Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

Witam..
Co tu dużo gadać.. Mam zamiar kupić grę Planszową :)
Ale no tak jaką?
Przeczytałem już chyba z 100 czy nawet 200 razy temat : "Jaką grę wybrać? Poradnik dla początkujących" no ale do tej pory nie wiem która gra była by dla mnie odpowiednia..
Od dawna interesuję się Planszówką "Talisman Magia i Miecz" klimat odpowiedni , zawsze nie wiadomo kto wygra , zajebista otoczka , grywalność.. (Chyba)
Co mnie interesuje? :
- Budżet (Do 150zł)l
- Grywalność abym wracał do niej z chęcią.. (Duża grywalność!)
- Gry z Rodziną a czasami z bratem czyli 2 ,4 , 5 graczy.
- Klimat i zrozumiałość.. Czyli łatwa do opanowania i żeby miała to "coś"
- PL czyli Po Polsku
- Przygodowa , logiczna , wojenna byle co aby była tylko Grywalna!
Z góry dzięki :)
Ps. Dodam że kupiłem ostatnio grę "Kolejka" niby polecana , niby grywalna skusiłem się na jedną z recenzji i co? Lipa , słaba jest.. Przestałem grać po paru dniach..
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: gafik »

To zależy czego oczekujesz?
Kolejka to lekka gra, której klimat w zasadzie ma przyciągnąć graczy, a nie mechanika, ale wygląda na to, że klimat poczują 30-latki i starsi... a mechanika jest bardzo prosta.
Z kim będziesz grał?
Lubisz bardziej przygodowe czy bardziej skomplikowane mechanicznie (tzw. eurogry)?
Napisałeś, ze interesujesz się Talizmanem - co miałeś na myśli?
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: pawel1454 »

Może Agricola? Nie jest to może mistrzostwo w kategorii zrozumiałość, ale skaluje się dobrze i grywalna jest, i dwa warianty rozgrywki ma, i po polsku, etc.
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

gafik pisze:To zależy czego oczekujesz?
Kolejka to lekka gra, której klimat w zasadzie ma przyciągnąć graczy, a nie mechanika, ale wygląda na to, że klimat poczują 30-latki i starsi... a mechanika jest bardzo prosta.
Z kim będziesz grał?
Lubisz bardziej przygodowe czy bardziej skomplikowane mechanicznie (tzw. eurogry)?
Napisałeś, ze interesujesz się Talizmanem - co miałeś na myśli?
Grać będę z Bratem 12 lat i czasami z Rodzicami (2+1+1 = 4os)
Bardziej przygodowe chociaż nigdy nie próbował tych Eurogier ale sądzę że raczej bardziej przygodowe by mnie przyciągnęły :)
Co do Talizmana.. To ona najbardziej mi się spodobała pod względem rozgrywki jak i przebiegu gry z Recenzji Pana GameTrollaTV z YT a oglądałem dośc dużo jego odcinków :)
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

pawel1454 pisze:Może Agricola? Nie jest to może mistrzostwo w kategorii zrozumiałość, ale skaluje się dobrze i grywalna jest, i dwa warianty rozgrywki ma, i po polsku, etc.
Hm.. to coś alla. Farmer osadę miał i budoooooooooował ? Potem kto lepiej rozplanoooował więcej kasy miał i wygrał?
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: gabione »

Świetny jest Chaos w Starym Świecie. Ma wszystko, czego szukasz: klimat, otoczka, grywalność, zwycięzca często wyłania się niespodziewanie. Cena też się nada, chociaż jak dla mnie to po podliczeniu ilości rozgrywek wychodzi dość tanio :lol:
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

gabione pisze:Świetny jest Chaos w Starym Świecie. Ma wszystko, czego szukasz: klimat, otoczka, grywalność, zwycięzca często wyłania się niespodziewanie. Cena też się nada, chociaż jak dla mnie to po podliczeniu ilości rozgrywek wychodzi dość tanio :lol:
Ciekawa propozycja , lepsza oferta od Talizmanu pod względem grywalności?
Hm.. a co myślicie o Talizmanie tak wgl z waszego doświadczenia? Gra warta polecenia? Fajna , grywalna , przyjemna?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: Epyon »

