niemiecka gra z toaletami - szukam tytułu

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

niemiecka gra z toaletami - szukam tytułu

Post autor: mistrz_yon »

Sporo lat temu (to była jakaś połowa lat 90-tych) miałem okazję grać w niemiecka produkcję, której tytułu za diabła nie pamiętam. Wiem że na planszy były rathausy i kible (w sensie: takie drewniane sławojki). Budowało się tam jakieś takie jakby ścieżki, czy coś...

Ktoś mógłby mi pomóc? Niestety do człowieka z którym grałem nie mam żadnego kontaktu. BTW, bo był facet koleżanki z klasy, który był Niemcem. Ja się zagrywałem wtedy w "Magię" i "Gwiezdnego" i taka kolorowa i totalnie mnie rozbawiła - pierwsze zetknięcie z german style. Nie mogłem wtedy pojąć, jak to jest możliwe, że tacy nudziarze jak Niemcy grają w gry planszowe (cała rodzina tego gościa namiętnie grała). Jak to człowiek mało o świecie wiedział... ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: niemiecka gra z toaletami - szukam tytułu

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: niemiecka gra z toaletami - szukam tytułu

Post autor: mistrz_yon »

Kurde, przyznam że jestem pod wrażeniem... Po czym się zorientowaliście? :) Toi-toi'ki takie charakterystyczne?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: niemiecka gra z toaletami - szukam tytułu

Post autor: Nataniel »

To laureat Spiel des Jahres z 1991 roku, więc nie trudno go zapamiętać. A kible są bardzo charakterystyczne, bo nie wolno ich zabudować :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ODPOWIEDZ