Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bistia
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2014, 12:48
Has thanked: 3 times

Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: bistia »

Witam. Jak w temacie chciałem prosić Was o propozycje gier na spotkania w gronie znajomych. Spotykamy się w gronie 4 do 10 osób przy czym 10 osób zdarza się dosyć rzadko. Gramy w The Resistance: Agenci Molocha (gramy kiedy jest nas więcej niż 7-8), Jungle Speed (jako przerywnik parę razy jednego wieczoru) oraz Cytadele (nowa pozycja w naszej "kolekcji"). Posiadamy jeszcze nowe pozycje w które nie mieliśmy okazji zagrać : Wikingowie wojownicy z północy oraz sabotażysta. W Resistance nie wszyscy grają z pełnym (że tak to określę) zainteresowaniem. Bardziej skłaniamy się ku czemuś podobnemu do Cytadeli. Głównymi wymogami jest duża interakcja, regrywalność, dobre skalowanie zarówno dla mniejszej jak i większej ilości graczy. Gry są kupowane w ramach prezentów np. urodzinowych i składa się na nie więcej osób więc cenowo nie jesteśmy jakoś bardzo ograniczeni. No i właśnie z racji zbliżających się kolejnych "okazji" sprezentowania kolejnej gry proszę Was o pomoc. Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: kwiatosz »

Dla 4-10 graczy przerewelacyjne jest Time's Up - nieco kalamburowata gra imprezowa, ale wymagająca nieco wiedzy i przemyślenia. Polecam bezapelacyjnie :) Warto spróbować też Dixita albo Tajemnicze Domostwo.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Mir4ge »

Cosmic Encounter.
Small World za którym osobiście nie przepadam, ale cieszy się duża popularnością, więc pewnie warto sprawdzić.
Maskarada

+1 dla Times'Up i Dixit
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Pixa »

Ciężko znaleźć dobre gry od 4 do aż 10 graczy. Przyjrzyj się bliżej Maskaradzie i Mafii.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Usunięte

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Usunięte »

Avalon (podobna z zasady do Agentów Molocha).
+1 dla Cosmic Encounter (brak polskiej wersji, prócz angielskich napisów wiąże się to z dość zawyżoną ceną, gdyż gra do zdobycia jest ciężka, angielskie zwykle są droższe a rebel ma jak zawsze duże ceny), gra 2-5 graczy, dokupując kolejne dodatki można grę zwięszyć do 8 graczy (każdy dodatek 1 gracz) chyba najlepsza opcja (jeżeli cena ibariera językowa nie gra roli)
Potwory w Toki/King of Tokyo (+koniecznie dodatek Power up!, który mam zamiar do wtorku spolszczyć)można grać w 6, z dodatkiem nawet 7 osób
Dice Town (poker kostkowy, fajna sprawa)
No thanks! do wydrukowania za darmo z BGG http://boardgamegeek.com/boardgame/12942/no-thanks
Caverna fajnie chodzi na nawet 8 graczy (choć nie jest to gra konfrontacyjna)
Cyklady 2-5 graczy dobrze się skalują, lekka i przyjemna i regrywalna gra
Zawsze i wszędzie polecam Wysokie Napięcie (2-6) choć konfrontacji też nie ma
Nexus ops (2-4) choć ciężkie do kupienia
+1 dla Small World
Fasolki są naprawdę super (choć znów bez konfrontacji)
Dominion (ma w sumie lement konfontacyjny...)
7 Cudów (nie cierpię, ale można do 7 graczy grać i cieszy się ogromną popularnością)

Elipse (do 6 graczy, z dodatkiem nawet do 9, gra świetna choć dość długa i ciężka)
Twilight Imperium (3-6 graczy, z dodatkiem do 8, jeszcze lepsza i jeszcze cięższa niż Eclipse - mój number 1)
Chaosm w Starym Świecie (2-4, z dodatkiem do 5 - czysta negatywna interakcjia, tytuł średniociężki i genialny)
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Mir4ge »

+ 1 7 Cudów (ja akurat lubie:P)
Jeśli Cyklady to i Kemet który skaluje się jeszcze lepiej.
Avalon chociaż bardzo podobny do Resistance'a.
Fasolki, podobno ponad 5 osób trwa zbyt długo.