SirFiress pisze:Hm.. a co myślicie o Talizmanie tak wgl z waszego doświadczenia? Gra warta polecenia? Fajna , grywalna , przyjemna?
Powiedziałbym, że... archaiczna. Oczywiście może się podobać, sam od czasu do czasu chętnie siadam do tego tytułu, ale w większych ilościach sobie tego nie wyobrażam. Zainteresuj się Chaosem w Starym Świecie, ew. sprawdź Kupców i korsarzy.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: schizofretka »

Ale Chaos działa tylko na cztery osoby, z dodatkiem na pięć. W wymaganiach jest 2-5 graczy. Niech op potwierdzi, czy gra koniecznie musi się dobrze skalować w tym zakresie.
Jeśli tak, to albo przygodówki (o ograniczonej interakcji), albo jakiś worker placement, ale tu może trochę krucho być z klimatem.

Z przygodówek to Dragon's Ordeal (taki poprawiony Talisman, dłuuuugi), Kupcy i Korsarze (ale max 4 graczy i we dwójkę trochę pusto).

Z pół-przygodówek zobacz Descent i Runewars - nieźle się skalują, tylko są długie i powyżej twojego budżetu, ale używaną w świetnym stanie za 200zł powinineś dostać.
W budżecie za to masz też dobrze skalujące się Cyklady - mało który początkujący gracz był nimi rozczarowany.

Z worker-placementów jest Agricola (warto się przemóc do tematu, bo gra jest świetna), oraz Age of Empires III, ewentualnie Stone Age lub Ninjato (do 4 osób, bardzo szybkie). Wszystkie świetnie się skalują. Jest też Antike - proste wojenne euro od 2 do 6 graczy bodajże. Mi się nie podobało, ale wiele osób lubi.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: gafik »

A w co do tej pory grałeś?

Może warto zacząć od Osadników z Catanu? :roll:

edit: Oj zapomniałem o wymogu 2-osoby... no to Stone Age. No bo Talizman to takie rozbudowane "Grzybobranie" hihihi...
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: MattCarnall »

Proponuje Small World, spełnia wszystkie Twoje wymogi.

A dodatkowo:
- 7 cudów świata(minus: zepsute na 2 graczy, no ale wariant takowy posiada)
- Hawanna (tu max 4, dobrze chodzi na 2, chaos przy 4)
- Cytadela
- Dominion (tu max 4)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: Odi »

Dość trudno o grę jednakowo dobrą w przedziale 2-5 graczy.

Dobrze skaluje się wspominany już kilkukrotnie Stone Age, ale także K2, Nowa Era, Na Chwałę Rzymu...
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: cezaras »

Grać będę z Bratem 12 lat i czasami z Rodzicami (2+1+1 = 4os)
Hm.. a co myślicie o Talizmanie tak wgl z waszego doświadczenia? Gra warta polecenia? Fajna , grywalna , przyjemna?
Talisman, to gra mega losowa, na dodatek losowa :) - chińczyk ubrany w klimat. Przy czym to klimat czarowników trolli itp.
Mogę się mylić, ale ten klimat niekoniecznie przypasuje rodzicom.

z tego co piszesz można wywnioskować, że zaczynasz przygodę z planszówkami. Jeżeli tak to do grania rodzinnego są sprawdzone klasyczne tytuły:
Osadnicy z Catanu (masz i troszkę losowości i troszkę negatywnej integracji i się dzieje). To jest gra, w którą będziesz chciał grać i grać.
Ticket To Ride - mamie na pewno się spodoba..., a sporą grywalność można zwiększyć dodatkowymi mapami itp.
Stone Age - moim zdaniem idealna rodzinna gra planszowa

a jak już spróbujecie której z tych pozycji, to będzie można polecić coś bardziej wyrafinowanego, trudniejszego.
Oczywiście są wyjątki- ale szansa, że poczatkujący rodzice zapalą się do Agricoli po 20 minutach tłumaczenia zasad nie są zbyt wielkie...
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: wojo »

A ja na przekór powiem że skoro brat ma 12 lat to bierz Talisman - my w tym wieku z bratem młóciliśmy w Magię i Miecz jakby świat poza tym nie istniał.

