Warrior Knights - dodatek!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Warrior Knights - dodatek!

Post autor: Grzech »

Na stronie FFG pojawiła się zapowiedź dodatku do WK.

Warrior Knights: Crown and Glory

New rules, new game options, new mercenaries, new actions, and more for Warrior Knights! For Crown and Glory!
Expected at FFG: January, 2007

:D
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Nie dalej jak dwa dni temu mowilek kolegom, ze ta gra na pewno doczeka sie dodatku - w koncu to FFG.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Piekna wiadomosc :) Szkoda, ze nie dodadza mapy, idealnie szlo by ja z jednej strony dolaczyc bo oryginalna jakby sie nagle urywala i byla gotowa na przyjscie dodatku ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Grzech »

avantar pisze:Piekna wiadomosc :) Szkoda, ze nie dodadza mapy, idealnie szlo by ja z jednej strony dolaczyc bo oryginalna jakby sie nagle urywala i byla gotowa na przyjscie dodatku ;)
Była taka dyskusja na FFG. Zgadzam sie z wnioskami tam iz większa mapa spowodowałaby likwidację konfliktów pomiędzy graczami i niepotrzebnie wydłużyłaby grę.

Co by mozna było zmienić w grze? Może troszeczke zmienić system walki? Zwłaszcza pomiędzy większymi armiami? Wprowadzić karty rozkazów i zmodyfikować najemników +- do róznych rozkazów?
Tak trzeba będzie to przemyśleć :) Bo walka jakoś średnio mi się podoba, niby to inny poziom rozgrywki i walki sa małą cząstką tej gry ale uatrakcyjniłbym ją lekko.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

No chociaż cena będzie przyzwoita- 20$ (podstawka kosztuje 50$), więc schowam się ze swoim marudzeniem o wyciąganiu kasy do czasu aż będziemy wiedzieć coś więcej :twisted:
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Hm, ciekawe jak to jest. Jak do niektych gier mają wyjść dodatki, to ludzie nic tylko marudzą, że wyciąganie kasy itp. A jak do tej gry wychodzi to widzę praktycznie same przejawy optymizmu. ;)
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Ja nie podchodze entuzjastycznie, bo uwazam, ze kilka rzeczy mozna bylo poprawic przed wydaniem gry. Mam wrazenie, ze z WK bedzie jak z Warcraftem: dodatek zamiast wprowadzac nowe elementy, bedzie naprawial dziury.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Post autor: ram »

Pojawiła się strona Crown and Glory:
http://www.fantasyflightgames.com/warri ... _va44.html

Co w dodatku:
- nowe karty akcji,
- kart rozwoju (np. czarny proch, kompas),
- nowe rodzaje wojsk (chyba wreszcie garnizon do obrony miasta),
- misje, decydujące (ciekawe w jakim stopniu) o wygranej,
- Scholar i King - nowe godności,
- zdaje się, że nowy rodzaj "zasobów" - wiedza (Knowledge)

20$. Kwiecień 2007.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Brzmi co najmniej ciekawie. Szkoda jednak, ze faktycznie nie zmienili troche walki.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Widzę, że dodatek idzie w stronę HoM&M :) Nie mogę się już doczekać.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Naprawdę nie wiem co Wam nie pasuje w walce...

Podobnie jak nie rozumiem zarzutów o promowanie pasywnego stylu gry (siedzenie w zajętych twierdzach i liczenie punktów zwycięstwa). Jak u nas ktoś się próbował zabunkrować, to pod koniec tury dostawał oblężenia i dupa blada - miał połowę punktów skasowanych (i to praktycznie bez ryzyka strat wśród atakujących).

Dla mnie WK to jedna z niewielu gier, które przy każdej kolejnej rozgrywce ujawniają nowe strategie i anty-strategie. Jasne że nie każdemu się musi podobać, ale w mojej prywatnej opinii jest nie do pobicia, jeśli chodzi o połączenie wielowarstwowości z wartkim, przejrzystym gameplay'em.

