upiększanie gier elementami innych gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

upiększanie gier elementami innych gier

Post autor: SeeM »

Czy używacie czasem elementów z ładnie wydanych gier jako zamienników dla elementów z nowych, granych, ale mniej ładnych?

Przykładowo na dzisiaj szukam czegoś, co pasowałoby do Memoir'44 - zamiast żetonów pociągu, wagonu i statków. Myślę, że wagon mógłby być z Ticket to Ride, ale nie mam pojęcia skąd wziąć lokomotywę? Szukam też czegoś co mogłoby być Tygrysami i ciężarówkami z dodatków Overlord, które są drogie jak za parę figurek.

Mam też Warcrafta i wkurzają mnie te drewniane ludziki do jednostek. Herosów wziąłem z Runebounda, ale figurki dla armii to nie mam pojęcia skąd wziąć. WHFB zdecydowanie za duży rozmiar.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: upiększanie gier elementami innych gier

Post autor: waffel »

Lokomotywy są w Railroad Tycoon vel Railways (czy tam Railroads) of the World lub nowym wydaniu AoS.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: upiększanie gier elementami innych gier

Post autor: oopsiak »

a ja szukam uniwersalnych, najlepszych, najpiękniejszych pieniędzy / punktowników.
Na razie królują:

Small World - 1/3/5/10 (nieco za drobne)
Carson City - 1/5/10/20 (na razie najlepsze)
Manila - 1/2/5/10/20 (muszę spróbować posprejować je czymś, bo za podobne kolory. no i za mało 10/20)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: upiększanie gier elementami innych gier

Post autor: macike »

oopsiak pisze:a ja szukam uniwersalnych, najlepszych, najpiękniejszych pieniędzy
Caylus de luxe - można kupić osobno od Ystari.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Re: upiększanie gier elementami innych gier

Post autor: bb.bartosz »

w kolejnej partii "Wysokie napięcie: zostań managerem" zastąpie oryginalne pieniądze banknotami z "Sankt Petersburg" albo kartami z Hacjendy.

Oryginalne banknoty są niepomiernie brzydkie (dziwie się że ich nie zastąpili) i daje się we znaki brak nominałów 2 i 20.
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: upiększanie gier elementami innych gier

Post autor: unicorn »

Co do Memoir'44 - proponuje zobaczyć figurki w skali 10mm, albo 6mm albo 15mm (jakie by tam pasowały wielkością). Do WWII jest maaaasa różnych modeli - nie wiem czy taniej niż te dedykowane (nie zgłębiałem tematu).
A co do zamienników do drewienek do Warcrafta to również są figurki fantasy w różnych skalach od 10mm zaczynając.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: upiększanie gier elementami innych gier

Post autor: garg »

Wszędzie tam, gdzie pieniądze są jawne, rewelacyjnie sprawdzają się porządne sztony pokerowe z nominałami. Kupiłem całą walizeczkę za 70 złotych i nie żałuję :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: upiększanie gier elementami innych gier

Post autor: herman »

Żetoniki jednostek z Bożego Igrzyska elegancko da się zastapić figurkami z Ryzyka 8)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: upiększanie gier elementami innych gier

Post autor: SeeM »

unicorn pisze:Co do Memoir'44 - proponuje zobaczyć figurki w skali 10mm, albo 6mm albo 15mm (jakie by tam pasowały wielkością). Do WWII jest maaaasa różnych modeli - nie wiem czy taniej niż te dedykowane (nie zgłębiałem tematu).
A co do zamienników do drewienek do Warcrafta to również są figurki fantasy w różnych skalach od 10mm zaczynając.
No właśnie za sześć Tygrysów to w Warmagerze zapłacę dwie stówy. Najtaniej wychodzi kupując inne gry - nie dość, że nowa gierka, to łądne figurki. Ale zapoluję na jakieś Italeri, może tak drogo nie będzie.
+ (BGG)
ODPOWIEDZ