[Chorzów] - Chorzowskie Domówki / Wieczory z Grą

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

[Chorzów] - Chorzowskie Domówki / Wieczory z Grą

Post autor: Dwntn »

Witam.

Razem z małżonką szukamy osób z Chorzowa i okolic, mających chęci i możliwości czasowe do wspólnych i regularnych spotkań celem grania w gry planszowe. Posiadamy skromną kolekcję, więc jest od czego zacząć :)

Zależy nam w dużej mierze na zawiązaniu grupy graczy do takich tytułów jak Horror w Arkham, Runebound, Talisman Magia i Miecz oraz Twilight Imperium oraz innych gier przygodowych/4x. Z chęcią zagramy także w inne gry ;)

Dysponujemy dobrymi warunkami do gry (dwa duże stoły). Zapraszamy i prosimy o kontakt na pw lub w odpowiedzi na ten wątek.

Pozdrawiamy,

- K. i J.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2014, 20:43 przez Dwntn, łącznie zmieniany 4 razy.
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Kościel »

Witam :)
Jestem z Chorzowa i tutaj mam swoją planszową ekipę (większość moich znajomych w coś pogrywa). Jestem chętny na spotkania, aczkolwiek preferuję Euro gry - przygodówki mi zupełnie nie podchodzą - 4X jak najbardziej (choć znam tylko Eclipsa). Gramy w różnych miejscach, czasami u kogoś w domu, czasami w jakiś pubach. Tutaj można zerknąć na to co mogę ze sobą zabrać:http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Kosciel
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Dwntn »

Cześć

Dzięki za odpowiedź :) Wydaje mi się ze już się kiedyś spotkaliśmy podczas spotkań "Pod Kapeluszem" w parku Chorzowskim (a przynajmniej twój nick brzmi znajomo) :)

Mamy w kolekcji kilka euro gier a i z chęcią sprobowalibysmy kilku od Ciebie. Masz już może jakieś plany na lipiec co do spotkań ?

- K.
Awatar użytkownika
migoq_aki
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2013, 01:20
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: migoq_aki »

Czesc,
ja i dziewczyna jestesmy z Gliwic i zaczynamy sie dopiero wkrecac w planszowki, ale mamy kupe zapalu :). Zakochani jestesmy w Neuroshimie Hex i Horrorze w Arkham, przygodowe gry nas tez jak najbardziej kreca, nie wiem jak byloby w przypadku duzych strategii (ja nie mam zastrzezen, mojej lubej mogloby nie podejsc). Nie wiem tylko, czy daloby sie to pozgrywac czasowo, bo Arkham to jednak kilka godzin i najlepiej w nocy :D.
Moje gry na BGG, z ktorym jeszcze nie jestem za pan brat

https://sites.google.com/site/doortosaturn/ - oficjalna strona i moje autorskie tlumaczenie fanowskiego dodatku do Horror w Arkham - Drzwi do Saturna (The Door to Saturn).
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Dwntn »

migoq_aki pisze:Czesc,
ja i dziewczyna jestesmy z Gliwic i zaczynamy sie dopiero wkrecac w planszowki, ale mamy kupe zapalu :). Zakochani jestesmy w Neuroshimie Hex i Horrorze w Arkham, przygodowe gry nas tez jak najbardziej kreca, nie wiem jak byloby w przypadku duzych strategii (ja nie mam zastrzezen, mojej lubej mogloby nie podejsc). Nie wiem tylko, czy daloby sie to pozgrywac czasowo, bo Arkham to jednak kilka godzin i najlepiej w nocy :D.

Cześć migoq_aki,

Przede wszystkim zależy nam na znalezieniu osób chętnych do gry właśnie w te dłuższe tytuły jak np. Horror w Arkham, Magia i Miecz, Twilight Imperium etc. Posiadamy i grywamy także w krótsze euro gry oraz karcianki, jednakże powtórzę iż docelowy nacisk chcielibyśmy położyć na stworzenie grupy, z którą można by się spotkać raz-dwa razy w miesiącu celem pogrania przez wieczór/noc w te bardziej rozbudowane tytuły lub serię kilku "krótszych" gier.

Z tego właśnie względu w zamyśle spotkania odbywałyby się bardziej w domach, gdzie nie trzeba się będzie martwić o czas rezerwacji stolika czy godziny otwarcia klubu/pubu. Dodatkowym atutem jest sama ilość miejsca w domach, która pozwoli wygodniej rozłożyć się z większymi grami.

Dajcie proszę znać czy pisalibyście się na coś takiego i czy udałoby się Wam poświęcić jakiś wieczór na rozgrywki w Chorzowie ?
Ewentualne szczegóły dogadalibyśmy na Priv.