Chociaż teraz nawet wołami mnie do tej gry nikt nie zaciągnie to jednak dla chłopaków w tym wieku to jedna z najlepszych gier. Na bardziej strategiczne/eurogry możecie spojrzeć jak stwierdzicie że jednak za bardzo losowa jest ta gra.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: kwiatosz »

Odpuszczenie ceny sprawi, że Eclipse stanie się grą idealną :)

Za te pieniądze możesz mieć np. Neuroshimę Hex, której replayability jest przemocarne, a skalowalność niezgorsza (zależnie od opinii jednakowoż).
Do tego, pod kątem grania z rodzicami, warto sięgnąć do klasyki jak Osadnicy, Ticket.

Takie 2 gry zmieścisz w budżecie i nie będziesz musiał godzić familijności pod kątem rodziców z krwawą i rywalizacyjną rozgrywką dla siebie :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: pawel1454 »

SirFiress pisze:
pawel1454 pisze:Może Agricola? Nie jest to może mistrzostwo w kategorii zrozumiałość, ale skaluje się dobrze i grywalna jest, i dwa warianty rozgrywki ma, i po polsku, etc.
Hm.. to coś alla. Farmer osadę miał i budoooooooooował ? Potem kto lepiej rozplanoooował więcej kasy miał i wygrał?
Coś w ten deseń.
Polecę również nieco leciwe Filary Ziemi, z dodatkiem nawet w 6 osób, oraz wspomniane wyżej Na chwałę Rzymu, K2.
No i znakomite League of Six, chociaż to od trzech graczy. Ale za to przecenione w Rebelu, a i na forum ktoś sprzedaje.
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

Epyon pisze:
SirFiress pisze:Hm.. a co myślicie o Talizmanie tak wgl z waszego doświadczenia? Gra warta polecenia? Fajna , grywalna , przyjemna?
Powiedziałbym, że... archaiczna. Oczywiście może się podobać, sam od czasu do czasu chętnie siadam do tego tytułu, ale w większych ilościach sobie tego nie wyobrażam. Zainteresuj się Chaosem w Starym Świecie, ew. sprawdź Kupców i korsarzy.
No Chaosem się już interesowałem ale cena jest trochę powyżej mojego budżetu (150zł) a przekraczając ją chociaż o 5-10 zł strasznie nadwyręże moją skarbonkę i tak już za dużo przeznaczyłem :/
Co do Talizmanu to mi się właśnie podoba , wpadła mi w Gust taka nieprzewidywalna jest :D Ale.. czemu sugerujesz że jest przestarzała? :cry:
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

schizofretka pisze:Ale Chaos działa tylko na cztery osoby, z dodatkiem na pięć. W wymaganiach jest 2-5 graczy. Niech op potwierdzi, czy gra koniecznie musi się dobrze skalować w tym zakresie.
Jeśli tak, to albo przygodówki (o ograniczonej interakcji), albo jakiś worker placement, ale tu może trochę krucho być z klimatem.

Z przygodówek to Dragon's Ordeal (taki poprawiony Talisman, dłuuuugi), Kupcy i Korsarze (ale max 4 graczy i we dwójkę trochę pusto).

Z pół-przygodówek zobacz Descent i Runewars - nieźle się skalują, tylko są długie i powyżej twojego budżetu, ale używaną w świetnym stanie za 200zł powinineś dostać.
W budżecie za to masz też dobrze skalujące się Cyklady - mało który początkujący gracz był nimi rozczarowany.

