2019, 02:11
Spoiler:
Nie wiem gdzie patrzysz, ale ja więcej jak 15 pln za paczkę nie płaciłem, wrzuciłem na szybkości zapytanie w i-szopa i w szop graczu mają po 13 pln + kw a na alledrogo po minimum 12 pln.

Są jeszcze ultra pro pro-fit, ale nie polecam - nie trzymają rozmiaru między paczkami i z czasem tracą właściwości, zaczynają się sklejać między sobą.

Jako stosunkowo tanią alternatywę zaproponuje moje niedawne odkrycie - Sleeve King CCG, kupiłem na Terraformacje bo perfect fity były za wąskie. Mają trochę marginesu, ale ładnie leżą - najwyżej 2 mm od brzegu karty, 110 sztuk w paczce i kosztują ok 10 pln (ostatnio kupiłem w planszomanii).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2460
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 468 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Goldberg pisze: 11 gru 2019, 21:35 Jakie koszulki będą najscislej pasować do kart ccg? W gloom of kilforth dużo się nie tasuje więc koszulki maja tylko chronić, ale nie lubię luzu w koszulkach.
Najbardziej dopasowane będą wszelkiego rodzaju perfect fit. Używałem kiedyś KMC, ludzie chwalą sobie ultra-pro. Ja po jakim czasie zrezygnowałem, bo to jednak koszulki wewnętrzne i po jakiems czasie zaczęły do sobie przywierać. Od tamtego czasu tylko grube koszulki.
Z grubych najbardziej dopasowane będą chyba Rebel, ewentualnie Ultra-Pro.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

Podziękował
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

Chciałbym zakoszulkować Paladinami grę Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game wraz z dodatkami. Oprócz samej ochrony chciałbym wyeliminować też problem różnicy odcieni w rewersach kart i pytanie mam do poniższych koszulek:
Spoiler:
Czy dobrze rozumiem, że kolorowe Percivale mają tył w danym kolorze, a pozostałe podwójną warstwę przezroczystą? Jeśli tak, to czy te drugie rozwiązanie może pomóc w rozróżnianiu źródła kart po odcieniach, czy jednak najlepiej wziąć z kolorowym tyłem?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bludgeon »

Bludgeon pisze: 06 gru 2019, 19:14 Nie mogę nigdzie znaleźć podpowiedzi - jakie koszulki na nemesisy i postacie do Aeon's End?
ponawiam pytanie
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

@sin dobrze rozumiesz - percivale kolorowe to kawałek folii kolorowej zgrzany z folią przezroczystą, reszta to zgrzane 2 kawałki przezroczystej folii.
Przez wersję clear raczej będzie widoczna różnica odcieni.

@Bludgeon czekam na koszulki Sleeve king 120x210, po przycieciu z długości powinny pasować. Teraz mam swan panasia 130x210 zgrzane prowizorycznie na 120 mm i przycięte z długości - portal się nie popisał, w oryginale te elementy są na grubej tekturze.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bludgeon »

:(
nie na taką odpowiedź liczyłem, ale dzięki
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2460
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 468 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Bludgeon pisze: 12 gru 2019, 09:52 Nie mogę nigdzie znaleźć podpowiedzi - jakie koszulki na nemesisy i postacie do Aeon's End?
Nie wiem czy w wątku o AE czy w innym ale było.
Ludzie kupowali jakieś folie na widokówki na allegro czy coś takiego.
Nie miałem polskiej edycji więc tylko mi coś tam świta że było o tym pisane.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 952
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Na BGG coś jest. Nie wiem czy to pomoże (nie mam tej gry) ale warto rzucić okiem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Jiloo pisze: 12 gru 2019, 11:26
Spoiler:
Chodziło o te koszulki
http://www.marcia.com.pl/kieszonki-ochr ... p-489.html

Mam i zdecydowanie nie polecam, bliżej im do celofanu niż do koszulki.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bludgeon »

Hmmm a może po prostu wrzucę je w woreczki strunowe? I tak się tego nie stackuje i nie tasuje.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Woreczki strunowe się mną na potęgę i zamknięcie dodaje grubości, już te koszulki na banknoty będą lepsze albo koszulki do segregatora.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1002
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1009 times
Been thanked: 451 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: KurikDeVolay »

Kupiłem kiedyś coś takiego: https://archiwum.allegro.pl/oferta/foli ... 66659.html
100 sztuk wystarczy mi na dosyć długo. Moje były ciut inne, ale ogólna zasada zachowana. Koszulki na pocztówki. Na wysokość były dopasowane idealnie, na szerokość zbyt długie ale mają pasek samoprzylepny więc po zagięciu pasuje w sam raz. Zapakowałem tak wszystkich magów i nemesis i jeszcze mi został całkiem fajny pliczek.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bludgeon »

krwlng pisze: 12 gru 2019, 12:47 Woreczki strunowe się mną na potęgę i zamknięcie dodaje grubości, już te koszulki na banknoty będą lepsze albo koszulki do segregatora.
Taa, przetestowałem to przed chwilą, to był chybiony pomysł.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

