prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Anicola
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2013, 11:59

prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: Anicola »

Podpowiedzcie jaką grę wybrać,żeby mogły pograć dwie dorosłe osoby,a czasem także trzy osoby w tym 6-latek i ogarniał zasady.
Syn gra z nami w Carcassone,Talizman, Hobbita,Małego Księcia,Fasolki i fajnie daje rade. Może być zarówno karcianka ,jak i mocniej rozbudowana planszówka. Klimat sprawdzi się każdy,zwłaszcza fantasy i gwiezdne wojny. Myślałam o Osadnikach z Catanu,ale w dwie osoby nie można. Może Small World,Wsiąść do pociągu...sama nie wiem. Napiszcie co polecacie.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: Perpetka »

Finca - na uproszczonych zasadach grywam z 3latką.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: Bea »

Evo, naprawdę fajna i pięknie wydana gra familijna, z elementami walki i licytacji. Są karty, kostki i inne dodatkowe elementy.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: FortArt »

Anicola pisze:Myślałam o Osadnikach z Catanu,ale w dwie osoby nie można..
Są warianty dwuosobowe. Znajdziesz na BGG. Jak to działa w praktyce nie wiem, ale da się.
Anicola pisze:Może Small World,Wsiąść do pociągu...
Bardzo dobre wybory. Spodoba się małemu.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: schizofretka »

W Ticket to Ride na dwie osoby na standardowej planszy jest za luźno, ale Small World jest jak najbardziej ok. Jak Star Wars, to może X-Wing? Tylko to wydatek kilkuset złotych i niekoniecznie idealny wybór dla dorosłych, ale chłopcy sikają ze szczęscia.

Ok, z zupełnie innej beczki: może Galaxy Trucker z kartami Even-Steven (handicappy) ?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: FortArt »

schizofretka pisze:W Ticket to Ride na dwie osoby na standardowej planszy jest za luźno, ale Small World jest jak najbardziej ok.
Racja! Nie kupować standardowej planszy. Na 2 i 3 osoby jest Ticket to Ride: Nordic Countries.
schizofretka pisze: Ok, z zupełnie innej beczki: może Galaxy Trucker z kartami Even-Steven (handicappy) ?
GT jest fajny, tak długo jak nie nauczysz się w to grać. Bo potem łapiesz jak budować statki by się nie rozwalały i diabli biorą najlepszą część zabawy. Ale na ileś tam partii wystarczy.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Anicola
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2013, 11:59

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: Anicola »

Dziękuje za odpowiedzi. Marzyło mi się wsiąść do pociągu,ale na początek wybrałam Small World . Podajcie jeszcze jakieś tytuły,bardzo się przydadzą.
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: MarcinG »

Stone Age - super gateway; piękne wykonanie i proste zasady sprawią że spędzicie przy niej wiele godzin :D
apfrankowski
Posty: 163
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:05
Lokalizacja: Lublin

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: apfrankowski »

W tym roku na Essen będzie miało premierę Dig Mars. Trochę jak Carcassonne, bo plansza złożona z płytek, proste zasady (wg wydawcy od 8 lat, ale 6-latek ogarnie spokojnie), gra od 2 do 4 osób na ok. 30 minut. Można zagrać lajtowo, a można też wysilić szare komórki przy dorosłych graczach. No i tematyka kosmiczna :)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: adam_k27 »

MarcinG pisze:Stone Age - super gateway; piękne wykonanie i proste zasady sprawią że spędzicie przy niej wiele godzin :D
Zgadzam się, Stone Age to bardzo fajna gra, ale dla 6-latka Stone Age jeszcze będzie za trudny. Graliśmy trochę z synami (7 i 9 lat) i o ile zasady ogarnęli to z samą grą idzie im słabo. Starszy jeszcze jakoś temat optymalizacji ruchów nieco ogarnia i coś tam momentami kombinuje, ale młodszy np skupia się cały czas na jednej czynności, np budowaniu, nie potrafi jeszcze zdecydować że w danym momencie np bardziej opłaca mu się wziąść kartę która da mu dodatkowe bonusy, albo powiększyć populację, zamiast ciągle budować. Potem zaś jest zawiedziony że przecież tyle nabudował na początku wygrywał, a na koniec sromotnie przegrał.

Za to w Samallworlda dzieciaki grają z nami praktycznie jak równi z równymi, polecam. U nas też grywamy w Łowców Smoków. Chłopaki dają radę bez problemu i gra im się podoba, tyle że to tytuł od 3 do 6 osób, w 2 się nie zagra.
Awatar użytkownika
Aresgracz
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2013, 09:49
Lokalizacja: Chorzów

Re: prosta gra dla 2 do 4 osób w tym dziecko

Post autor: Aresgracz »

Ja polecam X-winga. Prosta ale bardzo miodna gra (wydaje mi się że figurkami dzieci się szczególnie jarają :P ), minus to jednak koszt, zwłaszcza jeśli chcemy grać w więcej osób. A co do tańszych a bardzo fajnych gier dla młodszych jak i starszych gorąco polecam 6 bierze i Gringo.
ODPOWIEDZ