Poprzez morza i oceany...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Poprzez morza i oceany...

Post autor: Rune »

Ahoj! Poprzednio prosiłem Was o pomoc w rozpoczęciu przygody z planszówkami w klimacie przesiąkniętym piratami (http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=16953). Tym razem proszę o tytuły w których czuć morską podróż, gdzie można przewozić towary, budować flotę itp. Tak samo, jak poprzednio ważny jest klimat morskiej podróży, a sam rodzaj gry jest drugorzędny, a więc proszę o przykłady eurogier, familijnych, ekonomicznych itd. - Vasco da Gama, Macao, Caravelas. Gry dla niedzielnych graczy i twardzieli, co niejeden sztorm przeżyli. Wszystko z wyłączeniem budowania flot wojskowych i gier typowo wojennych. Przygoda, wyprawy, robienie interesów w transporcie morskim. Wszystko, gdzie czuć zapach morskiej bryzy. Co Waszym zdaniem jest warte wyprawy w nieznane?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Monk »

Mam wrażenie, że ostatnio na forum jest coś nazbyt dużo tematów z pytaniami o gry w tematyce okołopirackiej. Kampania Rebela dotycząca "Kupców i Korsarzy"?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Rune »

Eee...przynajmniej na razie nie mam nic wspólnego z Rebelem, ani żadną inną firmą, a jak opisałem w pierwszym poście na temat piratów już wcześniej otrzymałem wystarczające wsparcie. I trochę śmieszna jest ta teoria spiskowa :wink: . Tym bardziej, że w planszówkach jestem "świeżak" Teraz raczej ogólnie o tematyce kupców morskich itp. z pominięciem motywu piratów, który faktycznie ostatnio jest na forum eksploatowany.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: gafik »

Manila ;)
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Monk »

Rune pisze:Tym bardziej, że w planszówkach jestem "świeżak" Teraz raczej ogólnie o tematyce kupców morskich itp. z pominięciem motywu piratów, który faktycznie ostatnio jest na forum eksploatowany.
Takie ogólne spostrzeżenie rzuciłem, nie bierz do siebie. Sam lubię tę tematykę, nawet mam przyjemność współtworzyć grę o piratach. Natomiast jak sam przyznałeś - ostatnio tego sporo na forum, stąd moja mała teoryjka spiskowa :mrgreen:. Patrząc na forum ostatnio można odnieść wrażenie, że wszyscy szukają obecnie gry o morskich przygodach. Może i dobrze, bo to fajny temat..
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Rune »

No ładnie, przez teorię spiskową temat mi rozłożyłeś :evil: . Sporo wejść, a mało wpisów. Teraz zostanę tylko z trzema tytułami, które znam. Nim przejdę do abordażu dam Ci szansę na rehabilitację. Rzuć kilka tytułów + coś o projekcie przy którym współpracujesz :D
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: garg »

Entdecker?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: charlie »

No to może ja zaproponuję: Goa, Shipyard, Navegador
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: gafik »

Jest jeszcze: Batavia oraz Vasco da Gama, ale... sam nie wiem... :? W zasadzie miałem je w łapkach i dokładnie obejrzałem i są bardzo ładne, ale nie miałem okazji zagrać, a opinie są o nich raczej niepochlebne, więc nie za bardzo mogę polecić, a jedynie informacyjnie... Co złego, to nie ja 8)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Rune »

Ooo! Dzięki Panowie, że temat się rozkręcił. Recenzje Shipyard, Navegador namierzone w j. polskim i trzymają poziom. Na razie brak recenzji Entdecker, Goa, Batavia ale jeszcze poszukam opinii na forum. Za Manilę szczególnie dziękuję :wink:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: schizofretka »

Before the Wind, Clippers jeszcze z niewymienionych. Ogólnie ciężko znaleźć coś, by był jakikolwiek klimat - szukałem.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Rune »

Ach...już szum morza słychać, a na horyzoncie widać maszty hiszpańskich galeonów :D Instrukcje w j.p. do Before the Wind i Goa namierzone. Jednak jest trochę tytułów, co cieszy mnie bardzo. Będę szukał info w rodzimym języku, a ewentualne linki wrzucę na blogu. Niech temat dalej płynie, bo spragnionych przygody żeglarzy przybywa :D
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: garg »

Może jeszcze Upon a Salty Ocean?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: surmik »

Może Navegador?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Rune »

surmik pisze:Może Navegador?
Był już proponowany przez charliego trochę wyżej :wink: Za robienie plagiatu w temacie proszę o jeszcze jedną propozycję 8)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Dagmara »

Puerto Rico - koloniści przypływają a towary odpływają... jedna z moich ulubionych euro.
Mare Balticum - o rybakach. Nie grałam.
Le Havre - jest port. Też nie grałam.