Z worker-placementów jest Agricola (warto się przemóc do tematu, bo gra jest świetna), oraz Age of Empires III, ewentualnie Stone Age lub Ninjato (do 4 osób, bardzo szybkie). Wszystkie świetnie się skalują. Jest też Antike - proste wojenne euro od 2 do 6 graczy bodajże. Mi się nie podobało, ale wiele osób lubi.
Tak jak wspomniałem wyżej częściej będę grał z bratem czyli 2os , od czasu do czasu na 3-4os więc najlepiej jakby dobrze sprawdzała się w tym zakresie :)
Dragon's Ordeal wczoraj oglądałem recenzje i przyznam że nawet fajnie się prezentuje.. coś właśnie jak Talizman + tańsze a to dużo + :) , jakbyście mieli wybierać pomiędzy Talizmanem a Dragon's Ordeal co byście kupili? Co się bardziej opłaca , co bardziej grywalne? Jakoś tak też mnie zwiodła ta gierka :P
cezaras pisze:
Grać będę z Bratem 12 lat i czasami z Rodzicami (2+1+1 = 4os)
Hm.. a co myślicie o Talizmanie tak wgl z waszego doświadczenia? Gra warta polecenia? Fajna , grywalna , przyjemna?
Talisman, to gra mega losowa, na dodatek losowa :) - chińczyk ubrany w klimat. Przy czym to klimat czarowników trolli itp.
Mogę się mylić, ale ten klimat niekoniecznie przypasuje rodzicom.

z tego co piszesz można wywnioskować, że zaczynasz przygodę z planszówkami. Jeżeli tak to do grania rodzinnego są sprawdzone klasyczne tytuły:
Osadnicy z Catanu (masz i troszkę losowości i troszkę negatywnej integracji i się dzieje). To jest gra, w którą będziesz chciał grać i grać.
Ticket To Ride - mamie na pewno się spodoba..., a sporą grywalność można zwiększyć dodatkowymi mapami itp.
Stone Age - moim zdaniem idealna rodzinna gra planszowa

a jak już spróbujecie której z tych pozycji, to będzie można polecić coś bardziej wyrafinowanego, trudniejszego.
Oczywiście są wyjątki- ale szansa, że poczatkujący rodzice zapalą się do Agricoli po 20 minutach tłumaczenia zasad nie są zbyt wielkie...
Ta zaczynam przygodę.. Miałem jedynie styczność z dwoma grami w swym życiu : Carcassone oraz Kolejka i jakoś te dwie mnie nie przyciągnęły do stołu zbytnio :/
Osadnicy z Catanu.. Hm.. Tanie jest.. fajne owszem ale czy nie odrzuci mnie tak samo jak kolejka ? Nie będzie nużąca?
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 22:28 przez SirFiress, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Troll z bagien
Posty: 86
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:25

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: Troll z bagien »

SirFiress pisze:Co do Talizmanu to mi się właśnie podoba , wpadła mi w Gust taka nieprzewidywalna jest :D Ale.. czemu sugerujesz że jest przestarzała? :cry:
Jest przestarzała, bo praktycznie żadna współczesna planszówka nie polega już na rzucaniu kostką i przesuwaniu pionka o wyrzuconą liczbę oczek po planszy. Mało która jest też tak losowa, polegająca niemal wyłącznie na rzutach.

Natomiast jeśli ma ci się to podobać, to dlaczego nie. Na wiek 12 lat (wiek brata, nie wiem jaki jest twój) jest chyba akurat - po pewnym czasie na pewno przerzucicie się na bardziej złożone gry, ale na początek pewnie będzie fajna. ;)
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

Troll z bagien pisze:
SirFiress pisze:Co do Talizmanu to mi się właśnie podoba , wpadła mi w Gust taka nieprzewidywalna jest :D Ale.. czemu sugerujesz że jest przestarzała? :cry:
Jest przestarzała, bo praktycznie żadna współczesna planszówka nie polega już na rzucaniu kostką i przesuwaniu pionka o wyrzuconą liczbę oczek po planszy. Mało która jest też tak losowa, polegająca niemal wyłącznie na rzutach.