A dodatek biorę na 100% :twisted: niech wreszcie opublikują reguły...
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

Najbardziej mnie interesuje oczywiście:
- misje, decydujące (ciekawe w jakim stopniu) o wygranej,
Bo to był chyba najbardziej kulejący element WK. Jak poprawią sposób punktowania to gra zyska BARDZO dużo.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Może ludzie reagują tak entuzjastycznie na wieści o dodatku do WK, bo podstawka według mnie jest na granicy "broken" i dodatek ma szansę to zmienić? ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Lim-Dul pisze:Może ludzie reagują tak entuzjastycznie na wieści o dodatku do WK, bo podstawka według mnie jest na granicy "broken" i dodatek ma szansę to zmienić? ^^
Komentarz głupiutki moim zdaniem. Jest masa ludzi którzy uważaja że gra jest dobra lub nawet bardzo dobra, a czekają na dodatek, bo lepsze jest wrogiem dobrego. Czy ludzie czekali na Clash of Kings do GoTa bo gra była zrąbana? Czy temu kupujesz od Petera Ursuppe wraz z dodatkiem bo sama podstawka jest schrzaniona???
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Komentarz głupiutki moim zdaniem.
Czyli prowokacja udana. ^^
Czy ludzie czekali na Clash of Kings do GoTa bo gra była zrąbana?
Nie - Clash of Kings było zrąbane. :-D A nie - to Storm of Swords, sorry. ^^
Czy temu kupujesz od Petera Ursuppe wraz z dodatkiem bo sama podstawka jest schrzaniona???
Nie - kupuję, bo lubię drewniane koraliki i nie mam co robić z pieniędzmi - nawet nie wiem co nowego jest w dodatku. :-D

Zresztą nie mówimy o innych grach, które nie są "broken" i w których dodatki rozszerzają możliwości, zamiast klajstrować luki w regułach. :-P
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Chciałbym się bardzo dowiedzieć co jest takie "broken"... I jeszcze napisz która strategia jest według Ciebie dobra.

A komentarz, imho, jest o dupe roztrzaść :wink: Podobnie jak ta recenzja na stronie głównej.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Post autor: TuReK »

Muttah pisze:Chciałbym się bardzo dowiedzieć co jest takie "broken"... I jeszcze napisz która strategia jest według Ciebie dobra.

A komentarz, imho, jest o dupe roztrzaść :wink: Podobnie jak ta recenzja na stronie głównej.
OT: milo wiedziec ze nie jest sie tu jedynym fanem Ameritrashow
:D
Z pustego i Saruman nie naleje
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Co do offtop'a...

Amerishity rządzą :twisted: Właśnie takie rozległe i klimatyczne tytuły to uosobienie wszystkiego, co mnie w ogóle "bierze" w grach planszowych. Nie chciałbym tu wszczynać polemiki (bo i nie ma sensu), ale nie potrafię zrozumieć jak kogoś mogą wkręcać takie infantylne pierdy, jakie niekiedy obierają sobie euro-twórcy za temat.

Jak mam do wyboru niezbalansowaną, "popsutą", niedoskonałą itd. grę o CZYMŚ CIEKAWYM, to choćby ktoś mi z drugiej strony pokazał idealną, zbalansowaną, super wciągającą i w ogóle "Spiel de Jahres" o pasaniu owiec / rozwożeniu poczty / czy budowaniu wsi, to i tak powiem mu żeby ją sobie w d...wsadził.

Choć przyznam, że jakaś krótka bzdura też może czasem być, ale w przerwie, bądź jeśli nie ma czasu na nic konkretniejszego :wink:

Tak czy inaczej, dużo zależy od background'u. Jak ktoś lubi fantastykę, sci-fi, klimaty RPG'owe, japońskie, czy ogólnie "zajawkowe", to trafia do niego przede wszystkim ta otoczka, niesamowita możliwość kształtowania opowieści, którą gra roztacza niczym dobry film.

No chyba że ktoś woli owce, ale to już jego sprawa :twisted: EOT
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Post autor: TuReK »

Muttah pisze:Co do offtop'a...
Amerishity rządzą :twisted:
...
...
...
swiete slowa

Nawet w AT mnie kreca najbardziej tylko te w najwiekszych pudlach, najlepiej z FFG :twisted:

koniec OT
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Zupelnie nie rozumiem tej agresji z ostatnich postow.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Ja też. Muttah - jeśli chodzi o poziom kultury Twoich postów, to zbliżasz się do dna. Może pora machnąć skrzydełkami i podlecieć choć troszkę wyżej?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Geko pisze:Ja też. Muttah - jeśli chodzi o poziom kultury Twoich postów, to zbliżasz się do dna. Może pora machnąć skrzydełkami i podlecieć choć troszkę wyżej?
Wystarczy spojrzec na sig.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

E tam od razu agresja :wink:

Hehe, poziom kultury 8) Przecież to jest cholerne forum i flamewar od czasu do czasu musi być :twisted: No ale skoro mam być kulturalny to raz moge, choć zazwyczaj mi się nie chce :lol:


Pragnę jedynie przypomnieć, iż osobiste preferencje gracza pod kątem specyfiki rozgrywki, jak również oczekiwania wobec tematyki tejże (wszak wynikające z akumulacji osobistych doświadczeń danej jednostki właśnie na tle kultury) stanowią czynnik decydujący w kwestii spektrum tytułów, które postrzegane są przez konkretnego gracza jako wartościowe. Rozbieżność gustów jest zatem nieunikniona, co nieuchronnie prowadzi do wymiany poglądów wykluczających się wzajemnie. To z kolei rodzi konflikt, jednak celem uniknięcia eskalacji antagonizmów (agresja 8) ), człowiek wypracował zdroworozsądkowe metody manifestacji wyznawanych przez siebie poglądów, których to rezultatem jest dyskusja prowadzona z zasadą poszanowania poglądów drugiej strony. Racje stron powinny być prezentowane na zasadzie konsekwentnej i spójnej argumentacji, co pozwala w skonfrontować swoje przekonania w sposób pokojowy i ostatecznie dojść do budujących wniosków.

:roll:

Dlatego właśnie mi nie pasuje jak ktoś pisze posta w stylu "WK ssie", ale nie poprze tego żadną argumentacją. Jasne, ja też mogę wymienić sto tysięcy rzeczy które mi nie pasują w grach uważanych przez was za "wspaniałe i w ogóle super", tylko po co? WK wyszło już spory czas temu i każdy kto chciał to już sobie wyrobił opinię. Dlatego IMHO nie ma sensu teraz wbijać się w temat o dodatku i katować że WK ssie. Jak ssie to nie graj. Ja nie wbijam na temat o Puerto Rico i nie zaczynam nikomu smrodzić, że gra jest brzydka i kompletnie mnie nie kręci (zamiast kolonistów i tytoniu równie dobrze mógłbym wozić kartofle na targ i wysyłać świnie na wypas, a wszystko i tak sprowadza się do chłodnej kalkulacji i wyjątkowo suchej oprawy). Gdybym tak zrobił, to pewnie wszyscy chórem kazalibyście mi spie... i mielibyście rację.

Dlatego nie mądrzyć się kto jest agresorem, bo jako fani americanów jesteśmy tu w mniejszości, otoczeni ze wszystkich stron przez amatorów owiec, wybuchających krów, wsi, elektrowni, listonoszy, oraz neuroshimy hex 8)

A to się w negatywny sposób odbija na psychice :?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Muttah pisze: Hehe, poziom kultury 8) Przecież to jest cholerne forum i flamewar od czasu do czasu musi być :twisted:
Byle na jakims poziomie.. To nie jest ziomalskie forum dla milosnikow manieczek.
Ja nie wbijam na temat o Puerto Rico i nie zaczynam nikomu smrodzić, że gra jest brzydka i kompletnie mnie nie kręci (zamiast kolonistów i tytoniu równie dobrze mógłbym wozić kartofle na targ i wysyłać świnie na wypas, a wszystko i tak sprowadza się do chłodnej kalkulacji i wyjątkowo suchej oprawy). Gdybym tak zrobił, to pewnie wszyscy chórem kazalibyście mi spie... i mielibyście rację.
A zalozymy sie, ze nie? Krytyczne posty sa rownie cenne, jak pochwalne, bo pokazuja inne spojrzenie na gre. Byle krytyka byla sensowna.
A pisanie "death to euro-gamers" dowodzi tylko braku dojrzalosci, a nie umiejetnosci dyskusji.
Dlatego nie mądrzyć się kto jest agresorem, bo jako fani americanów jesteśmy tu w mniejszości, otoczeni ze wszystkich stron przez amatorów owiec, wybuchających krów, wsi, elektrowni, listonoszy, oraz neuroshimy hex 8)
A ja myslalem, ze tutaj sa milosnicy dobrych gier. Nie wiedzialem, ze jest jakis podzial i przedstawiciele innych obozow musza ze soba walczyc...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Don Simon pisze: Krytyczne posty sa rownie cenne, jak pochwalne, bo pokazuja inne spojrzenie na gre. Byle krytyka byla sensowna.
Cóż, nie mam zamiaru bronić Muttaha, ale post Lim-dula odebrałem zupełnie podobnie jak Muttah.
A.Uważam że gra jest zrąbana.
B. A dlaczego?
A. Bo TAK.

Zero argumentów, najwyraźniej liczył na taką właśnie odpowiedź i tyle. Więc nie pochwalam odpowiedzi, ale piętnuje tak samo post startowy.
ODPOWIEDZ