Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

ozy pisze:To magia opóźnionych transferów, z tego samego powodu dwa limitowane progi sprzedały się ponad limit. ;)

Co do dworków - nam również zależy na tym, by wydać jak najlepszą grę. Ale nic tu nie dzieje się bez kalkulatora. Pozwólcie nam na chłodną analizę tematu, na pewno wypowiemy się jeszcze oficjalnie w tej kwestii.

na zachętę jest już

58 958 PLN :)...


przygotujcie jakąś ofertę dopłaty - myślę że 1/5 wspierających zdecydowałaby się na dopłatę 10 zł (np za podziękowanie w instrukcji ;)... ja bym w to wszedł... (oczywiście mogliśmy dokupić papierową wersję PDF ... no ale człowiek zawsze liczy na innych ;)...

oczywiście business is business i i tak gra będzie miał bardzo solidne wydanie z tym całym drewnem
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

Możliwość dokupienia tych dworków byłby tym co odróżniałoby egzemplarze z wspieram.to od tych sklepowych. Fajny ukłon w stronę ludzi którzy wsparli grę i jej wydanie. Z tym dodatkiem mogłoby być podobnie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

janekb pisze:Możliwość dokupienia tych dworków byłby tym co odróżniałoby egzemplarze z wspieram.to od tych sklepowych. Fajny ukłon w stronę ludzi którzy wsparli grę i jej wydanie. Z tym dodatkiem mogłoby być podobnie.

no niby mamy specjalną kartę :)
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Odp: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

rastula pisze:
janekb pisze:Możliwość dokupienia tych dworków byłby tym co odróżniałoby egzemplarze z wspieram.to od tych sklepowych. Fajny ukłon w stronę ludzi którzy wsparli grę i jej wydanie. Z tym dodatkiem mogłoby być podobnie.

no niby mamy specjalną kartę :)
Jestem w stanie dorzucić coś jeszcze, żeby mieć coś jeszcze poza tą kartą ;-)
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: lerhit »

Ekstra składka to dobry pomysł. Udało się zebrać prawie 59. Nie możemy pozwolić żeby 4 tysia poszło w próżnię. Zwołajmy pospolite ruszenie wśród braci magnackiej. Każdy da po dukacie i mamy dworki. Domki ładne, ale dobre dla szaraków. ;)
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: grabash4u »

lerhit pisze:Ekstra składka to dobry pomysł. Udało się zebrać prawie 59. Nie możemy pozwolić żeby 4 tysia poszło w próżnię. Zwołajmy pospolite ruszenie wśród braci magnackiej. Każdy da po dukacie i mamy dworki. Domki ładne, ale dobre dla szaraków. ;)
+1

prośba do Phalanx by zorganizowali zrzutkę na brakujące 1042 złotówki
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Jacek_PL »

Nie sądzę aby dało się zrobić osobno wersję z dworkami, nawet przy dopłacie, po prostu wydaje mi się że taniej byłoby już wydać dworki dla wszystkich, a nie rozdrabniać się na dwie wersje.

Cieszę się że zbiórka się udała, zastanawiam się czy mogło być więcej, ale w sumie to tylko tak teoretyzuje, bo oczywiście wydaje mi się że kampania przebiegła wręcz wzorowo i trudno wskazać jakieś działanie które mogłoby jeszcze zwiększyć ilość wspierających. Teraz tylko pozostaje poczekać do września i mieć nadzieję że "kalkulator powie" że dworki też mogą być :)
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Alman »

grabash4u pisze:
lerhit pisze:Ekstra składka to dobry pomysł. Udało się zebrać prawie 59. Nie możemy pozwolić żeby 4 tysia poszło w próżnię. Zwołajmy pospolite ruszenie wśród braci magnackiej. Każdy da po dukacie i mamy dworki. Domki ładne, ale dobre dla szaraków. ;)
+1

prośba do Phalanx by zorganizowali zrzutkę na brakujące 1042 złotówki
+1 ja też deklaruję swoje dukaty żeby osiągnąć brakujące 1042 zł. Warto zauważyć, że nie ruszone zostały 4 pakiety po 2500zł a tam są 4 egzemplarze R2R na pewno znajdą się na nie chętni.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Gdyby była opcja dopłaty do dworków to ja na 235% jestem chętny ;)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Wspieram.to »

W transferuj mamy jeszcze oczekujące zapytania na sumę około 600 zł - ciężko mi jednak powiedzieć czy wszystkie środki zostaną zaakceptowane przez banki i finalnie trafią na projekt. 59k raczej uda się przekroczyć, 60k - mało prawdopodobne. W najlepszym momencie do 60k może brakować 500 zł...

Pozdrawiam
Kamil Rogulski
Wspieram.to
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Alman »

Wspieram.to pisze:W transferuj mamy jeszcze oczekujące zapytania na sumę około 600 zł - ciężko mi jednak powiedzieć czy wszystkie środki zostaną zaakceptowane przez banki i finalnie trafią na projekt. 59k raczej uda się przekroczyć, 60k - mało prawdopodobne. W najlepszym momencie do 60k może brakować 500 zł...