Natomiast jeśli ma ci się to podobać, to dlaczego nie. Na wiek 12 lat (wiek brata, nie wiem jaki jest twój) jest chyba akurat - po pewnym czasie na pewno przerzucicie się na bardziej złożone gry, ale na początek pewnie będzie fajna. ;)
Też tak właśnie myślałem że jak na "Pierwszy raz" gra idealna tylko właśnie czy jest coś lepszego na początek?
Strasznie mi zależy na tym żeby moich rodziców nie odrzuciła otoczka etc. oni lubią grać ale jak coś ich znudzi nie ma zmiłuj się żeby do tego wrócili..

Ps. Mam 15,5 lat :wink: (Poprawka)
Awatar użytkownika
Nagmar
Posty: 51
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: Nagmar »

To zależy od długości czasu jaki możecie poświęcić na granie. Na partię Talismana musicie sobie parę dobrych godzin zarezerwować.
Ja osobiście zaczynałem od Cytadeli. Dobra gra zarówno dla początkujących jak i dla wprawnych graczy. Udało mi się w nią wkręcić parę osób które dotychczas znały tylko Monopoly, Scrabble i klasyczne gry karciane.
Link do gry na BGG: http://boardgamegeek.com/boardgame/478/citadels

Jeżeli jednak chcesz Talisman to mogę sprzedać tanio bo mam nieużywaną i się kurzy.
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

Nagmar pisze:To zależy od długości czasu jaki możecie poświęcić na granie. Na partię Talismana musicie sobie parę dobrych godzin zarezerwować.
Ja osobiście zaczynałem od Cytadeli. Dobra gra zarówno dla początkujących jak i dla wprawnych graczy. Udało mi się w nią wkręcić parę osób które dotychczas znały tylko Monopoly, Scrabble i klasyczne gry karciane.
Link do gry na BGG: http://boardgamegeek.com/boardgame/478/citadels

Jeżeli jednak chcesz Talisman to mogę sprzedać tanio bo mam nieużywaną i się kurzy.
Cytadela.. po opiniach graczy i obczajeniu jednej z recenzji powiedział bym że spełnia moje wymogi..
Tylko to karcianka prawda? A za 100+ zł (Chyba) za same karty nie wiem czy opłaca się wydawać :/
Na allegro zero śladu po Cytadeli w sklepach też czyżby nakład wyczerpany? :(

Na granie to ja poświęcić mogę naprawdę dużo tym bardziej że zbliżają się Wakacje więc lepiej by było jakby gra była dłuższa niż 30min 8)

Ps. A ile chcesz za tego Talizmana? I w jakim jest stanie?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 14:39 przez SirFiress, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: gafik »

Wygląda na to, że chcesz mieć Talizmana, bo ba wszystko inne kręcisz nosem.
Chcesz talizmana, bierz talizmana!
Ktoś Ci tu zaoferował używkę.
Myślę że wytargujesz rozsądnie.
Pobawisz się nim, zobaczysz co i jak.
Jak podejdzie będziecie mieli godziny dobrej zabawy.
Jak nie podejdzie, odsprzedasz z niedużą stratą.
Tyle :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 176 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: lacki2000 »

SirFiress pisze:Na allegro zero śladu po Cytadeli w sklepach też czyżby nakład wyczerpany? :(
http://i-szop.pl/szukaj/1/cytadela
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

gafik pisze:Wygląda na to, że chcesz mieć Talizmana, bo ba wszystko inne kręcisz nosem.
Chcesz talizmana, bierz talizmana!
Ktoś Ci tu zaoferował używkę.
Myślę że wytargujesz rozsądnie.
Pobawisz się nim, zobaczysz co i jak.
Jak podejdzie będziecie mieli godziny dobrej zabawy.
Jak nie podejdzie, odsprzedasz z niedużą stratą.
Tyle :)
Masz rację , za bardzo się uparłem na tego Talismana i chyba go raczej kupię :)
Skoro to taki hit kiedyś był.. :D
A tak już korzystając z okazji.. Żeby nie musiał za parę miesięcy/lat pytać..
Jakie polecacie dodatki do Talismana? Które najlepsze? Które najlepiej kupić na początek? Jak się sprawdzają? Co dodają? Etc. :)
Z góry dzięki za odp ;)
ODPOWIEDZ