Netrunner PL, jakie dodatki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: uocie »

Hej, kupiłem podstawkę Netrunnera po polsku, nie zdążyłem jeszcze zagrać a tu Galakta zrobiła mi niespodziankę. Chciałem kupić dodatki póki się jeszcze nakład nie wyczerpał (ale nie wszystkie), a potem sobie powoli dodawać karty do podstawki żeby sobie pożyła trochę gra. Czy jest jakiś kanon dodatków? Czy żeby było spójnie trzeba kupować wszystko po kolei, czy na przykład można tylko duże? A może są jakieś małe ważne? Czy to zależy od tego którą frakcję chcę rozwijać?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: Brylantino »

Tutaj możesz znaleźć krótką charakterystykę każdego z dodatków. Jak widać, jest kilka które niezależnie od frakcji się pokrywają i zwykle od nich się zaczyna. Oczywiście najlepiej jest prędzej czy później posiadać wszystkie ;)

http://podiesluciepali.znadplanszy.pl/c ... tkujacych/
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: uocie »

O kurczę kompleksowo :D dzięki!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: bubu »

Podepnę się pod watek z pytaniem- jak wygląda sprawa balansu w tym co do tej pory wyszło w PL?
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Odp: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: Looke83 »

Hej.

Balans jest świetny i wszystko zależy od umiejętności. Dzięki wpływom poszczególnych kart możesz w odpowiedni sposób mieszać karty frakcji. Na chwilę obecną najwięcej kart mają shaper i hb i to się po Polsku już nie zmieni bo tak dodatki wyszły (1 duży shaper vs hb). Nie mniej tak jak koledzy wyżej polecili prędzej czy później warto mieć wszystko. Poza tym jest Polska amatorska inicjatywa tłumaczenia kart więc kolejne dodatki też będą pl.

Tapnięte z telefonu...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: Andy »

Wg doświadczonych graczy przy obecnej mecie wyraźnie najsłabszą frakcją jest Jinteki i tak już w wersji PL pozostanie.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: Mir4ge »

Skończyłem grać przed pojawieniem się drugiego cyklu. Shapers z Atma w tworzyć i kontrolować był nie do zatrzymania. Nie wiem czy i jak nowe dodatki zmieniły układ sił, ale w polskiej wersji językowej nie ma chyba silniejszego decku dla runnera:P Za to bez tego dodatku Shapers robi słabysz od Anarcha i Criminala.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: Brylantino »

Shaper na Atmanie jest tak silny, że przez pewien okres czasu prawie nikt już nim nie grał. Pojawiło się kilka kart, które dość mocno utrudniają granie deckami AI. Atman dalej jest grywalny, niemniej stał się jedną z wielu strategii, a niekoniecznie tą wygrywającą.
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: Mir4ge »

Cieszą mnie zmiany i smuci mnie fakt, że już nie mam Netrunnera. Myślę jednak, że dla autor wątku powinien sobie zdawać sprawę, że w przypadku polskiej wersji jest talia praktycznie nie do zatrzymania.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Odp: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: Brylantino »

Wybacz, ale gadasz głupoty. Spin Cycle nieźle osłabia granie na samym AI, a to jeszcze jest wydane po polsku.
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: Mir4ge »

W takim razie cofam co powiedziałem. Nie wiedziałem, że Spin był wydawany w ojczystym języku.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Odp: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: Brylantino »

W wersji PL mamy podstawkę, duży dodatek i 12 małych.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: hsiale »

Mir4ge pisze:Cieszą mnie zmiany i smuci mnie fakt, że już nie mam Netrunnera. Myślę jednak, że dla autor wątku powinien sobie zdawać sprawę, że w przypadku polskiej wersji jest talia praktycznie nie do zatrzymania.
Nawet przy zestawie Core, Genesis, C&C Atman jest do zatrzymania. Jego sukcesy wzięły się głównie z tego, że był to bardzo nowatorski pomysł i sporo czasu zajęło, zanim ludzie wymyślili jak się skutecznie bronić. Ale już jakiś czas temu wymyślili i Atman nie jest niepokonany nawet gdy nie dodasz nowych kart.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner PL, jakie dodatki

Post autor: bubu »

Dzięki za odpowiedzi.
Pewnie tak też się stanie, że powoli kupię всё co wyszło a potem zobaczę jak wygląda sprawa fanowskich tłumaczeń.
Póki co jakoś Jinteki budzi moją największą sympatię, toteż żałuję, że nie wyjdzie nowy duży dodatek.

Czy wiadomo coś w sprawie nadchodzącego końca nakładu? Teoretycznie skoro sprzedawało się kiepsko to w magazynach powinno być sporo.
ODPOWIEDZ