Cosmic Encounter jest dostępny na 3 trollach który jest w całkiem przyzwoitej cenie (jeśli doliczmy do tego rabat;)).
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: mate00 »

A Sabotażysta?
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Guduś »

też często gram w takim gronie i zawsze jako pierwszy tytuł leci u nas 6 bierze pozniej roznie agenci moloha, maskarada, sabotażysta, tajemnicze domostwo ale na koniec zawsze jest time's up
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Mir4ge »

RachelDevil92 pisze:Ja już niestety nie mam czasu na wspólne wieczory ze znajomymi i granie z nimi w planszówki, ale kiedy jeszcze miałem na to czas graliśmy najczęściej w cashflow pobudzała wszystkie szare komórki chętnie bym w nią zagrał znowu

Czyżby ktoś chciał się pozbyć tego koszmarnie drogiego badziewia?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: rastula »

Mir4ge pisze:
RachelDevil92 pisze:Ja już niestety nie mam czasu na wspólne wieczory ze znajomymi i granie z nimi w planszówki, ale kiedy jeszcze miałem na to czas graliśmy najczęściej w cashflow pobudzała wszystkie szare komórki chętnie bym w nią zagrał znowu

Czyżby ktoś chciał się pozbyć tego koszmarnie drogiego badziewia?

nie , to tylko bot ignorant - który próbuje pisać na temat...bez skutku ...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Bea »

Ja polecę 7 Cudów, a jak będziecie gotowi na coś cięższego to koniecznie Caverna. W obie gry można grać nawet do 7 osób. Z bardziej rozrywkowych pozycji: Sabotażysta z dodatkiem (do 10 osób, tani, elementy blefu i negatywnej interakcji).
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: adam_k27 »

7 Cudów Świata popieram. Przekonałem się do tej gry ostatnio, bardzo fajnie gra się w 3 czy 4 osoby (w 4 lepiej) bo w takich wariantach grałem. Wariant dwuosobowy jest niestety dla mnie kompletnie niegrywalny. Poza tym polecam też gorąco Tajemnicze Domostwo, oraz Łowców Smoków.
Awatar użytkownika
OtoGryPlanszowe.pl
Posty: 149
Rejestracja: 03 lut 2013, 14:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: OtoGryPlanszowe.pl »

Mogę polecić kilka gier lekkił, łatwych i przyjemnych dla dużego towarzystwa:

Ciekawym i już bardziej imprezowym tytułem będzie Party Alias, w którego można grać id 4 graczy, i im nas więcej tym weselej. Ma w sobie elementy Taboo, kalambur, słowotwórstwa i bardzo wesoła rywalizacja między całą grupą graczy.

Jeżeli potraficie z dystansem do siebie pograć tak, żeby też duuużo się śmiać polecam Kragmortha, która jest dla 2 do 8 graczy, ale na prawdę fajnie rozluźnia atmosferę. O, albo jej karciana wersja czyli Tak, Mroczny Władco.

Awangardą wśród gier na dużo osób jest UGG-TEC. Są w nim karty, drewniane klocki iiiii... Dmuchane maczugi.

A jeśli chcecie cięższy tytuł, to wiecie - Talisman: Magia i Miecz to zawsze dobry wybór ;)
--
http://www.OtoGryPlanszowe.pl
Dołącz na http://www.facebook.com/OtoGryPlanszowe

Sklep Stacjonarny i WYPOŻYCZALNIA w Łodzi OtoGryPlanszowe.pl
pn-pt 12:00-19:00

Łódź ul. Drewnowska 43/55 lok. 15
(budynek Polfa Łódź przy Manufakturze)

tel. 42 239-83-60
GG:28957116
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: ciupakabrans »

mate00 pisze:A Sabotażysta?
+1 ode mnie my się ze znajomymi super bawimy przy tej grze!!!!!!
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Mir4ge »

Bistia napisał, że Sabotażystę już mają.
Witam wszystkich bardzo serdecznie:-)
na spotkania ze znajmomymi to musi być coś zabawnego i lekkiego- ja polecam party time to est zbiór różnych gier towarzyskich np. kalambury, trochę też scarabble:)
Kolejny/ten sam bot ignorant...?

