The Lord of the Rings: Nazgul

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

The Lord of the Rings: Nazgul

Post autor: Hiu »

http://boardgamegeek.com/boardgame/1037 ... ngs-nazgul

Zakupilem, zagralem i przegralem.
Przeczytalem ponownie instrukcje i oczywiscie umknelo mi kilka szczegolow. Mozna calkowicie polozyc gre - losujac bohaterow "z wyzszej polki" ktorzy pozamiataja calkowicie biedne, jeszcze nieopierzone nazgule. Oczywiscie, jest to do ogarniecia - trzeba tylko ogarnac instrukcje - lub wiecej niz 1 partie. Ciekawy system walki z umieszczaniem kostek w kubku do mycia zebow.
Na BGG jest bardzo przydatne video produkcji Paula G. Tak jak pomogl mi w przypadku Mage knight - tak samo pomaga tutaj:

http://boardgamegeek.com/video/17360/th ... alkthrough

Wydanie - tutaj musze troche rzucic negatywem: Nazgule z clixami - wszystko OK (nawet clixy chodza lepiej - ok duzo lepiej - niz to bylo w star treku), plansza - tutaj jest lekko zaskakujaco - jest cienka, tak cienka, jak byla moja plansza do pierwszej planszowki jaka mialem w wieku 5 lat - czyli do chinczyka - spodziewalem sie czegos lepszego. Karty - lepiej niz w Mage knight i star treku - ale szalu nie ma - tez sa cienkie, ale za to blyszczace. Odnosze dziwne wrazenie, ze kolorowo/kontrastowo nie ma szalu. Reszta OK. Instrukcja czytelna - tylko nie zaznaczono istotnych szczegolow wystarczajaco dobitnie.

Suma sumarum - polecam. Mi gra pasuje.
Podaja, ze gra na min 3 graczy - inaczej robi sie ciezko w rozgrywce - dlatego jezeli gracie w 2 zawodnikow - proponuje po 2 nazgule (tylko musicie zapamietac, ktory nazgul ma ktora karte armii - bo to jest zupelnie nie przypisane do postaci i mozna latwo pomylic kto co atakuje z jaka armia (szczegolnie, jezeli walka przegrana i trzeba armie unicestwic)).
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: The Lord of the Rings: Nazgul

Post autor: schizofretka »

Ja byłem na grę niesamowicie napalony, ale jak parę miesięcy temu sprawdzałem recenzje, to nie zostawiały na grze suchej nitki i mi przeszło...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Lord of the Rings: Nazgul

Post autor: Hiu »

Po recenzji Vassela, bylem lekko zniechecony, ale po rozegraniu - naprawde nie jest zle. 9 tur powoduje, ze trzeba sie streszczac i partia nie trwa w nieskonczonosc.
Dla lubiacych kostki - niestety - niczym sie nie turla.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Lord of the Rings: Nazgul

Post autor: skolo »

niczym sie nie turla? Hiu, to na pewno Ty? :D
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Lord of the Rings: Nazgul

Post autor: Hiu »

Kubek do mycia zebow tak mnie pociagal - ze nie moglem sie oprzec. Akcesoria tej klasy - sa w kategorii must have :)
Z reszta w tym samym zamowieniu co Nazgule, przyjechalo ok 100 kostek - takze rownowaga psychiczna nie zostala specjalnie zachwiana :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Lord of the Rings: Nazgul

Post autor: Hiu »

http://boardgamegeek.com/image/1412646/ ... ngs-nazgul

Musze przyznac, ze troche sie dzialo :)
ODPOWIEDZ