Jeszcze dorzuciłabym Cyklady, ale tam flota wojenna jest...
A może być rzeka? Jeśli tak, to Niagara.

Pozdrawiam,
Dagmara
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: surmik »

W Le Havre rzeczywiście są statki i wysyłanie nimi dóbr choć toraczej gra portowa niż morska ;)
Skoro Navegador już był to w takim razie dorzucę jeszcze Endeavor oraz Indonesię, w której,między innymi, prowadzimy firmy transportu morskiego i przesyłamy dobra statkami.

A i jeszcze Poseidon mi się przypomniał z dosyć abstrakcyjnym handlem na morzu :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: mig »

Zagłada Atlantydy, Mare Balticum i cała masa gier wojennych (np. Silent War, Pacific War, Flat Top, 1805 Sea of Glory)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Monk »

Rune pisze:Nim przejdę do abordażu dam Ci szansę na rehabilitację. Rzuć kilka tytułów + coś o projekcie przy którym współpracujesz :D
Projekt nie jest grą planszową, więc to raczej nie miejsce by się o nim rozpisywać. Jeśli faktycznie jesteś ciekaw zapraszam na priv. Co do pytania o tytuły - z całym szacunkiem do Puerto Rico, ale morskiej podróży i przygody w niej niewiele ;).

Szukałbym po słowach - kluczach na bgg (nautical, sea, ocean etc). Hardkorowe strategie z heksami, których jak pisałeś nie chcesz - widać na pierwszy rzut oka i łatwo je ominąć:
http://boardgamegeek.com/boardgamecateg ... 8/nautical

Osobiście czaję się na "Kupców i Korsarzy" o których już wspominałem, "Indonesię" i "Navegadora" (choć te dwa ostatnie tytuły też nie wiem czy się kwalifikują do miana gier stricte "morskich").
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Rune »

Drodzy forumowicze wiem, że otworzyłem temat prosząc o szerokie spektrum gier powiązanych z przygodą na morzu itp. ale mam wrażenie, że tytuły typu Zagłada Atlantydy, Manila i chyba mimo wszystko Niagara też, zbyt mocno odbiegają od klimatu "morskich wypraw" :wink: No, chyba, że sobie chcecie pożartować z jednookiego pirata :D Prosiłem też aby nie wrzucać gier czysto o tematyce wojennej, bo tych faktycznie już w temacie o piratach forumowicz pierzasty wykazał tyle, że pewnie całego roku mi nie starczy aby zapoznać się chociaż z połową :? Le Havre to chyba raczej czasy współczesne ale może to ozdoba pudełka z grą błędnie na to wskazuje, a Puerto Rico to z różnych wątków na forum stwierdzić należy, że jest to tytuł legenda, który należy poznać, chociaż zgadzam się z Monkiem, iż morskiej podróży i przygody w niej niewiele. Reasumując, jeśli nadal, coś w głowach kiełkuje to w dalszym ciągu proszę o dorzucanie tytułów.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Palmer »

Tutaj masz grę wprost o piratach, a nie około wodną typu Le Havre ;)

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/25685/blackbeard
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: Rune »

Tytuł ten padł już w temacie dotyczącym stricte gier o piratach ale tak na dobrą sprawę nikt nie opisał o co w tej grze chodzi. Może tak krótki opis w rodowitym języku dla potomnych? :wink:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
ArchitektMuzyki
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2012, 11:40

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: ArchitektMuzyki »

A pamiętacie Manewry Morskie? Takie szachy w realiach wojenno-morskich?;)

A ze staroci to mam gdzieś w piwnicy grę z lat 60, gdzie pływa się kutrem rybackim i zbiera połów w określonym tonażu występującym na kartonikach. Drewniana czarna kostka dodawała uroku vintage'u..:)

Z nowości: Żeglarze z Catanu?
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: charlie »

Letter of Marque http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... f%20Marque

I zdaje się, że pasuje do poprzedniego wątku również (a nawet bardziej)
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Poprzez morza i oceany...

Post autor: broda81 »

Czysto morska była wydana dawno temu " Srebrna Flota"
ODPOWIEDZ