Pozdrawiam
Kamil Rogulski
Wspieram.to
Tym bardziej będzie szkoda progu 60k!
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: glorfindel »

może zorganizujcie możliwość zakupu minidodatku, a te extra środki (przy 70k dodatek byłby przecież za darmo) przeznaczycie na dworki? :)
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Blacksad »

Nami targają emocje, chcielibyśmy mieć super wypasioną grę (ja również :)) - nie wątpię, że Phalanx także chciałby pokazać znakomicie wydaną grę, pełną drewnianych elementów, ale i tak na samym końcu liczyć się będzie prosty rachunek ekonomiczny. Panie i Panowie z Phalanx muszą na chłodno skalkulować czy te nasze błagania mają jakieś uzasadnienie w pieniądzu.
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Alman »

Blacksad pisze:Nami targają emocje, chcielibyśmy mieć super wypasioną grę (ja również :)) - nie wątpię, że Phalanx także chciałby pokazać znakomicie wydaną grę, pełną drewnianych elementów, ale i tak na samym końcu liczyć się będzie prosty rachunek ekonomiczny. Panie i Panowie z Phalanx muszą na chłodno skalkulować czy te nasze błagania mają jakieś uzasadnienie w pieniądzu.
Ale my nie błagamy żeby nam dać tylko chcemy dorzucić się żeby było więcej!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: vojtas »

ozy pisze:Co do dworków - nam również zależy na tym, by wydać jak najlepszą grę. Ale nic tu nie dzieje się bez kalkulatora. Pozwólcie nam na chłodną analizę tematu, na pewno wypowiemy się jeszcze oficjalnie w tej kwestii.
Gdyby każdy z fundatorów dołożył 3 zł, to w ogóle nie byłoby tematu. Tyle co piwo w sklepie. Nie trzeba żadnych dodatkowych zbiórek - wystarczy że każdy wpłaci te 3 zł więcej i kwita.
nerq
Posty: 31
Rejestracja: 14 mar 2011, 16:53

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: nerq »

Tylko jak i komu chcesz to wpłacić? Ktos musiałby coś zorganizować, albo przez wspieram to, albo w jakiejkolwiek innej formie. Ja oczywiście tez chętnie dopłace do dworków.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Andy »

Kiedy fala entuzjazmu podnosi się ponad wszelką miarę, zawsze pojawia się maruda i musi trochę pomarudzić.

A więc jestem! :D

Nie pojmuję idei finansowania społecznościowego i kompletnie ona do mnie nie trafia:

1. W tym samym czasie gdy ruszała kampania magnacka, ten sam Phalanx wydał rewelacyjną grę 1944: Wyścig do Renu. Wypasioną, cieszącą oko i inne zmysły, regrywalną, wciągającą - po prostu świetną. I wydał ją w klasyczny, staroświecki sposób, odnosząc światowy sukces. Czyli się da.

2. Ta uwaga nie dotyczy kampanii magnackiej, tylko np. odbywającej się po sąsiedzku innej (również bardzo udanej). Otóż bardzo odpowiada mi wyraźny podział na autorów/wydawców gier i klientów/graczy. Obserwowałem z ogromnym rozbawieniem "proces wydawniczy" mający miejsce w innym wątku tego forum: metodą referendum ustalano tam fakturę żetonów, wielkość figurek i odcień poszczególnych fragmentów planszy. Gdybym znał się na projektowaniu i wydawaniu gier, to bym projektował i wydawał gry i teraz pewnie leżałbym pod palmą na Karaibach i pociągając schłodzonego drinka obserwowałbym wzrost salda mojego rachunku bankowego. Ale ponieważ projektować i wydawać gier nie umiem, oczekuję że zrobią to za mnie ci, którzy potrafią. I mam nadzieję, że dzięki moim i innych pieniądzom zaczną spędzać czas pod palmami.

3. Oszczędność wynikająca z udziału w kampanii crowdfundingowej jest dla mnie całkowicie pozorna. Sklep, w którym zaopatruję się w gry, na ogół sprzedaje poniżej sugerowanych cen detalicznych, a jeśli dodać do tego mój solidny rabat, różnica między tym co wpłaciłem na wspieram.to a co wydałbym w sklepie sprowadza się do 10-15 PLN. A udało mi się załapać na najtańszą jaskółkę!

Dlaczego zatem to zrobiłem? Bo znam, lubię i doceniam Phalanxów. Wszystkich razem i każdego z osobna. Wiem, że robią świetne gry i chcę, żeby robili ich jak najwięcej. A skoro prosili o wsparcie, to je ode mnie dostali.


