Warrior Knights

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Warrior Knights

Post autor: ram »

Warrior Knights w Rebelu, a na bgg pierwsza recenzja (na plus):
http://www.boardgamegeek.com/thread/110328
Podsumowanie autora:
This is a fun game.
:)

Po raz kolejny powtarza się określenie typu gry: wargame/eurogame hybrid.
Czyżby konkurencja dla AGoT?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2008, 11:53 przez ram, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

IMO, WK detronizuje GoT :)

Co prawda wyrażam opinię jedynie na mglistych wspomnieniach z poprzedniej wersji + przeczytaniu instrukcji, ale... WK ma wszystko co ma GoT, ma przy tym jednak przynajmniej jedną, wyraźną przewagę - prawdziwą politykę. To jużnie tylko, kogo zaatakować, a z kim trzymać, to zupełnie nowy wymiar gry.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i dostanę w łapy grę przed weekendem, to może pokuszę się o jakiś raport/recenzję.
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Ja jednak nie sądzę by WK pokonało GoT. Na samo hasło Gra o Tron dreszcz przechodzi mi po plecach. Uważam ją za klasykę i bestseller, takiego samego zdania są również moi koledzy. Chociaż nigdy nie wiadomo na co nowego wpadnie Bruno... czas pokarze... :)
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Pat_Garret pisze:czas pokarze... :)
czas pokarze ludzi małej wiary ;)

Ja mam nadzieję, że WK spodoba mi się bardziej niż Gra o Tron. Chociaż może fakt, że nie lubię GoTa wynika z małego rozegrania. Podobnie nie trafiało do mnie i Puerto Rico, dopóki nie zacząłem zagrywać się w wersję komputerową- teraz z chęcią spróbowałbym swoich sił z żywym przeciwnikiem.

Jeśli chodzi o wszelkiej maści startegie na kilku graczy to i tak nie mam z kim w to się bawić. Dlatego w wakacje znajdę sobie tydzień i wybiorę się na jam session do Gdańska 8)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Zapraszamy, zapraszamy :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Na raty czytam instrukcję- kiedy doszedłem do Barona Mieczysława Niebieskiego i polskich najemników, stwierdziłem, że grę kupię- prędzej czy później ale z pewnością dołączę ją do kolekcji.
O współgraczy pomartwię się później. :)
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Przyłączam się do zaproszenia Nataniela :)
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Grzech »

Mockerre pisze: Jeśli wszystko pójdzie dobrze i dostanę w łapy grę przed weekendem, to może pokuszę się o jakiś raport/recenzję.
Czyżby była szansa na pojawienie się WK w Polsce już w tym tygodniu??

Trzymam kciuki i na razie czekam.... czekam i czekam... ;)
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Z tym kanonizowaniem GoT bym nie przesadzał. Pozatym WK jest dużo starsze od GoT. Mam nadzieję, że FFG nie przestanie re-animacji starych planszówek Games Workshop i zobaczymy jeszcze Battle Royale. Na WK mam ochotę, nie przeczę, ale ilość graczy znowu stoi na przeszkodzie. Ale coż, wpierw trzeba przeczytać instrukcje potem recenzje, a na końcu i tak zdać się na intuicję ;).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Trochę za długa ta gra chyba... Może być i najlepsza, ale jak nie masz czasu i/lub współgraczy (a im dłuższa gra, tym ciężej znaleźć ekipę) to gra się kurzy. Stąd wolałbym raczej zagrać w 2 krótsze gry, niż 1 taką kobyłę. I mam chęc zagrać w TI3, ale jej wielkość mnie przeraża.

Mam ochotę na War of the Ring bardzo :-).

A tak w ogóle to Starcraft to dla must have - kupuję od razu. Komputerowy pierwowzór to dla mnie gra IDEALNA i the best game ever... Oby tylko nie spaprali...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Don Simon pisze: Komputerowy pierwowzór to dla mnie gra IDEALNA i the best game ever...
Don Simon teraz to przesadziłeś z tą best game ever :wink: , przecież każdy wie że the best gamer ever.... to Heroes of Might and Magic III a teraz V :P
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Trochę offtopic... ale jak już się człowiek nauczy grać, to WotR idzie w 2 godziny.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Mi WotR za drugim razem zajal 3,5h, przy czym to byla pierwsza partia z advanced zasadami, wiec takie dlugie to to znowu nie jest (http://allegro.pl/item104747932_war_of_ ... ealny.html) :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

dasilwa pisze:przecież każdy wie że the best gamer ever.... to Heroes of Might and Magic III a teraz V :P
true, true, i już za momencik V w naszych rączkach :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

dasilwa pisze:
Don Simon pisze: Komputerowy pierwowzór to dla mnie gra IDEALNA i the best game ever...
Don Simon teraz to przesadziłeś z tą best game ever :wink: , przecież każdy wie że the best gamer ever.... to Heroes of Might and Magic III a teraz V :P
Żartujesz?? :-) HoMiM jest dobre, zgadzam się, ale w dziedzinie turówek to bardziej cenie Master of Orion 2. Czy stareńkie UFO. To były gry.