Pozdrawiam serdecznie,

- K.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: wis »

Allo,

TI3 mam na liście gier do poznania, ale relacje o czasie rozgrywki przerażają. Jeśli chcielibyście zaczynać po położeniu dzieciaków spać, to gra do białego rana...
Chętnie zaproponuję młodszego brata TI3 - Runewars, a przy większym składzie Warrior Knights.
Przygodówki i tradycyjne euro mniej chętnie.

Mogę podjechać, mogę zaproponować miejscówkę w Gliwicach (nie dla kotoalergików).
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Zonkul »

Cześć,

Ja wraz z Moją Ładniejszą Połówką chętnie wpadniemy na takie spotkanie.
Najchętniej w Parku Chorzowskim, bądź okolicy :).
Mam trochę gier, niestety nie mam konta na BGG, żeby podlinkować.

Pozdrawiam

Zonkul
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Kościel »

Więc tak ja mam czas na granie w Lipcu - będę właściwie cały Lipiec w Chorzowie. Miejsce spotkań mi obojętne, czas - jest elastyczny mogę się dostosować - weekendy z reguły jedną noc mam wolną (drugą zaklepało sobie moje drugie hobby, czyli RPG-i.) Najlepiej kontaktować się ze mną via facebook: Pan Kościel, gdyż na forum zaglądam od czasu do czasu.
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Kościel »

Więc tak ja mam czas na granie w Lipcu - będę właściwie cały Lipiec w Chorzowie. Miejsce spotkań mi obojętne, czas - jest elastyczny mogę się dostosować - weekendy z reguły jedną noc mam wolną (drugą zaklepało sobie moje drugie hobby, czyli RPG-i.) Najlepiej kontaktować się ze mną via facebook: Pan Kościel, gdyż na forum zaglądam od czasu do czasu.
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Dwntn »

Cześć

Przepraszam za brak odpowiedzi, ale ze względu na nawał pracy nie miałem możliwości zajrzeć na forum w ostatnich dniach.
W kwestii spotkań również jestem w stanie się dopasować. Proponowałbym wspólne spotkanie w tym lub nadchodzącym tygodniu, jako iż pogoda zapowiada się dosyć dobrze. Pytanie tylko jaki termin i godziny spotkań pasują Wam ?

Co do miejsca spotkania, dla tych preferujących bardziej neutralne grunty proponuję Rudego Goblina (poza środami, gdy jest tam tłoczno ze względu na spotkania "planszówkowiczów"), Barda lub Park Chorzowski (np. Rebel Garden). Alternatywnie mogę zaproponować spotkanie u siebie, gdyż dysponuję sporym stołem w ogrodzie.

Co do Twilight Imperium i jemu podobnych gier (Runewars, Eclipse etc.). Nie wiem jak w przypadku innych tytułów, ale przy TI3 zapoznawanie nowych graczy z elementami gry i podstawowymi zasadami na ogół zajmuje ok 45 min + ewentualna rozgrywka próbna. Stąd myślę że najlepiej byłoby przeznaczyć ok. godziny czasu podczas pierwszego spotkania celem omówienia zasad tych gier i dopiero przy drugim spotkaniu zebrać ludzi chcących zagrać w jedną z nich. Niezbędnym może się też okazać przeczytanie reguł gry (są dostępne w polskiej wersji na stronie Rebel.pl pod tym linkiem).

Czekam na wasze odpowiedzi :)

- K.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2013, 14:18 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Kościel »

Ten tydzień pasuje jak najbardziej (nie będzie mnie jednak do środy w Chorzowie i w sobotę wieczór też jestem zajęty). Więc nie ma sprawy - jestem otwarty na każdy 4X porządny -choć znam tylko Eclipsa (którego zresztą posiadam)
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Dwntn »

Cześć,

Wstępnie plany nabierają kształtu i termin, który pasuje największej ilości osób to piątek 19 lipca. Zatem wstępnie ustalmy ten termin jako wiążący, chyba że wszystkich nagle dopadnie grypa jelitowa albo gdzieś będzie grać jakaś niezła kapela ;)

Jeśli frekwencja dopisze powinno nas być ok 10 osób (12 od godziny 21:00), więc w sam raz grupa do przetestowania kilku tytułów gier.
Startujemy ok. 17:30-18:00, koniec (....?).

Zachęcam do sprawdzenia skrzynek PW.

- K.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: kolderek »

jeśli można i jest jeszcze miejsce to chętnie bym się przyłączył do Was. też mam kilka gierek, które mogę przynieść :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Dwntn »

kolderek pisze:jeśli można i jest jeszcze miejsce to chętnie bym się przyłączył do Was. też mam kilka gierek, które mogę przynieść :)
Cześć,

W tej chwili, zakładając że pojawią się wszystkie osoby które zgłosiły chęć udziału, mamy już komplet 12 osób. Choć nasze drzwi stoją otworem, to niestety miejsca w domu dla większej liczby osób niestety może zabraknąć. Niemniej jednak, chcielibyśmy z żoną aby spotkania te nabrały stałego charakteru. Zapraszamy zatem na przyszłe spotkania, o których na pewno będziemy informować :D

Będzie natomiast szansa spotkać (i poznać) się wcześniej, już w obecną środę w Rudym Goblinie na spotkaniach przy planszy. Powinienem mieć ze sobą kilka gier - będzie więc okazja poćwiczyć przed piątkowym spotkaniem ;)

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Dwntn »

Cześć wszystkim,

Chciałbym potwierdzić ostateczne szczegóły.

