Planet Steam

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Planet Steam

Post autor: jax »

Zakładam wątek, bo takiego brakuje.

W rebelu pojawił się Planet Steam w normalnej cenie i w normalnym boxie.
Zastanawiam się czy nie warto zakupić. Generalnie gra była chwalona (gdy wyszła w wersji deluxe) jako ciężka ekonomia.
Ktoś może konkretniej zachęcić/zniechęcić do tego tytułu?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Planet Steam

Post autor: Cin »

Ja mogę zniechęcić, jeśli Ci zależy :)
Ale ja raczej niechętnie toleruję Commodity Speculation a tutaj to jest serce gry i do tego, wg mnie, wyjątkowo chaotyczne.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Planet Steam

Post autor: melee »

Bardzo fajna gra!
Zmieniły się reguły w nowym wydaniu? W poprzednim był jeden element losowy i on był słaby (choć opcjonalny).
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Planet Steam

Post autor: Pierzasty »

Piszcz do Jirian, ona ma i rozkminia :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Planet Steam

Post autor: jax »

melee pisze:Bardzo fajna gra!
Zmieniły się reguły w nowym wydaniu? W poprzednim był jeden element losowy i on był słaby (choć opcjonalny).
Czy to ma być to _konkretne_ zachęcanie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Planet Steam

Post autor: Don Simon »

Moim zdaniem przyzwoita gra, ale troche przerost formy nad trescia. Gralem 2 razy, 5-os,. tempo akceptowalne. Rozgrywki nie odmowie (przynajmniej jeszcze jednej :)), ale do swojej kolekcji bym nie kupil.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