A Starcraft miał rewelacyjną fabułę, najlepsze filmiki jakie widziałem, świetne misje, zróżnicowane rasy no i najlepszy MULTI na świecie.

A co do WotRa - ja wiem, że ona jest krótsza, bo w nią grałem. Stąd mi się podoba - łatwiej znaleźć drugiego chętnego na 3,5h wizytę w Śródziemiu (z czego pół godziny to setup), niż 4 innych na 5 godzinną w Westeros.

To jak Smolniacy - zagra ktoś?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Don Simon pisze:To jak Smolniacy - zagra ktoś?
Bardzo chetnie nawiaze kontakt wzrokowy :wink:
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

A oto jak wyglądała pierwsza gra WK (1985) , której kontynuacją jest obecny WK (2006) :)

http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... ortby=date
http://www.visi.com/~spookshow/warriorknights.html
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Don Simon pisze:A Starcraft miał rewelacyjną fabułę, najlepsze filmiki jakie widziałem, świetne misje, zróżnicowane rasy no i najlepszy MULTI na świecie.
No nie, jak czytam takie bzdury o Starcrafcie to normalnie wysiadam. Jaka rewelacyjna fabuła, jakie najlepsze filmiki? Ciekawe jaki będzie planszowy, ale zrobić coś gorszego od oryginalnej wersji będzie trudno. Co do War of The Ring to jest to fenomenalna gra, ale nawet jak się zna gre i grało pare razy to i tak partia może się przeciągnąć. A HoMiM III to gra wspaniała i pozostaje czekać na V, która póki co zapowiada się na najlepszą z części. A wracając do tematu głównego, to jak ktoś już będzie miał WK niech coś napisze o grze (można przeczytać instrukcje i zobaczyć obrazki, ale na żywo to jednak inaczej się odbiera).
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Hmm

Post autor: Ezechiel »

Mocno wahałem się pomiędzy sprawdzonym GoTem a nowym WK. Lektura instrukcji wskazuje, że w tym drugim jest znacznie więcej miejsca na politykę i strategię.

Póki co czekam na pokaz WK w Puerto, tym niemniej jestem prawie pewien wyboru ;-).

Po lekturze obu instrukcji:
WK
- Ciekawszy system walki
- Mniej wyraziści Bohaterowie
- Lepiej rozwiązana ekonomia (wyprawy, najemnicy, palenie miast)
- Większa złożoność
- Ciekawa mechanika tury, łącząca losowość ze strategią. Dla mnie bomba - symulacja wojny. (Posłańcy wyjechali - nie wiadomo kiedy wrócą)

GoT
- Większa konfliktowość. Brak Kapłana i Kanclerza sprawia, że polityce w końcówce brakuje równowagi.
- Ciekawsi bohaterowie, mniej losowy system rozkazów.
- Klimat Martina

Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Dani pisze: A HoMiM III to gra wspaniała i pozostaje czekać na V, która póki co zapowiada się na najlepszą z części.
Już jest najlepszą ze wszystkich części właśnie jestem w drugiej kampanii. Gra jest miodzo. Już dawno żadna gra tak mnie nie przyciągnęła do kompa.Ale co ja będę opowiadał zagracie zobaczycie.....

sorry za OT :wink:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Dani pisze:
No nie, jak czytam takie bzdury o Starcrafcie to normalnie wysiadam. Jaka rewelacyjna fabuła, jakie najlepsze filmiki? Ciekawe jaki będzie planszowy, ale zrobić coś gorszego od oryginalnej wersji będzie trudno.
Grałeś w SC, czy tak tylko chcesz pogadać?
Filmiki nawet teraz robią na mnie wrażenie, a wtedy to był szok - świetna reżyseria i bezbłędne wykonanie. A fabuła? Sama idea Kerrigan zasługuje na medal, klimat space opery i starcia cywilizacji... Nie wiem w jakiej grze strategicznej widziałeś bardziej rozbudowaną fabułę... Zreszta wszystko jedno...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Proponuje trzymać się tematu: Warrior Knights
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

No to ja wracam- i pobiegne razem z wami owieczki, a co mi tam. W końcu nie mam na półce żadnej amerykańskiej startegii :) Poczekam tylko jeszcze chwile na jakieś wojny cenowe a jak nic się nie urodzi to kupię rzutem na taśmę pod koniec maja. Jednak czerwiec to lipny miesiąc na rozgryzanie nowych gier- przynajmniej na studiach.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Hmm

Post autor: kwiatosz »

Ezechiel pisze:Ciekawa mechanika tury, łącząca losowość ze strategią.
Hehe, faktycznie losowosci w GoT niespecjalnie jest sens szukac :)
Zaliczenie losowosci do plusow mi jakos nie podchodzi, ale byc moze w praniu okaze sie swietne :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

A ja sie zastanawiam nad ta losowoscia. GoT oczywiscie ogranicza losowosc, jednak tak naprawdę nie ma możliwości przewidzieć wszystkiego. Nie jesteś w 100% pewien rozkazów przeciwnika, nie wiesz jakiego dowódcę wyłoży, nie masz pojęcia co jest na stosach wydarzeń. To właśnie jest losowość- chociaż nie jest to chińczyk to jednak przyznasz, że GO to też nie jest.
ODPOWIEDZ