Data spotkania: 19.07.2013
Start: ok. 18:00

Dokładniejszych wskazówki dojazdu wysłałem uczestnikom na PW :)

Co do ewentualnego poolingu, pozostawimy tę kwestię na przyszłe spotkania. W piątek z żoną zapewnimy podstawowe napoje i przekąski, jednak jeżeli komuś zależy na konkretnym napoju czy przekąskach, zachęcamy do zabrania ich ze sobą tym razem ;)

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Dwntn »

Odkopuję temat :)

Z racji na dosyć spore zainteresowanie naszym postem które zaowocowało aż trzema spotkaniami w minionych tygodniach o całkiem dobrej frekwencji, chcielibyśmy z żoną ponownie zaprosić chętnych graczy do wspólnego grania.

Spotkanie znów odbyło by się w okolicach weekendu (piątku lub soboty). Termin w który wstępnie celujemy to polowa sierpnia, plus minus za dwa tygodnie.

Zachęcam do dyskusji, wymiany pomysłów i ewentualnego wpisania się na listę chętnych :)

Pozdrawiam,

- K.
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Kościel »

Ja jestem chętny :P A ostatnio nawet powiększyłem kolekcję :)
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] Poszukujemy graczy do wspólnego grani

Post autor: Dwntn »

Kościel pisze:Ja jestem chętny :P A ostatnio nawet powiększyłem kolekcję :)
Zapraszamy :)

Może, jeśli uda mi się jutro dotrzeć do Goblina to zwrócę Ci brakujące elementy z Eclipse'a które u nas zostawiłeś poprzednio. W przeciwnym wypadku odbierzesz na kolejnym spotkaniu :)

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] Domowe spotkania z grami planszowymi

Post autor: Dwntn »

Cześć,

Najbliższe spotkanie z grami planszowymi planujemy na 21 Września. Będzie to spotkanie zamykające sezon grillowy, więc poza graniem w planszówki będzie także grill i jak zwykle trochę dobrej muzyki i miła atmosfera.

Chcielibyśmy w związku z tym zaprosić jeszcze 4 osoby do obecnego składu graczy. Proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa albo tu, odpowiadając w wątku lub na priv.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Chorzów/Katowice] planszówki przy grillu - 21 Września

Post autor: kolderek »

ja wstępnie bym się pisał i znów Was odwiedził :-)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów/Katowice] planszówki przy grillu - 21 Września

Post autor: Dwntn »

kolderek pisze:ja wstępnie bym się pisał i znów Was odwiedził :-)
Cześć,

Dzięki za zgłoszenie. Jesteś pierwszy na liście:

1. kolderek
2.
3.
4.

Czekamy na dalsze zgłoszenia :)

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Chorzów] - Chorzowskie Domówki / Wieczory z Grą

Post autor: Dwntn »

Cześć,

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, planujemy reaktywować domowe spotkania w Chorzowie, znane dotychczas pod nazwą Wieczory z Grą. Zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych, którzy nie zawsze mają okazję lub śmiałość uczęszczać na oficjalne spotkania w klubach/pubach w naszym regionie oraz tych graczy którzy szukają spokojnej atmosfery do zagrania w cięższe tytuły, na które nie zawsze znajdzie się czas podczas oficjalnych spotkań.

Wieczory z Grą to spotkania odbywające się w przyjemnej domowej atmosferze raz lub dwa razy na miesiąc w godzinach 16:00 - 03:00 (najczęściej weekendy). W 2013 roku spotkania odbyły się aż 14 razy, gdzie każdorazowo w gronie od 8-15 graczy grywaliśmy w gry ze wszystkich gatunków (głównie to co przyniosą ze sobą uczestnicy, lub coś z naszej prywatnej kolekcji).

Dysponujemy dobrymi warunkami do gry (dwa duże stoły oraz jeden mniejszy). Staramy się również aby spotkania te były okazją nie tylko do zagrania w planszówki, ale również dawały możliwość poznania ciekawych ludzi i spędzenia miło czasu. W okresie letnim impreza dodatkowo często łączona jest z grillem. Atmosfera przy każdym spotkaniu jest naprawdę świetna, dowodem czego jest spora ilość stałych bywalców.

Wstępnie planujemy kolejne spotkanie na pierwszą połowę lutego, prawdopodobnie weekend po Festiwalu gier planszowych w Brzegu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,

- K.
ODPOWIEDZ