A nie prościej iść i po prostu zalaminowac te planszetki?
sin

co do Aliena, jeśli chcesz wyeliminować różnice odcieni, zapakuj je w dymione dragonshieldy :) drogo będzie, ostrzegam
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bludgeon »

Goldberg pisze: 12 gru 2019, 14:29 A nie prościej iść i po prostu zalaminowac te planszetki?
Lol nie, to nie jest prościej :D
Poza tym laminowanie to jest dla mnie pomyłka.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

A czemu? Lepsze to niż koszulki. Nie zamoczysz, nie podrzesz... I tańsze niż koszulki ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4571
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1705 times
Been thanked: 2148 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: PytonZCatanu »

Jakie koszulki pasują do Wyprawy do Eldorado?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bludgeon »

Goldberg pisze: 12 gru 2019, 16:35 A czemu? Lepsze to niż koszulki. Nie zamoczysz, nie podrzesz... I tańsze niż koszulki ;)
Nieodwracalne i nie wiadomo czy równo wyjdą. Raz zarysowane zostaje tak na zawsze. Nie wiadomo czy sprzedawalne.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gatherey »

Ktoś namierzył pasujące koszulki do Architektów/Paladynów? Czekałem na te, które wystartowały na KS, ale jak mam czekać prawie rokto pffff :lol:
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

PytonZCatanu pisze: 12 gru 2019, 16:43 Jakie koszulki pasują do Wyprawy do Eldorado?
BGG podpowiada, że mini european (45x68 mm)
Gatherey pisze: 12 gru 2019, 17:49 Ktoś namierzył pasujące koszulki do Architektów/Paladynów? Czekałem na te, które wystartowały na KS, ale jak mam czekać prawie rokto pffff :lol:
Swan panasia 54x85 pasują idealnie, tyle że chyba cały nakład w kraju się sprzedał a producent nie ruszył z nowym. Radzę pytać w Mepel_pl, głównie oni to mieli i powinni się orientować kiedy jest szansa na dostawę.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

krwlng pisze: 13 gru 2019, 01:52
PytonZCatanu pisze: 12 gru 2019, 16:43 Jakie koszulki pasują do Wyprawy do Eldorado?
BGG podpowiada, że mini european (45x68 mm)
BGG podpowiada dla wersji ENG. Polska ma zmienione grafiki i rozmiar kart. Pasują koszulki 57,5 x 89.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2019, 16:24 przez Lothrain, łącznie zmieniany 3 razy.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Bludgeon pisze: 12 gru 2019, 17:47
Goldberg pisze: 12 gru 2019, 16:35 A czemu? Lepsze to niż koszulki. Nie zamoczysz, nie podrzesz... I tańsze niż koszulki ;)
Nieodwracalne i nie wiadomo czy równo wyjdą. Raz zarysowane zostaje tak na zawsze. Nie wiadomo czy sprzedawalne.
Dokładnie. A jak widzę, że w ogłoszeniu gra ma coś zalaminowane, to od razu idę szukać innego ogłoszenia :?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krisow »

Lothrain pisze: 13 gru 2019, 07:50
krwlng pisze: 13 gru 2019, 01:52
PytonZCatanu pisze: 12 gru 2019, 16:43 Jakie koszulki pasują do Wyprawy do Eldorado?
BGG podpowiada, że mini european (45x68 mm)
BGG podpowiada dla wersji ENG. Polska ma zmienione grafiki i rozmiar kart. Pasują koszulki Standard European 59x92.
Standard European 59x92 do Wyprawy do Eldorado będą za duże. U siebia mam w Rebel Standard USA 57,5x89 (w wersję premium też wejdą) i karty wchodzą idealnie na szerokość i u góry też jest wystarczający margines kilku milimetrów.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

krisow pisze: 14 gru 2019, 19:57
Lothrain pisze: 13 gru 2019, 07:50
krwlng pisze: 13 gru 2019, 01:52 BGG podpowiada, że mini european (45x68 mm)
BGG podpowiada dla wersji ENG. Polska ma zmienione grafiki i rozmiar kart. Pasują koszulki Standard European 59x92.
Standard European 59x92 do Wyprawy do Eldorado będą za duże. U siebia mam w Rebel Standard USA 57,5x89 (w wersję premium też wejdą) i karty wchodzą idealnie na szerokość i u góry też jest wystarczający margines kilku milimetrów.
Sprawdziłem raz jeszcze, masz rację.
ODPOWIEDZ