Jak już wcześniej w pisano, ciężko o gry, które skalowałyby się dobrze na taką ilość graczy. Lepiej mieć kilka tytułów, które dobrze chodzą na mniejszą liczbę graczy. Przy tak dużych grupach, downtime w większości gier będzie bardzo duży, co może zniechęcić ludzi do grania (tutaj np. Caverna powyżej 5 osób będzie pewnie sporym problemem) Rozsądniej będzie rozbić dużą grupę na mniesze i wtedy wszyscy będą grali w to co chcą i z pełnym zaangażowaniem.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: mig »

Dixit, 6.bierze, Bang, Asteroyds, Panic on the wall street (sensownie od 5-6 osób), 7 cudów.

Mozna sprawdzić Agentów (choć d... nie urywają), podobnie wariacja na temat kalamburów: El Bazar. Cytadela tez nie jest zła. Maskarada- taka sobie (samą grę mozna polubić ale serce się kroi jak spojrzeć na cenę i zawartość).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Rune »

Jak Dixit, to i Posiadłość Szaleństwa, a do tego Tabu i Czarne Historie oraz Potwory w Tokio.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: DarkSide »

- Small World
- Sabotażysta
- King of Tokyo
- 7 Cudów

Mniej konfrontacyjne a bardziej imprezowe:
- Dixit
- Pictomania
- 6 bierze
- Time's Up (gra się w parach)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: lacki2000 »

bot SuperViolet1579 pisze:Jestem po moim pierwszym spotkaniu z grą cashflow i jestem pewny ze nie ostatnim:)graliśmy pół nocy ze znajomymi.
Gra jest bardzo wciągająca a atmosfera świetna.
myślę ze po pod szlifowaniu umiejętności będzie jeszcze lepiej
ee myślałem, że ostatni post będzie ambitniejszy...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: romeck »

lacki2000 pisze:
bot SuperViolet1579 pisze:Jestem po moim pierwszym spotkaniu z grą cashflow i jestem pewny ze nie ostatnim:)graliśmy pół nocy ze znajomymi.
Gra jest bardzo wciągająca a atmosfera świetna.
myślę ze po pod szlifowaniu umiejętności będzie jeszcze lepiej
ee myślałem, że ostatni post będzie ambitniejszy...
Do ambitnych postów trzeba mieć w nicku numer co najmniej 2000. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Kosma »

To jakieś boty reklamujące sekte pana K.?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: lacki2000 »

romeck pisze:
lacki2000 pisze:
bot SuperViolet1579 pisze:Jestem po moim pierwszym spotkaniu z grą cashflow i jestem pewny ze nie ostatnim:)graliśmy pół nocy ze znajomymi.
Gra jest bardzo wciągająca a atmosfera świetna.
myślę ze po pod szlifowaniu umiejętności będzie jeszcze lepiej
ee myślałem, że ostatni post będzie ambitniejszy...
Do ambitnych postów trzeba mieć w nicku numer co najmniej 2000. :)
no ba! :) Te boty to taka elita wśród programów spamujących, że trudno je zdemaskować. A przy okazji viagrę tanio sprzedam...

i nawiązując do tematu to popieram Dixit a z mafijnych to Avalon i coś o samurajach co też nie eliminuje graczy jak w klasycznej mafii. Sabotażysta z rozszerzeniem i Fasolki też dają radę.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Sabotazysta
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2014, 12:14

Re: Jaką grę wybrać na spotkania ze znajomymi?

Post autor: Sabotazysta »

Ja polecam Sabotażystę. Mnóstwo śmiechu, bardzo szybko leci czas i bardzo wkręca. Pamiętam, że nie raz z ludźmi z akademika siedzieliśmy do 3 w nocy grając w różne gry, ale sabotażysta był jedną z najchętniej wybieranych.
ODPOWIEDZ