[W-wa] fanklub FFG? :)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

[W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: SeeM »

Są tu może zapaleni traszowcy? Łykam po prostu wszystko od Fantasy Flight - Runebound, Runewars, Battlestar, Tide of Iron, Inwazja, Arkham, nawet stareńkiego Warcraft Board Game. Nie, żebym nie miał z kim grać, ale może są u nas 2-3 osoby chętne na wieczorki z konkretną kobyłą. Wiem, że był klubik Twilightowy, ale nie wiem co z niego zostało. Żyjecie jeszcze? :)

Nie mam oczywiście finansowych możliwości, by kolekcjonować ich gry, niektóre musiałem posprzedawać, żeby kupować inne. Może byśmy połączyli siły, w kilka osób utworzyli w miarę pełną kolekcję i poumawiali się na konwenty, lub inne miejsca gdzie jest dość czasu i przestrzeni? Bo oczywiście gry FFG zakrzywiają czasoprzestrzeń, umniejszając nawet największe przestrzenie i pochłaniając nawet największy czas.

Na zjAvę już za późno, ale w marcu jest Rzuć Kostką na Pradze i innych okazji też nie zabraknie.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
neferhotep
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwie 2008, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: neferhotep »

Dlatego do finansowania dużych kobył z FF przydają się kluby :) i tam też można częściej umówić się na coś dużego.

Z zakupem do domu wiadomo, kiepsko kupić duży tytuł w który zagra się ze 4 razy, bo mniejsze i szybsze tytuły bardziej kuszą i łatwiej przed znajomymi je wyciągnąć. Chociaż w klubie ostatnio rzadziej wyjmujemy też kobył ze stajni FF :)

Gdybyśmy wiedzieli o zapotrzebowaniu może więcej przytargalibyśmy na zjAvę. Jeśli przed kolejną edycją zjAvy lub Avangardą dacie znać, możemy przytaszczyć więcej dużych gier FF na konwent. Myślę, że ~20 spokojnie mamy w kolekcji. Można się będzie wtedy na jakąś nockę umówić. :)
pozdrawiam,
Arek

Klub Twierdza (klubtwierdza.prv.pl)
Warszawa, Starówka
Sobota 9-16 (zajęcia dodatkowe: Niedziela 16-22, Wtorek 19-22)
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: Moniczka.s »

Mam wrażenie, że tego typu gry cieszyły się na tegorocznej i poprzedniej zjawie dużą popularnością. Dwa Battlestar'y były praktycznie cały czas na stolikach (ktoś przyniósł własny). W zeszłym roku ciężko było dostać Arkham.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
neferhotep
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwie 2008, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: neferhotep »

Niezbyt długo niestety mogłem na zjAvie pomagać przy grach, a statystyk gamesroom nie prowadział (brak lapka). "Prezes" wyszedł z założenia że nie będziemy z klubu brać wszystkich dużych gabarytowo tytułów, ale jak widać zapotrzebowanie jest, więc dam mu cynk na następny konwent. :)
pozdrawiam,
Arek

Klub Twierdza (klubtwierdza.prv.pl)
Warszawa, Starówka
Sobota 9-16 (zajęcia dodatkowe: Niedziela 16-22, Wtorek 19-22)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
jeśli była by okazja to chętnie spróbowałbym World of Warcraft, że coś się biega, że coś się zabija Horde/Alliance. Może być na konwencie, może być w innym miejscu. Potencjalnie jest mnie dwoje, ale wszystko zależy od szczegółów.
Mieszkam w warszawie, fanem FFG nie jestem, ale Tide of Iron bardzo mi się podoba.

Edit: okazuje się, że gry są dwie, obie WoW:
World of Warcraft: The Boardgame
World of Warcraft: The Adventure Game


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
neferhotep
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwie 2008, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: neferhotep »

WoWa niestety akutart nie mamy Descencik, Starcraft, Arkahm, Warrior Knights itd... http://www.boardgamegeek.com/collection ... own=1&ff=1

Jeśli ktoś jest głodny gierek FFG i jest akutarat z Wawy zapraszamy do Twierdzy http://klubtwierdza.prv.pl. Szczególnie jeśli ma gotowy skład do grania, a brakuje mu miejsca czy samej gierki. Jeśli do zabawy potrzebni komuś są jeszcze dodatkowi gracze, to w samym klubie będzie musiał trochę polobbować i złapać jakiś chętnych akurat na wybrany tytuł, albo po porostu umówić się jakoś na konkretny dzień :)
pozdrawiam,
Arek

Klub Twierdza (klubtwierdza.prv.pl)
Warszawa, Starówka
Sobota 9-16 (zajęcia dodatkowe: Niedziela 16-22, Wtorek 19-22)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: schizofretka »

Lubię duże, długie gry, w tym FFG - Runewars (mam), AGoT (sprzedałem, czekam na 2ed). Chętnie poznałabym Descenta i Androida oraz dał 2 szansę Sarcraftowi, o ile ktoś mi grzecznie wyjaśni, jak w o grać (nie chodzi mi o reguły). Zawsze chęnie zagram też w CitoW (mam)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: seRrz »

Również lubię duże i długie.. i najlepiej strategiczne ;)
Z FFG posiadam TI3ed ale bez dodatków - planuję kupić jak będzie z kim grać.
Za to bardzo chętnie poznam Runewars - zasady już miałem kiedyś tłumaczone ale brakło czasu, żeby zagrać.
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: schizofretka »

Planuję przynieść Runewars na Kostkę. Za to drugi dzień bym najchętniej poświęcił na coś mi nie znanego.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [W-wa] fanklub FFG? :)

Post autor: schizofretka »

To jak się umawiać u was w twierdzy? Chętnie poznałbym Descenta, dał drugą szansę Starcraftowi i w ogóle w miarę regularnie grał w duże tytuły.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