A teraz będzie najgorsze, czyli Wyznania Zdrajcy! :mrgreen:

Przez ostatnie tygodnie kampanii magnackiej czułem się jak Konrad Wallenrod na zamku krzyżackim, pułkownik Kukliński w Sztabie Generalnym Ludowego Wojska Polskiego, a może wręcz jak kapitan Kloss w kwaterze Führera w momencie odznaczania Żelaznym Krzyżem. Ulegając powszechnym emocjom w czasie pękania kolejnych celów finansowych, patrzyłem jednocześnie na smutkiem, co trafi do pudełka z Magnatami. Najpierw upadły śliczne żetony posiadłości, ustępując miejsca kostkom, których mam już kilka kilogramów w różnych grach i które mogą reprezentować absolutnie wszystko. Potem pojawiły się domki, czyli nowa wersja hoteli z Monopoly. Gdy się już z nimi oswoiłem, objawiła się groźba "dworków", które przypominają mi różne rzeczy, ale nie dworki: najbardziej sarkofagi. I - jak widzę z wpisów w tym wątku - sarkofagi te mogą się jednak w grze pojawić! W sumie najbardziej się cieszę ze znaczników przewagi i dominacji, bo będą mi przypominać beczki z benzyną z R2R. :wink:

Czy zatem martwię się niewątpliwym sukcesem kampanii magnackiej Phalanxów? Ależ skąd! Należę do rzadkiej kategorii rodaków, których szczerze cieszą sukcesy innych. Wiem z doświadczenia, że to będzie bardzo dobra gra, a skoro większość nabywców oczekiwała drewna - to podzielam ich radość, że dostaną go aż tyle.

Jarku, Waldku, Michale - gratulacje! I życzenia dalszych sukcesów na planszówkowej niwie, krajowej i międzynarodowej. Mam tylko nadzieję, że następne Wasze gry ukażą się w "normalnym", sprawdzonym trybie - ale już teraz wiem, że tak czy owak będą dopracowane, ciekawe i piękne. Nawet bez drewna (a może nawet: zwłaszcza bez niego!) :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Andy - masz wiele racji, ale pomijasz jeden ważny aspekt.
Akcja to forma promocji (i sprawdzenia) pomysłu oraz jego przedsprzedaży. Naraz budujesz zainteresowanie i zdobywasz finansowanie. Szczególnie to ostatnie jest ważne. Jako firma mamy ograniczoną płynność. Gdyby nie udana akcja, to "MAGNACI" nie pojawili by się w tym roku, bo nie mielibyśmy środków na ich wydanie. Co więcej, jest to swoiste badanie rynku. Jak widać popyt na ten tytuł jest i warto go wydać. :)
Są oczywiście i słabe strony, ale nie możemy pozwolić by minusy przysłoniły nam plusy. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Andy »

ozy pisze:Są oczywiście i słabe strony, ale nie możemy pozwolić by minusy przysłoniły nam plusy. :)
Jak widzisz, mnie nie przysłoniły! :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

A kiedy pojawi sie oficjalne podsumowanie kampanii ze strony PHLNX ? :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Andy »

Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: polaquinha »

ozy pisze: Akcja to forma promocji
I to wg mnie - bardzo udana i sympatyczna forma promocji! :) Mam słabość do projektów cawdfundingowych bo przynoszą całe mnóstwo silnych i pozytywnych emocji. Jest to bez watpienia duży wysiłek, odpowiedzialnosć i ryzyko również dla organizatora. Ale co za heca dla wspierających :D
Jednym słowem - gratulacje tak udanego projektu i akcji!

ps żetonowe posiadłości, rzeczywiście ładniejsze od drewnianych... ;) IMHO oczywiście.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

mnie odpowiedź na "wątpliwości" Andiego wydaje się prosta

w tej chwili nie ma innej metody aby w polskich warunkach zapewnić sobie przedsprzedaż ( i to opłaconą ) na poziomie 500 pudełek.

Z R2R panowie mieli dużo szczęścia ( zasłużonego) ale wcale nie było pewności , że nakład zniknie zaraz po druku ( i nie wchłonął go polski rynek)

Dzięki tej akcji nie tylko "obsłużyli" rynek geekowski ale również obniżyli zapewne znacznie ryzyko większego nakładu przeznaczonego na rynek masowy - teraz tylko stragan na marszu niepodległości ( ubezpieczony w PZU ;) i można spokojnie kolejne 500 wypchnąć...

co do "zawartości dworku w dworku" to już kwestia gustu - ciężar pudełka wzrósł , na pewno wzrosła też funkcjonalność rozgrywki (choć żetony i mnie przypadły estetyką do smaku)...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

Hmm... Dopiero post Andy'ego uświadomił mi, że jak bedzie drewno, to nie bedzie żetonów. Do tej pory byłem przekonany, ze drewno trafi do pudełka OPRÓCZ normalnych żetonów a nie zamiast nich... Szkoda.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

rastula pisze:co do "zawartości dworku w dworku" to już kwestia gustu - ciężar pudełka wzrósł , na pewno wzrosła też funkcjonalność rozgrywki (choć żetony i mnie przypadły estetyką do smaku)...
Tu właśnie chodzi o wygodę. Drewienka liczy się o wiele szybciej niż żetony. Łatwo też je się zestawia kolorystycznie by zobaczyć kto ma przewagę/dominację.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