Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648

Post autor: Cysorz »

Witam!

Mam kilka pytań dotyczących reguł tej świetnej gry:) link na bgg:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... -1568-1648

Instrukcję przeczytałem kilkakrotnie, chociaż nie mogę wykluczyć, że wątpliwości wynikają z nieuważnego przeczytanie. Gdyby tak się stało to serdecznie przepraszam:)

Przechodząc do pytań:

1. Instrukcja mówi, że biskupstwo pod rządami Habsburgów nie może być silnie katolickie. Załózmy, że Habsburgowie przejmują silnie katolickie biskupstwo. Czy znacznik statusu należy przysunąć w prawo, na poziom "katolicki"? Czy po prostu pod rządami Habsburga biskupstwo nie może awansować na silnie katolickie?

2. Czy miasta mają konkretną "pojemność", czy też możemy umieszczać w nim dowolną ilość znaczników? Żetony znajdujące się w mieście układamy w stosik na znaczniku miasta?

3. W jaki sposób przemieszczamy znaczniki w obrębie prowincji? Gracz z największą ilościa kafelków zaczyna kolejke. Przemieszcza jeden czy kilka żetonów? I po prostu przekłada je do miasta, czy miasteczka?

4. Czy katolicy mają szansę na zwycięstwo?


Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Cysorz
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648

Post autor: Cysorz »

Czy ktoś z was zna kogokolwiek, kto kiedykolwiek grał w Revolucje? Proszę o informacje:)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648

Post autor: Ink »

Cysorz pisze:Czy ktoś z was zna kogokolwiek, kto kiedykolwiek grał w Revolucje? Proszę o informacje:)
Znam siebie i osobnika, co się Filip Apostoł zwie. A on zna kolejnych osobników.
Ale ja to się do wyjaśniania zasad tej gry nie nadaję.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648

Post autor: Cysorz »

Dziękuję! Po prostu ta gra mnie już goni i budzi po nocach:P Ale braki w zasadach nie pozwalają zaprezentować jej na spotkaniu niestety. Dziękuję!
Awatar użytkownika
xbor
Posty: 244
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648

Post autor: xbor »

Niestety polsiej instrukcji w internecie brak a nurtuje mnie to samo pytanie co Cysorza.
Cysorz pisze: 3. W jaki sposób przemieszczamy znaczniki w obrębie prowincji? ...
ODPOWIEDZ